Dansen maakt je sexy en stoer Poeh, wat ziet dit er toch allemaal lekker uit Glitters Horloge 1 Redactie bijlagen: 0113-315680 vvww.pzc.nl E-maiI:redactie@pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; j Nationaal: 020-4562500. Voor wie het ontgaan was: dansen in de sportschool is het hélemaal. Zegt althans Nike, dat er zijn hele voorjaarscollectie voor vrou wen op heeft afgestemd. Wie danst in de sportkleren van Nike is 'sexy- en stoer', vindt het merk. Al jaren drie keer per week in de sportschool, en toch niet weten dat 'iedereen' daar danst. Tssss. Op het Noord-Europees hoofdkantoor van Ni ke in Hilversum wordt meewarig het hoofd geschud. Dat maar een klein deel van de sportschool meedoet aan vaak als body-jam en body-workout aange duide dansen, maakt geen indruk. „Dansen is zó in", zeggen ze bij Nike. De Amerikaanse sportartikelenfabri kant moet wel. Want de voorjaarscollec tie die over een maand of twee in de winkels ligt. heeft dans als hoofdthe ma. Met tops, broeken, jacks en schoe nen die vooral tot doel hebben vrouwen er zo sexy en zelfverzekerd mogelijk uit te laten zien tijdens hun dans. De vrouw die zich er aan overgeeft in de sportschool is zich meer dan ooit be wust van haar eigen 'look', zegt Ingrid Poelmeijer, bij Nike-Europa verant woordelijk voor de kleding. Ultieme workout Om mensen alsnog massaal te laten val len voor de danskledij geeft Nike dans- workshops in een aantal geselecteerde sportscholen. Het zijn lessen op basis van de Nike Rockstar Workout, ontwikkeld door Ja- mie King, die ook de leiding had over het dansgedeelte van Madonna's Con fessions Tour. Met veel schokkende heupbewegingen, grote sprongen en pasjes die op het podium van Madonna inderdaad niet zouden misstaan. Vol gens Nike is het 'de ultieme workout'. Topstuk uit de damcollectie is een top die op minstens acht verschillende ma nieren gedragen kan worden. Dat ver eist wat bestudering, maar het volstaat te zeggen dat met schouderbandjes en mouwen van alles valt op te binden. Wie de lange mouwen achter het hoofd knoopt, maakt ruimte voor losse arm- kousen, die aan de middel- of wijsvin ger worden vastgemaakt en met linten aan de bovenarm. „For the dancer with attitude", aldus Nike. Tegelijkertijd zijn er fraai vormgege ven schoenen met de van Nike bekende luchtkussentjes onder de hak, een te genwicht gevende zool en een rond plaatje onder de voorvoet dat draaien makkelijker maakt. Voor het eerst beweegt Nike zich ook op de markt voor sportbeha's. Bij de Kerst is Swarovski-tijd. De Oos tenrijkse producent gooit alles in de strijd om de consument in deze donkpre dagen te verlei den. Het geslepen kristal is daar toe in de meest uitbundige ver sieringen gestoken, zoals in sie raden met terugkerende sterren met kristalsteentjes. De haar kam kost 76 euro, de oorhangers 59 euro, de ketting 98 euro en de armband 86 euro. Een in de zool verwerkte chip verzamelt gegevens tijdens het lopen. zaterdag 9 december 2006 De dansoutfit van Nike, met een op acht verschillende manieren te dragen top, speciale dansschoenen en armkousen. foto's GPD Stoer en toch vrouwelijk is CK Night van Calvin Klein.Dit hor loge heeft naast een glimmende kast ook nog een paar fikse gla zen glinsters in de horlogeband verwerkt. Het horloge is er in de kleuren donkerrood, donker groen en donkerbruin. Er is ook alligatorleer en een kast die is afgedekt met saffierglas. De van- afprijs is 240 euro. voor elk type vrouw geschikt moet zijn. Zowel aan de voor- als achterkant zit ten verstelmogelijkheden om de beha perfect passend te krijgen en de bor sten in toom te houden. Verder ontbre ken stiknaden en is het materiaal vocht- doorlatend. Schoen-met-chip Wie ondanks de pogingen van de Ameri kaanse sportkledinggigant toch liever rent dan danst, wordt alsnog bij zijn kladden gegrepen door de schoen-met chip die Nike samen met Apple op de markt brengt. De gegevens van de chip gaan draadloos naar een iPod Nano, die ze via een aparte ontvanger opslaat en weergeeft in beeld en geluid. De hardloper kan zo direct zijn hartslag en snelheid bijhouden, en ondertussen ook nog naar een deuntje luisteren. Op een aparte website kan hij zijn vorderingen bijhouden. Het product van Nike en Apple bestaat al een tijdje, maar de grote doorbraak wordt volgend jaar verwacht. Koos van Wees De feestdagen vragen om feeste lijke kleding. Vera Mont is een merk dat gespecialiseerd is in avond- en gelegenheidskleding, met veel zijde, kant en satijn. Dit ensemble bestaat uit een bu stier en rok van kunststofzijde (respectievelijk 149,95 en 159,95 euro). presentatie van de eerste eigen sportbe- ha werd grafisch in beeld gebracht wel ke bewegingen de borsten allemaal ma ken tijdens het sporten. De door veel ellipsen gekenmerkte bewegingscurves toonden aan dat niet-beschermen geen optie is. Nike heeft een beha ontwikkeld die Nike's sportbeha. Redacteuren Edith Ramakers en Ray mond de Frel beschrijven in de serie De Smaak van Edith Raymond hun erva ringen in Zeeuwse eetgelegenheden. De ze maand het thema wild en veren. In deze aflevering: Restaurant Napoleon in Hulst. Eén ding is zeker: het is hier druk ker dan gisteravond. Antoine Berg man, al vijftien jaar chef-kok in Napo leon, en zijn gasten ondervonden toen de gevolgen van een grootschalige gas- storing in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Geen gas betekende geen eten en dus zijn wij blij dat onze reservering een dag na de plotse ellende in de agenda staat genoteerd. Alles doet het geluk kig weer in Napoleon, dus maken wij ons op voor een avondje heerlijk wild. Althans, dat hopen we natuurlijk. Gevoelsmatig moeten we eerst over een drempel heen om ons vol op het eten te kunnen richten. De gastheer wijst ons naar een tafeltje midden in het huiskamerachtige restaurant. Let j)<? ÏSMM: llütt itlx l^at/mond wel, het enige tweepersoonstafeltje dat pontificaal staat opgesteld. In de hoe ken en aan de raamkant is plaats voor grotere gezelschappen. Het zal onge twijfeld onzin zijn, maar toch voelen we ons door die opstelling in het begin een beetje bekeken. In elk geval door Bonaparte zelve, die vanaf een plekje boven de ingang over zijn gasten waakt, duote de tafel „Het zal onzin zijn, maar toch voelen we ons het eerste kwartier bekeken. Die vermaken zich in eerste instantie vooral met cadeautjes. Naast ons ge ven vermoedelijk oma, kinderen, klein kinderen elkaar presentjes en in een an dere ruimte is ook al een feestje aan de gang. Genoeg te kijken dus, terwijl wij wat kreukels uit hun huisjes peuteren. We hebben gekozen voor het wildmenu (43 euro), oftewel drie gangen met vlees en een dessert of kaasplankje met noten brood. Als een halfuurtje na binnen komst de carpaccio van hert met truf fel en ganzenlever wordt geserveerd, zijn we het gevoel dat we bekeken wor den allang weer kwijt. Poeh, wat ziet dat er lekker uit! Flinterdunne plakjes hertenvlees, pijnboompitjes, stukje ganzenlever op een bedje van rucola- sla. En dat allemaal op een grappig gol vend bord. Dat dit lekker zal smaken, weten we eigenlijk alleen al door de op maak. Dat belooft dus wat voor de rest van de avond. Een kleine jongen van een tafeltje yerderop komt eens nieuwsgie rig kijken als wij fazantenbouillon met morilles in wijnglazen krijgen opge diend. Handig, want nadat we de fa zant - en paddenstoelstukjes met een klein lepeltje uit de bouillon hebben tfeoohdeÜHtf Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Helderheid van de kaart: Horen, zien en ruiken: Het eten vergoedt heel veel, maar na ver- loop van tijd gaan met name lan- ge mensen de onderrug voelen 1 vanwege de wat oncomfortabe- y, fu le stoelen. Conclusie: Napoleon is origi neel en vertrouwd tegelij kHier y j worden we ontzettend wild f onvoldoende matig- K* voldoende - goed uitstekend gevist, zetten we het glas aan de mond om de rest op te drinken. Om van alles wat te proeven hebben we bewust voor verschillende hoofdge rechten gekozen, zodat we wat kunnen uitwisselen. Bij het eerste hapje haas vrees ik een taaie kluif, maar die angst blijkt al snel ongegrond. De saus van port heeft een sterke, maar prima smaak. Stoofpeertje erbij, boontjeSj besjes, witlof, puree, beetje abrikoos, mmmm! De malse eend, die zijn laat ste tochtje zwemt in een saus van bra men en tijm, is met diezelfde toevoegin gen al net zo heerlijk. We zitten eigen lijk al volmaar het dessert (onder an dere een ijsbolletje met gedroogde pe perkoek en een glaasje kokosmousse) ziet er te mooi uit om te laten staan. Napoleon, Stationsplein 10, Hulst. Tel: 0114-313791. Pinnen: ja. Vegetarisch: in overleg. Rookvrij: nee. Rolstoeltoegankelijk: ja. Dinsdag en woensdag gesloten. www.restaurantnapoleon.nl. UW.I.mhui .ijiiLj.nV.vfea foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37