Campagne van Verdonk geflopt Zeeuws meisje straalt op het Binnenhof pzc i Vervolgingsbesluit voogd Savanna schokt jeugdzorg Verzekeraars wacht claim f OPEN WEKEN Van Jole Veldhuis prolongeert titel Kamer: geld integratie weggegooid DE TOEKOMST Ross op=op iiiii ii urn j Overwegend droog met wolkenvelden en opklaringen. Vanmiddag maxima rond 9 graden. 248e jaargang no. 291 zaterdag 9 december 2006 los nummer 1,85 ;rinor Ernst Jan Rozendaal Wie wordt de beste vóór de klas? internet: www.pzc.nl WÊÊÊÊÊÊKaÊÊaÊKÊÊtÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊiKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊm ie DEN HAAG - Daar komt ons Zeeuws rneis- t;. je. De begroeting door de parlementaire pers deed Karla Peijs gisteren stralen. Alsof L ze spanning had willen opbouwen, sloot ze de rij van bewindslieden die na de minister raad om beurten het Binnenhof verlieten. Zo had ze alle tijd om felicitaties in ont vangst te nemen en vragen te beantwoor den. Peijs wees er wel op dat ze tot nu toe alleen nog maar door Provinciale Staten is voorge dragen als commissaris van de koningin in 'Zeeland. De bedoeling is dat het kabinet de voordracht volgende week overneemt, waar- c'nade koningin haar benoemt. „Ik hoop dat ik mag", zei ze met een knipoog. Er moeten nog wat zaken worden geregeld. Peijs kan zich op het ministerie van Verkeer en Waterstaat niet meer bemoeien met kwes ties die Zeeland aangaan. „Al zie ik ze niet zo gauw." De meest prangende problemen heeft ze immers de laatste maanden zelf op gelost. De Zeeuwse zaken zullen worden waargenomen door staatssecretaris Melanie Schultz van Haegen, die binnenkort terug keert van zwangerschapsverlof, of minister Pieter Winsemius (VROM). En de vraag is of ze al in februari in Zee land begint. Peijs houdt een slag om de arm. „Dat is iets waar ik het met de minister-pre sident nog over moet hebben. Het is maar de waag of ik eerder weg kan als er nog geen nieuw kabinet is. Aan de andere kant is er nog even tijd voor de formatie." Op de waag waarom ze commissaris van de koningin in Zeeland wil worden, geeft ze het antwoord waarmee ze ongetwijfeld eer der de sollicitatiecommissie heeft ingepakt. „Er is geen betere opleiding voor het vak van commissaris van de koningin in Zee land dan een paar jaar minister van Verkeer en Waterstaat. Alles wat daar speelt, zit nu al in mijn portefeuille. Wegen, kust, water, scheepvaart, natuur, een beste relatie met België. De Vlaamse minister Kris Peeters ken ik al honderdduuzend jaar. Op het ge bied van verkeersveiligheid valt er nog veel te verbeteren, dat is echt zorgelijk in Zee land. En dan is er nog de veiligheid. Met in teressante bedrijven als Dow en Pechinev en vier kerncentrales in de omgeving heb je een veiligheidsniveau vergelijkbaar met de Rijnmond. Het is een dynamische positie tus sen Rotterdam en Antwerpen. Een goed net werk in Den Haag, zoals ik heb, is voor Zee land nooit weg." Dus niks geen provincietje dat ze er even bij- doet, al heeft ze niet zo lang geleden gezegd dat ze meer tijd wil hebben voor haar klein kinderen. „Ik weet niet of je je wel eens hebt verdiept in het werk van een minister. Dat is vierentwintig uur per dag en dan nog eens de nacht. Ik wil nog steeds keihard wer ken, maar dat hoeft niet meer. En die klein kinderen vinden het hartstikke leuk om naar Zeeland te komen." Een van de eerste dingen die ze in Zeeland gaat doen, is Zeeuws-Vlaanderen bezoeken. „Ik kom vaak in Zeeland, ik ken de provin cie, maar Zeeuws-Vlaanderen krijgt extra aandacht." Ja, ze kent het probleem van de tol in de Westerscheldetunnel en de Lief- kenshoektunnel en een dreigend wegenvig net in België. Kan ze haar goede contacten met de zuiderburen niet aanspreken om er voor te zorgen dat Zeeuws-Vlamingen straks niet altijd hoeven te betalen als ze hun regio in of uit willen? „Ik weet niet of ik daar iets aan kan veranderen. Ik weet wel dat we over een paar jaar in Nederland ook voor het autorijden gaan betalen. Dan poetsen we in ieder geval het onderscheid weg." Rest de vraag waar ze gaat wonen. Nu bezit Peijs met haar Zeeuwse echtgenoot Rinus Platschorre een vakantiehuis in Kortgene. Dat zal niet de ambtswoning worden. Mid delburg ligt als woonplaats het meest voor de hand. „Die prachtige hoofdstad." pagina 15 Staten hopen met Peijs op een kanjer Elke zondag door Fleur Halkema DEN HAAG - Justitie vervolgt de gezinsvoogd die verantwoor delijk was voor de zorg aan de 3-jarige peuter Savanna uit Al- (Advertentie) Hoezo donkere dagen voor Kerst? vrolijke damesmode heldere kleuren stralende korting nu 30% korting op de najaars- en wintercollectie phen aan den Rijn, die in 2004 stierf doordat zij werd mishan deld door haar moeder. Jeugdzorgorganisaties reageer den gisteren geschokt op de ver volgingsbeslissing van het Open baar Ministerie in Den Haag en vrezen dat gezinsvoogden hun werk niet meer kunnen doen. Volgens het OM heeft de gezins voogd zich schuldig gemaakt aan dood door schuld of het toe brengen van zwaar lichamelijk letsel door schuld. De vrouw heeft onvoldoende onderzoek ge daan naar en te weinig aan dacht gehad voor signalen die wezen op mishandeling, meent justitie. Het is voor het eerst dat justitie een medewerker van jeugdzorg strafrechtelijk vervolgt voor een dergelijk delict. Werkgeversor ganisatie MO Groep vreest dat gezinsvoogden, die de zorg rond probleemgezinnen coördineren, minder slagvaardig worden in hun beslissingen. Het OM verwacht dat de gezins voogd niet in de gevangenis be landt. Het doel van de vervol ging is dat de vrouw een taak straf krijgt opgelegd of dat de rechter haar verbiedt haar be roep van gezinsvoogd uit te oefe nen. De vrouw werkt al niet meer als gezinsvoogd. ANP pagina 15 directeur Jeugdzorg vindt vervolging voogd zorgelijk (Advertentie) GIVE-AWAY van l .395,- www.vanjole.com elke zondag geopend, dinsdag gesloten www.denobelaerdomburg.nl ooststraac 8. domburg Advies en Management Goes is ver weg voor aanstaande moeders op Walcheren In Zandstraat ligt de ruimte aan je voeten Scholieren tarten Duitse politie De Duitse politie heeft haar handen vol aan scholieren die via internet dreigen op scholen bloedbaden aan te richten. Tien jongeren zijn inmiddels aangehouden voor 'misplaatste grappen', maar na het drama in Emsdetten, twee weken geleden, waarbij een scholier 37 mensen verwondde en zelfmoord pleegde, neemt de politie elk dreigement serieus. IDE NOBELAERl HELSINKI - Zwemster Marleen Veldhuis heeft bij de EK kortebaan in Helsinki haar titel op de 100 meter vrijeslag geprolongeerd. Zij tikte in een Nederlands record van 52,41 als eerste aan, vóór de Francaise Alena Popclmnka (52,91) en de Zweedse Josefin Lillhage (53,09). „Ik ben tevre den met mijn tijd op dit moment", reageerde Veldhuis na haar gouden race. „Maar in de toekomst zal het nog sneller moeten." pagina 22: prachtige dag zwemsters foto Robert Vos/ANP Zonnecellen uit Zeeland Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11,13, 14, 15,17 en 19; Sport: 21 en 22; Reportage: 23, 24, 25, 26 en 27; Wonen: W1, W3 en W5; Trends: W9 en W11; Jong: W13; Reizen: W15, W17 en W21 door Eric de Bie DEN HAAG - De Stichting Woe- kerpolis dient waarschijnlijk nog dit weekeinde een schade claim in bij een grote Nederland se verzekeraar vanwege het ge ven van onvoldoende informatie en zorg bij de verkoop van beleg gingshypotheken. Advocaat J. Wendelgelst wilde gisteren nog niet zeggen om wel ke geldverstrekker het gaat, maar eerder heeft de stichting de namen genoemd van Nationa le Nederlanden, Fortis en Ae- gon. „De brief is nagenoeg klaar", laat Wendelgelst weten. „Wij hebben ruim honderd uur onderzoek gedaan en zijn ervan overtuigd dat we in juridisch op zicht een zaak hebben. De verze keraar heeft onder meer de in- (Advertentie) PART N E r\ v 0118 - 816617! formatie- en zorgplicht geschon den." Er zijn sinds 1993 ruim 6,3 mil joen beleggingsverzekeringen af gesloten, waaronder een half miljoen beleggingshypotheken. De Stichting Woekerpolis be keek de afgelopen weken ver- schillende van de producten, naar aanleiding van uitlatingen van toezichthouder AFM, die be leggingsverzekeringen complex, ondoorzichtig en duur noemde. Volgens de stichting kennen be leggingsverzekeringen hoge kos ten en aanzienlijke risico's, waarover klanten onvoldoende worden voorgelicht. Als de schadeclaim wordt toege wezen, dan hangt de verzeke raars een vordering van honder den miljoenen euro's boven het hoofd. De andere belangenorga nisatie die naar aanleiding van de commotie rondom beleggings hypotheken is opgericht, het On- derzoeksplatform Beleggingsver zekeringen heeft nog geen con crete plannen voor een claim. De partijen in het platform (Con sumentenbond, Vereniging Ei gen Huis en de Vereniging van Effectenbezitters) denken eerst na over hun strategie. GPD pagina 26 tijd polisrammers voorbij door Martijn van Beek Ifen Laurens Kok ïDEN HAAG - De integratie- campagne van minister Ver- donk is een mislukking. Dat vindt een meerderheid in de Tweede Kamer. De 10 mil joen euro voor de campagne :is over de balk gesmeten. ,Het is een totale flop, zonde ran het geld", meent PvdA-Ka nerlid Dijsselbloem. Hij wil de :ampagne staken en met het res- erende geld andere projecten indersteunen. Zijn voorstel is er Ie radicalisering op vmbo-scho- len mee aan te pakken. Ook Azough (GroenLinks) vindt de campagnes volkomen mislukt. Sterk (CDA) plaatst grote vraag tekens bij het effect van de 10 miljoen euro kostende promotie- toer. „Ik schrok van de uitkom sten van de eerste tussentijdse meting." Die cijfers toonden aan dat de campagne weliswaar redelijk veel mensen heeft be reikt, maar dat maar weinig mensen de boodschap ('Integra tie heeft ook positieve kanten') meekrijgen. De &-campagne, speerpunt van het integratiebeleid van Ver donk, begon een jaar geleden met ietwat mysterieuze tv-spot- jes en reclameposters voorzien van een logo met het &-teken. Daarna gingen 'ambassadeurs' en 'scouts' aan de slag om de po sitieve kanten van integratie voor het voetlicht te brengen. De looptijd is nog twee jaar. Publicist M. Benzakour en caba retier N. Amhali lieten openlijk weten dat zij zich beledigd voel den, omdat Verdonk hen had ge vraagd ambassadeur van het project te worden. „Dat juist Verdonk mij vraagt de vrolijke succespiet - uitte hangen schreef Benzakour. GPD pagina 4 karavaan zonder wielen (Advertentie) (Advertentie) WWW.POT-AXEl.Nl HANSEN '.'KAROO POURONA ffiAb AKTEMIE DEDOK XNOtlLABfL MEBtfOtM SCi voor 995,- 15.000 m' Pot Interieur. Nieuwendijk 89. Axel. Zeeuws-Vlaanderen. T: 0115-562010 fifja, ik nu een vast abonnement en betaal ieder half jaar automatisch 119,60 en ontvang gratis de DVD Cars. Plaats: Tel.ni.. Bank-/gironr: Handtekening: Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop naar: PZC, Antwoordnummer 112,4800 VB Breda. 2waiT mi voorraad leverbaar! Het Zeeuwse energiebedrijf Delta bouwt met het Energie onderzoekscentrum Neder land en het Duitse Solar een proeffabriek voor de productie van zonnecellen in Alkmaar. Als na een jaar proefdraaien de kin derziekten zijn verholpen wil Delta in 2008 een fa briek in Zee land gaan bou- c;'~' wen. Late overwinning Heerenveen Heerenveen heeft gisteravond in de slotminuten de zege gegrepen in het competitieduel met Roda JC. De Fin Tar- vajarvi besliste de wed- strijd in de 88e mi nuut. De zege was ver diend. „Het was een wonder dat ze de over winning pas in de laat ste minuten veilig stel den", zei Roda-trainer Huub Ste vens na af- 22 (Advertentie) (post)bankrekeningnumrner O Noteert u mij voor een proefabonnement i van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij eenmalig toestemming voor automatische Incasso van dit bedrag van mijn i rekeningnummer Ik heb de laatste drie maanden geen i proefabonnement gehad CJ Noteert u mij voor een vast abonnement. 1 0e eerste twee weken ontvang ik de i krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso (£21,50)". J CD per kwartaal met automatische incasso l€ 61.50)'. CD por jaar met automatische incasso 236.00)" met gratis PZC-paraplu 8II711688II555547» het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1