PZC Dierenasiel moet weg voor huizen Slachtoffer zat wegens verduistering Tuintratuin Veel belangstelling voor woonwijk Souburg Noord Zierikzeëenaar bestraft voor bezit kinderporno Gemeente vindt dat dieren naar tijdelijke opvang moeten Start bouw windmolens Veilig honk op Beveland W':\ Het mooiste vuurwerk koop je bij 5 Intratuin 1*1**-' 9 ADHD "[Redactie: Oil vvww.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 zaterdag 9 december 2006 editie Walcheren rioorAector Doorns MIDDELBURG - Een 49-jarige inwoner van Zierikzee is giste ren in Middelburg voor bezit van kinderporno veroordeeld tot 240 uur werkstraf en vier maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf. De man betuigde gisteren op de zitting spijt. Politierechter F. van Hemert-Meeuwis had daar geen boodschap aan. „U heeft eraan meegewerkt om de kinderpornomarkt in stand te houden", stelde ze. Bij de Zierikzeeënaar werden vo rig jaar april 109 pornografi sche afbeeldingen op zijn com puter aangetroffen. „Eigenlijk is een gevangenisstraf op zijn plaats", gaf de politierechter de ernst aan. Zij hield in haar von nis echter rekening met het tijds verloop en met het feit dat de verdachte hulp heeft gezocht. Officier van justitie E. Bethle hem verafschuwde het gedrag van de verdachte, die de kinder porno had gedownload en ver spreid. „Hij is door zijn vrouw gewaarschuwd, maar hij bleef maar doorgaan." De officier vond het positief dat de verdachte hulp had gezocht. In de eis, 240 uur werkstraf en twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf, nam ze ook het blanco strafblad mee. Raads man H. Goedegebure pleitte voor een deels voorwaardelijke straf. Uit de rapportage van des kundigen bleek dat de man bele- vingshonger heeft en het herha ling niet helemaal kon worden uitgesloten. Daarom legde de po litierechter een voorwaardelijke celstraf van vier maanden op. door Anita Janse VL1SSINGEN - Het dierenasiel in Vlissingen moet het veld rui men vanwege oprukkende wo ningbouw op het Bunkerterrein. Het asiel wacht met smart tot de gemeente met geld over de brug komt. „Een ding mag duidelijk zijn; we gaan geen geld investeren in maatregelen om de geluidsover last te beperken", zegt bestuurs lid Cor Bosch van het dieren asiel Vlissingen stellig. „De ge meente weet al jaren dat wij weg moeten, wij hebben daar al tijd aan mee willen werken." Begin 2007 worden de woonto rens van project Maldergem De Vloot opgeleverd. Met toekom stige bewoners is de afspraak ge maakt dat het asiel tegen die lijd verdwenen is, in verband met geluidsoverlast. De opleve ring van het woonproject stond gepland voor eind december. Dat betekent dat het asiel al weg had moeten zijn. Al jaren wordt gesteggeld over de verhuizing. De besturen van de asielen van Vlissingen en Middelburg zijn vorig jaar gefu seerd, met het oog op een geza menlijke dierenopvang. De ge meente heeft de Poortersweg achter de marinekazerne in de SINT-ANNALAND - Eneco Energie begint komend voorjaar met de bouw van vijf windturbi nes in de Anna-Vosdijkpolder en Moggershilpolder bij Sint An- naland. De vergunning voor het windmolenpark is definitief rond. „In het voorjaar van 2007 begin- nen we eerst met de aanleg van de infrastructuur en de kabels", zegt R. Kloet van Eneco Ener gie. Pas in de tweede helft van 2007 worden de 125 meter hoge mastodonten uit de grond ge stampt. De vijf turbines komen in een rechte lijn langs de zee dijk van het Mastgat te staan. Ze staan 370 meter uit elkaar. De gevaartes hebben een mast- hoogte van tachtig meter. Daar bovenop komen de rotorbladen. De maximale hoogte ook wel tip- hoogte genoemd, wordt 125 me ter. [Het windmolenpark is goed voor een productie van 35 mil joen kWh. Dat is voldoende voor 10.450 huishoudens. Net iets mincler dan het aantal gezin nen dat Tholen telt, namelijk 10,650. Advertentie ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG KUNST ANTIEK van 10.00- 16.00 uur. Volgende week meer kijkdagen. VEILING 13-14 dec. Herengracht 74 4331 PX Middelburg Tel. 0118 - 650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl buitenhaven aangewezen als mo gelijke locatie. De gemeente moet garant staan voor de exploitatie, maar vorig jaar besloot het gemeentebe stuur ineens te bezuinigen op het asiel. De asielen hadden toen al voor tienduizenden eu ro's geïnvesteerd in de plannen. „Ze hebben ons al die jaren een vette worst voorgehouden", zegt Bosch. De tekeningen voor een nieuw verblijf liggen klaar. De plannen voldoen aan het hon den- en kattenbesluit, aan de Ar- bo-regels voor het personeel en aan de hygiëne-eisen. De nieuw bouw gaat twee miljoen euro kosten. Respecteren Zolang cle gemeente geen toezeg gingen doet over haar financiële bijdrage, kan het asiel geen kant op. „Ambtenaren zijn nog bezig met het ontwikkelen van een voorstel waarin duidelijk wordt hoeveel de gemeente kan bijekagen", aldus de Vlissingse wethouder E. Wali-ave (PvdA). Ze geeft toe dat er een afspraak ligt met de toekomstige bewo ners van de woontorens. „Die hebben we te respecteren. Dat kan betekenen dat wij naar een tijdelijke oplossing moeten zoeken voor het asiel." Als moge lijkheid noemt zij het onderbi-en- gen van de dieren bij andere die renasiels en particuliere pen sions. „Dat kan helemaal niet", vindt Wil van Reijne, beheerster van het Vlissingse diei'enasiel. Kleine klusjes „Daar zit niemand op te wach ten. In Middelburg stort de boel in elkaar van ellende en pax-ticu- lieren kunnen al helemaal niet aan de regelgeving voldoen." Al jaren hebben beide asielen groot ondei'houd uitgesteld en alleen kleine klusjes gedaan. Bosch: „Als ze de toko sluiten, hebben we een probleem. Dan krijgen we last van zwerfhon den en -katten. Daar zijn mens en dier niet bij gebaat. Dat nieu we asiel moet gewoon zo snel mogelijk gebouwd worden." Omdat de toekomstige bewoners van de in aanbouw zijnde woontorens op het Vlissingse bunkerterrein beloofd is dat zij geen geluidsoverlast zullen hebben van het asiel, moet de dierenopvang snel verdwijnen. Een goed alternatief heeft de gemeente Vlissingen nog niet. foto Ruben Oreel Bij steekpartij zwaargewond geraakte Veerenaar benadeelde meerdere mensen financieel doorNadia Berkelder VEERE - Het slachtoffer van de steekpartij die afgelopen zon dag in Veere plaatsvond, ligt nog steeds in coma. De politie omschrijft zijn situatie als 'ern stig, maar stabiel'. Het slachtoffer, een 50-jarige man uit Veere, is een bekende van cle politie. De man werd in 2003 door de rechtbank in Mid delburg veroordeeld tot vijftien maanden gevangenisstraf we gens verduistering van een grote som geld. Dat die straf later in hoger be roep is omgezet in een werk straf, kan Aad van den Ende, één van de gedupeerden en oom van het slachtoffer, nog steeds niet begrijpen. „Als justitie toen haar werk had gedaan, was dit misschien niet gebeurd." Het Openbaar Ministerie en de advocaat van de verdachte van de steekpartij willen niets kwijt BIEZELINGE - De Reimerswaalse wethouder J. de Kunder heeft gisteren in Biezelinge de eerste van dertig zogenaamde veilige hon ken in Oost-Beveland officieel geopend. Kapelle en Reimerswaal, samen verantwoordelijk voor verschillen de fietsroutes van scholieren, hebben een keten van veilige honken opgezet. Vrijwilligers op de i'outes naar het voortgezet ondei-wijs in Goes en Kxabbendijke, houden zich beschikbaar voor passerende scholie ren. Hebben die een probleem, dan staan de honken hen terzijde met een verbandtrommel, fietspomp, bandenplakdoos en telefoon. over de achtergrond van deze zaak. Over het motief van de verdach te woi'dt niet meer meegedeeld dan dat het om een 'zakelijk ge schil' zou gaan. Het is dan ook niet duidelijk of de vei-dachte, een 45-jarige man uit Hulst, ook benadeeld is door het slachtof fer. De familie Van den Ende is niet de enige die door de Veerenaar is gedupeerd. Een van de andere slachtoffers erkent dat de man hen jaren geleden financieel be nadeeld heeft, maar die zegt ver der niets meer met de zaak te maken te willen hebben. Een an der zegt dat de ruzie inmiddels is bijgelegd. „Het is een aimabe le man. Ik weet verder niet waar hij mee bezig is." De man werd zondagmiddag neergestoken aan de Kraaienest- weg in Veei-e, de weg tegenover jachthaven de Oostwatering. Het slachtoffer is met ei-nstige verwondingen naar het zieken huis gebi'acht. De dader heeft na de steekpartij zelf de politie gebeld. Die vond vervolgens een gi'oot mes in zijn Advertentie De vuurwerkvoorverkoop is gestart! Kijk ook op www.intratuinvuurwerk.nl Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op www.intratuin.nl kleding. De man uit Hulst heeft inmiddels bekend. De vei-dachte van de steekpartij wordt juridisch bijgestaan door P. Schroeijers van advocaten kantoor Wouters en Maat uit Middelburg. Dat een andere advocaat van dat kantoor in een aantal zaken de familie van de Veerenaar heeft bijgestaan, noemt zij geen bezwaar. „Die advocaat heeft nooit juridi- sche zaken van het slachtoffer behartigd. Wel van zijn familie. Dus van belangenverstrengeling is geen sprake." (Advertentie) KIJK VOOR EXTRA OPENINGEN OP www.intratuin.nl (Advertentie) en je zorgpolis 2007: het is nu tijd om opnieuw je keuze te maken. Zorg dat je de goede keuze maakt. Kijk voor welke zorgverzekeraars de nieuwe medicijnen volledig vergoeden op: www.adhd.nu Raadsleden met eigen weblog MIDDELBURG - Raadsleden in Middelburg hebben van af nu een eigen weblog. Dat is een soort dagboek op inter net. Tot voor kort had elke fractie in de raad zo'n dag boek op de website van cle gemeente, maar cle laatste tijd werden die nauwelijks meer gebruikt. Op dit moment hebben zeven raadsleden een weblog. Be woners van Middelburg" kunnen reageren op die stukjes. Als een weblog langer dan twee weken niet woi'clt ge bruikt, wordt het van de website gehaald. De gemeente raad vindt het bijhouden van digitale dagboeken alleen nuttig als raadsleden en bewonei-s van cle stad er gebruik van maken. Ontwikkelingsbedrijf kan beginnen MIDDELBURG - De motor voor vernieuwende economi sche activiteiten in Zeeland kan gaan draaien. De Staten van Zeeland hebben gisteren ingestemd met de oprich ting van het ontwikkelingsbedrijf NV Economische Im puls Zeeland. Behalve de provincie doen ook het bedrijfs leven, ondei-wijsinstellingen en de gemeenten eraan mee. Gedeputeerde M. Ie Roy (PvdA, economie) was erover ver heugd dat ze het ontwikkelingsbedrijf na een ruime voor bereidingstijd eindelijk kon presenteren. Bij de oprich ting van de NV Economische Impuls Zeeland werden twee kanttekeningen geplaatst J. Koppejan-Elsen (CDA) clrong erop aan dat het ontwikkelingsbedrijf toch vooral geen praatclub wordt en C. Bierens (VVD) vroeg zich af of de voorziene acht arbeidsplaatsen niet wat veel van het goede is. Hij zag het geld liever besteed aan projecten, waarvoor medewerkers kunnen worden ingehuurd. Le Roy nam hun reserves weg. Oud-directeur D. Luteijn van energiebedrijf Delta gaat het ontwikkelingsbedrijf als tijdelijk aanjager aan de slag zien te krijgen. Doel verliest zijn pastoor DOEL - Het kwijnende polderdorp Doel op de linker Scheldeoever heeft zijn pastoor verloren. Drie weken voordat de overgebleven Doelenaren het woonrecht verlie zen, overleed pastoor Christiaan Verstraete. Hij wercl 76 jaar. Twee weken geleden nog leidde hij - ernstig ziek - de eucharistieviering. Zijn boodschap aan z'n parochia nen toen: „Geef nooit op, hoe stevig de vijand je ook in zijn greep heeft." Verstraete was één van de leiders in de strijd voor behoud van het dorp, dat moet verdwijnen in verband met de aan leg van de containei'haven Het Deurganckdok, pal ten zui den van het dorp. De door de pastoor bevochten restaura tie van de kerk (het karwei werd enkele jaren geleden af gerond) gaf de Doelenaren nieuwe moed. De pastoor wordt woensdag begraven op de begraafplaats bij zijn kerk. door Anita Janse OOST-SOUBURG - Het liep gis teren storm tijdens de presenta tie van de nieuwbouwwijk Sou burg Noord. Belangstellenden konden alle vragen over hun droomwoning afvuren op pro jectontwikkelaars, architecten en makelaars. Met de presentatie is het start sein gegeven voor de eerste fase van het plan Souburg Noord. „In april wordt de grond bouw rijp gemaakt", vertelde Herman Eggink van cle gemeente Vlissin gen. In totaal moeten in de nieu we wijk 330 woningen verrijzen. Tijdens de eerste fase worden ongeveer 100 huizen gebouwd. Vertraging De plannen voor Souburg Noord hebben vertraging opge lopen door een conflict tussen de projectontwikkelaai-s en de gemeente over de grondprijs. Ei genlijk had de bouw dit jaar al moeten beginnen. Bouwfonds MAB (voorheen Proverko) bouwt 28 huizen, Marsaki 37. Daarnaast zijn er 13 vrije kavels waarop inge schreven kan worden. „Deze ka vels zijn welstandsvrij, bouw plannen hoeven niet gekeurd te worden door de welstandscom missie", aldus Eggink. Wel wordt de kenmerkende dorps- bouw van Soubui-g gestimu leerd. Die bestaat uit hoogtever schillen, wisselende gevelkleu- ren en dwarskappen. Soubui-g Noord inoet een historische uit straling kiïjgen. Aan de noordzijde van de wijk komt een waterpartij met een ei land te liggen. Daarop worden huizen gebouwd. In cle eerste fa se staat ook de bouw van een nieuwe school en een sporthal gepland. De eerste huizen moe ten in het voorjaar van 2008 klaar zijn. Daarna wordt begon nen met de tweede fase. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. zeeuwse almanak Groei Hij had een prachtig verhaal gehoord van een basisscholier uit IJzendijke, zei de lange gastdocent tegen de nog lange re verslaggever en veel min der groot uitgevallen foto graaf. „Ik vertelde dat het ge bruik van alcohol van invloed kan zijn op de groei. Zegt dat ventje: Ah, dan snap ik waar om mijn opa zo klein is.De fotograaf keek daarna eens oyyihoog naar zijn twee ge sprekspartners. „Ah, dan weet ik nu ook waar het bij mij aan heeft gelegen. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11