Afghanen somber over toekomst PZC 7 Duitse EU-commissaris in problemen door naaktfoto's Navo-taak moeilijk te doen Tsunami-waarschuwingssysteem is klaar 3-2-1 DVD home entertainment-systemen van Bose Home cinema met slechts twee luidsprekers en een uit het zicht te plaatsen basmodule vrijdag 8 december 2006 door Kees Bos BRUSSEL - De Duitse EU-commissaris Günter Ver heugen is verder in opspraak geraakt, nu er naaktfoto's van hem in omloop zijn gekomen. De Duitser blijkt gefotogra feerd te zijn op een naakt- strand in Litouwen, samen met zijn kabinetschef Petra Erler. Het Duitse weekblad Focus overweegt de foto's, waarop Verheugen alleen een petje draagt, te plaatsen. Een woord voerder van de Europese Com missie zei gisteren dat Verheu gen de gedragscode voor EU-commissarissen niet heeft overtreden. Verheugen (62) kwam eerder in verlegenheid toen hij zijn vrien din en medewerkster Petra Er ler een fikse promotie gaf. Haar salaris steeg daardoor met 2500 euro naar ruim 11.500 euro per maand. Daarna beklaagde hij zich er openlijk over dat zijn andere ambtena ren hem links lieten liggen. Ook hierbij zei de woordvoer der dat de Duitser de regels niet heeft overtreden. Overplaatsing Verheugen heeft als vicevoorzit- ter van de Europese Commissie een van de hoogste functies in Brussel. Hij is belast met het beleid ten aanzien van de industrie en voorheen met de toetreding van landen tot de EU. Op de vraag of Verheugen niet beter overgeplaatst kan wor den, zei de woordvoerder dat dat niet aan de orde is. ANP van onze redactie buitenland KABOEL - Afghanen zijn veel minder optimistisch over de toe komst dan een jaar geleden. Met name de inwoners van de zuide lijke provincies Helmand en Kandahar, waar de Navo-mili- tairen de meeste weerstand on dervinden, is het vertrouwen ge daald. Dat blijkt uit een opinie peiling van de Amerikaanse zen der ABC en de Britse BBC. Een meerderheid van de 29 mil joen Afghanen gelooft nog steeds dat het land de goede kant opgaat. Dat aantal is ech ter gedaald van 77 procent vorig jaar, tot 55 procent nu. Ook over veiligheid zijn de Afghanen veel minder optimistisch. Driekwart van het Afghaanse volk meende vorig jaar nog dat het land veiliger was dan ten tij de van het Taliban-bewind. Dit jaar denkt nog maar 58 procent van de Afghanen er zo over. Pessimistisch Over de eigen toekomst zijn ze nog pessimistischer: maar der tien procent denkt een goed le ven te kunnen opbouwen, vorig jaar was dat nog 54 procent. In de zuidelijke provincies Hel mand en Kandahar geloven vier van de tien mensen in een betere toekomst. Tachtig procent voelt zich niet veilig. De Taliban geniet nog steeds geringe steun, maar 57 procent - veel meer dan voor heen - van de' Afghanen be schouwt hen als de grootste be dreiging voor het land. Zorgelijk De uitkomst van het onderzoek is zorgelijk voor de autoriteiten in Kaboel, maar ook voor Was hington, Londen en Nederland, dat momenteel de leiding heeft over de' Navo-operatie in het zui den van Afghanistan. Als de trend zich doorzet zal het voor de Navo-militairen moeilij ker worden de steun van de be volking te verwerven. Hoewel een meerderheid van de bevolking achter de Navo-mis- sie staat, maken veel mensen zich wel zorgen. Onder meer over corruptie binnen de Af ghaanse overheid. In het kader" van de wederopbouw is Afgha nistan een groot bedrag aan hulpgelden toegezegd; het daad werkelijk geschonken bedrag blijft daarbij echter achter. Ge volg is dat een heleboel investe ringen in infrastructuur, onder wijs en gezondheidszorg nog niet zijn gedaan. GPD PHUKET - Leden van de Thaise marine takelen een boei op met ge voelige meetapparatuur. Het apparaat maakt deel-uit van het eerste tsunami-waarschuwingssysteem dat momenteel in de Indische Oceaan wordt uitgezet. Het in Amerika vervaardigde systeem moet autoriteiten in de kustgebieden van de oceaan na aard- en zeebevin gen tijdig alarmeren over mogelijke vloedgolven. Bij de laatste gro te tsunami in Zuid-Oost-Azië kwamen twee jaar geleden ruim 220.000 mensen om het leven. In de Stille Oceaan is al sinds 1946 een alarmeringssysteem operationeel. Het werd door Amerikanen geïnstalleerd nadat een aardbeving in Alaska op Hawai een vloed golf veroorzaakte die aan 165 mensen het leven kostte. foto Sonsakon Kitwiboon/EPA Dodental tyfoon loopt op HANOI - Vier dagen nadat de tyfoon Durian over het zui den van Vietnam raasde, is het dodental opgelopen tot ze ventig. Nog 23 mensen worden vermist. Dat meldden Viet namese functionarissen gisteren. De storm beschadigde meer dan 210.000 huizen. Eerder deze week kwamen door Durian op de Filipijnen meer dan 1300 mensen om of raakten vermist. ANP/AFP Vader van gered gezin is dood MERLIN - Reddingswerkers hebben gisteren het lijk ge vonden van de vader van een gezin dat maandag na negen dagen uit een besneeuwd berggebied in het zuidwesten van de Amerikaanse staat Oregon werd gered. Het gezin uit San Francisco was op 25 november met de auto verdwaald na het missen van een afslag. De 35-jari- ge man had zaterdag zijn vrouw en twee jonge dochters achtergelaten om te voet hulp te gaan zoeken. De moeder wist maandagavond de aandacht van de reddingwerkers in een helikopter te trekken door met een paraplu te zwaaien. De hulpverleners pikten de drie op. De vader werd in een diep ravijn teruggevonden. Hij had onderweg geprobeerd met gescheurde stukken kleding een spoor achter te laten. ANP Daders aanslag Bali in beroep JAKARTA - Drie Indonesische moslimmilitanten die de doodstraf hebben gekregen wegens hun aandeel in de bomaanslagen op Bali in 2002, hebben op het laatste mo ment om een herziening van het vonnis gevraagd. Dat maakte hun advocaat gisteren bekend. Het is de laatste mogelijkheid voor de drie om aan execu tie te ontsnappen. De aan Al Qaeda verbonden Jemaah Is-{ lamiyah zou achter de aanslagen zitten. De bommen kost-f ten 202 mensen het leven, onder wie vier Nederlandse va4 kantiegangers. ANP/AFP Leger Australië blust bosbranden CANBERRA - Circa 1800 brandweerlieden die tientallen bosbranden in de Australische deelstaat Victoria bestrij-J den, hebben gisteren versterking gekregen van het leger. De autoriteiten proberen de uit de hand gelopen branden met alle macht onder controle te krijgen. Ook Nieuw-Zee- land is om hulp gevraagd. De branden zijn waarschijnlijk vooral ontstaan door men selijk handelen, al dan niet opzettelijk. Door het warme weer en een harde wind zijn de branden moeilijk te be dwingen. ANP Italië gaat stemmen hertellen ROME - Acht maanden na de Italiaanse parlementsver kiezingen worden circa 700.000 ongeldige stemmen op nieuw geteld. Dat heeft de senaatscommissie die toezicht op verkiezin gen houdt, gisteren besloten. In eerste instantie worden de niet ingevulde en valse stembiljetten uit zeven regio's geteld. Als onregelmatigheden aan het licht komen, wor den alsnog in de overige regio's deze stemmen ook her teld. Deskundigen sluiten echter uit dat de hertelling de zege van de partij van premier Romano Prodi in gevaar zal brengen. ANP /DP A Een enthousiaste pers... I PL, "Conclusie: voor mensen die geen ruimte hebben voor vijf of meer luidsprekers met veel snoertjes, of een uitgebreide surroundset lelijk vinden in de huiskamer, is deze Bose-set een uitstekend alternatief. Hij levert een goed surroundgeluid met maar drie speakers, waarvan de basmodule bovendien uit zicht kan worden geplaatst. Dit apparaat is een volwaardig cd/dvd-speler, kan ook overweg met mp3-cd en cd-r(w) en beschikt voorts over een ingebouwde radiotuner voor FM en middengolf ontvangst. Een extra pluspunt is de heel eenvoudige installatie." - Home Entertainment Today (HET) DUO 00:32 19 CHAPTER 11/28 Kijk en luister. Ga naar een geautoriseerde Bose-dealer en vraag om een demonstratie. GOES: Minet Audio Video, Gasthuisstraat 2-4. Mikro Electro, Marconistraat 4. HEINKENSZAND: Louis Hemelaar, Schouwersweg 7 HULST: Mikro Electro, Zoetevaart 8. MIDDELBURG: EP:Minet, Segeersstraat 27 Mikro Electro, Lange Geere 149. MediaMarkt, Mortiereboulevard 4. MIDDELHARNIS: Mikro Electro, Spui 2. OOSTBURG: Mikro Electro, Veerhoeklaan 5. TERNEUZEN: Electro World Verlinde, Axelsestraat 25. Mikro Electro, Kennedylaan 94. VLISSINGEN: Mikro Electro, Hermesweg 23. ZIERIKZEE: Delta Discs, Mol 15. Electro World van der Heijden, Havenpark 5. Mikro Electro, Varremarkt 2. Meer informatie? Telefoon: (0299) 390 111, fax: (0299) 390 109, e-mail: consumenteninfo@bose.com of bezoek www.bose321.nl Beller sound through research

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 7