Weinig vertrouwen in raad Sluis t jaoMT PZC PZC Roep om vrouwen in procestechniek Studie naar zorgwoningen voor ouderen Familie Van Osta wil desnoods in stacaravan in villapark wonen Formateur Wille houdt pleidooi voor vergeving Zangeres Eva geeft concert in Cadzand vrijdag 8 december 2006 1 5 Hnnr Harold de Puysseleijr HULST - Een meerderheid van de gemeenteraad van Hulst slaat achter het initiatief van hel CDA actief te gaan zoeken naar oplossingen voor de realise ring van nieuwe woonvoorzie ningen voor ouderen. Aanleiding voor die actie is het vastgelopen plan om groepswo ningen voor dementerende oude- ren te bouwen in Sint Jansteen. CDA'er J. van Eek stelt vast, dat de financiële kant van de stich- tingskosten de realisatie van de ze - en andere voorzieningen in de weg staat. Daarom willen de christen-democraten het college van burgemeester en wethou ders opdracht geven voor nader onderzoek. De kern van die stu die moet zich volgens het CDA richten op de rol die de woning corporaties spelen bij de tot standkoming van woningcom plexen voor ouderen. Zo moet het college vast zien te stellen wat de maatschappelijke - en so ciale verantwoordelijkheid is die aan de corporaties is opge dragen op het terrein van (stu- denten)huisvesting, woonzorg projecten en starterswoningen. Ook moet het college nagaan welke investeringen de woning corporaties die in de gemeente Hulst actief zijn tot nu toe heb ben gedaan in de zogenaamde 'onrendabele top' van dergelijke projecten. Na de beantwoording van deze - en andere vragen kan volgens Van Eek worden beke ken op welke manier de gemeen te verder te werk gaat. Progressief Hulst, Groot Honte- nisse, Groot Hulst en de SP schaarden zich achter het idee van het CDA. J. van Dorsse- laer-Weemaes (PvdA) zag er meer heil in om directeur C. Reinhoudt van woningcorpo ratie Woongoed uit te nodigen een en ander uit de doeken te ko men doen. S. de Bakker (Alge meen Belang) sloot zich daarbij aan. De suggestie werd overge nomen, maar laat onverlet dat een raadsmeerderheid het door het CDA gevraagde onderzoek steunt. door Frank van Cooten SLUIS - De gemeenteraad van Sluis moet het vertrouwen van burgers, overheden en andere partners terugverdienen. Formateur L. Wille deed gister avond in de extra raadsvergade ring een klemmend beroep op al le raadsleden zich zo professio neel en zakelijk mogelijk op te stellen om over persoonlijke te genstellingen heen te stappen. „We moeten met elkaar constate ren dat we elkaar over en weer de afgelopen maanden pijn heb ben gedaan. Onnodig soms. Men sen hebben zich terecht of ten om-echte gekwetst gevoeld. Dat is slecht voor een kleine gemeen schap als West-Zeeuws-Vlaan deren en dat is slecht geweest voor het bestuurlijk aanzien van de gemeente Sluis. Daar zijn we met zijn allen verantwoordelijk voor. Wie er schuldig is, weet ik niet. Oplossen kunnen we het al leen zelf, samen." Koffieconcert in Schoondijke SCHOONDIJKE - Muziekvere niging OKK Groede-Schoondij- ke geeft zondag een koffiecon cert in de Protestantse Kerk in Schoondijke. Onder leiding van dirigent Fred dy van Laer wordt vanaf 14.00 uur een gevarieerd programma gebracht. Een aangepast reper toire kan als opmaat worden ge zien tot de komende kerstdagen. De entree is gratis. CADZAND - Singer-songwriter Eva Meijer geeft zondag een con cert tijdens een 'lazy sunday' in strandpaviljoen De Zeemeeuw in Cadzand. De uit Den Haag afkomstige Eva komt naar West-Zeeuws- Vlaanderen op uitnodiging van de Stichting Wakkere Winters. Ze studeerde af als multi-instru- mentalist, maar legde zich vijf jaar geleden vooral toe op piano en zang. Ze zweert bij dromerige luister liedjes, waarin invloeden van To ri Amos en Ami Mann te horen zijn. Het optreden begint om 15.00 uur. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Het's-Landshuis Steenstraat 37 4561 AR hulst Tel: (0114)371379 Fax: (0114)371380 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Of hét pleidooi van Wille gehoor krijgt is de grote vraag. Fractie voorzitters L. Flikweert (CDA), C. van de Vijver (WD) en W, Gijsel (Gemeentebelangen) spra ken bittere woorden over de po litieke crisis en over met name de handelwijze van de fractie voorheen bekend als Nieuw West. Met name fractievoorzit ter H. Meijer maar ook Wille kre gen het voor de kiezen. Bij wijze van protest verlieten de drie oppositiepartijen de raadzaal toen werd gestemd over de installatie van de nieu we wethouders L. Wille (PvdA), C. Bolijn (D&T) en H. Luijen- dijk (voorheen de fractie Nieuw West). „Wij vinden het schanda lig hoe met de vorige wethou ders is omgaan. Vandaar ons protest'", lichtte Flikweert op de gang het protest toe. Ondanks de bitterheid zegden de drie oppositiepartijen wel toe constructief mee te werken in het belang van de gemeente Sluis, maar geheel van harte zal het vooral in het begin van deze bestuursperiode niet gaan. „Ook wij zijn voor goed bestu ren, maar we zijn alles niet zo maar vergeten", zei Flikweert. Wille begreep gisteravond de bit terheid maar putte wel hoop uit de verantwoordelijkheid die al le partijen lieten blijken over het besturen van de gemeente Sluis in de komende jaren. Wille had gisteravond niet de pre tentie de politieke crisis in Sluis te vergelijken met grote we reldgebeurtenissen maar als voorbeeld noemde hij Nelson Mandela en aartsbisschop Tutu. „Toen Mandela president werd heeft hij op geen enkel moment rancuneus gehandeld jegens de genen die hem tientallen jaren gevangenschap hebben aange daan" Wille wees de raad ook op het boek 'No future without forgi veness' van Bisschop Tutu. „De ze titel moeten we allemaal eens goed op ons laten inwerken" Zoals was te verwachten stem den CDA, Gemeentebelangen en WD tegen het bestuursakkoord Sluis: Betrouwbaar bestuur(d) in balans. Niks nieuws onder de zon en gewoon een voortzetting van het vorige akkoord, was de kwalificatie. Eén van de ROC-studenten geeft uitleg over de machines tijdens de opening van de proeffabriek in Terneuzen. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het is prachtig dat kin deren van procestechnici het voorbeeld van hun ouders volgen. De Terneuzense vestigingsdirecteur van Dow Chemical, Peter Holicki, was gisteren blij dat Dow-operator Frans Dellaert samen met zijn zoon Rik de proeffabriek van het ROC Westerschelde opende. De 19-jarige Rik volgt de opleiding pro cestechniek en leert op het ROC van al les dat hij later bij Dow Benelux - of een ander bedrijf in de regio - kan ge bruiken. Rik is derdejaars en denkt er hard over om na het ROC nog een hbo-opleiding chemische technologie te doen. Holicki juicht het toe dat zonen in hun vaders voetsporen treden als die vaders operators in de procestechniek zijn. Maar nog liever zou willen dat het meer voorkwam dat hij 'zo vader, zo dochter' kon zeggen; of - nóg mooier - zo moe der, zo dochter. „Ik hoop in de toe komst veel meer vrouwen als operator in onze fabrieken te zien." De Terneu zense Dow-topman was na de opening van de proeffabriek niet te beroerd zijn dromen te verduidelijken. Dow Terneuzen telt momenteel slechts acht vrouwelijke operators, precies één procent van de achthonderd op de sites actieve procestechnici. Als het aan Ho licki ligt, neemt het aantal vrouwen heel snel toe. Binnen tien jaar moet on geveer twintig procent van het aantal operators in Terneuzen vrouw zijn. Niet, laat Holicki merken, omdat hij zo'n voorvechter is van emancipatie. „Vrouwen zijn hard nodig in het produc tieproces. Ze hebben een positieve in vloed op de samenwerking en zorgen bo vendien voor meer veiligheid en minder productie-uitval." De officiële opening van de proeffa briek van het kleinste regionale onder wijscentrum van Nederland, dat wel zeshonderd van de zesduizend studen ten procestechniek opleidt, kreeg de ti tel de 'operator van de toekomst'. Hengstclijkse Yella van der Kolk, de eni ge vrouwelijke studente in Terneuzen, kan gezien het pleidooi van Holicki een mooie toekomst tegemoet zien. Hoe ze er zelf tegenaan kijkt, blijft onge wis want Yella was snel verdwenen na de officiële opening door beide Dellae- rts. Dit in tegenstelling tot veel klasge noten en een aantal ouderejaars, die zich de gelegenheid niet lieten ontgaan om een fluitje champagne of een pijpje bier te drinken met hotemetoten uit de bedrijfswereld en de school. Voorzitter Toine Huijsmans van het col lege van bestuur van het ROC Wester schelde gaf eerder aan dat er alle reden was om een feestje te vieren. De samen werking met het regionale bedrijfsleven werpt zodanig vruchten af dat het Ter foto Wim Kooyman neuzense onderwijsinstituut 'qua prak tij kvoorzieningen bij de top van het land hoort'. Veel ondernemingen heb ben hun steentje bijgedragen aan de ver bouwing en herinrichting van de proef fabriek. De school investeerde zelf dik een half miljoen, vooral in bouwkundi ge aanpassingen voor het vernieuwen van de proeffabriek. Het Technocen trum Zeeland droeg twee ton bij en Dow Benelux schonk ruim een kwart miljoen euro. Holicki: „We geven geen geld voor ver betering van natuur en milieu in de om geving. Ook sociale en economische on dersteuning zijn speerpunten van ons donatiesbeleid, en onderwijs is daarbin nen een vanzelfsprekende prioriteit. Dat we vorig jaar weer een jubileum vierden, was een mooie aanleiding voor een wat forsere bijdrage." De Dow-directeur proostte vervolgens met collega-ondernemers en ROC-kop- stukken en sprak nogmaals de hoop uit dat ook veel vrouwen de komende tijd praktijkervaring opdoen in de proeffa briek. door Raymond de Frel SLUIS - De familie Van Osta wil volgende zomer hoe dan ook in het Sluise villapark Groene- velt wonen. Is het niet in hun nieuwe huis, dan maar in een stacaravan op hun bouwgrond. Het gezin kocht in september vo rig jaar een lap grond in het park om er een vrijstaand huis op te laten bouwen. Door steeds nieuwe bezwaren is nog altijd niet begonnen met de bouw van hun huis. Zo ageert de Vereni ging van Eigenaren van villa park Groenevelt tegen het plan van de projectontwikkelaar om een aantal eenvoudige wonin gen in het park te bouwen. Het aantal te bouwen huizen zou daardoor worden verhoogd van zestig naar 63, maar daar stak een meerderheid van de Sluise gemeenteraad vorige maand een stokje voor. Door die uitspraak kan de ge meente Sluis nog niet overgaan tot het verlenen van een aantal bouwvergunningen, waaronder die voor het huis van de familie Van Osta. Hoewel de gemeente raad aangaf dat er voor de fami lie snel een oplossing moet wor den gevonden (bijvoorbeeld door versneld de bouwvergun ning af te geven), stapten de pro jectontwikkelaar, ai'chitect en familie naar de provincie Zee land. „Zij concludeerden dat al le woningen in het plan aan de beeldkwaliteitseisen voldoen. Met die constatering gaan we weer naar de gemeente Sluis", vertelt B. Osta. Schandalig Zij woont samen met haar gezin tijdelijk in een huurhuis in het Belgische Westkapelle. „In de zomer loopt ons huurcontract af. Dat verlengen we niet, want de kosten worden onhoudbaar. Wij zijn het meer dan zat. We hebben als keurige burgers een huis gekocht, maar worden nu schandalig behandeld." Hoofd ruimte en wonen J. Schaalje van de gemeente Sluis zegt op korte termijn niets voor de familie te kunnen doen. „We hebben in november gepro beerd het beeldkwaliteitsplan voor Groenevelt vast te stellen, maar dat is niet gelukt. De Vere niging van Eigenaren was het op één punt nog niet eens. Dat ging over de zogenoemde gele ding, oftewel het verspringen van daken. We geven volgende week dinsdag in de vergadering van de commissie Ruimte een nieuwe toelichting, waarna het beeldkwaliteitsplan in de raads- Resultaat van Dethon verbeterd TERNEUZEN - Het resultaat van Dethon is dit jaar sterk verbeterd ten opzichte van 2005. Vorig jaar boekte het Zeeuws-Vlaamse arbeidsintegratiebedrijf een negatief re sultaat van ongeveer een miljoen euro. Nu staat Dethon per 1 november op een verlies van zo'n 300.000 euro. Dat betekent een verbetering van het bedrijfsresultaat met zo'n zeven ton. Algemeen directeur C. Sponselee maakte dat gisteren bekend tijdens de vergadering van het alge meen bestuur van Dethon. Het betere residtaat in de in dustrietak van Dethon is vooral te danken aan het aan trekken van de economie. „We hebben het veel drukker gekregen. Dat zien we bij alle activiteiten, zowel in Hulst, Terneuzen als Oostburg", aldus Sponselee. „We hebben meer werk dan we eigenlijk aankunnen." Ook met de dienstentak van Dethon gaat het goed. „De sectoren groen en integratie staan steeds sterker in de markt en ook de postbezorging groeit nog steeds door. Dat geeft ons alles bij elkaar een bredere basis dan alleen maar de industrie." Senioren slachtoffer zakkenrollers ZIERIKZEE - Drie senioren zijn gistermiddag op verschil lende plaatsen bestolen van hun portemonnee of tas. In Zierikzee werd in de Hema een 81-jarige inwoonster van die plaats beroofd van haar tas. Ze had deze in het rekje van haar rollator gelegd. Toen ze even niet oplette, was haar tas verdwenen. In de Hema in Middelburg werd de portemonnee uit een tas weggenomen van een 77-jarige man uit Laren. In de C&A in Vlissingen was een 72-jarigè vrouw het slachtoffer van een zakkenroller. Rijstijl wekt agressie op GOES - Een 29-jarige man uit Dordrecht heeft woensdag middag aangifte gedaan tegen een 42-jarige Goesenaar die hem probeerde te slaan na een verkeersruzie. De 29-ja- rige man reed vanaf de Van Hoogendorplaan in Goes de rotonde op en boog af richting de Ringbaan-West. De Goe senaar wilde vanaf Het Tiendenplein de rotonde oprijden en ergerde zich'aan de rijstijl van de ander. Bij Het Tien denplein besloot de 42-jarige man de Dordtenaar op zijn rijgedrag aan te spreken. Hij probeerde daarbij cle Dordte naar een paar klappen te geven, maar dat lukte niet. Actie tegen parkeren in berm SLUIS - De gemeente Sluis gaat waarschijnlijk volgend jaar al streng optreden tegen 'bermparkeerdersBadgas ten die hun auto s zomers in de berm langs de drukke kustweg parkeren, kunnen rekenen op een prent achter de ruitenwisser. De Wet bestuurlijke boete fout parkeren treedt waarschijnlijk volgend jaar in werking. De op brengst van de uitgeschreven boetes door de gemeentelij ke parkeerwachters vloeit in de gemeentekas. In de zomer wordt momenteel langs de kust massaal in de berm gepar keerd. Veel badgasten hebben geen zin een paar honderd meter te lopen naar het strand. Om geen toeristen weg te jagen ziet de gemeente het bermparkeren momenteel dooi de vingers. Daarnaast toont een parkeernota aan dat langs de kust in de zomer een tekort is aan een paar hon derd parkeerplaatsen. Het nieuwe college van burgemees ter en wethouders van de gemeente Sluis wil echter om subsidietechnische redenen de onthaalparking in Nieuw- vliet-Bad nog dit jaar aanbesteden. Open torenbeklimming in Hulst HULST - Tijdens de kerstmarkt in Hulst houdt de VVV van avond een open torenbcklim- ming. Wie dit avontuur in het donker mee wil maken en het schilder achtige kersttafereel vanaf zes tig meter hoogte niet wilt mis sen, kan zich aanmelden. Dat kan tot uiterlijk 19.15 uur bij de VW, Steenstraat 37 in Hulst. De kosten bedragen 3,50 euro per persoon. Telefonisch reserveren is moger lijk via 0114-315221. Er kunnen maximaal twintig deelnemers mee naar boven. (Advertentie) vergadering van 21 december ho pelijk alsnog wordt vastge steld." Schaalje spreekt van een kwalijke zaak, waar de gemeen te Sluis volgens hem niet veel aan kan doen. „Er is namelijk een overeenkomst gesloten tus sen de projectontwikkelaar en de familie. Wij zijn dus niet echt partij. Maar als de familie van Osta voor de koop bij ons had geïnformeerd, had zij kunnen weten dat de hele procedure waarschijnlijk langer zou gaan duren.." De familie Van Osta wordt on dertussen met de dag moedelo zer. „Alles wordt voor ons be slist, dit kan zo toch niet langer? Als de bouw van ons huis volgen de zomer nog niet is begonnen, overwegen we in een stacaravan op onze bouwgrond te gaan wo nen", zegt Van Osta. Noordweg 125, Serooskerke Walcheren, 0118-593030, www.keesdenherder nl Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 17.30 uur, zaterdag 9.00 - 17.00 uur SkodaFabia Spirit SkodaFabia Spirit v.a. €13.390,- halfautomatische airconditioning centrale vergrendeling boordcomputer 15 inch wieldoppen Autohuis Terneuzen Mr. F.J. Haarmanweg 6 - Terneuzen. Tel. 0115-622600

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 47