PZC Kleine winkels dupe van skihal Speciale lessen voor hoogbegaafden I Hulpverleners oefenen samenwerking Onderzoekers: extra grootgrutter bij leisurecenter nadelig voor buurtsupers Internet Plus Bellen, is er nu ook voor ondernemers: Zakelijk InternetPlusBellen Nu géén aansluitkosten Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Redactie: 0113-315649 wvvw.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 vrijdag 8 december 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen Veerman helpt jonge boeren DEN HAAG - Het kabinet wil dat niemand buiten de boot valt bij de Investeringsregeling voor Jonge Agra riërs. Daarom ging minister Veerman (CDA, Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit) gisteren bij het debat over de landbouwbegroting verder dan de Tweede Kamer hem dinsdag had gevraagd. Hij zegde toe dat hij de drie mil joen euro die voor volgend jaar is gereserveerd ophoogt tot acht miljoen als blijkt dat daar vraag naar is. Jonge boeren die de afgelopen jaren zijn uitgeloot na een beroep op de subsidieregeling hebben volgend jaar een streepje voor, aldus de minister. De amendementen waarin de Ka mer voorstelde waar het geld vandaan moet komen, beti telde Veerman als overbodig. „Laat u maar aan mij over waar ik dat geld vandaan haal." Woning Zoutestraat gesloopt HULST - Het afgebrande huis aan de Zoutestraat in Hulst is na twee jaar eindelijk gesloopt. Een kraanmachi nist maakte de woning gisteren met de grond gelijk. Ik ben heel blij dat er nu eindelijk actie is ondernomen. Vol gende week is het precies twee jaar geleden dat het huis is afgebrand", zegt G. Herrewegh, die in het huis naast het slooppand woont. Het echtpaar Herrewegh ondervond de nodige overlast doordat het onbewoonbare pand al die tijd bleef staan, waardoor onder andere ook de tuin volle dig verpauperde. De gemeente gaf de eigenaar opdracht de woning voor 1 november dit jaar te slopen. Die gaf daar geen gehoor aan, waarop de gemeente opdracht heeft gegeven tot sloop van het afbraakpand. De kosten zal de gemeente proberen te verhalen op de eigenaar. Her rewegh is er niet zo blij mee dat de schuurtjes achter het huis waar asbestplaten als dakbedekking op liggen, niet door de gemeente worden weggehaald. Dat moet de eige naar opnieuw regelen. Volgens wethouder C. de Kraker kan het overigens uit het oogpunt van de volksgezond heid geen kwaad dat de schuurtjes even blijven staan. Belg rijdt zestig kilometer te hard TERNEUZEN - Tijdens een snelheidscontrole op de Gui- do Gezellestraat in Terneuzen is gistermiddag rond zes uur het rijbewijs ingevorderd van een 42-jarige automobi list uit Dendermonde. Hij passeerde de lasergun met een snelheid van 110 kilometer per uur terwijl ter plaatse een maximumsnelheid van vijftig is toegestaan. (Advertentie) NEW CLASSIC LIFESTYLE DOMBURG GOES Kleding nu tot 50% korting van o.a. Gaastra, Riverwoods Gant Kom kijken naar onze leuke kerst-collectie Advertentie Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231, het alfabet van Zeeland (Advertentie) Genieten komt van BinnenUit. Promotieprijzen van 15 oktober t/m 15 december 2006 ;a. de Jonge Hoek van Dijke UIL modem living easy living Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl zeeuwse almanak Superman door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Het verdwijnen van kleine supermarkten in de kernen in de gemeente Terneu zen wordt versneld door de komst van een grote Colruyt su permarkt bij het toekomstige leisurecenter (skihal) ten zuiden van Terneuzen. Daarnaast zal de vestiging van een BCC-elektronicazaak be hoorlijke negatieve omzeteffec- ten hebben voor de bestaande winkels in die branche. Ook het centrum van Terneuzen heeft daar onder te lijden. Het bureau Droogh Trommelen en Partners (DTNP) concludeert dat in een studie naar de effec ten van de vestiging van een aan tal winkels bij het leisurecenter op de voorzieningenstructuur in de omgeving. Een extra supermarkt bij de ski- "hal richt zich op een verzor gingsgebied dat wordt gevormd door de inwoners van de kernen Terneuzen, Sluiskil, Axel, Zaam- slag, Hoek en Spui. De onderzoe kers concluderen dat er met een totaal winkelvloeroppervlak van 12.000 vierkante meter al een te groot supermarktaanbod aanwezig is. De omzet per vier kante meter vloeroppervlak ligt dan ook ver onder het landelijk gemiddelde. Met de komst van Colruyt wor den die cijfers nog slechter. De daling van de gemiddelde vloer- productiviteit zal met name voor de kleinere en op zichzelf staande supermarkten proble matisch zijn. „Juist in deze win- Ikels is de winstmarge reeds ge ring", aldus DTNP. „Wij ver wachten derhalve een versnelde afname van de supermarkten in Gemeente stuurt bestuur van Den Dullaert weg HULST - Het bestuur van de stichting Den Dullaert in Hulst is weggestuurd door de gemeen te. Twee van de drie bestuursle den zaten volgens wethouder F. de Vries onrechtmatig in het stichtingsbestuur. Voorzitter T. Baert en bestuurs lid H. Bonthuis zijn gisteren ver vangen door twee interim-be stuursleden. Dat zijn een ambte naar van de gemeente en G. de Booy uit Kloosterzande. Be stuurslid J. van Puyvelde is aan gebleven. In de statuten van Den Dullaert staat, dat bestuursleden maxi maal twee keer een periode van drie jaar in het bestuur zitting mogen nemen. Bij Bonthuis was die termijn afgelopen mei dit jaar verstreken, Voorzitter Bae rt maakte sinds september in strijd met de statuten deel uit van het bestuur. Het probleem kwam volgens de wethouder boven water toen de gemeente in het kader van de af spraken over de subisidie aan Den Dullaert het dossier nog eens goed bestudeerde. „Een ver velende situatie. Maar ik hem 'm niet veroorzaakt", aldus De Vries. Baert geeft grif toe dat hij een fout heeft gemaakt. „We hebben er niet voldoende op gelet. We zijn een hele tijd druk geweest met de sporthal; van instorten tot wederopbouw. Daar kwa men ook nog eens de gesprek ken met de gemeente over het te rugdringen van de subsidie bij. Dat wreekt zich nu", aldus de te ruggetreden voorzitter van Den Dullaert. „Als we er eerder aan hadden gedacht, hadden we de staturen nog kunnen verande ren. Maar nu zijn we daar niet meer toe bevoegd." Wethouder De Vries bevestigt dat. „Dat is best een vervelende situatie. We gaan daar snel iets aan proberen te doen. De adver tentie voor nieuwe bestuursle den wordt zaterdag of maandag al gepubliceerd", zegt hij. Baert vindt dat de gemeente wei nig elegant is omgesprongen met het probleem. De oud-voor zitter verdenkt de gemeente van een vooropgezette machtsgreep. «Ze vonden mij kennelijk te las tig- Sneu dat het op die manier mogt." De gemeente had in Bae- rts ogen ook kunnen meewerken aan een oplossing waarbij de sta turen alsnog konden worden ge wijzigd. Daar wil de wethouder echter niet aan. de kleine kernen." De gevolgen van de vestiging van een Dream- landwinkel (speelgoed-, vrije- tijds- en schoolartikelen) blij ven volgens de onderzoekers be perkt. „Wel mag verwacht wor den dat in winkels met een ver gelijkbaar assortiment (vooral door Harold de Puysseleijr CLINGE - Tientallen hulpver leners namen gisteravond deel aan een rampenoefening op het terrein van de stichting Tragel aan de Sterredreef in Clinge. De nadruk bij de oefening lag op multidisciplinair samenwer ken en het oefenen van het ram penbestrijdingsplan. door Peter Opgei TERNEUZEN - De 'slimmeri ken' onder de achtste groepers van de basisscholen krijgen van het Zeldenrusl-Steelantcollege in Terneuzen de kans speciale lessen te gaan volgen in vakken als toneel, wetenschap, sport en Engels. Het lesprogramma is bedoeld in het centrum van Terneuzen) negatieve omzeteffecten merk baarzijn." De vestiging van Kwantum (wo ninginrichting) zal nauwelijks effect hebben op het bestaande aanbod. De grootste effecten tre den op door de komst van een De brandweerkorpsen van Hulst, Vogelwaarde en Nieuw- Namen waren van de partij om dat er 'brand' was uitgebroken. Ook de Geneeskundige Hulp bij .Ongevallen en rampen, de Regionale Brandweer Zeeland, de politie, de ambulancedienst en de gemeente Hulst waren van de partij. Ook de bedrijfshulpverleners van de stichting Tragel namen voor de zogeheten 'meer- en hoogbegaafde' basisscholieren die op de drempel van het mid delbaar onderwijs staan. Voor deze groep, de talenten van de toekomst, is een speciaal lespro gramma samengesteld, specifiek bedoeld om de leerlingen te prik kelen en uit te dagen. Dat programma bestaat uit vier blokken: toneel en beeldende kunst (met docenten van Toon- BBC-elektronicazaak van 1500 vierkante meter. Omdat er in Zeeuws-Vlaanderen nog niet zo'n grote zaak is zal die flink wat Wanten trekken. Maar het leidt volgens de onderzoekers ook tot een 'verdringing van be staand aanbod in deze branche'. deel aan de oefening. Rond ze ven uur werd melding gemaakt van een aanslag op het hoofd kantoor van een fictief bedrijf, voor de gelegenheid gevestigd in een leegstaand paviljoen op het Sterreterrein. Ramen van dat kantoor wer den ingeslagen waarna er molo tovcocktails naar binnen wer den gegooid. Ook in het schil dersbedrijf naast het kantoor beeld), wetenschap en technolo gie, tweetalig onderwijs Engels en sport. Aanvang is 7 februari. De leer ling krijgt de mogelijkheid elke woensdagmiddag een paar urn tjes met de vakken te stoeien; het totale programma duurt twaalf weken (elk blok telt drie lessen), een keuze uit de vier blokken is ook mogelijk. Het Zeldenrust-Steelant volgt De verwachting is dat niet al leen de'kleinere zaken er nadeel van ondervinden, maar dat het ook negatieve effecten heeft voor het centrum van Terneu zen. Ten slotte wijzen de onderzoe kers er op dat het toestaan van werden brandbommen naar binnen gegooid. De brand in het kantoor was uitslaand. Twee dodelijke slachtoffers ble ven er achter. De andere aanwe zigen waren verbrand en lagen bewusteloos in een ruimte naast het kantoor en strompe len naar buiten. In het schildersbedrijf waren nog enkele mensen aan het werk. Ook zij lagen bewuste- met het lessenpakket scholenge meenschap De Rede, die een weekje geleden aankondigde na de kerstvakantie een wiskunde- klasje voor hoogbegaafde basis scholieren te starten. Het tijd stip van deze bekendmakingen ligt voor de hand: begin volgend jaar kiezen de achtste groepers een vervolgschool. Niettemin werkt het Zelden rust-Steelant al geruime tijd nieuwe winkels op het bedrijven terrein wel een precedent schept. Ze verwachten dat er nieuwe winkels zullen aankloppen die willen profiteren van de trek kracht van bijvoorbeeld Colruyt en BCC. foto Wim Kooyman loos in het gebouw. Het maga zijn in het schildersbedrijf is door de molotovcocktail in brand gezet. In het magazijn la gen behang, verf en polyester. Eveneens stonden enkele gas flessen. In de kinderopvang was op het moment van de aan slag een Sinterklaasfeest aan de gang. Vijf kinderen en tien volwassenen moesten daar wor den gered. aan een verdiepingsprogramma voor 'slimmeriken', zegt direc teur T. Frankemölle. „Het onder wijs besteedt alle aandacht aan leerlingen met bijvoorbeeld een achterstand of met sociaal en emotionele problemen. Dat hoort uiteraard ook zo. Maar voor de kleine categorie als de meer- en hoogbegaafden was er eigenlijk niet zo heel veel. Voor deze groep bestaat het risico van onder-presteren of verve ling. Wij bieden die groep nu verdieping en verrijking aan." Frankemölle heeft inmiddels de basisscholen van het lessenpak ket voor hoogbegaafden op de hoogte gesteld. Als selectie geldt de Cito-toets, maar meer nog het advies van de basisschool zelf, ofwel 'het oog van de mees ter', zoals Frankemölle zegt. In eerste instantie richt Zelden rust-Steelant zich op havo- en vwo-leerlingen, maar volgend schooljaar moet er ook een pro gramma voor vmbo-talenten zijn, aldus de directeur.Het gaat zijn school overigens niet alleen om achtste groepers, ook huidi ge hoogbegaafde leerlingen krij gen alle aandacht voor hun spe cifieke ontwikkeling, zegt Fran- kemöUe. Voor de persoonlijke begeleiding van hoogbegaafde leerlingen heeft het Zelden rust-Steelant een coördinator: I. van de Bilt. Die onderhoudt ook contacten met de Universi teit van Utrecht, onder meer wat betreft de inhoud van de les programma's. Kinderen in de kleuterleeftijd - en niet alleen zij - wanen zich soms Superman. Ook dat Goese knaapje van vijf vereen zelvigt zich regelmatig met zijn held. Toch at hij onlangs, zoals ove rigens veel te vaak gebeurt, niet in het tempo dat je bij een dergelijke status zou ver wachten. „Maar jij bent toch Superman?", zei zijn vader, in een poging hem tot enige spoed te manen. De blaag schudde hooghartig het hoofd en wees naar zijn rug. „Wappert er dan iets ach ter me aan?" i abonnement voor zakelijk internetten en bellen 24/7 onbeperkt bellen naar alle vaste nummers in Nederland" Voor 1 vast maandbedrag: vanaf 37,77 excl. btw Installatie door KPN monteur BusmessCenter kpn sluifje aart "Exclusief betaalde Op Zakelijk InternetPlusBellen is een fair use policy van toepassing. Deze aanbieding loopt to et 31 december 2006. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes Hulpverleners voeren 'slachtoffers' af tijdens de oefening op het terrein van stichting Tragel in Clinge. Thuis in.... Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 0118 - 615151

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45