Van der Geest is niet gestopt Paul Telussa vindt d ideale combinatie PZC KRAS.NI Schaatsbaan Inzeil krijgt overkapping judoka gaat fit naar open EK i;" 1 KERST aan de ZUIDHOLLANDSE KUST Kerst in LUXEMBURG Kerst in DUITSLAND Kerst in BERLIJN Kerst in LEIPZIG Kerst in JENA Vertrek op zondag 24 december verblijf in het 4-sterren hotel Steigenberger Maxx, inclusief ontbijt en diner, koffie met gebak op 24 december, 5-gangen diner en dansavond op 25 december het prachtige Erfurt, met o.a. de 14e eeuwse Severinkirche het historische Jena met o.a. de prachtige St. Michaelkerk heerlijk wandelen en fietsen in het prachtige Thüringerwald Naumburg, met de prachtige Wenzelskirche en het marktplein de Saalfelder Feeëngrotten, met mooie druipsteenformaties Reisnummer KE 73.454, zie www.kras.nl/73454 Informatie, voorwaarden en boekingen: gg| kras www.kras.nl waarom zou je verder zoeken Tflr 073 - 5 999 999 '/m£: %£jgg} Z Of boek bij één van onze KRAS reisbureaus: Alkmaar Ammerzoden Rotterdam www.kras.nl www.kras.nl www.kras.nl ei- ei- technisch coördinator bij Hoek, trainer bij Jong Ambon vrijdag 8 december 2006 Pennis van der Geest (31) komt tfetdag op de mat tijdens het KW Europees kampioenschap ile categorieën in het Servische fijijj Sad. Maar hij was toch ge- >pt? foorGijs van Oosten HAARLEM - Steeds vaker hoor de Dennis van der Geest de afge lopen maanden mensen in zijn omgeving hem vertellen dat hij sas gestopt met judo. Zelfs joopAlberda, de voormalig tech- [iich directeur van NOCNSF ie tegenwoordig werkzaam is Rusland, confronteerde hem «mee. etl Oennis van der Geest moet la- then om de beeldvorming van am persoon. Hij presenteert een elevisieprogramma bij RTL5, bj is discjockey op feesten en - geeft clinics en lezingen voor be drijven. „Maar mijn topsport tont op de eerste plaats." Hoewel Dennis van der Geest en jaar geleden nog wereldkam- ;:oen in de open klasse werd, blijkt zijn A-slatus bij NOCNSF ook al ter discussie te staan. Bo vendien heeft de sportkoepel hem deze week per e-mail ver zocht 20.000 euro die hij de afge lopen jaren uit het Fonds voor de Topsporter heeftontvangen terug te betalen. Een sporter mag per maand 416 euro bijver dienen, Van der Geest heeft die drempel overschreden. Hoewel Van der Geest geen inko men ontleent aan het judo, re kent NOCNSF alle vergoedin gen uit zijn nevenactiviteiten tot het topsportinkomen. Van der Geest: „Als ik 's nachts sta te draaien, dan vinden zij dat dus topsportinkomen." Van der Geest zegt dat sinds hij een gezin - de tweede is op komst - moet onderhouden, hij niet kan rondkomen van het sti pendium van NOCNSF (850 eu ro netto per maand). „Van het ju do moet ik het niet hebben, dus heb ik mezelf op een bréder vlak moeten presenteren." Het heeft er afgelopen week toe geleid dat NOCNSF geld van hem terugvordert en morrelt aan zijn A-status. Van der Geest is dan ook niet enthousiast over van onze sportredactie DiZELL - De schaatsbaan in In- kII krijgt zo goed als zeker een overkapping. „We zitten dicht legen de realisatie van een schaatshal aan", verklaarde sta- dionbaas Hubert Graf gisteren ua overleg met vertegenwoordi gers van enkele overheidsinstan ties, heeft van cle overheid in middels toezeggingen ter waai'- èvan 30 miljoen euro binnen voor de verbouwing. Het is de bedoeling dat de Zuid-Duitse schaatsbaan een houten over kapping krijgt, die perfect past in het beeld van de bergachtige omgeving. Het nieuwe stadion moet aan 5000 toeschouwers plaats gaan bieden. Op de baan in Inzeil zijn in het verleden tien WK's gehouden. Er zijn volgens Duitse opgave 83 wereldrecords geschaatst. Wanneer de plannen volledig ge realiseerd moeten zijn, is nog on bekend. ANP/DPA het bureau in Papendal. „NOCNSF is een organisatie die mij uitzendt. Ze zeggen niet: 'We gaan je helpen'. Integen deel: ik moet zelfs mijn eigen krachttrainer betalen. Liesblessure Dennis van der Geest komt za terdag in actie op een Europees kampioenschap in de open klas se. Na zijn wereldtitel in septem ber 2005 in Cairo kwam Van der Geest als gevolg van een liesbles sure nauwelijks in actie. Hij ju- dode zonder succes op het EK in mei van dit jaar en verscheen op de mat voor twee teamwedstrij den met zijn club Kenamju en de nationale selectie. „De blessure is de laatste maan den spectaculair verbeterd", zegt Van der Geest. „Ik kan weer hardlopen, dat ging heel lang niet. Het is heel positief dat ik fit aan het jaar 2007 kan be ginnen." Van der Geest weet niet wat hij van het open EK alle categorie ën, waaraan dus ook niet-Euro- peanen deelnemen, moet ver wachten. Het is een toernooi dat in 2004 aan de internationale ka lender is toegevoegd waarin wordt gestreden om de niet-olympische titel in de open klasse. Opvallend is dat voor de win naar behalve de gebruikelijke medaille, bloemen en de eer ook prijzengeld (5000 euro) te win nen valt. Ongewoon voor het ju do is ook de toernooivorm zon der herkansingen. Van dei- Geest: „Het is goed voor mij om weer eens wat zware mannen in mijn handerrte'hébben. Ik wil in 2007 veel wedstrijden judoën." Van der Geest richt zich op het WK in september 2007 in Rio de Janeiro. Hij kan zich op dat toer nooi plaatsen voor de Olym pische Spelen van 2008 in Pe king. Wellicht dat hij daarna overweegt te stoppen met judo. GPD Dennis van der Geest leek gestopt met judoën, maar is juist volop bezig. „Ik kan weer hardlopen, dat ging heel lang niet. Het is heel positief dat ik fit aan 2007 kan beginnen." foto Evert-Jan Daniëls/ANP Aankomst 24 en 29 december verblijf in het super-de-luxe Hilton Luxemburg*****, incl. ontbijt incl. kerstbuffet op 25/12 en 26/12 en oudejaarsparty met dinerbuffet op 31/12 (afhankelijk van aankomstdatum) o.a. restaurant, bar, terras en gratis parkeergelegenheid gratis gebruik binnenzwembad, sauna en fitnessruimte historische binnenstad van Luxemburg-Stad met leuke stenen straatjes (UNESCO-lijst), vele uitstekende restaurants en cafés, geniet van de vele gezellige kerstmarkten Reisnummer KE 73.447, zie www.kras.nl/73447 Hoor Frits Bakker HOEK - De verslaving aan voet- lal brengt hem altijd terug rar hij thuishoort. Paul Telus- a a (54, uit Souburg) wil het graag bekennen: als hij zijn hart j ligt, is hij liever trainer dan manager, sa Hij begon het gras alweer te mis- 33 s?n in zijn nieuwe rol bij Hoek, ;o' maar op het moment .van twijfel leeft zich een mooi compromis aangediend. Het aanbod om tus- •asentijds trainer te worden van 'tag Ambon heeft hij met twee i,. Handen aangenomen. „Ik kan rsaeook weer uitleven als trai- sr." Met het werk dat hij bij Koek voor de technische staf toet, is dat de ideale combina- rbj heeft de drang naar het voet- tal niet lang kunnen weerstaan, ic Telussa was na een uiterst suc- tesvolle periode bij Terneuzen clubtrainer even uit beeld ge- l Mkt. Zijn nieuwe avontuur teeft hem in de armen van een wde rivaal gedreven. „Ik had tooit verwacht dat Hoek mij wit zou vragen", bekent Telus- 2. nadat hij er één jaar bij de hoofdklasser heeft opzitten. En seller dan ook de fanatieke Hoekse aanhang had verwacht, s het verleden begraven en is er il lang geen sprake meer van sn oude vete. Telussa is de kri- x Lek v or geweest met succes. 1 Toen hij Hoek in de hoofdklasse K vanuit een hachelijke positie on degradatie wist te redden, hon hij daarna geen kwaad "eer doen. Zijn dagen zien er tt weer uit zoals hij dat graag f i- Mentaliteit -Ik heb mijn werk bij Delta, *aar ik als lid van de onderne- singsraad soms ook in de avon- ouren bezig ben. Minstens twee keer in de week ben ik bij Hoek, 14 leid de trainingen van Jong 1 Ambon en coach op zondag. En k ga er heel vaak op uit voor Hoek om wedstrijden en spelers bekijken. Vooral in deze tijd |2n het jaar, met de winter op komst. Ik beoordeel spelers niet 1'Heen op kwaliteit, maar vooral op mentale weerbaarheid 01 winnaarsmentaliteit. Dan Koetje nu op pad gaan. Dat oor- ®d is belangrijk als we straks 1 'aan onderhandelen voor vol gend jaar." ■Ik heb niet veel tijd meer veel potentie, dat hebben we in het begin laten zien. De kracht van het elftal was de beweeglijk heid in de opbouw. Dat kan in een paar weken niet ineens weg zijn." Keeper Twee wedstrijden voor de win terstop (morgen Quick Boys uit, volgende week Kloetinge uit) wil Telussa de balans wel al op maken. Voor zichzelf, na precies één jaar Hoek, en voor het elf tal. De selectie voldoet aan de verwachtingen die hij ervan had. En van versterking in de winterstop zal geen sprake zijn. „We moeten op zoek naar een keeper, omdat Merlijn Swennen vertrekt. Dat zal dan ook het eni ge zijn. Als Wesley de Smet weg gaat, komt er geen nieuwe spe ler. Er staat kwaliteit genoeg om dat op te vangen. Na de win ter zien we dan wel verder. We spelen al heel lang met dertien, veertien spelers als basis. Daar door vallen er jongens buiten de ploeg, die straks misschien wel naar iets anders uitkijken. Wij moeten zorgen dat de selectie op sterkte blijft. Dat doen we door overal te kijken en tips na te trekken." En het Hoek-gevoel van Paul Te lussa? „Ik kende de club alleen uit de krant, omdat ik er ook in mijn jaren bij Terneuzen nooit ging kijken. Het heeft me ver rast dat ze me wilden hebben, maar ik was natuurlijk wel ver eerd. Voor een trainer en speler is Hoek een prachtige club. Ik heb er nu een jaar rond kunnen kijken. De eerste periode was re delijk turbulent, met een be stuurscrisis en het ontslag van de trainer. Ik heb het elftal ge lukkig van degradatie kunnen redden. Dat is mijn mooiste kunstje geweest op dit hoge ni veau." Attractief „Daarna is de rust weer ïlnel te ruggekeerd in de club. Ik vind het er prettig werken en weet precies wat er van mij wordt ver langd. Ik moet er, samen met Gert Jan de Boer, voor zorgen dat Hoek de spelers heeft om op de lange termijn in de top van de hoofdklasse te spelen. We lig gen op koers, hebben een mooi elftal en willen dat ook nog graag met attractief voetbal doen. Want Hoek moet het boeg beeld van het Zeeuwse voetbal blijven." over", bekent hij. „Het gebeurt wel eens dat ik op zaterdag heel vroeg wegga van huis en pas heel laat thuiskom. Toch pro beer ik, zoals nu de laatste we ken, af en toe ook nog iets voor de Molukse gemeenschap te doen. Ze willen ons het gemeen schapshuis in Souburg afpak ken. Daar zet ik me voor in, in besprekingen met de verant woordelijke mensen, omdat het belangrijk is dat het blijft. En als ze me voor zoiets vragen, dan maak ik er tijd voor vrij. We helpen elkaar als we kun nen, want we zijn een hechte ge meenschap. Dat merk ik nu weer goed als trainer van Jong Ambon. De jongens zeggen geen trainer tegen me, maar oom Paul, ook de Nederlandse jon gens die bij ons voetballen. Dat hoort bij de cultuur. De spelers zouden mijn kinderen kunnen zijn. Ik ben in de eerste plaats oom Paul en daarna trainer." Met Jong Ambon maakt hij zijn reputatie van succescoach meer dan waar. Telussa lijkt op weg naar zijn twaalfde kampioen schap in zijn carrière. Dat is een palmares die geen enkele Zeeuw se trainer hem na kan zeggen. Het geheim achter die successen kan hij zelf wel verklaren. Telus sa staat bij zijn clubs bekend om zijn gevarieerde en functio nele trainingsstof en om zijn tac tisch inzicht. Meer nog, vindt hij zelf, is zijn psychologische in vloed op een spelersgroep van wezenlijk belang. „Overal waar ik trainer ben geweest, heb ik een fantastische band met mijn spelers gehad. Ik hecht enorm aan chemie, aan eerlijkheid in de omgang met spelers." Dat komt hem maar al te goed van pas in zijn nieuwe functie bij Hoek. Telussa is de schakel tussen de trainer en de spelers. Hij kijkt op afstand mee hoe Cees Houtepen zijn elftal op stelt, hoe hij zijn tactiek bepaalt en hoe het elftal zich op zater dag over het veld beweegt. „Ik heb natuurlijk wel eens een an dere gedachte, maar iedere trai ner heeft zo zijn eigen kijk op voetbal." Telussa staat in elk geval vier kant achter de trainer, zegt hij, om elke vorm van speculatie voor te zijn. „Ik vind Cees Hout epen een trainer met dezelfde ge drevenheid als ik. Hij weet ook alles van spelers en denkt heel veel na over voetbal. Ik zal hem nooit afvallen, ook al omdat het niet op mijn weg ligt om dat te doen. We praten bij op donder dagavond na de training. Dan hebben we het over van alles rond het elftal met Cees, met zijn assistent Arthur van Hui zen en met Gert Jan de Boer, die samen met mijn de technische coördinatie doet. We spreken heel vrijblijvend over de wed strijd die geweest is en die van de volgende zaterdag. En we praten over spelers, over posi ties, over persoonlijke omstan digheden. Ik geef mijn mening alleen als Cees erom vraagt, an ders niet. Het zou gek zijn als ik op zijn stoel ging zitten. En ook op zaterdag zal ik me nooit met de opstelling of de tactiek be moeien." Inzinking Het is ook niet aan Telussa om openlijk te oordelen over de klei ne inzinking die Hoek nu door maakt na een veelbelovende start. Dat kan, vindt de techni sche man, alleen maar van tijde lijke aard zijn. De selectie heeft zo veel kwaliteit en potentie dat Hoek bovenin moet kunnen spe len en meedoen voor een perio- detitel. „Dit is voor een elftal in opbouw een gevaarlijke perio de, zo net voor de winter", be seft Telussa. „Dan kunnen spe lers, zeker de jonge jongens, een terugval krijgen." „Het zijn een paar factoren die daar een rol in spelen. Het eigen elftal heeft even een mindere fa se en de tegenstanders weten nu ook precies hoe Hoek speelt, waar het gevaar bij ons schuilt. Ze weten nu hoe sterk Jan Huy- gens is voor de goal, ze weten wat Istvan Balpc allemaal kan. Dat is een belangrijke fase voor een trainer. Je weet dat het voet ballend wat minder gaat en moet er snel weer zien uit te ko men. De enige manier om dat te doen is door veel op de spelers in te praten. De scherpte moet in de ploeg blijven, anders kun je verder wegzakken. En dat wil Hoek absoluut niet. Ik ben er van overtuigd dat de trainer het in de komende weken op de rails krijgt en dat we weer beter gaan voetballen. We hebben Met Jong Ambon maakt Paul Telussa zijn reputatie van succescoach meer dan waar. Hij lijkt op weg naar zijn twaalfde kampioenschap in zijn carrière. foto Camile Schelstraete 4-daagse autoreis Noordwijkerhout Aankomst zaterdag 23 december verblijf in NH Leeuwenhorst**** incl. ontbijt, lx diner, welkomst drankje, brunch op 25/12 en 4-gangen kerstdiner op 25/12 dichtbij het centrum van Noordwijkerhout en het strand o.a. restaurant, zwembad, sauna,fitness, bowling en fietsverhuur de badplaatsen Katwijk en Noordwijk met vele winkeltjes Scheveningen met de boulevard met uitstekende restaurants Haarlem met haar historische binnenstad met schilderachtige gevels, vele leuke winkels, gezellige cafés en restaurants Reisnummer KE 73.440, zie www.kras.nl/73440 4-daagse autoreis naar Groothertogdom Advertentie I Vertrek op zondag 24 december verblijf in het 4-sterren Courtyard by Marriott Berlin City n Center, incl. ontbijt en feestelijke kerstdiners op 25 of 26 dec. »de Gendarmenmarkt met vele chique restaurants rondom het j gezellige plein, kunt u even heerlijk bijkomen J met buslijn nr. 100 (GRATIS) komt u langs de meest bekende J bezienswaardigheden, zoals o.a. Rathaus Schöneberg, de Rijksdag, de Berliner Dom en Checkpoint Charlie, het symbool van de scheiding tussen Oost en West Berlijn. Reisnummer KE 73.467, zie www.kras.nl/73467 4-daagse autoreis Moers 4-daagse autoreis Duitsland Vertrek op zondag 24 december verblijf in Hotel Van der Valk Moers, inclusief ontbijtbuffet, diner, welkomstdrankje, 4-gangen kerstdiner of buffet op 25/12 of 26/12 en een uitgebreide kerstbrunch op 26/12 het grootste overdekte winkelcentrum van Europa; CentrO winkelstad Düsseldorf met o.a. de Königsallee en Berliner Allee Moviepark Germany met vele schitterende attracties Essen, met vele schitterende monumenten zoals o.a. Villa Hugel en het schitterende Grugapark Reisnummer KE 73.472, zie www.kras.nl/73472 Vertrek op zondag 24 december verblijf in hetWestin Leipzig*****, inclusief ontbijtbuffet, 2 diners, welkomstdrankje en kerstbuffet op 25 of 26/12 Leipzig, met o.a een schitterende historische binnenstad het mooie en oude plaatsje Halle, met o.a. de prachtige middeleeuwse Klokkentoren en de schitterende Dom Merseburg met o.a. de kastelen en de prachtige Domburg Dresden ook wel het'Florence aan de Elbe', genoemd met vele mooie gebouwen zoals o.a. de Hofkirche en de Semper Opera Reisnummer KE 73.453, zie www.kras.nl/73453 4-/5-daagse autoreis Duitsland 5-daagse autoreis Duitsland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21