CIIII1' Peijs is welkom in Zeeland 40% Blind veroorzaakt auto-ongeval PZC Of. Ravage door verloren container Vijfjaar cel geëist tegen viertal wegens brandstichting pizzeria Auto I FACTORY I OUTLET in mi urn bin I A LT E N A Bestuurlijk Zeeland ziet beoogd commissaris graag komen ihFdübbëlglas Glashandel MELIESTE 23 O korting sm Palladio Og-1 Vanmorgen overwegend droog, in de middag enkele buien. Afnemende zuid westenwind. Maxima rond 9 graden. 248e jaargang no. 290 vrijdag 8 december 2006 los nummer 1,30 www.altena-id.nl INTERIEUR DESIGN J Klasse in wooncomfort. SCHELDESTRAAT 25-29 VLISSINGEN TEL 0118 - 41347i 6 I Karla Peijs (62) commissaris van de koningin Boor Ernst Jan Rozendaal den haag - Minister van Ver keer en Waterstaat Karla Peijs (62) wordt commissaris van de koningin in Zeeland. De vertrou wenscommissie draagt haar van daag voor bij Provinciale Sta ten. Vrijwel gelijktijdig zal mi nister Remkes (WD, Binnen landse Zaken) haar kandida tuur bekendmaken in de minis terraad. Peijs is lid van het CDA. Haar naam zoemde al enige tijd rond. •In een besloten debat, vanoch tend, zullen Provinciale Staten vrijwel zeker de voordracht aan het kabinet bekrachtigen. Ook de ministerraad krijgt van ochtend al de naam van Peijs Het is vrijwel uitgesloten dat het kabinet de voordracht van Zeeland niet overneemt. Toch volgt doorgaans de benoeming van een commissaris van de ko ningin niet meteen op de be kendmaking aan de minister raad, I-Iet is goed gebruik dat daarover nog een tweede keer wordt gesproken. Dat doet recht aan het overleg van de Zeeuwse Staten, dat immers ook vanoch tend plaatsvindt. Vandaar dat de officiële benoeming van Peijs normaal gesproken volgende week aan de orde is. Bij hoge uit zondering wordt van deze proce dure afgeweken. Dat de naam van Peijs al volop in het nieuws is, zou een reden kunnen zijn voor zo'n uitzondering. volgt op 1 februari Wim van Gelder op, die met pensioen Hij trad in 1992 aan als commissaris van de koningin in Zeeland. Alleen Bos wil PvdA, CDA, SP DEN HAAG - Het CDA koerst |aan op een coalitie met de i PvdA, maar zonder SP. Pv- dA-leider Bos is echter 'vastbe raden' de SP bij een nieuwe coa litie te betrekken en wil nog niet spreken over andere coalities. Dat bleek na afloop van gesprek ken die de drie partijen gisteren afrondden bij informateur Hoekstra. SP en CDA zijn rond- I uit sceptisch over onderlinge sa- I menwerking. GPD (Advertentie) i Super isolerend! Vakkundige montage jMinslmeww 20, Coes. Tel. [01131227654 door René Schrier GOES - Zeeuwse bestuur ders kijken uit naar de komst van Karla Peijs. Ver schillenden van hen kennen haar uit het bestuurlijke cir cuit. In een rondje langs en kele Zeeuwse bestuurders zijn kwalificaties te horen als 'gaaf mens', 'helemaal geweldig' en 'heel aardig en vrolijk'. Gedeputeerde M. Ie Roy zou het 'helemaal geweldig' vinden als Peijs tot commissaris van de ko ningin in Zeeland benoemd wordt. Le Roy maakte in 2005 deel uit van een handelsmissie naar China onder leiding van Peijs: „Ze heeft een tomeloze energie met een leuke en char mante insteek." Gedeputeerde G. van Heukelom kent Peijs niet zo goed, maar ze is wat hem be treft van harte welkom. Volgens hem is de beoogde commissaris een 'heel aardige, vrolijke me vrouw', met een gigantisch net werk in Zeeland, Nederland en Europa. „Ze kent heel veel men sen in Zeeland. Overigens wil Van Heukelom nog wel kwijt dat het naar zijn mening opmerkelijk is dat de mensen die nauw met haar sa men moeten werken, de gedepu teerden, niets te zeggen hebben over de benoeming van de nieu we commissaris. Dat geldt overigens niet voor zijn collega A. Poppelaars. Hij is adviseur van de vertrouwens commissie die zich over de nieu we commissaris buigt. Om die reden wilde hij dan ook geen commentaar te geven. Gedeputeerde J. Suurmond had contacten met Peijs over bijvoor beeld de kanaalkruising bij Sluiskil. Ze is iemand waar je volgens hem heel snel eigen aan bent. „Iemand met een directe benadering die mensen erg aan spreekt." Dijkgraaf W. Gosselaar van het waterschap Zeeuwse Eilanden kent haar van het mobiliteitsbe- Karla Peijs raad waar hij samen met Peijs in zit. Hij noemt haar een des kundig bestuurder die altijd al een warme belangstelling voor deze provincie heeft gehad. „Je weet van elkaar dat je wat met Zeeland hebt en dan merk je haar belangstelling voor deze provincie." Gosselaar weet dat ze zeer gemo tiveerd voor Zeeland is en een grote belangstelling heeft voor de dossiers. Voorzitter A. van Dok van de Vereniging van Zeeuwse Ge meenten kent Peijs ook al uit be stuurlijke kringen, toen ze zelf staatssecretaris was en Peijs lid van het Europees Parlement. „Ik vind haar een gaaf mens, ook als ze niet wordt benoemd." pagina 4 Karla Peijs heeft geen kapsones BORSSELE - Een met hout gevulde container belandde gistermiddag op een per sonenauto op het viaduct over de Westerscheldetunnelweg bij Borssele. De be stuurder van de auto raakte daarbij gewond. Hij werd overgebracht naar het zie kenhuis. Een vrachtwagenchauffeur verloor de container toen hij om vier uur de bochtige oprit naar het viaduct opreed. De automobilist kreeg het gevaarte tegen de zijkant van zijn auto, die onherstelbaar beschadigd werd. Omdat de container open was, lag de berm bezaaid met houtafval. De politie zette de weg tijdelijk af. Bergingsbedrijven hebben auto en container weggehaald. foto Roland de Jong (Advertentie) (Advertentie) van onze sportredactie AMSTERDAM - Voormalig Ajax-trainer Danny Blind heeft woensdagnacht een auto-onge luk veroorzaakt in Amsterdam. Daarbij raakte een vrouw ge wond. De 45-jarige Blind, afkomstig uit Oost-Souburg, verkeerde on- Uefa is mild voor Feyenoord ROTTERDAM - Feyenoord is licht gestraft door de Europese voetbalbond Uefa voor de rellen vorige week in Nancy. De club kreeg een boete van 125.000 'euro en een voorwaar delijke straf van twee wedstrij den zonder publiek, met een proeftijd van drie jaar. Ver dei- moet de club de schade vergoe den aan het stadion van AS Nan cy- Er werd in Rotterdam rekening gehouden met een zwaardere straf. Men vreesde uitsluiting van Europees voetbal voor één of misschien wel twee jaar. pagina 19 Feyenoord haalt opgelucht adem der invloed. Hij had drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed. Het ongeluk gebeurde even voor middernacht. Blind had de avond doorgebracht op het Ajax-jeugdcomplex De Toe komst. Toen hij naar huis reed, botste hij met hoge snelheid op een stilstaande auto met daarin een 48-jarige vrouw en een tweejarig meisje. De brand weer moest de vrouw uit de au to bevrijden. Ze werd met rug letsel naar een ziekenhuis ver voerd. Het meisje bleef onge deerd. Blind is direct een tijdelijk rij- door Aector Dooms MIDDELBURG - „Zierikzee is een ramp bespaard gebleven." Zo gaf officier van justitie H. den Hartog gisteren voor de Middelburgse rechtbank de ernst van de brandstichting in een pizzeria-shoarmazaak in Zierikzee aan. Ze eiste tegen allevier de ver dachten, een vader en zoon uit Rotterdam, een Zierikzeeënaar en een inwoner van Renesse vijf jaar gevangenisstraf. De pizze ria brandde in de nacht van 30 maart tot de grond toe af. De officier maakte geen onder scheid omdat ieder zijn aandeel hacl in de brandstichting. Zo hadden de 19-jarige Rotterdam mer en een 27-jarige Zierikzeeë naar de brandstichting gepland. Een 41-jarige Rotterdammer, ei genaar van een pizzeria in Zie rikzee, had een 21-jarigé man uit Renesse 400 euro betaald om de pizzeria aan de Sint Domus- straat in brand te steken. „De concurrentie moest worden uit geschakeld", aldus de officier van jusitie Ze noemde het ge mak waarmee levens op het spel werden gezet 'schokkend'. Twee oud-werknemers van de ei genaar wilden in dezelfde straat ook een pizzeria-shoarmazaak beginnen. Zover kwam het niet. De aan drugs verslaafde Renes- Shelby Cobra mooiste auto verbod opgelegd, in afwachting van verdere vervolging. In een verklaring zegt Blind: „Het is een onvergeeflijke fout. Dit had nooit mogen gebeuren. Ik reali seer me terdege, zeker gezien wie ik ben, dat ik mijn verant woordelijkheid had moeten ne men. Ik schaam mij diep." GPD senaar was door zijn Zierikzee- se kompaan benaderd om tegen betaling het pand in brand te steken. De jongste verdachte had hem die nacht bij de pizzeria afgezet. De junk volgde de aanwijzingen op. Hij sloeg een ruit in en gooi de een jerrycan met benzine en een brandende lap naar binnen. De brand had volgens Den Har tog mensenlevens kunnen kos ten in het het oude historische centrum, waar de panden dicht op elkaar staan. Bovendien woonden er mensen boven de pizzeria. Die waren niet thuis tij dens de brand. De rechtbank doet 20 december uitspraak. Mobieltje veroorzaakt geen kanker Mobiel bellen veroorzaakt geen kanker. Dat zegt het Deens Kankerinstituut na onderzoek onder 400.000 De nen. Volgens de Nederlandse Gezondheidsraad wordt daarmee het beeld bevestigd dat cle straling van mobiel tjes ongevaarlijk is. De raad denkt niet dat criti ci die wel geloven in een verband tussen kanker en gsm-bellen hun mening nu zullen bijstellen. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5 en 7; Economie: 9; Radio Televisie: 11; Zee land: 13, 14, 15, 1.6 en 17; Sport: 19, 20 en 21; Redactie Reactie: 22; Auto: 23 en 25 (Advertentie) 10 EN 17 DECEMBER A.S KOOPZONDAG!!! Openingstijden; maandag t/m zaterdag en op koopzondagen van 10.00 uur A tot 18.00 uur. 41 Op zondag 10 december verassend entertainment op stelten! Rosada Factory Outlet heeft ook een prachtig kinderparadijs waar je kind(eren) gratis kunnen spelen. Rosada Factory Outlet, Rosada 70 (Wouwbaan). 4703 TB Roosendaal. TOl. -r-31 (0)165-524 BB8. Website: www.rosada.nl. rosada (Advertentie) €■88 Ontpolderadvies stelt teleur Actiecomités tegen de ontpoldering zijn teleurgesteld in de commissie Maljers die alternatieven voor getijdenna- tuur heeft onderzocht. De commissie stelt onder meer voor om getijdenna- tuur in de Braak man-Zuid te onderzoe ken. Dit is volgens de actiecomités geen alter natief voor ontpolde ring, maar slechts ver plaatsing van die ope ratie. Zeeland moet volgens hen cle op-- dracht maar te- '-t? ruggeven. Valse start handbalsters op EK Het Nederlands vrouwenhandbalteam heeft een valse start gemaakt op het Europees kampioenschap. Oranje verloor gisteren zijn eerste duel kansloos (26-16) van Spanje. De ne derlaag kan voor de ploeg van bonds coach Sjors Röttger wel eens een heel kortstondig verblijf op het EK tot ge volg heb- <f Q ben. I w O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van clït bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste drie maanden geen proelabonncment gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso (C 21.50)" CJ per kwartaal met automatische incasso l€ 61.501" per ;aai met automatische incasso |C 235.00)' mei gratis PZC-paraptu SUzhóssHSSSSÏO11 het alfabet van Zeeland Wegens uitbreiding van onze succesvolle collectie buitenmeubelen profiteert u rechtstreeks van flink voordeel op ons ruime assortiment buitenkleding (direct leverbaar) van gerenomeerde merken als Magellan&Mulloy, Anna Lascata, Petrusse, Aigle, e.a. Laat deze buitenkans niet liggen! O Jl j' buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1