PZC Stimulans voor Scheldestraat BOUWMAN Hypotheken Verzekeringen JU Pensioenen wr sc - ZaK<E slijk Internetplusbellen ^kpn sluit je aan. Fijnproevers zitten hier goed Dat Duitse spul is gewoon beter Ene na andere nieuwe ondernemer in Vlissingse winkelstraat Superman Vlisssingen gebruikt miljoenenvoordeel voor dure projecten InternetPLusBellen is er nu ook voor ondernemers: Zakelijk InternetPlusBellen Redactie: 0113-315649 wvvw.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 vrijdag 8 december 2006 Thuis in.... RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 0118 - 615151 (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via orvze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 NEW CLASSIC LIFESTYLE Genieten komt van Binnenuit. QrigkalS Promotieprijzen van 15 oktober t/m 15 december 2006 de Jonge Hoek van Dijke modern living easy living Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl BusinessCenter lijk ^0800-0403 Turkse restaurants zijn er veel, maar niet die geheel in stijl met tapijten, kussens en waterpijpen zijn ingericht. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De specialiteit van het huis? Daar doen ze bij Acacia niet aan. „Gewoon, al les is lekker", zegt Bunyamin Sanli verontwaardigd, terwijl hij een royaal stuk döner ont doet van verpakkingsmateri- Een Turks restaurant is dan misschien niet zo bijzonder. Maar een lounge als van Aca cia met zitkussens, tapijten met de beeltenis van Istanboel, een sprookjesachtig theeser vies en enorme waterpijpen - zoiets zie je nergens anders in Zeeland. Op de dag dat het restaurant de deuren opent, is het al hele maal vol. Met helpers. Bunya min Sanli bereidt het vlees, zijn vrouw Tekmila zorgt dat het aanrecht er schoon uitziet en de rest, tja, proeft de lahma- cun voor. Kom erbij, zwaaien de dames uitnodigend. Net op dat moment zegt de zoon van Bunyamin dat Turkse restau rants bekend staan om de gast vrijheid. „Nederlanders komen graag bij ons eten." Kok Tah- sin Emil laat een folder zien. „Dit is ons restaurant in Ber gen op Zoom. Dat loopt heel goed. Voor Vlissingen ver wacht ik hetzelfde. Waar je ook bent, Nederlanders zijn fijnproevers. Dan zitten ze hier goed." Wist je dat de Turken een van foto Ruben Oreel de rijkste keukens van de we reld hebben, vraagt Emil reto risch. „Het is zo gevarieerd. Als je twee plaatsen neemt, bij voorbeeld Middelburg en Vlis singen, maar dan daar, dan tref je gelijk andere recepten. In ons restaurant proberen wij het beste van alles te presente ren. Grill, oven, vegetarisch, vis en een bord met lawash met honing, walnoten en roomboter vooraf." DOMBURG GOES Kleding nu tot 50% korting van o.a. Gaastra, Riverwoods Gant Kom kijken naar onze leuke kerst-collectie door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het zijn Turkse Duitsers die LekkerBak leiden. Met vijf Nederlandse verkoop sters, én een Oostenrijkse die zo wel Duits als Nederlands praat. Die kan dus mooi gaan tolken. Vlissinger Sjaak Bleijenberg in- formeei-t in het Duits of de Duit se bienensticher puddingbrood jes wel vers zijn. „Luister, in Zeeland haben wir Bolussen und die müssen immer frisch sein. Bienensticher auch, wegen die Pudding. 1st das so?" Bleijenberg kent bakkerijen van de oosterburen als geen ander. „Mijn moeder was Duits en zo kwam ik geregeld in Osnabrück. Dat Duitse spul is geweldig. Ze hebben veel beter brood, veel meer gebak. Dat moeten de meesten toegeven. Dit ziet er ook goed uit. Net zoals in Duits land." Nalan Yildiz, die het filiaal in de Scheldestraat leidt, kijkt con tent toe. Ze verstaat er niks van wat Sjaak zegt, maar ze ziet wel dat hij zijn plastic tas tevreden vult. Alsof ze anders had ver wacht. „Wij weten in Duitsland ook wel dat Nederlanders gek zijn op ons brood. Ze staan ver baasd van ons grote assoidiment en zijn verzot op zoetigheid." Sjaak heeft ze alvast binnen als vaste klant. Die roept vanuit de deuropening dat hij voortaan al tijd hierheen gaat. Nalan vult zijn woorden aan: „Ik weet ze ker, dat als Duitse toeristen een maal weten dat wij hier zijn, dat ze ook naar de Scheldestraat ko men. En het mooie is dat we ook op zondag open zijn." Storm strop voor kooplui MIDDELBURG - Wie gisteren van plan was zijn bood schappen op de weekmarkt in Middelburg te doen, kwam bedrogen uit. Marktmeester A. Jobse liet de meeste kra men weghalen vanwege het stormachtige weer. „Het risico dat de wind onder de zeilen slaat en een kraam de lucht in vliegt wil je niet lopen," legt Jobse uit. „Veel marktkooplui waren uit zichzelf al weggebleven of pakten hun waar weer in toen bleek dat het niet te doen was het zeil op de balken van de kraam te houden." Eigenlijk een dubbele strop voor de marktlui, want op zo'n dag als gisteren kunnen zij hun spullen niet aan de man brengen en ze zijn het geld voor de staanplaats op de markt kwijt. De huur wordt namelijk per kwartaal aan de gemeente Middelburg afgedragen. Jobse: „Dat is het risico van de marktkoopman. Als hij ziek is, krijgt hij ook zijn geld niet terug. Dit is echt over macht." Veerman helpt jonge boeren DEN HAAG - Het kabinet wil dat niemand buiten de boot valt bij de Investeringsregeling voor Jonge Agra riërs. Daarom ging minister Veerman (CDA, Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit) gisteren bij het debat over de landbouwbegroting verder dan de Tweede Kamer hem dinsdag had gevraagd. Hij zegde toe dat hij de 3 miljoen euro die voor volgend jaar is gereserveerd ophoogt tot 8 miljoen als blijkt dat daar vraag naar is. Jonge boeren die de afgelopen jaren zijn uitgeloot na een beroep op de subsidieregeling heb ben volgend jaar een streepje voor, aldus de minister. De amendementen waarin de Kamer voorstelde waar het geld vandaan moet komen, betitelde Veerman als overbo-.. dig. „Laat u maar aan mij over waar ik dat geld vandaan haal." Opknapbeurt wandkleed raadszaal KAPELLE - Het wandkleed dat in de raadszaal van het gemeentehuis in Kapelle hangt, krijgt een opknapbeurt. Het kleed uit 1951 vertoont slijtageplekken. De gemeente laat het wandkleed ophalen door het Textiel museum in Tilburg. Het museum gaat het kleed conserve ren. Dat kost rond de tweeduizend euro en neemt onge veer een maand in beslag. (Advertentie) zeeuwse almanak Kinderen in de kleuterleeftijd - en niet alleen zij - wanen zich soms Superman. Ook dat Goese knaapje van vijf vereen zelvigt zich regelmatig met zijn held. Toch at hij onlangs, zoals ove rigens veel te vaak gebeurt, niet in het tempo dat je bij een dergelijke status zou ver wachten. „Maar jij bent toch Superman?", zei zijn vader, in een poging hem tot enige spoed te manen. De blaag schudde hooghartig het hoofd en wees naar zijn rug. „Wappert er dan iets ach ter me aan?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - En alweer twee nieuwe ondernemers in de Schel destraat. Een jaar na de commo tie over overlast zijn haast alle leegstaande winkelpanden in de Vlissingse straat nu weer ge vuld. Met vooral buitenlandse winkeliers. Verslaafden, hardrijders, herrie schoppers: anderhalf jaar gele den kwam de Scheldestraat ne gatief in het nieuws. De gemeen te en de politie reageerden met kamercontrole en surveillances. Met succes, want na een tijd ble ken bewoners en winkeliers een stuk positiever over de straat ge stemd. Leegstaande winkelpanden de den het zicht destijds ook wei nig goed. Maar dat is veranderd. De straat kent nog nauwelijks kale etalages. De twee jongste nieuwelingen, Turks restaurant Acacia en Duitse bakker Lekker Bak, werden gisteren zelfs per soonlijk welkom geheten door wethouder T. Verhage. Lekker gevoel Dat doen we vaker, zegt burge meester A. van Dok. Toch heeft de Scheldestraat iets speciaals. „Het is heel leuk dat de straat zoveel levendigheid krijgt", vindt Van Dok. "Als ik er door heen fiets, krijg ik er altijd een lekker gevoel van. Het is echt nog een straat waar je alle bood schappen achter elkaar, winkel voor winkel, kunt doen. Een beetje ouderwets." En bovendien uniek in Zeeland, denkt de burgemeester. „Zoiets ben ik nog nergens in deze pro vincie tegengekomen. Voor de stad is het goed. Al die nieuwe zaken leveren werkgelegenheid op. Ze doen de stad goed. Of het nu goed gaat met de Schelde straat? Laat ik dat inderdaad maar eens voorzichtig conclude ren." De ondernemers hebben bewust gekozen voor de Scheldestraat. Volgens T. Emil, de kok van het Turkse restaurant, hoorde de ei genaar de tip van bekenden. Hij zelf is ook heel tevreden over de omgeving waar hij werkt. „Voor mij had het niet per se gehoeven om met alle buitenlandse zaken bij elkaar te zitten, maar ik ben er zeker niet tegen. Je versterkt elkaar alleen maar. Hoofdstraat De eigenaar van LekkerBak, die uit Berlijn komt, werd erop gewezen door kennissen uit Vlissingen, zegt filiaalleidster N. Yildiz. Ook zij komt uit Ber lijn; de straat is voor haar nieuw. „Het maakt een goede in druk op mij. Een echte hoofd straat. Er lopen veel mensen, veel scholieren die honger heb ben. Er gebeurt veel. Precies zo als ons is verteld." Verkoopster Stephanie kent de straat al langer. Zij woont in de buurt. „De Scheldestraat is de Steun voor verloskundigen VLISSINGEN - De steun voor de actie van de Walcherse verlos kundigen voor het behoud van bevallingen op Walcheren neemt toe. Na Provinciale Kraamzorg sluit nu ook Kraam zorg DAT uit Vlissingen zich bij de verloskundigen aan. Deze organisatie vindt dat een mogelijke verhuizing van kinderartsen en gynaecologen naar Goes een bedreiging vormt voor het vak van kraamverzor- gende. Eén van de taken van kraamver- zorgenden is het bijstaan van artsen of verloskundigen bij de bevalling. Volgens DAT is het beroep van kraamverzorgende op Schouwen-Duiveland al uit gehold, omdat daar bijna geen thuisbevallingen meer plaatsvin den. Vorige week trokken verlos kundigen aan de bel vanwege de mogelijke samenwerking tussen de ziekenhuizen in Vlissingen en Goes. Advertentie laatste tijd flink opgeknapt. Weer twee nieuwe zaken is al leen maar vooruitgang. Een straat als deze, met allerlei bui tenlandse invloed, is in Rotter dam bijvoorbeeld heel gewoon. Ook hier past het." Toevallig staat haar CWI-consulent in de zaak. „Het is een mozaïek van van alles wat", symboliseert K. Metin. „Dat vind ik gewel dig. Zeker voor de werkgelegen heid. Wij hebben zes mensen aan werk kunnen helpen. Toch weer zes werklozen minder. En dat is nog maar een begin, want het bedrijf verwacht binnenkort ook filialen in Goes en Middel burg te openen. Dat moedigen wij alleen maar aan." door Maurits Sep VLISSINGEN - Vlissingen haalt zes miljoen euro extra bin nen uit nieuwbouwprojecten. Dat geld wordt deels gebruikt om dure projecten als de Kennis- werf en de sportboulevard be taalbaarder te maken. Toch blijft het twijfelachtig of de ge meente zowel de Kenniswerf als de sportboulevard kan betalen. het gebied te verkopen aan een projectontwikkelaar die vervol gens ook de kosten moet dragen. „Er zal een studie worden ge daan naar de haalbaarheid van de Kenniswerf. Het advies zou kunnen luiden: geef dat maar uit handen aan een projectont wikkelaar. Dat is echter niet het beleid van Vlissingen. Wij wil len zelf de regie houden en we ten wat waar komt", benadrukt Verhage-van der Ent. Vlissingen heeft het afgelopen half jaar veel langlopende wo ningbouwprojecten uit het slop getrokken. Verhage-van der Ent wijst op wijken als de Zaaihoek- weg, Souburg-Noord, Pape gaaienburg, Middengebied, Bun kerterrein. Omdat aan die pro- jetcen nu wel wordt gewerkt, komt er ook meer geld bij de ge meente binnen uit bijvoorbeeld grondprijzen. Bovendien heeft de gemeente hard onderhandeld met project ontwikkelaars. Die moeten hun winstmarge op bouwprojecten nu delen met de gemeente. Dat brengt zes miljoen euro meer in de gemeentekas dan was ver wacht. Door de versnelling in de bouw projecten kan Vlissingen ook de achterstand in het bouwtempo inlopen. De gemeente moet tus sen 2005 en 2010 ieder jaar 300 huizen bouwen. In 2005 waren dat er amper 250, dit jaar nog geen 100. Komend jaar wordt de norm wel gehaald. In 2008 en 2009 schiet dat door naar ruim 500 huizen per jaar. „Er is nog steeds de spanning of het met allebei die projecten gaat lukken", zegt wethouder T. Verhage-van der Ent. De ge meente besluit begin volgend jaar of ze doorgaan. De kans be staat dat één van beide tijdelijk moet worden stilgelegd. Verhage-van der Ent wil niet vooruitlopen op die keuze. Wel geeft zij aan dat als de sportbou levard niet doorgaat, de gemeen te hoe dan ook geld moet uittrek ken voor de bestaande sport- voorzieningen. Daaraan is jaren lang weinig tot niets gedaan, in afwachting van de sportboule vard, die samen met Middelburg is bedacht. Dit probleem speelt niet bij de Kenniswerf. Ook daar wachten de aanwezige onderwijsinstellin gen al lang op verbetering van het gebied rond de Edisonweg, Als het tijdelijk wordt stilge legd, leidt dat echter niet met een tot andere uitgaven. Bovendien bestaat bij de Kennis werf nog de mogelijkheid om (Advertentie) 1 abonnement voor zakelijk internetten en bellen 24/7 onbeperkt bellen naar alle vaste nummers in Nederland" Voor 1 vast maandbedrag: vanaf 37,77 excl. btw Installatie door KPN monteur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13