Tjoba gaat alerter korfballen PZC Zeeland begroet weer grote hoeveelheid wielerkoersen Puzzelen in aanloop naar biljartfinale Salvatorhoeveloop verandert van naam Ploeg uits-Heer Hendrikskinderen blijft favoriet in duel met All Ready Selectief parcours ATB-strijd Vlissingen Lamey mag in winterstop weg donderdag 7 december 2006 d( door Roeland van Vliet GOES - De korfballers van Tjo ba uit 's-Heer Hendrikskinde ren zitten in een flinke dip. Bij hen leeft inmiddels het besef dat er alerter gekorfbald moet worden, willen ze nog iets van het zaalseizoen maken. Dat zal dan voor het eerst moeten gebeu ren tegen All Ready, zaterdag in Zierikzce. Maar die ploeg laat zich niet zo makkelijk meer ver schalken. Tjoba heeft in de eerste vier zaal wedstrijden pas twee punten ge pakt. Alleen van Weidevogels, de nummer laatst, werd gewon nen. „Maar we leiden geen grote nederlagen", zegt Jojanneke Foklce, één van de basisspeel sters in het team van trainer Kees Broerse. „Nog elke keer hebben we kans gehad om te winnen, maar steeds hadcfen we een mindere fase die ons de das om deed." Omdat deBevelandse ploeg voor het binnenseizoen heeft ingezet op een plek (hoog) in de middenmoot, zullen er on derhand goede resultaten ge boekt moeten worden. Fokke: „We weten nu dat we hard moe ten werken. Iedereen is erg ge dreven, maar we zullen wat be wuster moeten gaan spelen. Vooral in de verdediging." Risico's Tjoba kreeg in de vier duels al 64 doelpunten tegen. Afgelopen zaterdag, in de thuiswedstrijd te gen Tweemaal Zes, schoot de te genstander er liefst 21 in. „We spelen echt niet slecht", weet de dertigjarige Fokke. „Zaterdag scoorden we zelf zeventien keer. Aan de afronding van de kansen ligt het dus niet. Maar we ne men te veel risico's in de verdedi ging. Enkele spelers van ons zijn nogal gretig en onderschep pen wel veel ballen, maar als ze een keer mistasten, straffen de tegenstanders dat meteen af. Ik denk dat we daardoor zaterdag een stuk of vijf doelpunten te gen hebben gehad." Bij All Ready, dat met vier pun ten op de gedeelde vierde plaats staat, verwacht men zaterdag een getergd Tjoba. „Ze hebben namelijk nog wat goed te maken tegen ons", legt Henk de Graaf (29) uit. „Op het veld wonnen wij verrassend met 11-8, terwijl Tjoba op dat moment koploper was en wij helemaal onderaan stonden." In de zaal vergaat het de Zierik- zeese promovendus een stuk be ter dan op het veld. „We zijn in middels gewend aan het niveau van de eerste klasse. Op het veld werden we door enkele ploegen compleet weggespeeld, maar in de zaal gebeurt dat niet meer. Voor ons was het duel met Tjo ba, bijna aan het eind van de veldcompetitie, min of meer de ommekeer. Neem onze duels met Swift en Maassluis. Op het veld verloren we nog dik van bei de ploegen, maar in de zaal pak ten we ze allebei." Dat All Ready de laatste jaren zo goed speelde en zich nu ook in de eerste klasse thuisvoelt, komt voornamelijk door de komst van oud-international Dennis Voshart. Hij heeft het team op sleeptouw genomen. De Graaf: „Doordat de rest van de ploeg zich aan hem optrok en be ter werd, zijn we van de derde in de eerste klasse gekomen." All Ready is nu na het Souburg- se Foi'tis, dat in de overgangs klasse uitkomt, de tweede ploeg van Zeeland. „Daar maken we op de training wel eens grappen over", bekent De Graaf, die al negen jaar in het eerste team speelt.- „Maar ik denk niet dat wij Tjoba voor zullen blijven. Dat team zal toch wel een keer gaan draaien." De Graaf en zijn ploeggenoten hebben zaterdag niets te verlie zen, vindt de Zierikzeeënaar. „De druk ligt niet bij ons. Tjoba is aan zijn stand verplicht om te winnen, terwijl wij vrij-uit; kun nen korfballen. Ik verwacht wel dat ze met een heel andere instel ling het veld inkomen, Vorige keer, op het veld, onderschatten ze ons. Toen was er sprake van een soort arrogantie, maar dat zal nu niet zijn. Ik denk dat Tjo ba zaterdag bijzonder gedreven en scherp is." Op het veld won All Ready nog van Tjoba, maar voor hel zaalduel van zaterdag is de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen toch weer favo riet. foto Willem Mieras door Wim de Vos VLISSINGEN - Het Zeeuwse ATB-peloton reist momenteel van hot naar her door de provin cie. Vorige week was Hulst nog het decor waar de coureurs in ac tie kwamen, komende zaterdag strijkt het circus neer aan de Boulevard in Vlissingen voor de zesde wedstrijd van het seizoen. De omloop herbergt zowel ver harde als onverharde wegen, rui ter- en wandelpaden. Een par koers met voor elk wat wils. „De renners moeten van alles wat in huis hebben om mee te kunnen op dit parkoers", vertelt organisator Bert van Gils. „Daarom is het een lastige om loop en blijven uiteindelijk de al- lersterksten over." Klassementen In de strijd om de Zeeuwse ATB Cup zijn de klassementen zich inmiddels behoorlijk aan het vormen. Bij de senioren gaat met name Edzard van Ewijk met de week beter rijden. Na drie opeenvolgende overwinnin gen (Stelleplas, Westenschou- wen en Hulst) wil hij ongetwij feld een gooi naar een volgende zege doen. Concurrentie komt er van onder anderen Jarno Veer- hoek en Eric Vereecken. Christel Janssen uit Aagtekerke is opnieuw de torenhoge favorie te bij de vrouwen. Zij won tot nu toe alle wedstrijden waaraan ze deelnam. Bij de jeugdcatego- rieën is er in verschillende leef tijdsgroepen veel spanning: de verschillen in de klassementen zijn gering. Meerman vertrekt bij Kapelle GOES - Huib Meerman stopt aan het einde van het sei zoen als trainer van voetbalvereniging Kapelle. De Arno muidenaar is aan zijn vierde seizoen bezig bij de zater dag-tweedeklasser en is toe aan een nieuwe uitdaging Kapelle doet het met een sterk gewijzigde selectie goed n de tweede klasse. De ploeg staat op de gedeelde vierd plaats. Roadhouse bedwingt koploper ROOSENDAAL - De Middelburgse poolbiljariërs vai The Roadhouse Blues speelden in Roosendaal gelijk tegei de tot nu toe ongeslagen koploper Distroj. Ongeslagen bleef de thuisploeg nu ook. De bezoekers mis ten vaste waarden als Martien Neumann en Rinus Witte Het 4-4-gelijkspel was desondanks een terechte afspiege ling van de lu-achtsverhoudingen. De Middelbux-gers blij ven door dit resultaat op de tweede plaats xn de regional eerste klasse. Distroj-The Roadhouse Blues 4-4. Straight: Mehmet Acik goz-Jeroen Damman 45-50; Frank Verhoeven-Jeroen Dammtt 45-50; 9-ball: Jordi Schouteren-Bas Berg 6-1; Frank Verbat ven-Joris Lodder 6-4; 8-ball: Mehmet Acikgoz-Jan Roskam 5-i Sven Bogaards-Joris Lodder 1-5. Groene wegen weg bij Wolfaartsdijk GOES - Peter Groenewegen stopt aan het eind van het sei zoen als trainer van zaterdagvierdeklasser Wolfaartsdijk De oefenmeester is aan zijn zesde seizoen bezig en is daar mee de langstzittende trainer bij een Zeeuwse zaterdag club. Het besluit tot het vertrek van Groenewegen (45) i in goed overleg genomen. Beide partijen zijn toe aan iet nieuws. Wolfaartsdijk staat tweede in de vierde klasse die uit veertien ploegen bestaat. 16e Kerstrace op Oosterschelde GOES - Ook in de winter zijn de zeilers tegenwoordij niet meer van het water weg te slaan. Naast de Goof iesra ce die steeds meer deelnemers trekt, is er ook de jaarlijks Kerstrace. De wedstrijd, die toe is aan zijn zestiende edi tie, wordt zaterdag 16 december gevaren. De start is o| de Oosterschelde voor Colijnsplaat. Eindronde WK 11 juni tot 11 juli ZUERICH - De eindronde van het WK voetbal 2010 ii Zuid-Afrika duurt van 11 juni tot en met 11 juli. De Fif: heeft dit gisteren tijdens het tweedaagse congres in Zu rich bepaald. De verdeling van de 32 startplaatsen blijf gelijk aan die van de laatste WK-eindronde in Duitslam afgelopen zomer: Europa 13, Afrika 5, Azië en Oceanië- (of 5 play-off met Zuid-Amerikaans land), Zuid-Amerikj en Midden-Amerikka en Caraïben 8 (of 9 play-off) alsme de organiserend land Zuid-Afrika. Voorzitter Blatter liet weten dat het geen uitgemaakt zaak is dat Brazilië het toernooi van 2014 krijgt. Zuid Amerika is als gevolg van een roulatiesysteem aan d beurt en Brazilië is met steun van de andere landen ii principe de plaats van handeling. „Sinds het WK in Duits land ligt de lat erg hoog. Als we de Zuid-Amerikaans kandidaat niet goed genoeg vinden, is het logisch dat w verder noordelijk kijken." ANP door Joop van den Oudenhoven COLIJNSPLAAT - In Café Julia na te Colijnsplaat wordt vanaf morgen tot en met zondag de eindstrijd driebanden hoofdklas se van het district Delta Zuid- West gespeeld. Eddie van Goethem van Den Ouden Arend, als eerste ge plaatst, lijkt de beste papieren te hebben voor de eindzege. Bil- jartvex'eniging Delta mag als or ganiserende vereniging hopen op evenveel spanning als in de voorwedstx'ijden. Die spanning speelde zich echter meer rond dan op de groene tafels af en dat EINDHOVEN - PSV zal Mi chael Lamey niets ixx de weg leg gen als hij tijdens de winterstop een andere club vindt. Uit het makelaarscircuit ontving mana ger Stan Valckx signalen dat Be- tis Sevilla en Bayer Levex'kusen belangstelling hebben voor de 27-jarige verdediger. Het con tract van Lamey bij PSV loopt komende zomer af. De club heeft nog geen initiatief geno men om hem te behouden. Lamey kan aan het eind van het seizoen transfei'vrij vertrekken. Bij een tussentijds afscheid, in januari, zal PSV een afkoopsom bedingen. Lamey raakte de afge lopen weken buiten beeld bij trainer Ronald Koeman. Afgelo pen dinsdag tegen Bordeaxxx zat Lamey niet eens op de bank. PSV is al langere tijd op zoek naar een linksback. Komende zomer lopen meerdere spelersconti'acten af, te weten die van Eric Addo, Michael Ball, Michael Reiziger, Phillip Cocu, John de Jong en Ax-vid Smit. PSV heeft nog met geen van hen gesproken over de" toe komst, Ook de huurverbintenis- sen met Diego Tardelli en Pa trick Kluivert zullen de komen de maanden onderwei'p van dis cussie zijn. In de zoektocht naar een aanval ler rekent PSV niet meer op Leo- nax'do. De aanvaller van NAC Breda heeft laten weten meer tijd nodig te hebben voor het ma ken van een keuze. PSV richt zich nu op andere spelers. GPD zal komend weekeinde naar ver wachting andex's zijn. Wat ging aan dit kampioenschap vooraf. De moyennegrenzen van de hoofdklasse werden bij aanvang van dit seizoen bijgesteld. De on dergrens ging van 0.700 naar 0.750. Dit had voor diverse spe lers ingrijpende gevolgen. Zoals het gegeven dat vijf van de acht deelnemers met een halve degra datie aan deze eindstrijd begin nen. Martin Capelle van Even Buiten uit Oosterland werd het kind van de rekening omdat hij als nieuwe speler (hij deed twee jaar niet mee aan de voorwed strijden) 0.740 behaalde en di recte degradatie aan de broek kreeg. Daarmee was hij meteen uitgesloten van deelname, ook al bleef hij ruimschoots boven de oude grens en boven vele an- Om iets te begrijpen van de plaatsing voor het komende kampioenschap moet men hoge re wiskunde hebben gestudeerd, zo lijkt het. Regels zijn regels ook al zijn die zo ingewikkeld dat wedstrijdleider Nico Tuin man meerdere malen in con claaf moest met het bondsbu- reau. Een ander voorbeeld ter illustra tie van de complexiteit is Rob Claerhoudt van Reynaexd, die eerder dit jaar meedeed aan de voorwedstrijden eerste klasse. Hij haalde er een moyenne van 0.750 en promoveerde naar de hoofdklasse. Hij prefereerde deelname in die klasse boven het spelen van de finale eerste klasse. In de voor wedstrijden voor de hoofdklasse kwam hij echter niet verder dan 0.618 en liep daarmee tegen een halve degra datie op. Desondanks werd hij op grond van zijn eerdere moyenne toch geplaatst voor de eindstrijd. Onbegrip alom maar wel juist volgens eerder ge noemd bondsbureau. Claer houdt deed het onbegrip ver stommen door zich terug te trek ken. Je moet dus niet alleen kun nen biljarten, maar ook deskun dig zijn in de wedstrijd- en spel- reglementen en daarbij nog goed kunnen rekenen. Degene die het spel gewoon in de praktijk wil aanschouwen, kan vrijdag terecht vanaf 14.00 uur. Zaterdag en zondag wordt begonnen om 11.00 uur. De fina le is zondag omstreeks 15.30 uur. uitslagen door Ad Pertijs WOUW - De wielerronde van Bruinisse staat komend sei zoen weer op de kalender. Om dat er ook in West-Brabant en kele nieuwe koersen op de agenda staan, was districtscon sul Jan van Haneghem uit Bors- sele gisteravond tijdens de ka lendervergadering in Wouw een tevreden man. Naast de etappe van de Eneco Tour naar Terneuzen is een an der opvallende toevoeging op de kalender een nieuwelin gen-versie van de Wim Hen driks Trofee. Het districtskam pioenschap is toegewezen aan Westdoxpe. De Zeeuwse koersen zijn weer i'uim vex'tegenwoordigd op de distx-ictskalender. In aantal koersdagen leggen de Zeeuwen het nog af tegen de West-Bra banders: 58 om 38. Maar dit komt mede door een groot aan tal Brabantse jeugdkoersen (acht alleen ai op het wielercir- cuit van Breda), Als het op het gx'otere werk aankomt, span nen de Zeeuwen echter de kroon. Het district herbergt volgend jaar zes wedstrijden die op de UCI-kalender staan. Ze zijn te zamen goed voor elf UCI-koers- dagen, waaronder één dag Pro- Töür-dag (Eneco-Tour). Ze worden allemaal op Zeeuw se bodem gereden. „Ik denk dat men in Zeeland net iets slimmer organiseert", zegt Van Haneghem. Het heeft weinig met geld te maken, denkt hij. „Integendeel, Omdat er minder sponsors zijn, kiezen ze voor vrije wedstrijden. Daarmee vang je meer inschrijfgeld en je krijgt meer media-aandacht. Helemaal in Zeeland. Daar naast is het er gemakkelijker om de koers te begeleiden. In Zeeland hebben we nog altijd de KLPD niet nodig. In West-Brabant wel en daarmee ben je in Zeeland niet afhanke lijk van de politie-agenda." Belangrijkste Zeeuwse wed strijden op de districtskalen der 2007: 17 mrt: Oud-Vossemeer (E/B, vrouw, ama), Boswachterij Wes- terschouwen (land. jeugdtoer- nooi atb); 31 mrt: Omloop van De Ronde van Sint Jansteen is een van wielerwedstrijden op Zeeuwse bodem die veel publieke be langstelling trekt. foto Wim Kooyman de Braakman (clubcomp. E/B). 21 apr: ZLM Tour (beloftencomp. B); 28 apr: 25 jaar Wim Hendriks Trofee (vrije wedstrijd voor nieu welingen); 29 apr: Wim Hendriks Trofee (clubcompetitie E/B); 30 april: Kapelle (nie, jun.vr., nie.vr.). 5 mei: Yerseke (E/B+, ama, jun, nie); 12 mei: Omloop van Borse le (UCI 2.2 vrouwen); Omloop van Borsele (vrije wedstrijd nieu welingen); 13 mei: Omloop van Borsele (vrije wedstrijd junioren); 18 t/m 20 mei: Driedaagse van Axel (UCI wereldbeker junioren); 28 mei: Westdorpe (districts kamp. E/B, ama, amb, jun, nie); 29 mei: Axel (E/B, ama), 2 jun: Omloop van de EPZ (clubcomp. E/B); 9 en 10 jun: OZ Wieler weekend (UCI 2.2 E); 16 jun: Del ta Profronde (UCI 1.2 profs); 17 jun: Oudenbosch (NK weg jun, nie, jun.vr, nie.vr); 18 jun: Zuid- dorpe (E/B+, ama); 21 t/m 23 jun: Ster van de Zeeuwse Eilanden (UCI 2.2 vrouw); 23 jun: Bruinisse (me); 26 jun: Sint-Jansteen (E/B, ama); 30 jun: Kruiningen (E/B+ ama, jun, nie, jun.vr, nie.vr, DB). 10 jul: Westdorpe (E/B+, ama); 14 jul: Philippine (E/B+, ama, nie); 's Heer Arendskerke (derny E/B, derny ama, DB); 17 jul: Clin- ge (E/B+, ama); 21 jul: Biervliet (E/B+, ama), 28 jul: Kortgene (E/B+, ama, amb, nie, DB). 4 aug: Haamstede (E/B+, ama); 6 24 aug: Zierikzee (E/B+, ama); 15 sep: Nieuwdorp (nie, jun.vr, nie.vr, jeugd); 6 okt: Kwadendamme (E/B+, ama). E elite, B beloften, E/B+ EB ama of amb, ama ama teurs A, amb amateurs B, jun junioren, nie nieuwelingen, jun.vr junior-vrouwen, nie.vr nieuweling-vrouwen, DB dikke banden. Terneuzen. Najaarscompetitie Bevobo. Klasse A: Zaman Sport-Scheldesport 3-0, ROS-Dees Sport 1-2, Jacobs/ Tuin-Delta 2-1. BN/De Stem- Dow 0-3. Stand: Dees Sport 13-30, Dow 13-29, ROS 13-28, Zaman Sport 13-23, Jacobs/Tuin 13-16, Delta 13-10, BN/De Stem 13-9, Scheldesport 13-9. Klasse B: Rabobank Terneuzen/ Sas-Van der Poel bv 2-1, BN/De Stem 2-NHI Terneu zen 2-1, De Pooter-PSOVZ 2-1, Dow 2-Dees Sport 2 2-1. Stand: NHI Terneu zen 13-22, Rabobank Terneuzen/Sas 13-22, BN/De Stem 2 13-22, Van der Poel bv 13-20, PSOVZ 13-19, De Pooter 13-17, Dow 2 13-17, Dees Sport 2 13-16. Klasse C: EL.van Fraeyenhove-TeVoRe 1-2, Echo Audio-Gemeente Terneuzen 0-3, De Hoop- Visser Smit Hanab 3-0, V&K/C1000 Hoek-Delta 2 0-3. Stand: Te- VoRe 13-30, El. Van Fraeyenhove 13-26, De Hoop 13-25, Delta 2 13-25, Gemeen te Terneuzen 13-18, V&K/C1000 Hoek 13-17, Echo Audio 13-7, Visser Smit Hanab 13-7, Klasse D: WBAZ-NHI Terneuzen 2 2-1, PSOVZ 2-Dow 3 0-3, ASYA Kartallari- URS 0-3, Scheldesport 2-Yildiz 1-2. Stand: Dow 3 13-34 (kampioen), WBA 1-3-29, Yildiz 13-27, URS 13-22, NHITei neuzen 2 .13-17, Scheldesport 2 13-15 ASYA Kartallari 13-7, PSOVZ 2 13-i Klasse E: BN/De Stem 4-GemeenteTei neuzen 2 0-3, Nacap-Hydro IS Parlne 3-0, Zeeland Seaports- V&K/C100 Hoek 2 1-2, HCO-Meermarkt Philippin 3-0. Stand: Nacap 12-27, GemeenteTei neuzen 2 11-25, HCO 12-23, Zeelaiv Seaports 12-20, V&K/C1000 Hoek 12-19, Hydro IS Partner 11-13, BN/D Stem 4 11-13, Meermarkt Philippin 12-10, BN/De Stem 3 11-7. agenda donderdag Snooker. Eerste klasse: The Road house-De Loods 1. Locatie: The Road house, Middelburg. Aanvang: 20.0 door Roeland van Vliet GOES - De Salvatorhoeveloop staat zaterdag voor de 24e exx laatste keer op de atletiekkalen- der. Desondanks verdwijnt de 20-kiloraeterwedstrijd rondom Ouwerkerk niet. Hij krijgt al leen een andere naam: de Stelle- loop. De Salvatorhoeveloop werd in 1983 voor het eerst gehouden. Zowel de start als de finish was bij de Salvatorhoeve, een boer derij in Ouwerkerk. Daar woon de één van de leden van het orga niserende Delta Sport. In de loop der jaren groeide het aantal deelnemers. Daarom koos de Zierikzeese club ervoor om de start- en finishlocatie naar de Ring van Ouwerkerk te verplaatsen. Het parkoers voer de de hardlopers echter nog al tijd langs de Salvatorhoeve. Maar anno 2006 beseft Delta Sport dat er geen binding meer is tussen de Salvatorhoeve en de wegwedstrijd. Daarom is beslo- ,ten de naam te wijzigen in de Stelleloop. Deze naam verwijst eveneens naar een Ouwerkerkse boerderij, De Stelle. „Een van onze leden heeft die boerderij nu in exploitatie", ver telt Delta Sport-voorzitter Joop Lasseur. „Op den duur - ik ver- wacht dat het volgend jaar nog niet zal gebeuren - kunnen we daar starten en finishen." Hij is er xxiet rouwig om dat de Salva torhoeveloop verdwijnt. „Er ver andert namelijk weinig. De wed strijd blijft bestaan, maar krijg binnen enkele jaren alleen eer andere route." Het startseho: van de laatste Salvatorhoeve- loop klinkt zaterdag om 14.0' uur. Tegelijkertijd met de 20-ki- lometerwedstrijd is een trim: loop over 12,5 kilometer. Swennen weg bij Hoek HOEK - Merlijn Swennen za na de winterstop niet langer all tweede doelman fungeren bij di voetbalvereniging Hoek. D( 23-jarige goalie is door een ver anderde werkkring niet langci in staat om voor de hoofdklas ser uit te komen. Swennen heeft sinds enige tijd een baan in een kledingzaak en moet nu ook op zatex'dag wer ken. De Vlissingse keeper ver kaste aan het begin van dit sei zoen van Kloetinge naar Hoek. Bij de Zeeuws-Vlaamse club ver loor hij de concurrentiestrijd van Robbie de Moor, waarna hij op de bank belandde. „Ik had nog graag doorgegaan", zeg! Swennen, „maar ik moet ook aan mijn maatschappelijke car rière denken." Swennen is van plan terug te ke ren naar zijn oude vereniging GPC Vlissingen, zodat hij door de week zo af en toe toch nog wat kan trainen. Hoek gaat tij dens de winterstop proberen een nieuwe keeper aan te trek ken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42