PZC Bouw villa's bij golfbaan onzeker air Rick CDA roept zwarte donderdag uit m w PZC 3RTING ,11 College Sluis wil geen nieuwe huizen in buitengebied Oostburg UP 1st' fff TEDORA Bewoners Sas klagen over hardrijders BH V-cursus in trainingstruck Op sandalen kun je geen brand blussen TILROE OPTIEK donderdag 7 december 2006 Hoor Frank van Cooten OOSTBURG - De mogelijke bouw van Zeeuwse villa's op het terrein van golfclub De Brugse Vaert in Oostburg staat op losse schroeven. Het nieuwe college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Sluis is geen voorstander van nieuwe huizen in het buitengebied. De Zeeuwse villa's waren onder deel van een constructie om ein delijk af te komen van de leeg staande varkensstallen van Van Sleuwen aan de Maagdenberg weg, Coxydeweg en Sophiaweg bij Oostburg. De stallen staan al jaren leeg, maar dreigen binnen nu en een jaar opnieuw bevolkt te worden door duizenden varkens. Het staat varkensbaron Van Sleu wen immers vrij zijn stallen aan te passen volgens de huidige re gelgeving. Als de stallen aan de wettelijke eisen voldoen kan de gemeente Sluis niets doen om de roze invasie tegen te houden. Om de dreigende varkensinva sie af te wenden bedacht het vo rige college een constructie waarbij de golfclub is betrok ken. De gemeente koopt de stallen van de varkensbaron en ver koopt ze direct door aan de golf club. Villa's De Brugse Vaert zou de stallen vervolgens laten slopen dm de weg vrij te maken voor de bouw van de Zeeuwse villa's. Directeur A. de Vos van De Brugse Vaert zei onlangs dat de ze constructie goed is voor alle partijen. De gemeente is verlost van de varkensstallen en de golf club krijgt geen last van bouw- beperkingen in verband met mi lieucirkels. Tevens wil De Vos niet dat de toekomstige bewo ners van de villa's in de stank van de varkens komen te zitten. Volgens De Vos is onder beoefe naars van de golfsport veel vraag naar woningen in de buurt van de golfbaan. Momenteel vinden tussen par tijen onderhandelingen plaats over de prijs van de stallen. Het nieuwe college van burge meester en wethouders ziet deze constructie echter niet zitten. Het gaat dan met name om de bouw van de nieuwe huizen. Het nieuwe college, dat van avond wordt geïnstalleerd in een extra raadsvergadering, wil geen verstening van het buiten gebied. Strategie In het nieuwe bestuursakkoord 'Sluis: Betrouwbaar bestuur(d) in balans' staat dat het dossier varkensstallen/golfbaan hero pend moet worden op basis van nieuwe onderhandelingen. Uit gangspunt blijft echter nog steeds dat er geen varkens ko men in de stallen. Het nieuwe college gaat nog niet in op de nieuwe strategie die vermoedelijk wordt gekozen om voor eens en altijd van de varkens af te komen. Beoogd wethouder H. Luijendijk gaat eerst het dossier bestuderen. Directeur De Vos van De Brugse Vaert was gisteren nog niet op de hoogte van de nieuwe ontwik kelingen. „Ik wacht het gesprek met de wethouder af." (Advertentie) herik ingrid van der kooij #41 walstraat 197 vlissingen tel. 0118-417377 MOSCHINO D&G HUGO ICE-.J IOE-B eiKKEMBlRGS www.RicoModaUomo.nl Kies voor mij theo lucaó CZ SAS VAN GENT - Op de West- dam in Sas van Gent wordt veel j te hard gereden. Dat is de klacht van bewoners in deze straat. Deze week werden ze weer opgeschrikt door ambulan ces en politie-auto's die zich spoedden naar een ongeval op het kruispunt Westdam/Ge- neraliteitsstraat. Een 39-jarige Belg die op de Westdam reed verleende geen voorrang aan een van rechts ko mende bestuurder uit Terneu- zen, Het is niet de eerste zéker niet de laatste keer, betoogt be woner R. van der Hooft. Volgens bewoners was het de vijfde aan rijding binnen een halfjaar tijd. Het was de tweede keer dat er gewonden vielen. Vorige keer werd een bromfietser omver ge reden. „Al lange tijd is het bij I de gemeente bekend dat het in deze kinderrijke buurt wachten is op het eerste dodelijke onge val", aldus Van der Hooft. De ge meente heeft wegversmallingen aangebracht, maar die zijn vol gens Van der Hooft nutteloos. „Als je het doet, doe het dan goed." De straat is gebombar deerd tot 30-kilometerzone, maar daar trekken veel hardrij- I ders zich weinig van aan. Kerstbazaar bij Leger des Heils in Terneuzen TERNEUZEN - Het Leger des Heils houdt in Terneuzen houdt morgenavond een mini-kerstba zaar. Mensen die spulletjes zoe ken om de kerstboom te versie ren, kunnen die voordelig in slaan bij het Leger des Heils. De mini-kerstbazaar wordt gehou den in het pand aan de Dijk- straat (achter het theater) in Ter- neuzen, van 18.00 tot 21.00 uur. (Advertentie) i i Den Dekker KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Het 's-Landshuis Steenstraat 37 4561 AR hulst Tel: (0114)371379 Fax: (0114)371380 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer i centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bij ons vindt u een modieuze exclusieve feestelijke collectie voor de leukste dagen van het jaar. Onder andere van Emy van Reijmersdal Angie EVEning, Joseph Ribkoff Frank-Usher. Kom eens langs en laat u verrassen. Lange Vorststraat 18 4461 JP Goes Tel. 0113-211935 www.moniekmode.nl John van Bremen blust een brandje in de 'keuken' van zijn trainingstruck. door Joeri Wisse GOES - Met een druk op de knop staat de truck van John van Bremen van bin nen in lichterlaaie. Geen reden voor pa niek, want Van Bremen weet als geen ander hoe de vlammen die uit het inge bouwde gasfornuis en de computerrmo- nitor komen geblust moeten worden. Een jaar geleden stond de vrachtwagen van Van Bremen nog regelmatig vol met huisraad. Nu is de voormalige verhuis wagen voorzien van vier kamertjes, die stuk voor stuk in brand kunnen vliegen, zodat hij cursisten kan trainen in het ef fectief blussen van vuurhaarden. Met de gifgroene vrachtwagen komt Van Bremen bij de bedrijven langs om cursussen te geven. Hij kan het de men sen die voor hun werkgever een cursus bedrijfshulpverlening (BHV) volgen, aardig moeilijk maken. De nauwe gang slingert zich door de oplegger. Om het nog lastiger te maken, kan hij de gang ook volzetten met rook. Behalve de basiscursus gaat Van Bre men ook meer gespecialiseerde lessen geven voor bijvoorbeeld medewerkers in verzorgingcentra of de chemiesector. Als verplegers de truck ingaan, zien ze een lampje branden boven de deur van de kamer waar het vuur is uitgebroken, net als in het zorgcentrum. En voor werknemers van een chemie-concern zijn er kamertjes waar brandend vloei stof wordt gesimuleerd. B randmeldinstallatie De oud-brandweerman uit Goes pro beert het zo realistisch mogelijk te ma ken voor zijn aankomende cursisten. Normaal gesproken moeten werkne mers voor een BHV-cursus naar een trai ningcentrum of worden er blusoefenin- gen op het parkeerterrein gedaan. „Maar dat is niet te vergelijken met een echte situatie, waarin het licht uitgeval len is en het bedrijf vol rook staat." Begin dit jaar besloot Van Bremen voor zich zelf te beginnen. Een bedrijf op starten brengt een flink risico met zich mee, weet van Bremen. „Negen van de tien mensen beginnen met een eigen zaak terwijl ze nog in loondienst zijn." Zo'n start had Van Bremen graag ge had, maar dat werd hem niet gegund door de brandweer Goes-Borsele, waar hij tot 1 januari werkt. „Mijn werkge ver kan daar helaas niet soepel mee om gaan. Ze zijn bang dat ik tijdens mijn werkzaamheden als inspecteur ook mijn visitekaartje als curusaanbieder geef. Dat vind ik jammer, want BHV-cursussen liggen misschien wel in het verlengde van brandveiligheidkeu ringen, maar van belangenverstrenge ling is absoluut geen sprake. foto Willem Mieras Van Bremen heeft met zijn bedrijf drie liefdes gecombineerd. „Mijn vader is heel lang vrachtwagenchauffeur ge weest. Als jongetje wilde ik dat werk ook dolgraag doen. Maar dat raadde mijn vader af. Na mijn militaire dienst werd ik zweminstructeur en ontdekte hoe leuk het is om les te geven." De derde liefde van de Goesenaar is de brandweer, waar hij al achttien jaar ac tief is. De truck betekende een grote investe ring voor Van Bremen. Veel avonden en weekends heeft hij samen met zijn va der geklust om de oplegger in te rich ten. Die is volgeladen met duur materi aal, zoals een brandmeldinstallatie om mee te oefenen en een kledingkast die volhangt met beschermende kleding. Overdreven? Volgens Van Bremen niet. „Voor veel bedrijven is speciale kleding geen overbodige luxe. Toen ik in het zwembad werkte, liep ik op open sanda len en droeg ik een T-shirt en een korte broek. Daar kan je natuurlijk geen brand in blussen." Christen-democraten betichten Nieuw West-fractievoorzitter van vooropgezet plan door Raymond de Frel SLUIS - De Sluise CDA-fractie roept 7 december (vandaag) uit tot 'zwarte donderdag'. Van avond wordt na een, overigens nog steeds niet geluwde, stroom van commotie het nieuwe colle ge van B en W geïnstalleerd. Na het vertrek van Nieuw West-wethouder A. Rosendaal werden ook de posities van de overige wethouders (CDA, Ge meentebelangen en WD) on houdbaar. Zij konden immers niet meer rekenen op steun van een meerderheid in de gemeente raad. PvdA, Dorpsbelangen Toerisme en Nieuw West staken daarom de koppen bij elkaar om een nieuw dagelijks bestuur te vormen. Dat lukte, maar het akkoord werd overschaduwd door in terne ruzies binnen Nieuw West. De fractie van die partij is inmiddels opgestapt en gaat verder onder een nog te bepa len nieuwe naam. Volgens CDA-fractievoorzitter L. Flik- weert is de crisis in de Sluise po litiek vooral de schuld van raadslid H. Meijer (voorheen Nieuw West). Zij verdenkt hem ervan het proces (inclusief het ontslag van Rosendaal) al vlak na de gemeenteraadsverkiezin gen in maart in gang te hebben gezet. „Nu boekt hij zijn resultaat. Het gekke is dat Meijer daarbij glim lachend en triomfantelijk rond loopt. Als een koning in zijn ko ninklijk. Meijer hangt zijn coali- tiejas aan de kapstok, zet de deur open en smijt zijn wethou der buiten. Dan pakt hij een nieuwe coalitiejas, die hij al eer der als oud en vies had beoor deeld omdat het zijn merk niet was. Maar nu trekt hij hem wel aan. En hij past. Dat wist hij vlak na de gemeenteraadsverkie zingen in maart ook al", schrijft Flikweert in een brief aan haar partij. Daarna smijt ze nog met meer modder. „Vervolgens roept hij zijn onderdanen (de drie andere fractieleden, red) op het matje en dwingt hen te volgen. Dan gaat hij verder met zijn strate gie. Met de hulp van zijn linkse kornuiten van de oppositiepar tijen gooit hij zonder reden de andere drie wethouders buiten. Een paar dagen later wordt de complete Nieuw West-fractie uit de partij gezet. Meijer krijgt op die manier eindelijk straf voor wat hij anderen aandoet. Maar hij zal verdergaan met ver oordelen, want hij staat als gena deloos bekend." Meijer kon gisterochtend zijn oren haast niet geloven, toen hij van de brief op de hoogte werd gebracht. „Dit krijgt een nor maal mens toch niet verzonnen? In maart al bedenken wat je in december doet... nee, Flikweert dicht mij iets te veel denkkracht toe. Er is helemaal geen sprake van een complot. De crisis bin nen Nieuw West is gelopen zo als ie is gelopen. Omdat het uit mondde in een onfris achterhoe degevecht zijn wij uit de partij gestapt. Ik snap dat Flikweert teleurgesteld is, maar ze mag als ervaren raadslid best wat meer professionaliteit tonen. Ik heb agenda j STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Handvaardigheid, creativiteit; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Solo dansen; Trefpunt, 10.00 uur: Schilderen; 13.00 uur: Kaarten, biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Biljar ten, gymnastiek; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Bieden; HEIKANT - 't Hèike, 13.30 uur: Kaarten, volksdansen; 15.00 uur: Bingo; HULST - Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex-)hartpatiënten; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, Engels; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Handwerken, koersbal; 19.00 uur: Line dance; 19.30 uur: Bridge; De Blaauwe Hoeve, 9.30 uur: Kaartjes maken; 14.00 uur: Bakmiddag, zang club; 19.00 uur: Kaarten; Den Dullaert, 13.30 uur; Kaarten; 19.30 geen trek in dit soort verdacht makingen. Maar goed, iedereen kiest zijn eigen stijl." uur; Bridge; 20.00 uur; Pilates gym; LAMSWAARDE - Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voorouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Seniorensoos; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur; Biljarten; 19.30 uur: Bridge; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 14.30 uur: Ouderen soos; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; 19.00 uur: Engels; 19.30 uur: Toneel; Martje van Ward je, 18.30 uur: Licht en Hoop feest; TERNEUZEN - De Veste, 10.00 uur: Kerkdienst; 13.00 uur: Biljarten, ca nasta; 13.30 uur: Handwerken; 14.00 uur: Sjoelen; 16.30 uur: Repetitie Veste koor; 19.00 uur: Bridge; Rode Kruisgebouw Haarmanweg, 13.30-16.30 uur; Hobbybeurs; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur; Jeugdcentrum Meetpoint; De Hoeve, 20.00 uur: Bingo; ZAAMSLAG - Centrum Hella, 19.30 uur: Cursus meditatie en energiebe- wustzijn. DE COMPLETE BRIL VIONTUUR EN GLAZEN) alle merken en soorten glazen brilcollectie 2006-2007 WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39