CDA tegen nieuwe werkwijze raad III PZC Oosterland gróós op visvijver en park ëum Raad stemt na felle discussie in met verkoop dorpshuizen Overige fracties Schouw en-Duiv eland stemmen wel in met voorstel CZ TEDORA Zomereiken langs de Hofweg Schouwen maakt zich op voor een muzikale kerst i i Den TILROE OPTIEK donderdag 7 december 2006 herik ingrid van der kooij 7 MODA UOMO Ganzepoortstraat 23 Goes 0113 - 219222 MOSCHINO D&G HUGO ICE-J ICE-6 BIKKEMBERGS www.RicoModallomo.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: 0111-454647 Fax: 0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Leerlingen van basisscholen De Oosterburght en de ds. Joh. Bogermanschool zorgden voor een groene rand langs visvijver en park. door Piet Kleemans OOSTERLAND - Ze maken er geen ge heim van, de Oosterlanders: ze zijn gröös op de door henzelf aangelegde nieuwe visvijver en het parkje aan de Hofweg, aan de rand van het dorp. Gis teren werd met het planten van 27 zomereiken de kroon op het werk gezet. Zij beleefden gisteren een extra 'boom- plantdag' en ze wierpen zich vol enthou siasme op hun taak. Leerlingen van de Oosterburcht en hun collega's van de Ds. J. Bogermanschool hanteerden de gemeentelijke spades met verve. De zo mereiken werden - onder het toeziend oog van wethouder G. Houtekamer - met liefde toegedekt. De nieuwe boom pjes zijn ongeveer van dezelfde leeftijd als hun planters: twaalf jaar. Het idee voor de aanleg van park en vis vijver in Oosterland komt uit de koker van de Oosterlandse jeugd. De hengel- liefhebbers onder hen moeten nu de drukbereden N59 oversteken om vervol gens in de vijver in Nieuwerkerk een hengeltje uit te gooien. In 2002 stak een groep enthousiastelingen de koppen bij elkaar en werden plannen gesmeed voor de aanleg van een visvijver in het eigen Oosterland. De initiatiefgroep kreeg veel bijval vanuit het dorp. De dorpsraad schaarde zich achter de plan nen en uiteindelijk wist die ook de ge meente Schouwen-Duiveland te overtui gen. Graafwerk Eén voor één werden de benodigde ver gunningen binnengehengeld en in maart dit jaar werd begonnen met het rooien van een fors aantal bomen langs de Hofweg. Vervolgens werd in septem ber de felbegeerde visvijver gegraven: een karwei waar met een grote groep vrijwilligers vol enthousiasme aan werd gewerkt. Het eindresultaat is een com plete metamorfose van de Hofweg. Over een lengte van naar schatting 250 meter werd de groene rand van de Hof weg uitgedund. In het zwaar verwaar loosde en verwilderde gebied gingen de zieke iepen tegen de vlakte en werden ook andere bomen en struiken wegge haald. Een handjevol essen, esdoorn en wat berken bleef staan. Alle struik gewas werd weggehaald en er komt ook geen nieuwe ondergroei voor in de plaats. De groene muur waar de bewo ners van woonzorgcentrum De Saele tegenaan keken, veranderde in een groene vitrage die licht en zicht door laat. Voor voetgangers is de Hofweg ook een stuk veiliger geworden. Vroeger was ex- langs de Hofweg geen trottoir, hetgeen betekende dat wandelaars niet anders foto Dirk-Jan Gjeltema konden dan gebruik maken van de rij baan die ook door het gemotoriseerd verkeer wordt benut. Aan die gevaarlij ke situatie is een einde gekomen. Nu het gebied toch op de schop ging, maak te de gemeente Schouwen-Duiveland van de gelegenheid gebruik om een ruim trottoir aan te leggen. Zitbankjes Helemaal klaar is het werk nog niet. Er komen nog drie zitbankjes en het is ook de bedoeling dat een bescheiden dieren- parkje annex kindei-boei-deiij wordt aangelegd. „En Hans Boogert van bouw bedrijf Boogert heeft toegezegd dat hij een naambordje met gouden letters maakt", aldus dorpsraadlid J. Bolle. De naam van het park is via een prijs vraag tot stand gekomen. Op uitnodi ging van de dorpsraad Oosterland na men de dorpelingen de pen ter hand, wat uiteindelijk 41 inzendingen oplever de. Namen als 'Kax-els Park en Hofvij ver' haalden het niet; de naam 'Leugen- pitpark' kwam als beste uit de bus. Kom eens langs en laat u verrassen. Lange Vorststraat 18 4461 JP Goes Tel. 0113-211935 www.moniekmode.nl VecEitersbaas moet in therapie MIDDELBURG - Een achttien jarige Terneuzenaar had tot gis teren voor geweldsmisdrijven 158 dagen in de gevangenis door gebracht. Officier van justitie R. Jeuken vond dat de jonge ver dachte lang genoeg had vastge zeten en eiste gisteren in Middel burg een straf gelijk aan het voorarrest. Daarnaast vroeg de officier 26 uur leerstraf agressietraining en een maand voorwaardelijke ge- vangenisstraf, met verplicht re- dasseringscontacf. De politierechter was het hele maal eens met de officier en von niste conform. Aan een slachtof fer moet hij 300 euro smarten geld betalen. De verdachte had zich op 22 juli in de Temeuzen- se binnenstad bemoeid met een vechtpartij. De Terneuzenaar was op 22 mei in zijn woon plaats ook al betrokken bij een vechtpartij. Die mishandeling werd ook bewezen verklaard. Kerstversiering RENESSE - Kinderen kunnen op zaterdag 16 december kerst versieringen maken bij Ecosco- pe in Renesse. Be middag is bedoeld voor kin deren tussen de acht en veertien jaar. De kerstversieringen wor den gemaakt van allerlei natuur lijke materialen, zoals denne nappels en walnoten. Opgeven vooraf via Ecoscope. Expositie ZIERIKZEE - Boudine Berken bosch exposeert deze maand in de bibliotheek in Zierikzee. Ze laat zeer divers werk zien, I van ets en aquarel tot schilde rijen en collages. Het werk van i Berkenbosch is nog te zien tot en met 6 januari, tijdens de ope- ningsuren van de bibliotheek. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Een zeer ruime meerderheid van de raad stemt in met de verkoop van de dorps huizen en twee multifunctionele centra (mfc's) aan woningbouw vereniging Zeeuwland. Aleen de fracties van Alert!, Leefbaar Schouwen-Duiveland (LSD) en GroenLinks zijn tegen. Wethou der Van der Wekken was zeer in zijn nopjes met dit resultaat. „De raad heeft gekregen waar ze om heeft gevraagd." De panden gaan van de hand voor 4,5 miljoen euro. De steun voor het voorstel was gister avond in de commissievergade ring Samenleving en Bestuur weliswaar zeer ruim, maar er ging wel een ongekend felle dis cussie aan vooraf waarin met na me LSD en Alert! het college en (Advertentie) KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek de overige raadsleden zeer har de verwijten maakten. „U ver koopt de door de eigen burgers betaalde dorpshuizen tegen dumpprijzen", brieste J. van Burg (LSD). „Met mijn frisse kijk als nieuw raadslid betwijfel ik of het voorstel past binnen de kaders van het vastgestelde be leid." Ook J. van Felius (Alert!) had geen goed wooi'd over voor het voorstel. „Er is naar de deal gekeken zonder voldoende ver stand van zaken." Een opmer king die in het verkeerde keel gat schoot bij N. de Danschutter (CDA), die onmiddelijk om uit leg van Van Felius vroeg. Daar op zwakte Van Felius zijn woor den af. „Zeeuwland heeft een goede deal gesloten en het colle ge heeft minder zakelijk geope reerd. Waar het om gaat, is dat de gemeente op de blaren moet zitten. Van der Wekken kan wel complimenten geven aan de ambtenaren, maar de gemeente heeft slechte zaken gedaan." Onderhoud Alert!, GroenLinks en LSD zijn van mening dat de gemeente de dorpshuizen in eigen beheer moet houden omdat dit een ge meentelijke taak is. Bovendien verwijten de partijen de gemeen te dat te weinig is gevraagd voor de dorpshuizen. De meerder heid van de raad wil de dorps huizen juist graag verkopen om dat gebouwenbeheer geen kern taak is. Bovendien heeft de ge meente geen middelen om het achtei'stallig onderhoud blij vend op te lossen. „En wie zijn verantwoordelijk voor het ach terstallig onderhoud?", vroeg R. Lievense van LSD. „Juist, de gemeente, met als hoogste or gaan de raad. Zaten die te sla pen? Feit is wel dat zowel LSD als Alert! hier geen blaam treft omdat zij op dat moment nog niet bestonden." Gemakshalve gaat Lievense daarbij wel voor bij aan het feit dat zijn politiek leider en fractievoorzitter W. Stouten voor de herindeling al vijftien jaar deel uit maakte van raad en college in de voor malige gemeente Duiveland. Uiteindelijk heeft alle felheid niet mogen baten. Aan het einde van de discussie werd duidelijk dat de drie fracties alleen staan in hun strijd. De gemeente huurt de panden de komende tien jaar terug van Zeeuwland zodat de ruimtes behouden blij ven voor de gemeenschap. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - 'Licht en vrede', Dat is het thema van het kerst concert van zangvereniging VZOS zaterdag in Dreischor. Verspreid over het eiland staan voor de komende tijd totaal vijf adventsconcerten op het pro gramma. Morgen verzorgt het interkerke lijk kerkkoor Haamstede samen met mannenkoor De Westhoek zangers en kinderkoor Sjofar uit Zierikzee een adventscon- cert in de hervormde kerk aan de Ring in Haamstede (19.30 uur). Ook in Nieuwerkerk wordt ge zongen en wel door de christelij ke kinderkoren Jedaja uit Nieu- werkerk en David uit Yerseke. Zij verzorgen samen met orga nisten Martin Weststrate en Ma rieke Oostdijk, pianist Christi- aan Stouten, dwarsfluitiste Jo- landa Braam en trompettist Ja cob-Jan Stouten een adventzan- gavond in de kerk van de gere formeerde gemeente aan de Mo lenstraat. Aanvang 19.30 uur. In de Adrianuskerk in Dreischor geeft zangvereniging VZOS morgen een kerstconcert samen met kinderkoor Sjofar, gospelkoor Together en Ooster- lands Fanfare. Aanvang 19.30 uur. Zondag verzorgt het Schouws Kamerkoor een Ad- ventsconcert in de Jacobuskerk in Renesse. Als solisten wei'ken mee so praan Debby de Lima en bari ton Bas Halsema mee. Het con cert begint om 16.30 uur. Woensdagavond 13 december wordt een kei-stzangavond ge houden in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Het Christelijk Slie- drechts Mannenkoor Ichthus en het Christelijk Gemengd Eilan denkoor werken mee. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 16 december wordt een kerstmarkt gehouden in ge bouw De Harmonie aan de Kaer- semakerstraat in Zierikzee. Be zoekers zijn er welkom van 10.00 tot 16.00 uur. 's Avonds geeft zanggroep Waisisi haar eerste eigen kerstconcert en dat gebeurt in de Zierikzeese Gast- huiskerk. Aanvang: 20.00 uur. Ook op 16 december geeft in de Nederlands Hervormde kerk in Oude-Tonge de Christelijke Ora torium Vereniging Laudando een kerstconcert. Aanvang: 20.00 uur. Zondag 17 december verzorgt Vocaal Ensemble Sint,Laurens samen met Oosterlands Fanfare een kerstconcert in de Adrianus kerk in Dreischor. Dit concert begint om 20.00 uur. Bij ons vindt u een modieuze exclusieve feestelijke collectie voor de leukste dagen van het jaar. Onder andere van Emy van Reijmersdal Angie EVEning, Joseph Ribkoff Frank-Usher. rlnor Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeenteraad gaat de eigen werkwijze veran deren. Alleen de CDA-fractie kan niet instemmen met het voorstel om de discussie voor laan vooral in de commissie te laten plaatsvinden. Deze fractie stelde gisteren tij dens een vergadering van de commissie Samenleving en Be stuur dat een open discussie, zo als die nu in de commissie plaatsvindt, straks niet meer ge voerd zal kunnen worden omdat raadsleden in eerder stadium worden gedwongen een stand punt te bepalen. „Het voorstel bevordert de flexi biliteit niet. Men mist straks de kans om op het laatste moment voorstellen in te brengen. In het voorstel wordt ervan uitgegaan dat fracties in de commissie met een min of eer definitief stand punt komen en mijn fractie acht dat in dit stadium niet juist om dat de discussie met elkaar en de inwoners dan nog gevoerd moet worden", zei CD A-woord voerder N. de Danschutter. Het standpunt van zijn fractie kwam hem op flink wat com mentaar te staan van de andere fracties. „Het standpunt van het CDA irriteert mij", zéi R. Lie vense van Leefbaar Schou wen-Duiveland (LSD). „Dit voorstel is voorbereid en bespro ken in een commissie vanuit de raad zodat hierover geen discus sie in de raad zou plaatsvin den." Ook W. Jumelet (WD) ver weet het CDA zich niet te con formeren aan het voorstel van de commissie. Burgemeester As- selbergs (die de raadscommissie heeft voorgezeten die de nieuwe werkwijze heeft voorbereid) schoot de Danschutter te hulp door de stellen dat de raadsle den op persoonlijke titel in de commissie hebben gezeten en dat 'uiteraard iedere fractie het recht heeft om tegen het voor stel te zijn.' In de nieuwe werkwijze komt de nadruk op de commissievergade ringen. Daar moeten zoveel mo gelijk standpunten uitgewisseld worden en daar zullen ook zo veel mogelijk moties en amende menten ingediend moeten wor den. In de raad worden dan nog alleen de politiek heikele pun ten besproken. De overige raads voorstellen worden in de com missie uitgediscussieerd en met één hamerslag afgedaan. Het doel van deze veranderingen is vooral de raadsvergaderingen korter te laten duren. „We moeten al werkende weg maar zien hoe het bevalt", zegt J. van Felius. „In het voorstel staan nog genoeg uitwijkmoge lijkheden om de discussie als nog in de raad te voeren. Ieder raadslid mag een punt weer op de agenda zetten." De overige fracties beperkten zich tot het uitspreken van waardering voor het voorstel, al maakte H. Win- field zich namens de PvdA wel zorgen of er wel overleg was ge weest met Radio Schouwen-Dui veland. Deze omroep zendt nu de raadsvergadering live uit en - zo stelt Winfield - straks is het misschien beter om de commis- sievergadering uit te zetten. walstraat 197 vlissingen tel. 0118-417377 E COMPLETE BRIL MTUUR EN GLAZEN) alle merken en soorten glazen brilcollectie 2006-2007 WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35