PZC Goemans geeft Goemans cadeau Voltooiing Poortambacht in zicht Gimbrère M EXTRA VERLAAGDE PRIJZEN!! Gerechtshof maakt boete voor onveilige glijbaan ongedaan Bouw Zierikzeese huurwoningen beklonken jÉH deDRVKKERY Nieuwbouw Borrendamme doorgeschoven naar 2008 Uw euro's zijn in Vlissingen dukaten waard! Bestemmingsplan goedgekeurd, bezwaren verworpen Wij geven u de helft cadeau! Sfeer NU UITVERKOOP Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 donderdag 7 december 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland Hnor Piet Kleemans ZIERIKZEE - 72 huurwoningen in een waterrijke en groene om geving. Die omschrijving past bij de projecten Lagune, Water lelie en de Hoven van woning bouwcorporatie Zeeuwland. Met het ondertekenen van een koopovereenkomst tussen Zeeuwland en de gemeente Schouwen-Duiveland werd gisteren de weg voor die huur woningen definitief vrijge maakt. Genoemde projecten maken deel uit van uitbreidingsplan Poortambacht 11.In de wijk wor den naast deze huurwoningen verder ook nog 264 koopwonin gen gebouwd. In de tweede helft van januari begint de bouw van het vijf ver diepingen tellende appartemen tencomplex Lagune, dat plaats biedt aan elf ruime en luxe ap partementen. Inclusief overdek te parkeerplaats en vanaf de ho gere woonlagen uitzicht op de Oosterschelde. De huurprijs zal tussen 900 tot 1100 euro komen te liggen. Later in 2007 hoopt Zeeuwland ook te kunnen beginnen met de bouw' van appartementencom plex Waterlelie, waarin 46 ap partementen zijn onderge bracht. De bewoners krijgen de beschikking over een parkeer kelder. Zeeuwland gaat hierbij uit van een huurprijs onder de 600 euro. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Het lijkt erop dat dc voltooiing van de Zierikzeese nieuwbouwwijk Poortambacht binnen handbereik komt. Gede puteerde staten hebben het be stemmingsplan goedgekeurd en dc bezwaarmakers tegen de uit breiding in het ongelijk gesteld. De grond in het laatst beschik bare, zuidelijkste puntje van Zie- rikzee (Poortambacht 11) is in middels bouwrijp gemaakt. De ze week begint de verkoop van de eerste woningen en Zeeuw land heeft gisteren met onderte kening van een overeenkomst ook haar aandeel in stadsuitbrei ding bekrachtigd. In de tweede helft van januari wordt begon nen met de bouw van de eerste huurappartementen, in maart/ april volgen de koophuizen. In totaal gaat het om 336 wonin gen. waarvan 72 in de huursec tor. Over de invulling van de wijk wordt al meer dan zestien jaar gesproken. Eind jaren negentig kreeg de inrichting van de punt tegen het Havenkanaal concre ter vorm, wat in 2003 uitmond de in een door de gemeenteraad definitief vastgesteld 'master- plan'. Gedeputeerde staten keur den dinsdag het bijbehorende (Advertentie) bestemmingsplan goed en ver wierpen daarmee de twee beden kingen die door bewoners van de bestaande wijk waren inge diend. De bezwaarmakers hebben nu nog vrij uitzicht over het gras land. Parallel aan hun huizen aan de Kievitstraat komt - aan de overkant - een rij geschakel de woningen met een dakterras. Ze vrezen aantasting van hun privacy en woongenot. Daar naast sjoemelt de gemeente vol gens één van hen, R. van der Veken, met de eerder vastgestel de grens voor de groenzone tus sen de oude stad en de nieuw bouwwijk. Hij beroept zich op de Structuurvisie Zierikzee uit 1999, waarin de Oosterscheldes- traat staat ingetekend als uiter ste bebouwingsgrens en daar mee het begin van de groene schil tussen de twee stadsdelen. Dat toenmalig wethouder G. van der Velde-de Wilde op aandringen van Van der Veken in 2003 voor de gemeenteraad toegaf dat de zone enkele tiental len meters was opgeschoven, heeft voor GS geen waarde. De gemeenteraad heeft het master- plan na afweging van alle belan gen immers vastgesteld en dat is bepalend, motiveren GS hun be sluit. Volgens het dagelijks pro vinciebestuur was het boven dien van meet af aan duidelijk dat Poortambacht in die hoek zou worden afgebouwd. Wel licht had de gemeente misver standen kunnen voorkomen door duidelijker te zijn in de be schrijving bij de structuurvisie, aldus GS. Argumenten tegen aantasting van de privacy vin den bij portefeuillehouder H. van Waveren geen gehoor, om dat de dertig meter afstand tus sen de bestaande bebouwing en het nieuwe blok 'alleszins accep- vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met foccacciabrood, tagliatelle en tiramisu €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 za. 9 dec. 15.00-16.30 uur Michael Berk informatie over kinderboeken op internet: kijk op www.kjoek.nl Markt 511 Middelburg T0118 886 886 www.de-drvkkery.nl Een artist's impression toont hoe de nieuwe koop- en huurwoningen in de Zierikzeese wijk Poortambacht eruit zullen komen te zien. L/ maoE WALSTRAAT 199 VLISSINGEN UITVERKOOP nu LANGE DELFT 16 MIDDELBURG door Esme Soesman DREISCHOR - De Pieters en Jo- hannessen vliegen om de oren. Er zijn heel wat Goemannetjes die de afgelopen eeuwen een stempel op Dreischor en omge ving hebben gedrukt. Met het verkrijgen van een portret van Johannes Pieter Leonardus Goe mans brengt streek- en land bouwmuseum Goemanszorg een stukje van die geschiedenis in beeld. Een jaar voor zijn overlijden in 1968 liet deze Goemans zich door familielid Albert Götting portretteren. De in Dreischor ge boren veearts was toen 97 jaar. Deze zoon van Pieter Goemans en Kathelijntje de Bruijne ('zij ne huisvrouw', zoals in mooie krulletters op het schilderij is ge schreven) kwam uit een kinder rijk gezin, met - in eerste instan tie - veel meiden. Van hem verwachtte zijn vader dat hij op de boerderij ging wer ken, maar daar voelde Goemans weinig voor. Hij keerde zijn fa milie de rug toe om in Utrecht 'vee-artsenij' te gaan studeren. Die functie vervulde hij vanaf door Melita Lanting ZIERIKZEE - De plannen voor nieuwbouw van zorgcentrum Borrendamme zitten in een eind fase. Begin volgend jaar worden bewoners en omwonenden geïn formeerd. Naar verwachting zal de nieuwbouw in 2008 gaan be ginnen. Over de invulling van de nieuw- bouwplannen wil G. van dei- Sluis van Allévo in dit stadium niet al te veel veel kwijt. „Wat (Advertentie) al wel duidelijk is, is dat we ge faseerd gaan bouwen. Dat bete kent dat bewoners niet hoeven te verhuizen naar tijdelijke huis vesting. Dus situaties zoals op Walcheren, waar mensen tijde lijk naar wooncontainers moe ten, krijgen we hier niet." Gefaseerd bouwen is mogelijk omdat het hele terrein van Bor rendamme opnieuw wordt inge richt. In plaats van één groot verzorgingshuis komt er klein schalige groepshuisvesting. Daarnaast komt op het terrein een gezondheidscentrum. Dat betekent volgens Van der Sluis dat het er allemaal heel anders gaat uitzien. „De ontsluiting wordt anders en het wordt ze ker wat levendiger." Als begin volgend jaar de plan nen worden gepresenteerd door Allévo en de eigenaar van het ge bouw (Woongoed Nederland), betekent dat nog niet dat de bouw snel daarna zal beginnen. De benodigde vergunningen moeten ook nog verleend en al lerlei praktische zaken moeten nog worden geregeld, zoals de werkwijze van de aannemer om de overlast voor bewoners tot een minimum te beperken. Het portret van vee-arts Johannes Pieter Leonardus Goemans krijgt een mooie plek in streek- en landbouwmuseum Goemanszorg in Dreischor. reproductie Dirk-Jan Gjeltema 1898 in Ellemeet, waarna hij na een jaar naar Zierikzee verkas te. Later trok Goemans richting Zuicl-Afrika en vervolgens weer terug naar Rotterdam, om uitein delijk de laatste jaren voor zijn pensionering in Schiedam te werken. De op 14 april 187,0 ge boren Goemans overleed in 1968 in het Gelderse Ubbergen. Zijn kleinzoon Henk heeft het schilderij cadeau gegeven aan het streek- en landbouwmu seum in Dreischor. PI. Doeleman van de beheerstichting, die ook vele uren heeft gestoken in het napluizen van de Goemans stamboom, haalde het forse por tret enkele dagen geleden in Wassenaar op. „We zijn hier uiteraai-d heel blij mee", reageert museumvoorzit ter L. Zijlstra op de gift - die waarschijnlijk een plek in de hal van het museum zal krijgen. Aan de muur van de 'mooie ka mer' hangen al pastels van Jo hannes Goemans (1800-1873) en Lena Akershoek (1802-1879), ge kregen naar aanleiding van de opening van het museum. Naast het presenteren van een tijdsbeeld is het ook leuk om din gen te laten zien die rechstreeks met de familie Goemans, naam gever van de oude boerderij waarin het streekmuseum is ge vestigd, heeft te maken. Dat geeft de landbouwgeschiedenis een aantrekkelijk persoonlijk tintje, zo blijkt uit de verhalen die Zijlstra en Doeleman inmid dels boven tafel hebben. Zo blijkt de geportretteerde, on danks zijn terugkeer naar Schouwen-Duiveland als 'pro vinciaal veearts tweede klasse', nooit meer contact met. zijn va der te hebben gezocht. Het verle den komt tot leven. ZIE ADVERTENTIE g*°TE EINOEMABJi?INA '™18 www.defonteyne.info Derde en laatste Zeeuwlandpro- ject in Poortambacht 11 betreft de bouw van vijftien 'hofwonin gen'. Deze bieden een tuin op het zuidwesten, twee ruime slaapka mers en een woonkamer. Voor de huurwoningen in de Water- wijk is volgens Zeeuwland-voor- zitter F. Vos meer dan voldoen de belangstelling. tabel' is. Van der Veken was gis teren nog niet geïnformeerd over het GS-besluit. „Ik ben vooral verrast omdat ik al een half jaar niks had gehoord en dacht nog een toelichting te mo gen komen geven voor Van Wa veren en zijn ambtenaren." De bezwaarmakers kunnen tegen het besluit beroep aantekenen bij de Raad van State. Of dat ge beurt, wist Van der Veken nog niet. Defibrillator in De Molenberg BURGPI- PIAAMSTEDE - Horeca-etablissement De Mo lenberg in Burgh-Haamstecle heeft sinds kort de beschik king over een defibrillator. „Vooral omdat wij nauw sa menwerken met buitensportcentrum Forest Hill en we hier vaak grote gezelschappen over de vloer hebben met mensen die buitensport beoefenen, achten wij deze appa ratuur voor automatische hartreanimatie van groot be lang", zegt M. Willemse van De Molenberg. Hij heeft tot aanschaf van een defibrillator, of kortweg AED, besloten op basis van het gegeven dat in zestig procent van de ge vallen levens gered kunnen worden indien er binnen vijf minuten wordt gereanimeerd. De tien medewerkers van De Molenberg, evenals de golfinstructeur hier hebben allen zowel een reanimatiecursus als een training voor het omgaan met cle AED gevolgd. Museum wordt Voetbal Experience MIDDELBURG - Eerst was het Voetbalmuseum, toen Voetbal Totaal en nu Voetbal Experience. Die naam dekt de lading het meest, vinden de mensen van de Experien ce. Wie een betere - Nederlandse - naam weet, mag die in dienen. Leden van de commissie maatschappelijke zaken hadden gisteravond kritiek op het gebruik van Engelse termen. Het initiatief is niet alleen een experiencehet wordt ook bezocht door kids en als hun moeders niet geïnteresserd zijn, kunnen zij tijd doorbrengen in de ladies lounge. „Jammer voor de Nederlandse taal", zei A. de Vries (SP). J. Kouwer, directeur van cle stichting Voetbal Totaal: „We zouden het liefste een Nederlandse naam hebben. Ik daag u graag uit. Het is moeilijk om een naam te verzin nen die kort is en zo duidelijk dat hij uitnodigt om er naar toe te gaan." Voetbal Experience opent over anderhalf jaar op bedrijventerrein Mortiere. Er komt een hall of fa- me van het Nederlands elftal, een kamer met de grootste voetballers ter wereld en een bioscoop waar films in 360 graden te zien zijn. (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. door Frank de. Klerk DEN HAAG - De Jan Wouter van de Doelschool in Zierikzee krijgt geen straf voor het feit dat een speelhuis met glijbaan bij een inspectie vorig jaar niet veilig bleek te zijn. Het Haagse gerechtshof heeft gisteren in ho ger beroep het schoolbestuur wel schuldig verklaard, maar af gezien van sancties. De uitspraak is gelijk aan de eis van hofaanklager J. Groen. Die zei dat de school verantwoorde lijk was voor het speeltoestel. Aan de andere kant was de school volgens de aanklager niet nalatig geweest bij het verhel pen van de gebreken aan de speeltoestellen. Eerder was cle school bij verstek door de Middelburgse politie rechter veroordeeld tot een boe te van duizend euro. Schooldi recteur C. van Damme las pas achteraf in de krant dat de school de boete moest betalen. Hij tekende hoger beroep aan omdat hij het niet eens was met de mededeling van de rechter dat de school onvoldoende zorg had gedragen voor de veiligheid nadat de inspectie de glijbaan had afgekeurd. Nadat in maart 2004 in Goes een tweejarige peuter stikte doordat ze met een loopklos om haar nek aan een uitstekend deel van een glijbaan bleef han gen, controleerde de keurings- en warenautoriteit alle speeltoe stellen in heel Zeeland. De con troleur keurde het toestel op de speelplaats in Zierikzee af. Een medewerker van de fabri kant van het toestel kwam langs en monteerde enkele hoe ken op de uitstekende delen. De school dacht dat het apparaat na deze aanpassing veilig was. Het gerechtshof gaf de school claar gisteren dus gelijk in: de school mocht daarop vertrou wen. De controleur, die een twee de keer langs kwam,dacht daar anders over. De man span de een rood-wit lint rond het speeltoestel en verbaliseerde de school.Het gerechtshof oor deelde dat dat onterecht is ge weest. (Advertentie) Uw dealers in Zeeland: MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein Grenadierweg17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 www.bouwcenterdehoop.nl zeeuwse almanak Het prachtige platte televisie toestel dat die Goesenaar on langs heeft aangeschaft, is uit gerust met ambilight. Ambi- light? Jazeker, een ingebouw de functie die zacht licht - qua tint in overeenstemming met de kleuren op het scherm - op de muur achter het toe stel projecteert. Buitenge woon rustgevend, had de ver koper verzekerd. Klopt. De bezitter van het am- bilight-toestel valt tegenwoor dig zelfs bij de spannendste film in slaap. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes Voor mannen en vrouwen The image you like Pottenmarkt 13, Middelburg Telefoon 0118-640773

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33