PZC WP en gemeente delen wijkje Doorkijkje bij Nieuwdorp GimOrère Tholen wijst bezwaar tegen windmolens af EXTRA VERLAAGDE PRIJZEN!! Woningbouw op terrein voormalig proefstation Wilhelminadorp Van verse varkensblaas tot zeem voor het koenckelen Uw euro's zijn in Vlissingen dukaten waard! Wij geven u de helft cadeau! pzc X Sfeer NU UITVERKOOP Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.ni Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 donderdag 7 december 2006 editie Bevelanden-Tholen door Frank Balkenende WILHELMINADORP - De Ko ninklijke Maatschap De Wilhel- minapolder (WP) en de gemeen te Goes ontwikkelen allebei wo ningbouw op en bij het terrein van het voormalige Proefstation voor de Fruitteelt in Wilhelmina dorp. Daar komen 35 woningen. De gemeente bezit 6600 vierkan te meter grond achter het proefstation, dat de hoofdvesti ging wordt van Stichting Het Zeeuwse Landschap. Daar naast, op de hoek Brugstraat en I.J.G. van den Boschstraat, bezit het landbouwbedrijf De Wilhel- deDRVKKERY vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met foccacciabrood, tagliatelle en tiramisu €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 za. 9 dec. 15.00-16.30 uur Michael Berk informatie over kinderboeken op internet: kijk op www.kjoek.nl Markt 511 Middelburg T0118886886 www. de-drvkkery. nl (Advertentie) 1/ mnnE WALSTRAAT 199 VLISSINGEN UITVERKOOP nu LANGE DELFT 16 MIDDELBURG minapolder een bijna even grote lap grond. De gemeente heeft onderhan deld met de WP over aankoop, omdat ze het woningbouwpro ject dan beter kan sturen en de gemeentelijke grondexploitatie financieel makkelijker wordt. De gesprekken hebben tot nu toe niets opgeleverd. De prijs was het breekpunt. De gemeen te staakt nu de onderhandelin gen. „Je kunt door blijven onder handelingen, maar we kunnen onze energie nu beter in het wo ningbouwplan steken. En ontei genen is in deze zaak helemaal niet aan de orde", zegt wethou der M. Dieleman. Starters Slot van het lied is dat zowel de WP als de gemeente de helft van de 35 woningen mogen laten bouwen. De een dus zeventien, de andere achttien. In het plan is uitsluitend plaats voor koop woningen, mogelijk enkele ook voor starters. Om in Goes men sen met een modaal inkomen makkelijker aan een koophuis te helpen, wil de gemeente be gin volgend jaar starterslenin- gen introduceren. Met zo'n le ning kunnen kopers de hypo theek rond krijgen, waar ze nu vaak net iets te kort komen. „We krijgen veel signalen van in woners dat de koopwoningen in Goes onbereikbaar voor hen zijn. Daarom zetten we een star- tersfonds op en wellicht kunnen mensen die in de nieuwe wijk in Wilhelminadorp willen gaan wo nen, ervan profiteren", zegt wet houder Dieleman. Het fonds wordt bescheiden van opzet. Ook de leningen worden niet exorbitant hoog. „Ik denk tien- tot twintigduizend euro, maar het kan voor de koper net voldoende zijn. Tegelijkertijd zorgen we voor doorstroming op de woningmarkt. Help je vijf starters, dan komen er huurwo ningen vrij." Jaar cel voor ontucht, geweld en kinderporno MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 45-jarige inwoner van Hein- kenszand voor het plegen van ontucht en geweld in de relatie sfeer tot achttien maanden ge vangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, ver oordeeld. In de strafmaat werd ook het be zit van kinderporno meegeno men. De Bevelander had zijn Vriendin mishandeld. Ook had hij een man, met wie hij in con- De rechtbank vond ook bewe zen dat de man deze zomer sek suele handelingen heeft ge pleegd met een vijftienjarig meisje in het zwembad in Goes. Het slachtoffer is de vriendin van zijn dochter. (Advertentie) - "tri'?-'.'. ".-IT.", .V- p door Harmen van der Werf NIEUWDORP - Als een enorme molshoop rijst het nieuwe via duct in de Jonker Fransweg bij Nieuwdorp omhoog uit de aar de. Spoorwegbeheerder ProRail laat het kunstwerk aanleggen om de toekomstige Sloespoor- lijn ongelijkvloers te kunnen kruisen. In het polderlandschap tussen Zuid-Beveland en Walcheren valt 'de berg' direct op. Had dat niet een onsje minder gekund?, vraagt Nieuwdorper K. Bartu- sek zich af. „Een gewone spoor wegovergang was toch genoeg geweest, met een slagboom. Zo veel verkeer zal er niet over de Sloelijn komen." A. Korlaar, projectmanager bij ProRail, kan zich die reactie goed voorstellen, maar 'het is nu eenmaal beleid van het ministe rie van Verkeer en Waterstaat om in belangrijke nieuwe spoor wegen geen gelijkvloerse krui singen meer te maken'. Voor de veiligheid van het trein- en weg verkeer. Het kan vreemd overkomen, rea liseert Korlaar zich', dat even verderop - in de Europaweg in havengebied Vlissingen-Oost - het spoor wel de weg kruist. „Ju ridisch is dat kruispunt van een lagere orde, omdat die in het ha vengebied ligt. Treinen zullen er ook langzamer rijden. En", voegt Korlaar als argument toe, „een viaduct zou daar erg duur geworden zijn." Het viaduct in de Jonker Frans- weg wordt één van de hoogste passages in Zeeland, op 10,5 me ter boven Normaal Amsterdams Peil. Korlaar merkt daarbij op dat de huidige omvang enigs zins vertekent. De aannemer heeft één of twee meter extra aarde aangebracht om de heuvel sneller te laten inklinken. Met waterschap Zeeuwse Eilan den, beheerder van de Jonker Fransweg, is uitgebreid over legd over de uitvoering van het kunstwerk. De helling moet te doen zijn door Joeri Wisse YERSEKE - De leden van de Eerste Yerseksche Koenckelpot Fanfare hebben wat af moeten zien in de vijftien jaar dat ze be staan. Neem nou die verse var kensblazen die in de begintijd van de fanfare over de potten moesten worden gespannen. Di rigent Rinus Scheele: „Daar stonk het schooltje nog wel een paar dagen naar." Gelukkig voor de leerlingen van de Beatrixschool werden de mu ziekinstrumenten in de kerstva kantie gemaakt, zodat ze er geen last van zouden ondervin den. Jammer alleen dat Scheele daags voor de eerste schooldag van het nieuwe jaar een emmer met overtollige blazen aantrof die iemand vergeten was op te ruimen. „Dat rook je dus nog wél, maar we hebben het gewoon de op de riolering gestoken", lacht Schee le. Rinus Scheele is al van het eer ste uur betrokken bij de Koen- ckelpotfanfare. „Omdat we merkten dat veel minder kinde ren koenckelden bij het bejaar denhuis hadden we het idee om er met een fanfare naartoe te gaan. Dus zetten we een adver tentie in het spekkrantje, het ge meenteblad van Reimerswaal. Tot onze schrik kregen we veer tig reacties." Vijftien jaar later heeft de fanfa re nog steeds veertig leden, hét- zij in een iets andere samenstel ling. Ook het materiaal veran derde. De varkensblazen bléken niet bestand tegen alle weersomstan digheden, dus werd er: naar een alternatief gezocht. Een koeien- blaas bleek te dik en surfzeil is niet soepel genoeg voor de kinde ren. Pas dit jaar is de ideale var kensblaas-vervanger 'uitgevon den'; het zeem. „Ook een natuur lijk product." De Yersekenaren die al vijftien jaar koenckelen weten heel wat hoogtepunten te noemen. Zoals die eerste oudejaarsdag, toen burgemeester Verbree compleet in het uniform van de fanfare meeliep. Maar ook de bijdrage van commissaris van de konin gin Van Gelder op het tweede al bum van de fanfare en het optre den in het Rijksmuseum is velen bijgebleven. Het doel van vijftien jaar gele den is gehaald. Elke oudjaars dag treedt de fanfare driekwar tier lang op voor de ouderen. Bo vendien koenckelt de jeugd van het mosseldorp er weer lustig op los. Marieke van Pamelen: „Nu maken we in december koenckel- potten op de basisscholen., Zon der de fanfare had er misschien wel niemand meer gekoen- ckeld." Ter ere van het vijftienjarig jubi leum houdt de fanfare zaterdag 16 december een Amazingavond (meeziengeavund) in Dorpshuis de Zaete. foto Ronald den Dekker (Advertentie) ZIE ADVERTENTIE wore E.ndejaa ™G'NA -18 VEEL pr*c„T, www.defonteyne.info De bouw van het wijkje in Wil helminadorp begint in 2008 en moet vier, vijf jaar vollopen. De gemeente moet nog wel een aan tal zaken regelen met de Wilhel- minapolder. Dat gaat onder meer over bijdra gen aan de bouwgrondexploita tie, voorzieningen in de openba re ruimte en ambtelijke kosten. Ook de fasering van de bouw is nog onderwerp van gesprek, Die leman verwacht dat daarover be gin 2007 duidelijkheid ontstaat. Schepen in problemen TERNEUZEN - Bergers van Multraship en de Unie vair Reddings- en Sleepdienst (URS) konden gisteravond in Terneuzen door snel ingrijpen voorkomen dat het Bel gische binnenvaartschip Ru- San zonk. Het schip, gela den met gerst, kwam om vijf over zeven door een verkeer de manoeuvre op de steenstort tussen de Oude Veerhaven en de Oostbuitenhaven terecht. Nadat de sleepboot Mul- tratug 16 van Multraship nauwelijks een half uur later kans zag het schip vlot te trekken, meldde de schipper dat zijn schip water maakte. De Ru-San werd afgemeerd aan het i-emmingwerk voor de binnenvaartsluis en er werd di rect begonnen met het leegpompen. Duikers inspecteer- den het schip op lekkages onder de waterlijn. In de loop van de avond werd begonnen met het lossen van de la ding. Multraship had gisteravond ook de handen vol aan een an dere berging. Om vijf uur gistermiddag liep in het Oost gat in de monding van de Westerschelde bij Vlissingen het Egyptische vrachtschip Abu Rdees door machinescha- de aan cle grond. De sleper Schouwenbank maakte vast, maar verloor het sleepmateriaal. Ook sleepboten van Mul traship en de URS snelden toe. Vannacht omstreeks drie uur zou bij hoog water opnieuw een poging worden ondernomen het 133 meter lange schip vlot te trekken. Cel voor poging brandstichting MIDDELBURG - Een 61-jarige inwoner van Middelburg is gisteren voor een poging tot brandstichting veroor deeld tot zestien weken cel. Daarnaast legde de Middel burgse rechtbank de man 120 uur werkstraf en achttien weken voorwaardelijke gevangenisstraf op. De man had 28 augustus geprobeerd een flatwoning in Middelburg in brand te steken. De Middelburger, die in dezelfde flat woont, had de buurtbewoner opgezocht om dat hij vermoedde dat zijn echtgenote een x-elatie met hem had. Hij komt nog deze maand vrij. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. -*-*■» voor het landbouwverkeer. Kor- laar: „Fietsers zullen zeker een tandje bij moeten zetten." Eén voordeel; wielerclubs hebben er een nieuwe uitdaging bij. Zoals de weg over de Krammersluizen bij Sint Philipsland (ruim veer tien meter boven NAP) en de Postweg tussen Kapelle en Yer- seke (zo'n twaalf meter boven NAP) voor wielrenners al een aparte attractiewaarde hebben in het voor de rest oh zo vlakke Zeeland. foto Ronald den Dekker door Maartje Huijben ANNA JACOBAPOLDER - De komst van de vijf windturbines bij Anna Jacobapolder is een stap dichterbij. De gemeente Tholen heeft de ingediende be zwaren ongegrond verklaard. Op het plan om aan de Del Cam- poweg vijf grote windmolens te plaatsen kreeg de gemeente Tho len tien bezwai'en binnen. De omwonenden en stichting Het Zeeuwse Landschap waren voor al bang voor schaduw, geluidso verlast, een verpest uitzicht en waardevermindering van de wo ningen. Volgens het college va.lt dit alle maal wel mee. „We hebben de belangen van de bezwaarma kers afgewogen tegen het be lang van windenergie", zegt woordvoerder H, Schipper. De gemeente meent dat windmo- lenpark voldoet aan alle geluids normen. Uit onderzoek blijkt dat alleen bij extreme weersom standigheden het buurtschap Sluis geluidsoverlast kan heb ben. De Universiteit van Groningen kwam tot een andere conclusie. Deze onderzoekers bei'ekenden dat het geluid tenminste twee duizend meter zal dragen. Dit betekent dat niet alleen het buurtschap hinder heeft, maar ook de kern Sint Philipsland. Dit laatste onderzoek legt de ge meente Tholen naast zich neer. „We hebben het geluidsonder- zoek van de projectontwikke- laar laten beoordelen door een tweede, extern, bureau", weet Schipper. „Zij constateren dat berekeningen in het rapport kloppen." Slagschaduw Met de slagschaduw valt het vol gens het college ook wel mee. En ook verwacht de gemeente niet dat de waarde van de omlig gende huizen daalt. Evenmin dat het nabij gelegen natuurge bied, de Oosterschelde, hinder heeft van de 125 meter hoge mas todonten. „De windmolens lig gen niet in het natuurgebied", zegt Schipper. (Advertentie) Uw dealers in Zeeland: MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein Grenadierweg 17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 www.bouwcenterdehoop.nl zeeuwse almanak liet prachtige platte televisie toestel dat die Goesenaar on langs heeft aangeschaft, is uit gerust met ambilight. Ambi- light? Jazeker, een ingebouw de functie die zacht licht - qua lint in overeenstemming met de kleuren op het scherm. - op de muur achter het toe stel projecteert. Buitenge woon rustgevend, had de ver koper verzekerd. Klopt. De bezitter van het am- bilight-toestel valt tegenwoor dig zelfs bij de spannendste film in slc^ap. Bijdragen voor deze rubriek: redactie® pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes Voor mannen en vrouwen The image you like Pottenmarkt 13, Middelburg Telefoon 0118-640773

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29