Jointroker wacht een zware straf Jack Reijngoudt zweert bij zwartjes David Beckham goed voor 130 miljoen Voetballer Stefan Koster wellicht halfjaar aan de kant www.kras.nl Éi Duivengala in Lewedorp agenda EIFEL MOEZEL Luxe bungalows DRENTHE duiven Wijnstreek de MOEZEL Kerstshoppen in DÜSSELDORF Bokser Poeder slaat een gat in de lucht Het TEUTOBURGERWALD Bruisend BERLIJN donderdag 7 december 2006 4-/5-/8-daagse autoreis Duitsland Aankomstdata: vrijwel iedere ma., en vr. van 11/12 t/m 30/3 verblijf in Hotel Sorat Ambassador, midden in hartje Berlijn o.a. comfortabele kamers, lift, restaurant en een gezellige bar de Kurfurstendamm, met winkels en uitstekende restaurants de voormalige muur, de bekende Rijksdag en de Berliner Dom kom de gezellige kerstsfeer proeven in de maand december Tiergarten en Unterden Linden; de boulevard van Berlijn Vanaf slechts 179 is deze reis tevens te boeken als vliegreis! Reisnummer AUTO 17.685, zie www.kras.nl/17685 Reisnummer HW 72.601zie www.kras.nl/72601 Informatie, voorwaarden en boekingen: KRAS n zou je verder zoeken Tfir 073-5 999 999 n Of boek bij één van onze KRAS reisbureaus: Alkmaar Ammerzoden WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL WWW.KRAS Rotterdam Hoor Eric Korver HEEMSKERK - Amateurvoet baller Stefan Koster van ADO'20 uit Heemskerk is door zijn club geschorst omdat hij po sitief is bevonden op het roken van een joint. De speler van de hoofdklasser mag niet meer spe len in afwachting van zijn defi nitieve schorsing, die mogelijk een half jaar bedraagt. Cannabis wordt, hoewel be paald niet prestatiebevorde- rend, gezien als een middel dat in strijd is met de 'spirit van de sport'. Koster is 'doodziek' van zijn po sitieve controle. Nooit had hij gedacht dat het ene jointje dat hij nam zulke gevolgen zou heb ben. „Maar één ding weet ik wel", zegt hij. „Dit doe ik nóóit meer." De voetballer van ADO'20 is niet te beroerd om toe te geven dat hij de fout in is gegaan. „Ik ben zó stom geweest." En wel op de vrijdagavond voor de top per tegen WSB, vertelt hij. „Ik had een feestje, had twee of drie biertjes gedronken en iemand bood me zo'n ding aan. Voor de gezelligheid dacht ik even mee te doen, maar daar heb ik nu enorme spijt van. Mensen moe ten ook niet denken dat ik regel matig dat soort spul gebruik. Ik heb me er altijd ver van gehou den. Maar nu heb ik een fout ge- I maakt, en daar kom ik eerlijk vooruit." Foutje Koster is blij met de houding van ADO'20. De club reageert, zo zegt hij, heel goed. „Ze vangen me goed op. Ik mag dan even niet spelen, maar gelukkig wel gewoon blijven trainen. Daar ben ik echt heel blij mee." Trainer Cees Bruinink heeft iets dergelijk nog nooit bij de hand gehad. Hij wil er niet al te zwaar aan tillen. „Het is gewoon een jonge jongen die j een foutje maakt, ik denk dat dat het hele verhaal is. En ja, het staat op de lijst van de KNVB, en nee, je mag het dus niet nemen. Maar in Nederland LEWEDORP - Sjaak de Kooning stampt ook dit jaar weer een knap duiven- gala uit de grond in Lewe dorp. Vrijdag 15 december wordt vanaf half acht alles wat aan duivensport doet in gemeenschapshuis De Zandloper verwacht. De medewerking is over- J weldigend, want binnen drie dagen waren er 27 schenkingen binnen, onder meer van de Zeeuwen Her man Calon, Cees Schroe- vers, Koen Minderhoud en f de winnaars van de natio naal Blois 2006, Cor Her- mes zoon. Ook een aantal nationale toppers liet zich niet onbe- tuigd: de gebroeders Ver- kerk, Marcel Sangers, Jan van de Pasch en Peter van de Merwe leverden een bij- drage. Dat gold ook voor tal van zuiderburen: Mi- jjh chel Vanlint, Silvere Toye, 5 Jos Thone, Jos Vercammen, i Floor Engels en Erik Berck- moes. i Er is een forum met de Ne derlanders Ad Schaerlae- ckens, Jos de Ridder en Ge rard van Tuyl en de Belgen Carlo Gyselbx-echt, Mark Vandaele en Jos Thone. Fo rumleider is Jan de Jongh. Wim Vos, voorzitter van de Drechtsteden, geeft een le zing over duivensport als topsport. De opbrengst van het gala gaat naar Clini- clowns, een instelling die ernstig zieke kinderen een lach bezorgt. zaterdag ii Duivensport Jaarlijkse tentoonstelling PV De Te legraaf. Locatie: clubgebouw Dam- poortweg 27, Middelburg. Aanvang: 15.30. Zeeuwse jeugddag. Locatie: vereni- gingsgebouw De Zandlooper, Lewe dorp. Officiële opening: 11.00 uur. Prijs uitreiking: 15.00 uur. Tentoonstelling PV De Sluiskilse Reisduif. Locatie: clubgebouw Baljuw- 'aan 1A, Sluiskil. Bezichtigen tussen 14.30 en 17.00 uur. Bonnenverkoop om I 20.00 uur. zondag Duivensport Tentoonstelling PV De Snelvlie- I gers. Locatie: clubgebouw aan de Bal- 1 juw Veltersweg, Oostburg. Aanvang: •I 14.00. goudt meteen een vitessecon- cours. „In die periode verkoos ik het voetbal nog boven de dui vensport. Ik was vleugelver dediger bij Noad'67. Gelukkig heb ik een vrouw die tussen de duiven is groot gebracht. Zij klokte voor me. Het is gebeurd dat ik in Yerseke aan het voet ballen was en duiven zag over vliegen. 'Daar zal er wel ééntje voor Annie bijzitten', dacht ik dan." „In die dagen was ik blij als ik op de uitslag stond. In 1988 ben ik gestopt met voetballen. Piet Wagemaker, een melker hier uit de buurt, won de ene na de ande re prijs. Dat wil ik ook, dacht ik. Ik heb het een beetje stiekum van Piet afgekeken en het luk te." Min of meer toevallig kwam hij in bezit van een duif die eigen lijk naar de poelier zou gaan. „Die vloog als jaarling drie eer ste pi'ijzen in onze vereniging." Een andex-e topper was 'de vech ter': een blauwe doffer die rond de eeuwwisseling tot grootse prestaties kwam. En nu is er dus het 'elastieken zwartje', die haar naam te darxken heeft aan haar elastische boi'stspieren en kleur. Perfectionist Reijngoudt speelt met doffers en duivinnen. „Ik begon dit jaar met twintig koppels: twaalf dui- vinnen en acht doffers. De vlie gende duif heeft altijd zijn of haar partner thuis. Die weet dus waarvoor hij of zij naar huis moet komen." Hij kweekt ook nog 25 jonge duiven. Reijngoudt is een perfectionist. In de boekenkast staan en lig gen stapels boeken over de dui vensport. In zijn computer zit ten de stambomen van zijn dui ven en hij heeft zijn eigen vlieg paspoort uitgevonden. Dat is een apart fenomeen. Reijngoudt heeft op papier ach ter woorden als pluim, vleugel, oog, keel en doorzettingsvermo gen cijfers van nul tot tien geno teerd. Die telt hij in januari, na de rui, bij elkaar. Degenen met het hoogste totaal krijgen 'con tractverlening.' Het werkt goed, stelt hij, In het hok van Reijngoudt zitten bijna alleen maar 'zwartjes'. Daarmee heeft hij een duidelijk doel voor ogen. „Ik durf het bijna niet uit te spreken, maar een keer Dax nationaal winnen zou leuk zijn". Duivenhouder uit Sint Philipsland werkt met eigen vliegpaspoort 4-/5-/8-daagse autoreis Duitsland Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 8/12 t/m 30/3 verblijf in Hotel Ramada Trier in het centrum van de stad Trier o.a. restaurant, gezellige bar, kegelbanen en parkeergarage de oudste stad van Duitsland met veel Romeinse bouwwerken de authentieke stadspoort Porta Nigra en de mooie Basilika de Hauptmarkt en het indrukwekkende Romeinse amfitheater winkelen en ronddwalen door de schilderachtige straatjes vele wijngaarden aan de Moezel en wijnstadjes zoals Wittlich Cochem met vele wijnhellingen en romantisch kasteel Reisnummer AUTO 73.670, zie www.kras.nl/73670 Aankomstdata: vrijdag 8 en 15 december boek snel want er zijn nog slechts beperkt kamers beschikbaar verblijf in NH Hotel Düsseldorf****, net buiten het centrum o.a. restaurant, bar, fitnessruimte, sauna en parkeergelegenheid geniet van de gezellige kerstsfeer in de maand december kerstshoppen op o.a. de sjieke Konigsallee en Berliner Allee vele gezellige artiestencafés, jazzkelders en uitstekende restaurants in de Altstadt vele mooie monumenten, zoals o.a. de prachtige Schlossturm Reisnummer AUTO 73.674, zie www.kras.nl/73674 4-/5-/8-daagse autoreis Hooghalen Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 8/12 t/m 30/3 verblijf op het Landgoed'Het Grote Zand'in luxe bungalow in het Drentse land aan rand van beschermd natuurgebied o.a. overdekt zwembad, whirlpool, sauna, stoombad en solarium omgeven door 4 mooie natuurgebieden met vele wandelroutes wandelen of fietsen door de omgeving met o.a. heidevelden de hunebedroute langs de best bewaard gebleven hunebedden het indrukwekkende openluchtmuseum 'Ellert en Brammert' uitstapjes naar o.a. Noorder Dierenpark en Speelstad Oranje Reisnummer AUTO 17.726, zie www.kras.nl/17726 door Fred Rabout SINT PHILIPSLAND - Op tafel ligt een levensgrote foto van het 'elastieken zwartje'. Op zater dag 15 juli was dat duivinnetje er opeens zonder dat haar baas je het in de gaten had. De 58-ja- rige Jack Reijngoudt uit de Flip- landse Voorstraat zat zijn krant je te lezen op het bordes van zijn 'wachthok' achterin de tuin, toen ze er opeens aan kwam vliegen. Reijngoudt: „Ik hoorde wat ge rommel en jawel hoor, het duif je was er. Leek helemaal uit het niets gekomen te zijn." Het won er het provinciale ovenxachtcon- cours vanuit Mont de Marsan mee. En dan te bedeixken dat het pas het derde concours op de 'grote fond' was waai'aan Reijngoudt deelnam. Tot twee jaar geleden was hij een man die zweei'de bij het vi- tessespel. „Na het seizoen 2004 heb ik de hele handel verkocht aan een collega in Oklahoma Ci ty in de States. Alle zeventien koppels heb ik weggedaan. Ik was het vitessespel beu, wou het een keer op de grote fond probe ren." In het voorjaar van datzelf de jaar had hij een rondje eieren gekregen van zijn zwager Ko van Dommelen. „Die heb ik dat zelfde jaar op de natoer opge- leerd, in 2005 de dagfond laten doen en afgelopen seizoen dus ingezet op datgene waar ik naar toe wou: de overnachtfond." Het succes kwam snel. „Er zijn collega's die in hun hele carrière niet tot een provinciale zege ko men. Mijn elastieken zwartje deed het in de derde wedstx-ijd." Het duivinnetje zat in een 'rond je eieren' van Ko van Dommelen (overigens geen onbekende in de fondwereld). Het lijkt een krui sing tussen een merel en een duif: klein van gestalte, maar met oogjes die intelligentie uit stralen. De man uit Sint Philipsland kwam in 1981 in de duivensport terecht. „Op de Antwerpse vo geltjesmarkt kocht ik drie kop peltjes. Ik heb ze meteen uit- gekweekt." Dat pakte goed uit: in zijn eerste seizoen won Reijn- 4-/5-/8~daagse autoreis Duitsland Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 15/12 t/m 30/3 verblijf in het gezellige familiehotel Hotel Pistono gelegen in het centrum van het romantische dorp Dieblich o.a. sfeervol restaurant, café, lift en een overdekt zwembad Hotel Pistono heeft een eigen Weingut met wijnproefkelder maak een boottocht over de Moezel van Dieblich naar Cochem bezoek Koblenz, één van de oudste steden van Duitsland ontdek de vele mooie burchten en kastelen in de omgeving volop genieten van de mooie omgeving langs de Moezel Reisnummer AUTO 17.500, zie www.kras.nl/17500 is een jointje behooiiijk geaccep teerd. Ik hoor vorige week Wou ter Bos zich nog afvragen wie dat niet ooit eens heeft gepro beerd in Nederland, en ook toe geven dat hij het zelf wel eens heeft gedaan. En die man kan nog steeds minister-president worden." Toch is Bruinink, vei'telt hij, best boos geworden op Koster. De voetballer moet ook even van de kant toekijken. „Ook om hem nu even uit de wind te houden." Maar van verdergaan de maatregelen wil de trainer niets weten. „We wachten eerst ook even zijn verklaring af. En verder is duidelijk dat we hem absoluut niet laten vallen." Ver der dx*ingt zich toch ook de vraag op waaróm cannabis tot de verboden middelen in de sport behoort. „Prestatiebe- vorderend werkt het zeker niet", weet Maurice Simonis van de afdeling tuchtzaken bij de KNVB. „Maar het gaat ex- vooral om dat het op de lijst staat van de Dopingautoriteit (voox-malig NeCeDo) en die is voor ons leidend." Achterhaald Maar dat het middel nog op die lijst staat, is op zich al achter haald, vindt Herman Ram, direc teur van Dopingautoriteit. „Can nabis had allang verdwenen moeten zijn uit de dopinglijst. Nedexdand en diverse andex-e westerse landen maken zich daar ook sterk voor, maar we zit ten met de internationale harmo nisatie van de dopinglijst. Een ruime meerdex-heid van de ande- re landen wil cannabis in de lijst handhaven en dat gebeuxt dus ook." Dat het Dopinginstituut het mid del uit de lijst wil hebben, is nog niet terug te zien in de straffen. Die waren bij eerdere gevallen nog wij fors. Want Koster is ze ker niet de eerste die werd be trapt en waarschijnlijk ook niet de laatste. Reinhard Breinburg uit Purmerend en Ter Leede-spe- ler Hicham Rbii moesten het ro ken van een jointje destijds nog bekopen met een half jaar schox- sing. GPD 3-daagse autoreis Duitsland AMSTERDAM - Bokser Don Diego Poeder vecht tegen een digitale tegenstander tijdens de introductie van de Wii in Nederland. De nieuwste spelcomputer van Nintendo werd gisteren in het Olym pisch Stadion in Amsterdam door een aantal sporters uitgepro beerd. Naast Poeder waagden tennisser John van Lottum, rolstoel tennisser Esther Vergeer, honkbalcoach Robert Eenhoorn en golfer Joost Luiten zich aan een wedstrijdje in hun eigen sport. De bestu- riixg van het nieuwe spel gebeurt niet door op knopjes te drukken, maar door de juiste bewegingen te maken. Nintendo wil daarmee mensen bereiken die nooit achter de computer zitten, maar wel graag sporten. De Wii ligt in Nederland vanaf morgen in de win kels. foto Gerald van Daalen/ANP 4-/5-daagse autoreis Duitsland Aankomstdata: vrijwel iedere ma. en vr. van 11/12 t/m 30/3 verblijf in Mercure Schwaghof****, in bosrijke omgeving o.a. biergarten, gratis gebruik overdekt zwembad, sauna en fitness vele mooie wandel- en fietsmogelijkheden in de omgeving het prachtige stadje Lemgo, met o.a. het Rathaus het plaatsje Hameien, met de mooie 17e eeuwse huizen de Altstadt van Bielefeld, is in december helemaal in kerstsfeer het bisdom Minden, met vele historische monumenten de Westfaalse stad Osnabruck,waar u gezellig kunt winkelen Reisnummer AUTO 73.632, zie www.kras.nl/73632 van onze sportredactie DEN HAAG - Hij wordt niet meer geselecteerd voor het En gels elftal en is meestal wissel speler bij zijn club Real Madrid maar David Beckham voert wel de ranglijst van de rijkste Engel se voetballers aan. Volgens het voetbalblad Four- FourTwo steekt de middenvel der van Real Madi'id met kop en schouders uit boven de andere grootverdieners in het Engelse voetbal. 'Becks' is volgens het blad goed voor een vermogen van 87 miljoen pond, 130 mil joen euro. De dalende ster van het Engelse voetbal staat mijlenver voor op de andex-e voetbalmiljonaix-s. De nummer twee op de lijst is Michael Owen met naar schat ting 45 miljoen eux-o op de bank. Het blad ziet in de huidige num mer negen van de top-10 een toe komstige bedreiging van Beck ham's leidende positie. Wayne Rooney zag volgens FourFoux-T- wo in slechts één jaar zijn kapi taal ruim vei'di'ievoudigen, van 6 naar 20 miljoen pond (onge veer 28 miljoen euro). De rijkste investeerder in het Engelse voet bal is trouwens Roman Abramo- vitsj, de suikeroom van Chelsea. Hij wordt geschat op een vermo gen van bijna 15 miljard euro. Volgens het blad heeft hij de af gelopen jaren de lieve somma van ruim 600 miljoen euro in zijn persoonlijke speeltje Chel sea gestopt. GPD Multimiljoniar David Beckham wordt de laatste tijd niet meer geselecteerd voor het Engels elftal en zit op de bank bij Real Madrid. foto Victor Lerena/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19