PZC Woningbouw op bouwput theater Rondweg al jaren beladen gespreksonderwerp Is dit de school dan niet? Onderzoek naar zuidelijke ontsluitingsweg Domburg MiWliSIMMSIUM 23 SHHNT PHOTO Milde vorm van legionella gevonden bij Rijkswaterstaat WBU mag huizen en appartementen bouwen aan de Zuidsingel Vet Redactie: 0113-315649 vAVW.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 woensdag 6 december 2006 Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs). editie Walcheren doorNadia Berkelder MIDDELBURG - Het einde van de Middelburgse bouwput is in I zicht. Gisteren heeft het dage lijks gemeentebestuur besloten om de Walcherse Bouw Unie (WBU) de opdracht te geven de put te vullen en er woningen op te bouwen. I Behalve de WBU was ook j Proverko/Bouwfonds in de race I voor de opdracht. Volgens wet houder A. de Vries (PvdA) bood de WBU 'aanmerkelijk meer geld' dan Proverko. Bovendien speelt de ontwikkelaar op vei lig: de bouwput wordt als het aan de WBU ligt gevuld met be ton in plaats van zand. Daar naast was de WBU volgens de gemeente het meest flexibel: er valt nog over van alles te pra ten, En de WBU wil ook nog eens minder huizen bouwen dan Proverko had voorgesteld. Op de put komen vermoedelijk 83 woningen: 64 appartementen en 19 gewone huizen. De huizen die nu nog aan de Koningstraat staan, worden gesloopt. Waar nu de bouwput is, komt een par keergarage voor bewoners van het nieuwe complex. Vermoede lijk is er ook nog parkeerruimte beschikbaar voor mensen uit de buurt. Wie het plan gaat ontwer pen, is nog niet bekend. Ook het aantal woningen kan nog wor den aangepast. Omwonenden mogen volgens De Vries meepra ten. De projectontwikkelaar neemt de put over van de gemeente. Welk bedrag ervoor wordt be taald, wilde De Vries niet zeg gen. Het bedrag zou in de buurt liggen van de 3,5 miljoen euro dat een adviesbureau vorig jaar Wegwerker krijgt het aan de stok MIDDELBURG - Een 55-jarige- wegwerker uit Weert is gister middag rond half een op de Noordsingel in Middelburg door een automobilist bedreigd. De bestuurder van een busje werd opgehouden door de werk zaamheden. Toen hij weer ver der kon, reed hij zo dicht langs de wegwerker dat deze door de autospiegel geraakt werd. Daar op sloeg hij tegen het busje, waarna de bestuurder uitstapte met een stok in zijn hand. Toen de Weertenaar de politie wilde bellen reed de bestuurder weg had becijferd. Er zijn afspraken gemaakt over aansprakelijk heid: Als de projectontwikke laar de put koopt, zijn de risi co's vanaf dat moment voor hem. De Vries durfde geen belof tes meer te doen over een tijd stip waarop de put dicht moet zijn. Eerder had hij gezegd dat de put voor Kerstmis gedempt zou zijn. Voordat er ook maar iets wordt gedaan, wordt eerst nog advies gevraagd aan experts. Als die vinden dat vullen met beton niet de beste methode is, zou de WBU bereid zijn om de put op een andere manier dicht te ma ken. „De veiligheid staat voor op", zei De Vries. „Als dat beton is, is dat beton. We mogen geen enkel risico meer lopen. De men sen hebben al genoeg ellende meegemaakt." Als de experts er uit zijn, wordt eerst de put ge vuld. Voordat er woningen kun nen worden gebouwd, moeten eerst inspraakprocedures wor den doorlopen. Voor het vullen van de put zou dat niet nodig zijn. Directeur R. van Avermaete van Proverko is teleurgesteld dat hij de opdracht niet heeft gekregen. „Het is jammer, maar je weet dat je vijftig procent kans hebt als er twee partijen in het spel zijn. We zijn zover gegaan als we verantwoord achtten. Als een ander meer biedt en die heeft een acceptabel plan, dan is dat te begrijpen." Het bedrijf heeft veel geld gesto ken in het project. Er is aan ge werkt door eigen mensen, maar het bedrijf heeft ook adviesbu reaus ingehuurd. „Daar staat een schamel bedrag van de ge- meente tegenover. De rest van de kosten zijn voor ons, maar dat is het risico dat je neemt als je aan zo'n opdracht begint." De directie van de WBU was gister avond niet meer bereikbaar voor een reactie. doorMaurits Sep DOMBURG - Rondweg is al de cennialang het meest beladen begrip in Domburg. Steeds als een gemeentebestuur een po ging deed om het verkeer uit het centrum te weren, kwamen bewoners van de buitenwijken in opstand. De geschiedenis her baalt zich. De route Roosjesweg, Singel, Schelpweg is in 1979 ingezet om het verkeer uit het centrum te weren. De Ooststraat, Markt en Weststraat hebben dan al ve le jaren te maken met overlast door autoverkeer. Bewoners van het plan Roosjes- weg maken zich zorgen over de rondweg, die dwars door hun wijk zal lopen. Op een hoorzit ting komen ruim honderd dor pelingen af. Een rondweg bete kent bovendien slechts een ver plaatsing van de problemen, waarschuwen zij. De informatiebijeenkomst van twee dagen terug trok net zo veel Domburgers. De1 emoties en bezwaren zijn vergelijkbaar met 27 jaar geleden. Nu zijn het de bewoners van de Hop- mancle en de Brouwersbuurt die zich zorgen maken over de leefbaarheid en veiligheid van hun wijk. En opnieuw klinkt de waarschuwing dat een rond weg geen oplossing is maar de problemen verplaatst. Het huidige verzet is gericht te gen het doortrekken van de Nij- verheidsweg naar de Brouwers- buurt en de Traverse. Die route eindigt bij het gemeentehuis en de Roosjesweg, maar verkeer kan daar oversteken naar de Dr. Mezgerweg en doorrijden naar Oostkapelle. Zo ontstaat een ring rond het zuiden van Domburg. Ring, geen rondweg. Die laat ste term is in het dorp 'besmet', herinnert de vorige wethouder van verkeer, M. te Roller, zich. Zij is van de herindeling in 1997 tot de verkiezingen in maart dit jaar wethouder van verkeer van Veere geweest, „Een rondweg is er nooit geko men. Dat had te maken met geld en met de provincie, die dat niet meer wilde. We hebben wel gesproken over een ring rond het dorp." Een ander woord voor hetzelf de project dat nu op tafel ligt. De route Nijverheidsweg-Tra- verse sluit bovendien naadloos aan op de Dr. Mezgerweg. Dat Rondweg Domburg is nog zo'n rondweg die de emo ties hoog heeft doen oplaaien. Medio jaren tachtig is de weg er gekomen, tot woede van be woners van vooral de Schuur manstraat. Een actiecomité Stop de rondweg bestreed het plan, maar de weg kwam er toch. Abominabel „Toen ik in 1986 in de raad kwam hadden we die discussie net gehad", blikt P. Overmeen terug. Hij is nog steeds raadslid voor de WD. „De Mezgerweg is er destijds doorgedrukt en dat was een abominabele beslis sing. De weg ligt niet goed. Hij had zo moeten liggen dat het een rondweg had kunnen wor den." Dat dreigt nu te gebeuren, in dien de Nijverheidsweg wordt verbonden met de Traverse. Maar dan ligt de rondweg op de verkeerde plek, vindt Over meen. De ideale route ligt een stukje zuidelijker: van het Zandwegje, langs sportpark Oosterloo via de Schansweg en de Krom me weg naar de Schelp- weg. Dan moet het doorgaand verkeer écht buiten het dorp om. Maar, waarschuwt Te Roller, dat vinden de middenstanders niet leuk. „Dat is in Domburg altijd het dilemma. Bewoners zijn het verkeer liever kwijt, on dernemers zijn het liever rijk." De geschiedenis heeft zich in middels enkele malen herhaald in Domburg. Opnieuw vinden verhitte debat ten plaats over de vragen: moet er een rondweg komen, en zo ja, waar dan? Op één punt lijkt het zittende gemeentebestuur geleerd te hebben van het verle den. Wethouder J. Melse, verant woordelijk voor zowel verkeer als Het Singelgebied, waarvan de rondweg deel uitmaakt, zegt de waarschuwingen van de be woners van de Hopmande se rieus te nemen. Het ziet er dus naar uit dat het verzet dit keer wel succesvol kan zijn. SCWVPWEG NIJVERHEIDSWEG SINGEL SPEELTERREIN |j °omb HOPVrf(f$DE SIMNIA BROUWERSBUU GEPLANDE LOCATIE SUPERMARKT 5 PZC|Willem Adnaansens 061206 door Maurits Sep DOMBURG - De gemeente Veere gaat onderzoeken of ten zuiden van Domburg een rond weg aangelegd kan worden. Die weg moet de Schelpweg verbinden met de Roosjesweg. De route gaat dan via de Krom- meweg, neemt een klein stukje van de Schansweg en steekt dan dwars door de velden on der de Prinseweg door en sluit ten zuiden van het sportpark Oosterloo op de Roosjesweg aan. Dit is de meest ideale rou te voor een rondweg, vindt wet houder J. Melse van verkeer. Overigens spreekt Melse niet- van een rondweg. „Ik heb het liever over een ontsluitings weg. Doorgaand verkeer zal in de toekomst, als de N57 klaar is, van Serooskerke via Grijps- kerke en Aagtekerke naar West- kapelle rijden. De ontsluitings weg is dus vooral bedoeld voor toeristen van Hof Domburg die rond het dorp moeten." De aansluiting ten zuiden van sportpark Oosterloo is niet toe vallig gekozen. De gemeente wil daar enkele bedrijfjes een plek geven die nu aan de Nijver heidsweg in het dorp zitten. De Nijverhöidsweg moet opge knapt worden en daarvoor moe ten de bedrijven verdwijnen. Bovendien maakt de Nijver heidsweg deel uit van het plan Singelgebied. Bestemmingsverkeer De Nijverheidsweg zou ook aan gesloten moeten worden op de Traverse. Omwonenden verzet ten zich daartegen en Melse neemt de kritiek ter harte. „We kunnen die weg wel doortrek ken, maar wellicht alleen voor bestemmingsverkeer. Daar moe ten we nu naar kijken. Alles ligt nog open, maar we houden zeker rekening met de opmer kingen van de omwonenden." Melse wil met het provinciebe stuur overleggen over de grote rondweg zuidelijk van het dorp. Gedeputeerde T. Poppel- aars van verkeer voelt echter niets voor nieuwe rondwegen. „Alleen rondwegen waarvoor al plannen bestaan, zoals die bij Serooskerke in verband met de nieuwe N57, zetten we door. Nieuwe rondwegen passen niet in ons beleid. Ze zijn duur en roepen vaak weerstand op. Als het toch tot een rondweg komt, moet de gemeente meebetalen en moet de verkeersveiligheid voor de omgeving zijn verze kerd." Over de Domburgse situatie kan Poppelaars inhoudelijk niets zeggen. „Ik ben hierover nog nooit benaderd." Proefvaart voor oorzaak hekgolf ZOUTELANDE - Rijkswaterstaat laat dit voorjaar een schip met verschillende snelheden voor de kust van Zoute- lande varen om meer duidelijkheid over de oorzaak van de hekgolf te krijgen die half juni voor veel paniek bij badgasten zorgde. De golf had zoveel kracht en hoogte dat zwemmers in gevaar werden gebracht. Rijkswater staat verlegde daarna uit voorzorgsmaatregelen de vaar geul vijftig meter uit de kust. Schepen die naar de Noord zee varen, varen sindsdien minder dicht langs de kust. Alle schepen laten hekgolven achter. Hoe groot die zijn, hangt af van de grootte van het schip en de snelheid waar mee dat schip vaart. De afgelopen periode hebben experts van Rijkswaterstaat cle kwestie nader onderzocht. Er zijn resultaten naast elkaar gelegd en berekeningen gemaakt. De proefvaarten moeten het beeld compleet maken. Rij-ontzegging voor drankrijders MIDDELBURG - Een 25-jailge drankrijder uit Tilburg is gisteren in Middelburg conform de éis veroordeeld tot 850 euro boete en zeven maanden rijontzegging plus een maand voorwaardelijk. Politierechter A. Gaalteer tilde zwaar aan het doorrijden na een ongeval. De Tilburger was 8 juli in Zoutelande na een avondje stappen de macht over het stuur kwijtgeraakt en met zijn auto tegen een ga ragedeur gebotst. De schade aan de garagedeur en de au to was groot. Officier van Justitie J. Zondervan vond de drankrit een voorbeeld van uiterst onveilig verkeersge drag. De man had ruim drie keer te veel gedronken. Een 46-jarige vrouw uit Middelburg kreeg voor dronken rijden op een snorfiets twintig uur werkstraf en zes maan den voorwaardelijke rijontzegging opgelegd. De verdach te zat ook nog in haar proeftijd van een alcoholdelict. De politierechter besloot de proeftijd van de zes maanden voorwaardelijke rijontzegging met een jaar te verlengen. De Middelburgse werd 21 mei in haar woonplaats aange houden met een alcoholgehalte van 455 microgram. SGP pleit voor Noordzeevisserij DEN HAAG - Minister Veerman (CDA, Landbouw, Na tuur en Voedselkwaliteit) moet meer geld uittrekken voor de Noordzeevisserij. Dat vindt de SGP-fractie in de Twee de Kamer. Voor volgend jaar heeft Veerman 7 miljoen eu ro begroot. Die zijn bestemd voor verduurzaming van de sector die het zwaar te verduren heeft door vangstbeper kingen en gestegen brandstofprijzen. SGP- Kamerlid Van der Vlies vroeg Veerman gisteren het bedrag te verhogen tot 10 miljoen euro. De 3 miljoen die daarvoor nodig is, wil hij weghalen bij het budget voor recreatie rondom de stad. Onduidelijk is of cle SGP voldoende steun krijgt voor een amendement dat hierover is ingediend. De Chris tenunie, die tot nu toe gelijk optrok met de SGP, liet gis teren doorschemeren te kunnen leven met 7 miljoen euro. VLISSINGEN - Ai ai ai, die pieten toch ook. Dachten ze op het dak van basisschool Het Vlot te zijn geklommen, stonden ze bovenop het dak van de Fontevne. Wat doen jullie daar nou, riep Sinterklaas nog naar boven. Maar toen durfden ze natuurlijk niet meer terug. Gelukkig heeft elke bouwplaats een hijskraan, en de bouwvakkers van Bert de Kroo zijn ook de beroerdsten niet. Dus hup, de laadbak in, en na een paar minuten stonden de knechten weer met beide benen op de grond. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - De verdachte sporen, die vorige week in het kantoor van Rijkswaterstaat in Middelburg werden aangetrof fen, komen inderdaad van de le- gionella-bacterie. Het gaat om de milde variant le gionella non pneumophila. Dat is een voor de mens minder ge vaarlijke variant dan bijvoor beeld de variant die de vetera- nenziekte veroorzaakt, zegt di recteur bedrijfsvoering P. Be vers van Rijkswaterstaat. „De bacterie leidt wel tot griep- verschijnselen als koorts, slijm- vormen en allergie. De klachten zijn goed behandelbaar. Maar tot nu toe heeft zich niemand met die verschijnselen gemeld. We hebben alle medewerkers uitvoerig ingelicht. Ook de men sen die ziek thuis zijn. Volgens de bedrijfsarts heeft niemand de symptonen van legionella-be- smetting." Op het kantoor aan de Poelen- daelesingel zijn voorzorgsmaat regelen genomen. Bevers: „Van de veertien tappunten bleken er acht besmet. Die draaien we voor veertien dagen dicht. Ze worden intensief gespoeld en daarna nemen we een nieuw monster. Blijkt de bacteiïe nog niet weg te zijn, dan moeten we chemisch reinigen. Maar we gaan ervan uit dat dat niet no dig zal zijn." Ook de disctrictskantoren in 's Heer Arendskerke, Vlissin- gen, Goes en Terneuzen zijn on derzocht. Daar is geen spoor van legionella aangetroffen. Naar de aanwezigheid van de bacterie in Middelburg is inmid dels een onderzoek gestart. Advertentie Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 zeeuwse almanak 't Was een genoeglijke pakjes avond, daar bij dat Middel burgse gezin. De veertienjari ge zoon des huizes is - puur vanwege de cadeau's - nog zeer gesteld op de viering van de verjaardag van de goedhei lig man. Zijn moeder doet hem dat plezier met graagte, aangezien zij op haar beurt- weer zeer gesteld is op haar zoon. Ze had hem bedacht met een luxe doucheset met zeer ver zorgende producten. „Zo," voegde ze hem toe. „Mis schien dat je nu mijn bodylo tion niet meer met douchegel verwart.Waarop zoonlief haar wat schaapachtig aan keek. „Oh," reageerde hij lauw. „Ik kreeg dat spul al zo slecht uit mijn haar gespoeld. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9