Zorgen busvervoer zijn onterecht PZC Al zestig jaar met plezier onder bewaking SINTERKLAASAVOND WERD MEDE MOCELI1K GEWAAKT DOOR RUIM 200' MILIOEN KINDEREN... Rechter: scheuren doe je maar op de computer 12 Provinciale Staten weerleggen kritiek Terneuzens gemeentebestuur Winkeliers Hulst zetten eerste stap voor veiligheidskeurmerk Pronto Wonen is de leukste woonformule van Nederland woensdag 6 december 2006 door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De bezorgdheid van het Terneuzense gemeente bestuur over de kwaliteit van het openbaar vervoer in Zeeuws-Vlaanderen is niet te recht. Gedeputeerde Staten ant woorden dat naar aanleiding van een motie die de gemeente raad van Temeuzen heeft aange nomen. In de motie werd met name aan dacht gevraagd voor de situatie bij het busstation in Terneuzen, als de buslijnen vanaf volgende week worden geëxploiteerd door Veolia. De raad verwacht afstemmings problemen op het busstation Terneuzen. Dit is de halte waar de door Connexxion geëxploi teerde buslijnen 20 en 50, die door de Westerscheldetunnel rij den, aansluiten op de verschil lende door Veolia geëxploiteer de buslijnen. Extra overstap Volgens de motie moeten de on geveer 600 Zeeuws-Vlaamse bus reizigers die dagelijks via de Westerscheldetunnel naar hun bestemming moeten reizen met een extra overstap rekening hou den. De wees bestaat dat de rei zigers dan op het busstation te maken krijgen met onaanvaard- bare wachttijden. GS denken dat het in de prak tijk nogal zal meevallen met het aantal mensen dat extra moet overstappen. Feitelijk wordt vol gens GS alleen de relatief rusti ge lijn 50, die nu een aantal doorgaande ritten heeft naar Hulst, op het busstation Terneu zen onderbroken. Ook wat betreft de lange wacht tijden zeggen GS de zorg van het gemeentebestuur te kunnen wegnemen. Ze wijzen er op dat de provincie via de afgegeven concessies strenge eisen stelt aan de aansluitingen van buslij nen. „Zowel binnen de conces sie als tussen de concessies on derling." Dat betekende volgens GS in de praktijk dat Connexxion en Veo lia in de afgelopen maanden heb ben samengewerkt bij het opstel len van de dienstregeling tie per 10 december in gaat. „Specifiek is daarbij aandacht besteed aan het busstation Ter neuzen als het belangrijkste overstappunt in Zeeuws-Vlaan deren. Dit heeft geresulteerd in een dienstregeling waaraan wij, na toetsing door het Reizigers- overleg Zeeland, goedkeuring hebben verleend." GS voegen er nog aan toe dat ze, mochten zich desondanks op 10 december knelpunten voordoen, onmiddellijk de desbetreffende door Wilma Valk OOSTBURG - Bram Vinjé (83) was bewaker in een gevangen kamp in Sluis toen hij Maike du Bois (79) leerde kennen. „Nu be waak ik mijn vrouw al zestig jaar, en met veel plezier." Gisteren vierde het echtpaar het zestigjarig huwelijksfeest. Maike is geboren in Canada: „In Ontario, maar ik ben al als kind teruggekomen naar Zeeuws- Vlaanderen. We gingen wonen in Breskens, ik moest in België op school, mijn moeder was al vroeg overleden. Later ben ik nog een poosje bij oudere zus ters in Vlissingen in huis ge weest. Uiteindelijk kon ik bij mijn vader in de Groe wonen." Van Groede een dagje naar Sluis betekende kennis maken met Bram: „Ik mocht ze naar huis brengen", weet Bram nog. „Maar toen sloeg de vonk nog niet over. Ik zag ze een aantal weken niet, terwijl we in hetzelf de dorp woonden. Maar dan was het ineens echt raak." Bram Vinjé heeft voor de oorlog nog bij de firma Van Melle in Breskens gewerkt: „Later werk te ik bij een houtzagerij en een aannemer. De laatste twintig jaar heb ik bij Philips in Terneu zen gewerkt. Met 59 mocht ik met pensioen en daar geniet ik samen met Mai ke nog ieder dag van. Lekker sa men thuis." Maike heeft een aantal jaren voor familie in HC.R Het Vlaam se Duin bij het Hertenkamp in Groede gewerkt. Maike heeft er alles gedaan: „Bedienen, koken, kamers en zelfs de wc's schoon maken. Later deed ik lange ja ren het huishouden bij een loon bedrijf annex benzinepomp." Samen hebben ze twee dochters. Bram doet veel spelletjes op de computer. Verder doet hij de boodschappen. Maike zorgt voor het huishouden, kijkt naar Animal Planet en geniet van praatjes piet de buren. Sinds twintig jaar woont het echtpaar in Oostburg en de laat ste jaren in een levensloopbe- stendige woning aan de Noord- wal. Zaterdag vieren ze hun dia manten huwelijk met de doch ters, schoonzonen en de vier klein- en twee achterkleinkinde ren. Dan is de oudste 84 èn de jongste negen maanden. Het diamanten paar Du Bois met zijn trouwfoto. foto Camile Schelstraete door Raymond de Frel TERNEUZEN - Hard scheuren doe je maar achter de computer, vindt kantonrechter C. Kool. „Daar zijn genoeg computerspel letjes voor. Maar doe het nou niet in het echt, want dat is hart stikke link", adviseerde hij gis terochtend een 21-jarige hardrij der uit Overslag. Die had op dat moment al straf gehad: een onvoorwaardelijke rijontzegging van 56 dagen (én vier maanden voorwaardelijk) en een boete van 850 euro. Op 9 juni jongstleden raasde hij met 133 kilometer per uur over de Molenweg in Westdorpe, waar een maximumsnelheid van zes tig kilometer geldt. Officier van justitie E. Bethlehem hield in haar eis rekening met de werksi tuatie van de man. Kool nam haar eis over. Een 24-jarige Ter- neuzenaar kreeg zevenhonderd euro en een rijontzegging van vier maanden aan zijn broek, omdat hij op 27 augustus in zijn woonplaats met 127 kilometer over de Guido Gezellestraat reed. Vijftig kilometer is daar de maximumsnelheid. Een 52-jarige Terneuzense kreeg overigens een boete van 205 euro opgelegd, omdat zij op 5 september vorig jaar 35 kilo meter te hard reed op de Guido Gezellestraat. Rijontzegging Een 56-jarige man uit Groede moet 555 euro betalen voor een forse snelheidsovertreding (143 kilometer per uur) op de N61 bij IJzendijke. Daar overschreed hij op 7 september vorig jaar de maximumsnelheid met 63 kilo meter. De man kreeg bovendien een voorwaardelijke rijontzeg ging van vier maanden. Een 22-jarige automobilist uit Hengstdijk scheurde op 15 sep tember vorig jaar met 131 kilo meter over de Hengstdijksest- raat in zijn woonplaats (maxi mum tachtig kilometer per uur) Hij kreeg een boete van 460 eu ro en een vier maanden voor waardelijke rijontzegging. vervoerders hierop zullen aan spreken. „Met als doel om op korte termijn tot een oplossing te komen." door Harold de Puysseleijr HULST - De winkeliers in de binnenstad van Hulst hebben in samenwerking met de lokale overheid als eerste in Zeeland de stap op weg naar het Keur merk Veilig Ondernemen (KVO) gezet. Ze krijgen daar van het Hoofd bedrijfschap Detailhandel de eerste ster voor uitgereikt. Burgemeester J.-F. Mulder mag die dinsdag 12 december in ont vangst nemen tijdens een bijeen komst in restaurant het Bonte Hert in Hulst. Het certificaat dat Mulder ont vangt geeft aan dat gemeente, ondernemers, brandweer en poli tie samen structurele maatrege len nemen om de veiligheid te vergroten in het winkelgebied van de Hulster binnenstad. Dit voorjaar is in het winkelgebied binnen de vesten van Hulst, het gebied Stationsweg, Stations plein en een klein gedeelte van de Absdaalseweg begonnen met een project met als doel het KVO in de wacht te slepen. De ondernemersvereniging Hulst Vestingstad, de gemeente, de brandweer en de politie hebben in dat kader de handen ineenge slagen om criminaliteit en over last aan te pakken. Voor de 'eerste ster' is een aan tal stappen doorlopen, zoals een enquête bij ondernemers, een in ventarisatie in het winkelgebied en het opstellen van een actie plan. De betrokken partijen heb ben afspraken gemaakt over on der meer het invoeren van huis regels voor de klanten in win kels, het organiseren van trainin gen voor winkelpersoneel en het aanpakken van donkere plaat sen in het winkelgebied. Ook zijn er afspraken over het uit breiden van fietsparkeerplaat sen, het geven van voorlichting aan ondernemers door de politie en het invoeren van winkelscans bij ondernemers. Het is de bedoeling dat deze ac ties de komende twee jaar wor den uitgevoerd. De coördinatie van het actieplan gebeurt door de gemeente Hulst in nauwe sa- j menwerking met het Bezoekers- management Hulst. De Kamer van Koophandel Zee land is blij met de uitreiking van de eerste ster in Zeeland. Ook al is de veiligheid van on dernemers, personeel en consu menten in Zeeland goed te noe men in vergelijking met andere delen van Nederland, toch dienl Hulst volgens de Kamer als voor beeld voor andere Zeeuwse win kelgebieden en bedrijventerrei nen. De handelskamer is initia tiefnemer van het Regionaal Platform Criminaliteitsbeheer sing. Dat is het bestuurlijk over leg met daarin vertegenwoordi gers van politie, gemeenten, Openbaar Ministerie en het be drijfsleven. Aanrijding in Sas van Gent SAS VAN GENT - Op de West- dam in Sas van Gent kwamen gisteravond rond kwart over zes twee auto's met elkaar in bot sing. Eén persoon raakte daar bij gewond. Een 39-jarige automobilist uit: Assenede reed over de Westdamj komende uit de richting van de Canadalaan. Hij verleende geen voorrang aan een van rechts ko mende 25-jarige bestuurder uit de gemeente Temeuzen. Een 56-jarige passagiere in deze au to liep bij de aanrijding kneuzin gen op aan haar pols en ribben, Beide auto's raakten bescha digd. Hobbybeurs TERNEUZEN - De Reumapa tiëntenvereniging Zeeuws-Vlaanderen houdt more gen een hobbybeurs in het Rode Kruisgebouw aan de Haarman- weg in Terneuzen. De beurs duurt van 13.30 tot 16.30 uur. Wie actief wil mee doen kan zich bij het secreta riaat melden via telefoonnum mer 0115-620018. ...uit ontwikkelingslanden. Ook dit jaar hebben kinderen in de leeftijd van 5 t/m 17 jaar zich weer enorm ingezet voor Sinterklaas. Hele dagen werkten zij aan de productie van chocolade, kleding, speelgoed en andere schitterende sinter klaascadeaus. Ook nu leverden de kinderen hun diensten praktisch voor niets. Hierdoor maakt de producent zijn winst en betaalt u een lage prijs. Daar hangt wel een prijskaartje aan. Miljoenen kindarbeiders gaan nooit naar school, ze hebben geen tijd om te spelen en lopen grote gezond heidsrisico's. Immers, ook na Sinterklaas en de feestdagen gaat de pro ductie natuurlijk gewoon weer door. www.stopkinderarbeid.nl Dit is het totaal aan kindarbeiders. Er zijn geen eenduidige cijfers beschikbaar van kinderen die alleen in de exportindustrie werken. NU OOK IN MIDDELBURG Dus kom snel langs en maak op een heel voordelige manier kennis met Pronto Wonen!!! PRONTO WONEN MIDDELBURG Mortiereboulevard 16 4336 RA Middelburg telefoon: (0118)4145 04 telefax: (0118)4412 35

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42