PZC Partij Nieuw West spat uit elkaar Wellicht theater en VVV in De Burcht NSKAARTEN..0 SPllMfPHOTO Gezond Sluis is kernpunt coalitie-akkoord Sluise fractie gaat zelfstandig en onder andere naam verder Basisschool Oude Vaart betrekt nieuw gebouw in 2008 Vervroegde controles vuurwerkopslagen Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 woensdag 6 december 2006 door Frank van Cooten Inclusief GRATIS enveloppen 'e Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs). SLUIS - Het gezond maken van de gemeentelijke financiën. Dat is de kern waar het nieuwe colle ge-akkoord 'Sluis: Betrouwbaar bestuur(d) in balans' om draait. Het program is gisteren gepresen teerd door de nieuwe coalitiepar tijen PvdA, Dorpsbelangen Toerisme (D&T) en de partij voor heen bekend als Nieuw West. Jaarlijks moet de algemene re serve met tien procent stijgen. „Ambitieus, maar we durven onszelf duidelijke doelen te stel len", zei formateur L. Wille gis teren. „We hebben er bewust voor gekozen zaken klip en klaar te formuleren." Om het huishoudboekje in ba lans te krijgen wordt gekeken naar een wijziging in de belo- ningssystematiek van het ambte naren-apparaat, die in Sluis bo ven de CAO ligt. Wille benadrukt dat de ambtena ren niet minder gaan verdienen, maar dat bijvoorbeeld kritisch wordt gekeken naar gemaakte belonings-afspraken uit het ver leden. Zo worden ambtenaren bij het bereiken van hun vijftig ste levensjaar nu automatisch in een bepaalde salarisschaal ge plaatst. Dat is straks geen auto matisme meer. Tevens wordt kri tisch gekeken naar het perso- neelbestand en het inhuren van derden. Om de financiën meer in evenwicht te krijgen wordt ook kritisch gekeken naar de ge meentelijke projecten. De moge lijkheid bestaat dat projecten worden opgeschort.De raad be sluit uiteindelijk welke projec ten doorgaan en welke in de koelkast worden gezet. De drie coalitie-partijen benadrukten gisteren dat niet wordt getornd aan genomen besluiten, zoals over de financiering van de ver bouwing van het gemeentehuis. door Frank van Cooten SLUIS - Nieuw West is uit el kaar gespat. De vier man tellen de fractie is uit de politieke par tij gestapt en voorzitter P. van Vclzen heeft de handdoek in de ring gegooid. De fractie gaat zelfstandig door in de gemeenteraad en komt bin nenkort met een nieuwe naam. „Onze achterban zijn de kiezers waar wij het mandaat van heb ben gekregen", zei fractievoor zitter H. Meijer gisteren. „Wij hebben geen zin in eindeloze achterhoedegevechten. Dat is al lemaal negatieve energie. We willen met nieuw elan werken aan een beter Sluis." De nieuwe coalitie van Nieuw West, PvdA en D&T komt niet in gevaar, benadrukten beoogd wethouders L. Wille, C. Bolijn enH. Luijendijk gisteren tijdens de presentatie van het college programma 'Sluis: Betrouwbaar bestuur(d) in balans'. Luijen dijk vertegenwoordigde tot gis teren Nieuw West, maar commit teert zich nu aan de nieuwe naam van de fractie. „Het nieuwe college vertegen woordigt de meerderheid van de raad. Daar bestaat geen twijfel over. Alleen onze naam wordt anders", zegt Meijer. „En ex-wethouder Rosendaal is er niet meer bij." Nieuw West wordt niet opgehe ven, benadrukt grondlegger A. Rosendaal. „Het bestuur telt nog drie leden. Samen met de resterende leden proberen we de brokstukken te lijmen en het vertrouwen te herstellen. Of we over drie jaar meedoen aan de verkiezingen, weet ik nog niet." Nieuw West spatte maandag avond uit elkaar tijdens een le denvergadering. Rosendaal had de leden bij elkaar geroepen om dat de fractie volgens hem af spraken niet was nagekomen. De fractie zou de vorderingen van de coalitie-onderhandelin gen terugkoppelen met het be stuur en de leden. Dat is volgens Rosendaal niet gebeurd. Ook is het bestuur volgen hem niet geïnformeerd over de kandi daat-wethouder. „De fractie kreeg de gelegenheid uit te leg gen waarom afspraken niet zijn nagekomen. Meijer zei dat het slikken of stikken was. De leden hadden dus niets te vertellen. De daaropvolgende discussie mondde uiteindelijk uit in een motie aan het bestuur om de fractie te royeren." Zo ver liet de fractie het echter niet komen. „We hielden de eer aan onszelf. We maken eigenlijk een heel grootmoedig gebaar. Rosendaal roept altijd dat Nieuw West zijn partij is. Nou, hij mag zijn partij houden", al dus Meijer. Eindstreep Volgens Meijer was het ook on mogelijk het bestuur en de le den tussentijds te vragen hoe zij over de coalitie-onderhandelin gen dachten. „We konden als fractie onmogelijk twee kanten op onderhandelen." Gezien de verstoorde verhoudin gen in de gemeenteraad ver moedt Rosendaal dat ook het nieuwe college de eindstreep niet haalt. „Een nieuw breek punt kan cle discussie over de varkensstallen worden. Sluis gaat een moeilijke periode tege moet." Schipper moet getuigen in zaak duwcombinatie door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een voormalig schipper moet binnenkort ge tuigen dat hij en niet zijn baas uit Sas van Gent bij een con trole op het Kanaal van Gent naar Terneuzen aan het roer stond. De 36-jarige eigenaar van het schip verscheen gisterochtend in Terneuzen voor kantonrech ter C. Kool, omdat hij politie agenten op 8 september vorig jaar op het Kanaal van Gent naar Terneuzen geen geldig groot vaarbewijs kon laten zien. „Logisch, juist daarom heb ik een schipper in dienst. Ik heb ge weigerd om de gevraagde papie ren te laten zien, omdat de poli tie tegen mijn advies in toch aan boord kwam. Wij waren net een duwcombinatie aan het afme ren. Tijdens zo'n manoeuvre vind ik het niet veilig om men sen aan boord te laten", zei de 'Slooppiet' zit gevangen in een hoogwerker. De leerlingen zien het schouwspel geamuseerd aan. De man kan met een zogenoemd vaartijdenboek aantonen dat de schipper tijdens de controle aan boord was. Zowel Kool als offi cier van justitie E. Bethlehem wilde dat schema zien, voordat zij tot een eis en vonnis zouden overgaan. „En dat mag alleen het originele boek zijn", gaf Kool de booteigenaar mee. „Dan hebben we een probleem, want de boot is vorige week verkocht. Inclusief het originele vaartijdenboek", diende de Sas- senaar hem van repliek. De schipper, overigens niet meer in dienst van de Zeeuws-Vlaming, moet daarom binnenkort zijn versie van het verhaal toelichten. Daarna volgt een nieuwe zitting op het kantongerecht. Aanrijding in Kloosterzande KLOOSTERZANDE - Op de N60 bij Kloosterzande vond gis terochtend om half twaalf een aanrijding plaats bij de uitrit van een tankstation Een 63-jarige automobiliste uit de gemeente Hulst reed vanaf de uitrit de N60 op en liet daar bij een van links komende vrachtwagen, bestuurd door een 26-jarige man uit Zwijndrecht niet voorgaan. Beide voertuigen raakten bij de aanrijding bescha digd. door René van Stee TERNEUZEN - De 'sloopactie' van een aantal zwarte Pieten op de christelijke basisschool Oude Vaart in Terneuzen had gister ochtend een ludiek tintje. Maar er zat ook een serieuze onder toon in. Want eind deze maand gaat de dependance van de school toch echt tegen de vlakte. De dependance aan de Tamarin destraat was ooit het onderko men van de voormalige openba re basisschool De Golfslag. Op die plek verrijst nieuwbouw van de Oude Vaart. Het oude ge bouw wordt daarna gesloopt. Het vrijkomende terrein wordt in de nabije toekomst gebruikt door stedelijke scholengemeen schap De Rede. De nieuwbouw van de Oude Vaart zou aanvankelijk augus tus volgend jaar in gebruik geno men worden. Die datum is om verschillende redenen verscho ven naar begin 2008. Zo lieten diverse, kostenbesparende aan passingen aan de bouwtekening langer op zich wachten in ver band met ziekte van de archi tect. Daarnaast waren ook de te keningen van De Rede nog niet klaar. Onderwijswethouder C. Liefting verwacht clat die in de loop van deze maand worden ge presenteerd. „En als we precies weten hoe de uitbreidingsplan nen van De Rede er uitzien, kun nen we ook aan de slag met de inrichting van de openbare ruim te", aldus Liefting. De Oude Vaart, vernoemd naar de gelijknamige wijk en gelegen aan de gelijknamige straat, be gon in 1980 met zestig leerlin gen. Tegenwoordig zijn dat er een kleine driehonderd meer. Een nieuw gebouw vindt direc teur C. Dingemanse dan ook geen overbodige luxe. De nieu we school ligt net in de wijk Tri niteit, maar de verbondenheid met de eigen buurt was een be langrijk argument om niet deel te nemen aan de brede school aan de Dokweg. In dependance aan de Tamarindestraat zaten foto Wim Kooyman een kleine honderdvijftig kinde ren uit de bovenbouw. Die leer lingen zitten nu in noodlokalen die bij het hoofdgebouw aan de Oude Vaart zijn geplaatst. Daar mee is niet alleen voorkomen dat de de kinderen moesten uit wijken naar een ander gebouw zoals het leegstaande onderko men van De Springplank aan de Jacob Catsstraat, maar ook dat de leerlingen niet extra drukke straten zoals de Axelsestraat of de Willem de Zwijgerlaan hoe ven over te steken. Onderzoek naar meerdere functies nieuwbouw verzorgingscentrum Oostburg door Frank van Cooten OOSTBURG - In de nieuwbouw van verzorgingscentrum De Burght in het Oostburgse cen trum komen wellicht een nieuw theater en een kantoor van de VW. Het idee voor een nieuwe schouwburg als vervanger van het huidige Ledeltheater is on derdeel van een studie. Stichting VW Zeeuws-Vlaande ren, Stichting Ledeltheater, Woonzorg West-Zeeuws-Vlaan- deren, Woongoed Zeeuws-Vlaan deren en de gemeente Sluis tekenden deze week een in tentie-overeenkomst.. De over eenkomst moet een succesvolle ontwikkeling van verzorgings centrum De Burght waarbor gen. De vestigingsplaats van De Burght in het Oostburgse cen trum is aanleiding om te onder zoeken of het nieuwe verzor gingshuis meerdere functies on der zijn dak kan herbergen. Vandaar ook de handtekenin gen van de Stichting VW Zeeuws-Vlaanderen en de Stich ting Ledeltheater onder de over eenkomst. Woordvoerders van theater, VW en verzorgingscentrum gin gen nog niet in op de vraag hoe integratie van de verschillende diensten vorm kan krijgen aan het Ledelplein. Een woordvoer ster van de gemeente meldde dat het nog louter om een onder zoek naar eventuele mogelijkhe den gaat. „Dat is ook het doel van de intentieovereenkomst." Het onderzoek mag niet lang du ren. De partners spraken af dat op 1 maart 2007 een concreet ontwikkelingsplan met bijbeho rende exploitatie en planning ge reed moet is. De nieuwe Burght is. onderdeel van het concept voor het Centrumplan Oost burg, waarbij de mogelijke her inrichting van het dorpscen trum centraal staat. Inrichtingsplannen Eerder, verschenen rapporten zijn nu concreet uitgewerkt. Daarbij zijn ook het parkeren, de verkeersdoorstroming en al ternatieve inrichtingsplannen in en om het centrum betrokken. De presentatie van het centrum plan is waarschijnlijk in janua ri. De financiële voorbereidingen komen aan de orde in de ver gadering van de raadscom missie Ruimte van dinsdag 12 december en de raadsver gadering van donderdag 21 december. Aan de raad wordt onder meer gevraagd een advies bureau in de arm te nemen voor de begeleiding van en com municatie rondom het centrum plan. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op. vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 Schap zet site in bij sneeuwval TERNEUZEN - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen maakt het de weggebruiker in de regio, mits aangesloten op internet, de komende winter gemakkelijk. Via de web site www.wszv geeft het waterschap routes aan waar in geval van sneeuwval en/of gladheid is dan wel wordt ge strooid. Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, beheerder van ruwweg 1400 kilometer plattelandswegen, waar schuwt dat bij sneeuw en vox-st niet alle wegen begaan baar zullen worden gemaakt. Dat is, aldus een woordvoer der, ondoenlijk uit zowel praktisch als financieel opzicht. Ruimers zullen vooral worden ingezet op intensieve rou tes in gebruik voor openbaar vervoer of als schakel tussen woon-werkverkeer. Datzelfde geldt ook voor het sneeuw vrij maken van fietspaden. Geldboetes voor laveloos gedrag TERNEUZEN - Een 51-jarige vrouw uit Terneuzen heeft na opname in een afkickkliniek voor alcoholverslaafden haar leven gebeterd, maar gisterochtend moest zij in haar woonplaats bij de kantonrechter toch nog een keer door het stof voor gemaakte fouten. De vrouw werd op 9 fe bruari van dit jaar in laveloze toestand aangetroffen in de Korte Kerkstraat. „Ik lag op de straat, omdat ik was ge duwd. Daarna was mijn gouden ketting van mijn hals ge rukt en ook mijn tas was gescheurd. Ja, ik had acht of ne gen glazen alcohol gedronken. In combinatie met mijn me dicijnen ging dat niet goed", vei'klaarde ze. Het 'overval- verhaal' was voor zowel de officier van justitie E. Bethle hem als rechter C. Kool nieuw. In augustus vorig jaar werd de vrouw ook al dronken aangetroffen aan de Smids- wal in haar woonplaats. Kool vond dat de politie in dit ge val niet voldoende had toegelicht waarom de vrouw voor overlast zorgde. „Dan moeten de agenten maar meer op schrijven. Ik houd het daarom bij twee keer dertig euro." Oud zeer leidt tot mishandeling MIDDELBURG - Een 37-jarige inwoner van Kuitaart zei gisteren in Middelburg niets van een mishandeling te we ten. Zo gemakkelijk kwam hij er niet vanaf. Politierech ter A. Gaakeer zag wel degelijk bewijs voor het slaan en veroordeelde de verdachte tot twintig uur werkstraf. Aan het slachtoffer moet hij de tandartskosten van 176 euro betalen. De confrontatie tussen de twee boeren, die in Graauw een stuk land naast elkaar hebben, had te maken met 'oud zeer' van een aantal jaren geleden. De spannin gen liepen 17 mei weer hoog op toen de boer met zijn trek ker op het land van het slachtoffer kwam. Die laatste zou 'iets' naar zijn rivaal hebben geroepen. De verdachte had daarop gereageerd door hem te stompen en te slaan. Officier van justitie J. Zondervan vond behalve het ge weld ook de diefstal van een injectiespuit bewezen, maar daarvan werd hij vrijgesproken. door René van Stee TERNEUZEN - De zeven vuur werkopslagplaatsen in de ge meente Terneuzen krijgen con troles vóórdat de verkoop van vuurwerk eind deze maand be gint. Dit gebeurt vooral om de ongerustheid onder omwonen den van de toekomstige vuur- werkopslagbunker op de hoek Axelsestraat-Zuidlandstraat in Terneuzen weg te nemen. De bewoners reageerden eind oktober uiterst teleurgesteld op het besluit van het college van B en W om de exploitant van feest winkel Het Feestbeest een ver gunning voor de opslag te verle nen onder de winkel. Uit een uit gelekt onderzoek van de Milieu dienst Rijnmond bleek echter niet veel later dat de opslag van vuurwerk landelijk een chaos is. Zeker 2400 van de 3000 verkoop punten in Nederland zouden ten onrechte zijn goedgekeurd. Alvorens een milieuvergunning af te geven, vinden omwonen den dat de gemeente Terneuzen de uitkomsten van een onder zoek van het ministerie van VROM naar de praktijken van commerciële keuringsinstanties moet afwachten. Tot zolang moet volgens hen ook de proce dure worden opgeschort. Het on afhankelijk raadslid W. Broek- huysen is het daar mee eens. In schriftelijke vragen kaartte hij de zaak bij het college van B en W aan. Burgemeester en wethouders vinden het opschorten van dd procedure niet nodig, omdat de reguliere controles vervroegd ge beuren. De ondernemers hebben hierdoor de tijd om eventuele maatregelen te nemen. Indien noodzakelijk, zijn er nacontro- les. Aangezien de gemeentelijke milieudienst en de brandweer de controles uitvoeren, is er vol gens B en W geen aanleiding om te veronderstellen dat er nu op eens iets fout zou zijn met de vuurwerkopslagplaatsen in Ter neuzen. „Maar toch nemen we toch het zekere voor het onzekere. Boven dien gaat er ook een preventieve werking van vervroegde contro les uit. Het is beter om eventue le fouten te constateren, voordat het vuurwerk er al ligt", aldus Lonink. Vanuit zijn hoedanig heid als voorzitter van de Veilig heidsregio Zeeland is Lonink voorstander van vuurwerkcon troles die voortaan provincie- breed worden uitgevoerd. Wietkwekerij AXEL - De politie heeft gister middag in de Bachstraat in Axel een hehnepkwekerij ontman teld. Er werden 147 planten en 385 stekken aangetroffen. De plan ten, stekken en alle bij de kweke rij behorende apparatuur wer den in beslag genomen. Een 54-jarige man uit Axel is aangehouden. Het bureau moet de realisatie van projecten in het centrum van Oostburg in goede banen gaan leiden. De totale kosten voor de inschakeling van dit bu reau worden geraamd op 106.000 euro. zeeuwse almanak Vet 't Was een genoeglijke pakjes avond, daar in dat Middel burgse gezin. De gaven waren gul, de glazen vol en het snoepgoed zoet. De veertienja rige zoon des huizes is - puur vanwege de cadeau's, nog zeer gesteld op de viering van de verjaardag van de Goedhei ligman, Zijn moeder doet hem dat plezier met graagte, aangezien zij op haar beurt weer zeer gesteld is op haar zoon. Ze had hem bedacht met een luxe doucheset met zeer ver zorgende producten. „Zo," voegde ze hem toe. „Misschien dat je nu mijn bo dylotion niet meer met douchegel verioart." Waarop zoonlief haar wat schaapach tig aankeek. Oh,reageerde hij lauw. „Ik kreeg dat spul al zo slecht uit mijn haar gespoeld. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39