Zwemwedstrijd Sluis op de tocht Veldhuis over de laatste drempel Spreekkoren aangepakt Ronaldo weer onder vuur in Engeland Terneuzense Boys vraagt dispensatie voor Geelhoed Organisatie wil toezegging dat alle nummers meetellen voor nationale klassementen agenda uitslagen door Karei Pleunis TERNEUZEN - Het bestuur van Terneuzense Boys zal bij de KNVB een verzoek tot dis pensatie indienen voor de nieu we trainer Leendert Geelhoed. Die beschikt niet over de vereis te diploma's. Nico de Fr el, landelijk voorzit- ter van de Vereniging van Oefenmeesters, heeft dat dui delijk gemaakt tegenover de club. Formeel mag Leendert Geelhoed, die de ontslagen trai ner Danny van de Velde deze week opvolgde, de eersteklas ser geen training geven. De KNVB had gisteren overigens nog geen verzoek tot dispensa tie gekregen van Terneuzense Boys. Manager Wim Jagt beves tigde dat. De Frel heeft, nadat bekend werd dat Geelhoed aan de slag zou gaan bij Terneuzense Boys, meteen aangekondigd dat hij de KNVB op de hoogte zou brengen. Dat was gisteren ook nog nog niet gebeurd. Volgens Nico de Frel neemt Ter neuzense Boys met het aanstel len van een niet gediplomeerde oefenmeester het risico om bij de tuchtcommissie van de bond te belanden. Eerder dit jaar stond Ter neuzense Boys al een keer in het beklaagdenbankje van de voetbalbond toen na de uit wedstrijd tegen LRC bewust de naam van supporter Daan van Drongelen op het wedstrijd formulier werd ingevuld. Om die reden werden voor zitter Frans Willaert en elftal- leider Mark de Pooter ge schorst. woensdag 6 december 2006 Sluiskil dreigt overboekt te raken SLUISKIL - De Egyptenaar Farouk Barki, die technisch"; verantwoordelijke is bij de wereldbiljartbond, komt over ruim twee weken naar Sluiskil om zich te buigen over cle. massale aanmelding van driebandenspelers voor het toer nooi om de wereldbeker. De maximale 152 spelers zijn al- aangemeld en er staan zestien spelers op de reservelijst. Daarbij zijn onder meer negen Tsjechen, één Peruviaan, twee Fransen en twee Italianen. De wereldbond geeft.' vooralsnog aan de Sluiskilse organisatie geen toestem ming om op meer dan acht biljarts te spelen. Het wed-;.- strijdsysteem van cle UMB kan dat aantal niet verwerken. Farouk Barki komt op 21 december naar Sluiskil om naar', een oplossing te zoeken. Driebanders 3BSD zwaar onderuit RILLAND - De derby tussen de driebanders van De Plee- renstraat en 3BSD Duivelands Meubelhuis eindigde voor de Schouwenaren in een zware nederlaag. Daardoor is het gat tussen beide teams nu opgelopen naar vier pun ten. Toch kreeg De Heerenstraat de zege niet zo maar ca deau. Zo leidde Piet Kox in zijn partij tegen Jean Louis Smulders na zes beurten met 9-6, maar daarna bleef Smolders redelijk op niveau en liet Kox het afweten (20-12 in 34 beurten). Kimmo Pankow wees Jan Suyker- buyk in 42 beurten terug, Jan Westdorp won van Philip, van der Male en André Karelse klopte Sjaak de Visser. De Heerenstraat-3BSD Duivelands Meubelhuis 8-0: Kimmo Pan- kow-Jan Suykerbuyk 30-24, 42;JanWestdorp-Philip van der Male 25-19, 34; André Karelse-Sjaak de Visser 25-23, 50; Jean Louis Smulder-Piet Kox 20-12, 34 Schaker Spiegels slaat aanval af ZIERIKZEE - De kopposities in de Ziexrikzeese schaak competitie zijn in de elfde ronde in stand gebleven. Sjaak Spiegels, die op de derde plaats staat, bereidde met zwart een flinke aanval voor op leider Martin Krijger. Alles stond klaar voor een stormaanval op de witte koning. Krijger moest heel attent spelen, maar toen Spiegels een pion en een toren tegen een paard weggaf, stond zijn par tij verloren. Krijger rukte met een duo randpionnen op en gooide de stelling open. Beide spelers kwamen in tijd nood, met nog één minuut voor de rest van de partij. Voor beiden was uiteindelijk de tijd verstreken: remise. Delta Sport in derde ronde beker BERKEL-ENSCHOT - De handballers van Meco/Delta Sport hebben de derde ronde van de Bx-abantse beker be reikt. In Berkel-Enschot werd het tweede team van White Demons met minimaal vex'schil verslagen: 23-24. Delta Sport nam daarmee revanche voor de nederlaag van enke le weken geleden in de competitie (27-26). Delta Spox-t had de strijd halvenvege de tweede helft moe ten beslissen, analyseei'de trainer Bert Nuijens. Net als af gelopen zondag tegen Taxandx-ia werden een aantal snelle uitbraken en twee pingels om zeep geholpen. De derde ze ge op rij was in ieder geval wel een aardige opsteker met het oog op de confx-ontatie van komende zondag tegen GHV. Die wedsti'ijd zal gewonnen moeten worden, wil Delta Spoil aansluiting houden met de top. Scores Meco/Delta Sport: Merijn de Vos 8, Jimmie Niemans, Bob van Lint en Guust Sluijs allen 4, Ricky Evertse 3 en Guido de Graaf 1. door Roeland van Vliet GOES - De kans is groot dat de zwemwedstrijden in open water in Sluis volgend jaar niet door gaan. De organisatie is woedend J op de nationale zwembond, om dat er komende zomer in het ka naal tussen Sluis en Hoeke voor de zwemmers en zwemsters op de vrije slag geen punten te ver dienen zijn voor het nationaal klassement. „Voor ons hoeft het dan niet meer", stelt Caren den Dekker, die voorzitter is van de Stich ting Open Water Zwemmen Zeeuwsch-Vlaanderen. De langebaanwedstrijden in Sluis ondervonden in het verle den nauwelijks last van concur rentie van andere evenenten in j het land. De start van het Zeeuwse openwaterseizoen trok daarom altijd veel deelnemers, ook van de bekende clubs van buiten de provincie. Vooral de vrije- slagnummers waren stee vast sterk bezet. Maar in 2007 zullen de vrije- slagzwemmei's Sluis geen aan trekkelijke wedstrijd meer vin den. Zij zullen op 30 juni eerder afreizen naar het Overijsselse Scheerwolde. Alleen daar zijn namelijk punten te verdienen voor het nationaal klassement, zo heeft de bond het bepaald. Toeval I De Zeeuws-Vlaamse stichting I Open Water Zwemmen vindt dat onacceptabel. Den Dekker: „Het is puur toeval dat Sluis en Scheerwolde in 2007 tegelijk val len. Wij zitten met onze twee wedstrijddagen altijd in het eer ste weekeinde van juli en in Scheerwolde zwemmen ze stan daard op de laatste zaterdag van juni. De bond zou nu wat soepeler met de reglementen moeten omgaan en besluiten dat er tijdens beide evenementen punten te verdienen zijn." Sluis en Scheerwolde liggen meer dan 300 kilometer uit el kaar. Van echte concurrentie is volgens Den Dekker dus totaal geen sprake. Maar de KNZB be sloot bij het in elkaar zetten van de wedstrijdkalender anders: Scheerwolde heeft een iets rui mer zwemprogramma, staat dus hoger aangeschrevenen heeft daarom als enige wedstrijd op 30 juni klassementsnummers. Grote bulk „Het gevolg is dat alleen de schoolslagzwemmers aan onze wedstrijden mee willen doen", weet Den Dekker op voorhand. „Zij kunnen bij ons nog wel pun ten verdienen. Maar op de schoolslag hebben we nooit zo veel deelnemers. De vrije-slag- zwemmers vormen de grote bulk. De schoolslagzwemmex's komen mee om hun wedstrijdje te doen. Maar als de vrije-slag- zwemmers wegblijven, slinkt het aantal deelnemers op de schoolslagnummers ook. En voor een beperkte groep mensen zetten we niet eenhele wed strijd op. Wat ons betx'eft gaat het evenement dan ook niet door." En dat terwijl de organisatie am bitieuze plannen had. In 2007 zou het zaterdagprograxxxma worden uitgebreid met de 5000 meter vrije slag en op de zondag zouden er voor de liefhebbers af- De traditionele opening van het langebaanseizoen trekt in Sluis elk jaar veel vrije-slagzwemmers naar het open water, foto Peter Nicolai standen komen van boven de tien kilometer. Den Dekker: „We wilden juist wat extra's doen, omdat het de vijfde keer zou zijn dat de Stich ting de wedstrijd orgaixiseex-t." De organisatie heeft inmiddels een stevige brief gestuurd naar de zwembond. Daarin laat Sluis weten zich 'niet gewaardeerd te voelen' door de KNZB. 'Indien wij vóór 15 december schrifte lijk de toezegging hebben dat al onze pi'ogrammanummers mee tellen voor de relevante klasse menten, zijn wij bereid om de or- ganisatie van dit evenement weer terug op te pakken.' De organisatie uit de stad van Van Dale wacht op antwoord. Futsallers op 6-6 met prachtgoal i GOES - Het tweede team van Malabata, koploper in de eerste Idassc van het futsal, speelde in Goes gelijk tegen SSV/E1 Toro (6-6) en mocht de handen dichtknijpen met dat ene punt je. De Goesenaren waren vooral na de rust goed op dreef. De 6-6 was het hoogtepunt van de wed strijd. Bud Aschman kapte voor eigen doel een speler van de Roosendaalse club uit, speelde twee Brabantse verdedigers door de benen en legde de bal breed op Eric Flore, die onberis pelijk inschoot. Mehmet Dolnxa zag daarna nog een schot geblokt worden dooi de keeper. Menno van Tilburg miste de rebound. Daarvoor keek SSV constant tegen een achterstand aan. Eric Flore maakte behalve de gelijkmaker nog twee goals. Aschman, Van Tilburg en Micha Flore schoten één keer raak. Pakistaanse cricketers vrijgesproken van doping KARACHI - Twee vooraan staande Pakistaanse cricke ters zijn vrijgesproken van doping. Een beroepscom missie oordeelde gisteren dat fastbowlers Shoaib Akhtar en Mohammad Asif buiten hun weten vervuil de vitaminepreparaten slik ten en hefte hun schorsing op. De 31-jarige Akhtar werd in oktober voor twee jaar geschox-st nadat hij positief was bevonden op nandro- lon. De 23-jarige Asif kreeg voor hetzelfde vergrijp een jaar uitsluiting. Beide inter nationals ontkenden het op zettelijk gebruik van pres- tatiebevorderende midde len. Zij vonden gehoor bij de be roepscommissie van de Pa kistaanse bond. Akhtar en Asif waren volkomen onwe tend over de mogelijke ge varen van het slikken van vitaminepreparaten. „Het is duidelijk dat niemand hen heeft gewaax-schuwd." ANP/AFP/RTR door Wilko Voordouw MANCHESTER - En weer ligt Cristiano Ronaldo in Engeland ouder vuur. De 21-jarige Portu gese voetballer van Manchester United is na zaterdag weer eens mikpunt van kritiek. De aanvaller van Manchester, dat vanavond de beslissende wedstrijd in groep F speelt te gen Beixfica, moet het sinds de wedstrijd van zatex-dag, toen hij een penalty versierde in de com petitiewedstrijd tegen Middles brough, ontgelden in de media en bij de voetbalfans. De kritiek was net verstomd na de ophef van het WK voetbal, toen de Portugees verantwoorde lijk werd gehouden voor de rode kaart aan ploeggenoot Wayne Rooney. Dit keer heeft Ronaldo een me destander van formaat in Man chester United-baas Sir Alex Ferguson. Hij stelt dat Ronaldo de speler is op wie 'het grootste aantal overtredingen' van heel Engeland woi'dt gemaakt. Alex Ferugson noemt de mana ger van Middlesbrough, Gareth Southgate, naief. Hij deelde en passant ook een tik uit naar de Engelse media. „Ze proberen wraak te nemen", zegt hij ver wijzend naar de WK-affaire. „Maanden hebben ze op de gele genheid gewacht." Matennaaier Het felle debat begon direct na de door Manchester met 1-2 ge wonnen wedstrijd tegen Midd lesbrough van zaterdag. Ronal do versierde een penalty door in het strafschopgebied neer te gaan. De scheidsrechter wees naar de stip en de Portugese linkerspits kreeg het predikaat opgeplakt van matennaaier. Zo niet voor Ferguson: „Wat is er belangrijker in het spel? Zor gen dat de beste spelers kunnen spelen of drie dagen zeuren over de vraag of het om een fopduik woensdag Voetbal Vriendschappelijk: SSV'65 onder 23 jaar-Schouwse selectie onder 23 jaar. Locatie: Sportpark Het Schenge. Aan vang: 19.30 uur. gaat of niet? Ik heb tientallen ke ren de beelden gezien en Cristia no werd uit balans 'gebracht. Het was een zuivere penalty." Southgate ziet dat anders. Vol gens hem en vrijwel de hele Brit se pers is duidelijk dat Midclles- brough-keeper Mark Schwarzer geen contact maakte met de Por tugese duikelaar. Sinds het incident (de penalty werd benut door Louis Saha) is Ronaldo dus de gebeten hond. Maar met de steun van Fer guson bijt hij van zich af. Om te beginnen tegen Southgate. „Die is vorig jaar met voetballen ge stopt. Hij zou beter moeten weten. Ik probeerde de keeper te passeren, en raakte uit ba lans." Hij richt ook zijn pijlen op de hele vijandige buitenwe-. reld. „Ik realiseer me dat men sen op alles wat ik doe kritiek hebben. Dat vinden ze heerlijk sinds het WK. Maar het laat me koud." GPD New York. NBA: Washington Wizards - Dallas Mavericks 106-97, New York Knicks - Memphis Grizzlies 98-90, San Antonio Spurs - Golden State Warriors 129-89, Chicago Bulls - Boston Celtics 100-82, Utah Jazz - Milwaukee Bucks' 101-88, Orlando Magic - Sacramento Kings 92-89, Los Angeles Lakers - India-, na Pacers 101-87. Pretoria (ZAf). Intercontinental Cup: Nederland-Canada, vierdaagse wedstrijd: Canada 103 all out in 36.2 overs. Ten Doeschate 12.2 overs, 6-20, Jonkman 7 overs. 0-18. Borren 8 overs, 0-22, Kashif 9 overs, 4-39. Nederland: 239/6 in 57 overs: Scharczynski 42. Ten Doeschate 135 not our, Borren 41 not out. Goes. Eerste klasse A11: Pub-, bles-Marrakech 2 1-5. Tweede klasse A21SSV'65 3-Matisse 2 1-2, SSV'65 2-ZVV/TMF 2-3, Biezentrappers 4-FM Sranang 2 3-8, Biezentrappers-SSV'65 4 9-4, Biezentrappers 3-FC Dauwendaele- 2-9, Amigo's/De Post-Biezentrappers 2 8-4, Pubbles 2-Matisse 7-11. Zierikzee. Schaakcompetitie, elfde ronde: Dick Doeswijk-Erik Nieuwlands_ remise; Herman Jukkenekke-Chris van'? Eldik 1-0; Alexander Greefhorst-Paul.. Greefhorst 0-1; Kees Bimmel-Jan Heili-j gers remise; Henny de Jonge-Peter de' VriezeO-1; Jan Verduyn den Boer-Adrie. de Jonge 1-0; Martin Krijger-Sjaak Spie gels remise; Aat Brakel-Bas van de Graaf 0-1. Stand aan kop: 1 Martin Krijger 337; 2. Bas van de Graaf 311, 3. Sjaak Spiegels 292; 4. Aat Brakel 266; 5. Jan Verduyn den Boer 257, 6. Adrie de' Jonge 254; 7. Kees Bimmel 244; 8. Peter de Vrieze 240; 9. John van Dalsen 210x 10. Jos Maaskant 197. van onze sportredactie BRUSSEL - De Belgische voet balbond en minister van Binnen landse Zaken, Patrick Dewael, gaan samen de beledigende en racistische spreekkoren tijdens voetbalwedstrijden aanpakken. Clubs riskeren niet alleen een boete maar ook verlies van pun ten en wedstrijden zonder pu bliek, zo heeft Dewael in een cir culaire aan burgemeesters, korpschefs en supportersfedera- ties bekendgemaakt. Dewael bereikte over deze maat regelen een akkoord met bonds voorzitter Frangois De Keers- maecker. Aanleiding voor de maatregel zijn de spreekkoren van supporters van Germinal Beerschot tijdens de wedstrijd tegen Standard Luik. Suppor ters maakten toen oerwoudgelui den tegen de Luikse verdediger Mohamed Sarr. 'Tröp is te veel, de maat is vol. Als preventieve acties en cam pagnes als 'Hang de aap niet uit' onvoldoende effect hebben, zijn we op een bepaald moment ver plicht om over te stappen op re pressieve maatregelen', staat te lezen in een mededeling van het ministerie van Binnenlandse Za ken. Na het slot van de competi tie moet de Belgische voetbal bond KB VB elk jaar een inventa risatie maken van de incidenten die zich hebben voorgedaan en welke inspanningen de clubs hebben geleverd om een einde te maken aan wantoestanden. Op grond van die inventarisatie wordt bepaald of er al dan niet straffen worden uitgedeeld. GPD Topzwemster via Helsinki en Melbourne op weg naar Peking Soms is een nieuwe omgeving de prikkel die een sporter in staat stelt weer een stap voorwaarts te zetten. Daarom koos Marleen Veldhuis, de komende dagen viervoudig titelverdedigster tijdens het EK korte baan in Helsinki, onlangs voor Eindhoven om onder de hoede van Jacco Verhaeren het laatste stapje richting de wereldtop te zetten. door Arjen Vos EINDHOVEN - Samen met Jacco Verhae ren is Marleen Veldhuis druk bezig haar techniek aan te scherpen. Want, beseft ze, om nog sneller te worden, is elk detail belangrijk. „Mijn persoonlijk record op de 100 meter is 54,3 seconde, het wereldrecord be draagt 53,3. Dat is een verschil van onge veer twee procent", rekent Veldhuis voor. „Dat moet ik ergens zien goed te maken. Als ik door een betere techniek drie centimeter per slag kan winnen, dan kan dat over 100 meter het verschil ma ken tussen net wel of net niet eerste wor den." De overstap van Amsterdam, waar Veld huis drie jaar samenwerkte met Fedor Hes, naar Eindhoven kwam op het goede moment. „Na het EK in Boedapest heb ik nagedacht over hoe ik de resterende tijd tot aan de Spelen in Peking het beste kan gebruiken. Vervolgens heb ik dat met Fe dor besproken. Ik heb heel goed met hem gewerkt, maar was toe aan een nieuwe prikkel." Die vond ze in Eindhoven. Het grote doel is goud in Peking. „Dat zeg ik nu één keer, en vervolgens ga ik aan het werk. Om de allerbeste le kunnen zijn, moet ik nog één drempel over. Ik hoop dat deze overstap me daarbij helpt." De komende week staat er een ander toer nooi op het menu: het EK kortebaan in Helsinki. Veldhuis verdedigt in de Finse hoofdstad vier gouden medailles, op de 50 en 100 meter vrij en op twee estafet tes. Vanwege haar successen in het 25-meterbad wordt ze ook wel liefko zend 'koningin van de kortebaan' ge noemd. Enigszins tot haar leedwezen. „Het kleeft een beetje aan me, maar ik vind het te kort door de bocht. Ik ben meer dan een koxlebaanspecialist. Op de lange- baan ben ik op een WK tweede gewor den. Dat is toch ook niet slecht?" Hoewel Veldhuis haar pijlen nadrukke- lijk richt op het WK langebaan van ko mend voorjaar, neemt ze het EK heel se rieus. „Het is geen veredelde training. Er is veel concurrentie, dus wil ik wel iets van mezelf laten horen. Voor de toeschou wers is het sowieso een leuk evenement. Spectaculairder dan de langebaan. Leu ker om te zien, overzichtelijker ook." Het WK in Melbourne, eind maart, werpt zijn schaduw echter al vooruit. Daar wil Veldhuis een gooi doen naar de macht op het mondiale podium. De vraag is of ze dan al zo ver is. De voortekenen zijn gun stig, ze maakt de laatste weken een ster ke indruk. „Ze zeggen dat je na een over stap naar een andere trainer wel een jaar nodig hebt. Maar met mijn techniek gaat het nu al erg goed. Alleen moet ik nog wel nadenken bij mijn slagen, het is nog geen automatisme. We hebben vantevo- ren gezegd dat we tot december de tijd nemen om eraan te werken. Daarna wordt het accent meer gelegd op het uit houdingsvermogen. Opvreten In Eindhoven is Pieter van den Hoogen- band haar teammaat. De olympisch kam pioen is zeer behulpzaam, aldus Veld huis. „Hij geeft me tips. Dat ik beter moet finishen, de muur moet opvreten, zegt hij. Daar heb ik onlangs tijdens een wedstrijd in Italië aan gedacht en ik werd eerste met een voorsprong van vijf honderdste van een seconde. Misschien kwam het wel daardoor. Ik geloof dat Pie ter het wel leuk vindt om mij wat te le- ren." In Amsterdam was Veldhuis de kop- vrouw van de ploeg, in Eindhoven is Van den Hoogenband natuurlijk de grote man. Daar heeft ze echter helemaal geen moeite mee. Veldhuis is van nature be scheiden. „Och, een beetje in de schaduw is ook wel prettig." GPD Marleen Veldhuis: „Als ik door een bete re techniek drie centimeter per slag kan winnen, dan kan dat over 100 meter het verschil maken tussen net wel of net niet eerste worden." foto René Manders/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37