Snelheidsbord in Dorpsstraat PZC Wind hindert Sint Markt Sint-Maartensdijk wordt misschien blauwe zone Einde van bouwput Middelburg in zicht College Reimerswaal komt tegemoet aan wensen Krabbendijkenaren ,11 Hoor Frank Balkenende iKRABBENDIJKE - Geen bloem- bakken, maar een digitaal bord I dat de snelheid aangeeft, moet l j ervoor zorgen dat iedereen rus- 1 lig rijdt in de Krabbendijkse Dorpsstraat. I Het Reimerswaalse college van burgemeester en wethouders I komt daarmee tegemoet aan de i wens van dorpelingen en de CDA-fractie in de gemeente- Optreden koren in kerk Yerseke YERSEKE - Het Dirklands man nenkoor en het Duivelands man nenkoor werken zaterdagavond mee aan een adventszangbijeen- komst in Yerseke. De zangavond is in de kerk van de gereformeerde kerk en begint om 19.30 uur. De organisatie is in handen van ontwikkelingsor ganisatie Woord en Daad. Het Dirklands mannenkoor en het Duivelands mannenkoor uit Oos- terland zijn groot, met respectie velijk 105 en 90 leden. Op de bij eenkomst wordt gecollecteerd voor Christenen tegen aids. Wegwerker uit Weert bedreigd MIDDELBURG - Een 55-jarige wegwerker uit Weert is gister- middag rond half een op de Noordsingel in Middelburg door een automobilist bedreigd. I De bestuurder van een busje werd opgehouden door de werk zaamheden op de Noordsingel. Toen hij weer verder kon, reed hij zo dicht langs de wegwerker, i dat deze door de autospiegel ge raakt werd. Daarop sloeg de man uit Weert tegen het busje, waarna de bestuurder van het busje uitstap te met een stok in zijn hand. Toen de Weertenaar de politie wilde bellen, reed de bestuurder weg. Legionella bij Rijkswaterstaat MIDDELBURG - De sporen, die vorige week in het kantoor van Rijkswaterstaat in Middelburg werden aangetroffen, komen in derdaad van de legionella-bacte- rie. Het gaat om de milde variant le- gionella non pneumophila. Dat is een voor de mens minder ge vaarlijke variant dan bijvoor beeld de variant die de vetera- nenziekte veroorzaakt, zegt di recteur bedrijfsvoering P. Be vers van Rijkswaterstaat. Op het kantoor aan de Poelen- daelesingel zijn voorzorgsmaat regelen genomen. Bevers: „Van de veertien tappunten bleken er acht besmet. Die draaien we voor veertien dagen dicht. Ze worden intensief gespoeld en daarna nemen we een nieuw monster." Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 .E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl raad. De verkeersremmers wa ren gevaarlijk, vonden beide par tijen, nadat eind november een fietser bij een aanrijding met een bestelauto klem kwam te zit ten tussen bloembak en auto. De christendemocraten vroegen het college de bloembakken weg te halen. De gemeente ruimde meteen de bij het ongeluk be schadigde bak op. Onder druk van bewoners haalde ze ook de andere bloembak weg. „Mensen dreigden de bak zelf op te rui men. Dat kun je als gemeente be ter zelf doen, lijkt me", zegt wet houder C. Knuit (PvdA, ver keer). De Dorpsstraat is vorig jaar op nieuw geasfalteerd en vervol gens ingericht als dertig-kilome terzone, Op verzoek van een win kelier plaatste de gemeente bloembakken in de Dorpsstraat, omdat veel bestuurders de li miet van dertig kilometer per uur aan hun laars lapten. Ook de Westerscheldestraat kreeg zulke verkeersremmers. In de Dorpsstraat werd een bloembak drie keer geraakt door een auto mobilist. Volgens het college van burgemeester en wethou ders lag dat vooral aan het rijge drag van mensen, niet zozeer aan de plaats van de bloembak ken. Het college legt zich niette min neer bij de wens van het CDA en dorpsbewoners, temeer omdat ook de winkelier vindt dat de bakken de verkeersveilig heid niet verbeteren. Alternatieven zoals drempels lij ken het college vragen om nieu we problemen. Drempels veroor zaken nogal eens trillingen en dus overlast voor aanwonenden. Een signaleringsbord dat de snelheid van de passerende auto aangeeft, is volgens het college op dit moment het enige aan vaardbare alternatief. De proef met het bord kost 5500 euro. Wethouder Knuit hoopt dat het bord iets uithaalt. „Het is moei lijk rijgedrag te beïnvloeden. Kon dat wel, dan hadden we niet zoveel verkeersslachtoffers in Zeeland. Ik hoop in elk geval dat automobilisten kalm door de Dorpsstraat in Krabbendijke rijden." De bloembakken in de Wester scheldestraat blijven wel staan. Ze vormen een aanvulling op an dere verkeeiTemmers, zoals pla teaus. In de Westerscheldestraat halen de bakken de snelheid er net genoeg uit om trillingsover- last te voorkomen. Herinrichting Markt Markt: 75 parkeerplaatsen Lidl: 21 parkeerplaatsen Bevoorrading Lidl: aanvoer via Onder de Linde, afvoer via Hogeweg Bevoorrading Spar: aanvoer via Onder de Linde, afvoer via Dr. Tazelaarstraat Sint-Maartensdijk BN/DcSlem-061206-Ridiard Gescll door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het einde van de Middelburgse bouwput is in zicht. Gisteren heeft het dage lijks gemeentebestuur besloten om de Walcherse Bouw Unie (WBU) de opdracht te geven de put te vullen en er woningen op te bouwen. Behalve de WBU was ook Proverko/Bouwfonds in de race voor de opdracht. Volgens wet houder A. de Vries (PvdA) bood de WBU 'aanmerkelijk meer geld' dan Proverko. Bovendien speelt de ontwikkelaar op vei lig: de bouwput wordt als het aan de WBU ligt gevuld met be ton in plaats van zand. En de WBU wil ook nog eens minder huizen bouwen dan Proverko had voorgesteld. Op de put komen vermoedelijk 83 woningen: 64 appartementen agenda STREEKACTIVITEITEN ELLEWOUTSDIJK Het Fort. 10.00-17.00 uur: Open voor bezichti ging; GOES - Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00-16.30 uur: De monstratie diverse ambachten: Nieuwe wijkgebouw De Spinne, achter de ZLM, 13.30-16.30 uur: Koersbal se nioren; Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 13.30-16.30 uur- Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopen de activiteiten voor alle WAO'ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar; HANSWEERT - Kaj Munk. 13.00 uur: Seniorensoos; KAPELLE - De Vroone, 09.30 uur Hout- snijclub; 9.30-11.30 uur. Koersbal;13.00 uur: Soos, biljarten; 13.30 uur: Ouderen- koor; 14.00 uur: Sjoelen. 14.00: Koers bal (gymzaal), KORTGENE - Gymzaal in de Bern- hardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE Gymnastiekzaal Nieulandestraat, 15.30-16.30 uur: Bewe gen voor senioren Gymnastiekvereni ging Sparta; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en vijftigplussers; 14.00 uur: Koersbal voor vijftigplussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur; Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Inter nationaal dansen; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoek weg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 09.30 uur: Digitaal lokaal. Compu terochtend; 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten 15.00 uur- Interna tionaal dansen; YERSEKE - Bibliotheek, 1400-1430 uur: Voorlezen voor kinderen t/m 9 jaar; HetTrefpunt, 13.00-17.00 uur Biljarten. en 19 gewone huizen. De huizen die nu nog aan de Koningstraat staan, worden gesloopt. Waar nu de bouwput is, komt een par keergarage voor bewoners van het nieuwe complex. Vermoede lijk is er ook nog parkeerruimte beschikbaar voor mensen uit de buurt. Wie het plan gaat ontwer pen, is nog niet bekend. Ook het aantal woningen kan nog wor den aangepast. Omwonenden mogen volgens De Vries meepra ten. De projectontwikkelaar neemt de put over van de gemeente. Welk bedrag ervoor wordt be taald, wilde De Vries niet zeg gen. Het bedrag zou in de buurt liggen van de 3,5 miljoen euro dat een adviesbureau vorig jaar had becijferd. Er zijn afspraken gemaakt over aansprakelijk heid: Als de projectontwikke laar de put koopt, zijn de risi co's vanaf dat moment voor hem. Wethouder de Vries durfde geen beloftes meer te doen over een tijdstip waarop de put dicht moet zijn. Kerstmarkt in Colijnsplaat COLIJNSPLAAT - De protes tantse gemeente in Colijnsplaat houdt zaterdag 16 december een kerstmarkt. De opbrengst van de markt gaat naar de kerk. Op de markt is van alles te koop; van kerststukjes tot boe ken. Ook de inwendige mens komt niets te kort. De markt vindt van 10.00 tot 17.00 uur plaats in het 'Zaaltje', Have- laarsstraat 34. (Advertentie) woensdag 6 december 2006 GOES - Nee, Amerigo staat op stal. De daken zijn te glibberig en op het heer lijk avondje buldert en giert de wind. Zelfs te voet komen Sint en Piet bijna handen te kort om hun mijter en baret op de kruin te houden. „Ik ben al drie keer m'n mijter verloren. Als je hoog te paard zit, zoals laatst bij de intocht in Wolphaartsdijk, waai je helemaal weg. Ik kan u vertellen, de Veerweg, de weg tussen de haven en het dorp, is dan heeeeel erg lang." Toch laten de hulpklaas en zijn makker Piet nooit verstek gaan, want 'kinderen kun je niet in de steek laten'. Op de win derige pakjesavond reizen ze veilig heidshalve per auto. Gelukkig is de blin kende staf driedelig en als een biljart keu in elkaar te schroeven. Slechts de mijter moet af. Dan onthult Sint een ge heim. Onder zijn jurk draagt hij een sportbroek met steekzak, waarin de 'zakloze' Piet de autosleutel kwijt kan. Ja, aan alles is gedacht. Hier zijn een er varen Klaas en Piet aan het werk. „Ik ben al zo'n acht jaar een hulpje van Sint Nicolaas, want die oude baas kan dat nooit allemaal in zijn eentje af. De Ichtusschool in Wolphaartsdijk, daar begon mijn carrière. Er zat daar te veel verloop in de Klazen. Nou werkt mijn zus daar en mijn kinderen gaan er op school, dus word je gevraagd. Ik doe het elk jaar met plezier. Die onschuldige kinderkoppies hè. Tja, en zo word je vanzelf de enige echte Sint van Wol phaartsdijk. Vier intochten heb ik al op mijn naam staan." Zijn naam houdt de 41-jarige grijsaard vandaag voor zich zelf. Ook zijn vaste Piet - een sportief jong heerschap, want in bezit van een Polootje met dikke wielen en dubbele uitlaat - blijft anoniem. U weet wel waarom. Het enige wat ze los laten, is dat ze allebei bij een bank in Kapelle werken, waardoor transacties met het verre Madrid een fluitje van een cent zijn. Hoogtij De laatste dagen hebben ze vrijgeno- men, want het is nu hoogtij voor hulp klazen. „Zaterdagochtend bij de voet bal in 's-Heer Arendskerke, tja, ik buk te en verloor mijn mijter. Gelukkig bleef de pruik zitten. Daarna twee ge zinnetjes, vervolgens een meubelbedrijf in Heinkenszand waar je een half uurtje hebt voor negentien kinderen. Dan kun je niet iedereen beurt geven. Nou ja, nog wel een leuk gezin in Dishoek ge had. Daar zitten dan opa en oma ook bij, prima sfeertje, je valt met je neus in de boter. Een warm gezin, waar je dan even deel van mag uitmaken. Op de te rugweg krijg je en sms-je - ja, we gaan met onze tijd mee - dat we het helemaal goed hebben gedaan. Daar doe je het voor, hè." Enige voorbereiding nodig? „Weinig. Zodra ik die baard omheb, ben ik Sinterklaas. Mijn stem wordt la ger, mijn tred langzamer. Ik ben ge woon een lieve oude man. Je moet al leen je luisterpieten goed inzetten en die informatie in het Grote Boek op schrijven. Dan zie je die bekkies van cüe kids openvallen, als Sint een boekje opendoet. 'Hoe kan-ie dat weten?', zie je ze denken. Nee, ik ben nog nooit ont maskerd. Zelfs mijn eigen kinderen had den niks in de gaten toen ze bij me op schoot zaten." Deze Klaas is van de mil de soort. De zak bevat alleen snoepgoed en cadeautjes. Kinderen in de zak stop pen?, ben je mal. „Waarom zou je dat doen, als je voor 18 euro al naar Madrid kan vliegen?" Alleen de Kerstman kan Sint van zijn goede humeur beroven. Ruim voor 5 december moet 'ie overal het gejengel van Jinglebells aanhoren en dat doet pijn. „Ik ben van de oude stempel. Eerst Klaas eruit, dan de Kerst man erin." De lijn-Verdonk dus. „Nee, nee, hoho, ik heb wel een allochtope partner hè." Maandag is het aanpoten. Na enkele bedrijfsbezoekjes in Vlissin- gen staan nog twee gezinnetjes op de lijst. Sint en Piet snellen naar de negen jarige Patrick, een jongen uit een gezin dat gebukt is gegaan onder huiselijk ge weld. „Heel vervelend allemaal, maar wij gaan hem opvrolijken." Bons, bons, Piet kan de bel niet vinden. Schreeuwt door de brievenbus. Boven staat Pa trick stijf van de opwinding, maar kruipt al gauw bij Sint op schoot voor de statiefoto. „Zo jongen, lekker la chen, dan staan je tanden er goed op." Patrick heeft een cadeautje voor Sint. Een schrift en een paar pennen. „Nou, dat is geweldig, dat gebeurt ons nooit." Dan een liedje, een 'vette remix' van Zie de Maan schijnt door de bomen. „Bij de gard, kletsen we op ons achter werk, vinden ze prachtig." Toch is Pa trick vooral geïnteresseerd in de pakjes. Een heus keyboard, dat 'ie direct instal leert en - echt waar - een Kerstman die Jinglebells zingt. Sint, als een boer met kiespijn: „Nou ja, ook een leuk liedje." In Kapelle bij de familie Versluis ver loopt alles minder stroef. Drie genera ties zingen mee en Sint kan uitgebreid putten uit het Grote Boek. „Zo", spreekt hij tot de zevenjarige Manouk, die nog in het geloof is. „jij gaat nogal laat naar bed hè?" Manouk: „Ja, ik kijk graag tv, naar Frans Bauer." Piet: „Maar die heeft toch een poliep?" Jan Versluis: „Die is er al weer uit hoor." Oké, dat weet Sint dan ook weer. Dan de pakjes. Joepie, een speelhuis van Playmobil. Precies wat Manouk wilde hebben. Nog een liedje en dan: buenos noches. „Zag je dat", mompelt Sint bui ten, „helemaal gespitst op de cadeau tjes. Niks meer zingen daarna. Nou ja, daarvoor is het Sinterklaas. Hee, tot vol gend jaar." SGP pleit voor Noordzeevisserij DEN HAAG - Minister Veerman (CDA, Landbouw, Na tuur en Voedselkwaliteit) moet meer geld uittrekken voor de Noordzeevisserij. Dat vindt de SGP-fractie in de Twee de Kamer. Voor volgend jaar heeft Veerman 7 miljoen eu ro op de begroting staan. Die zijn bestemd voor verduur zaming van de sector die het zwaar te verduren heeft door vangstbeperkingen en gestegen brandstofprijzen. SGP-Kamerlid Van der Vlies vroeg Veerman gisteren het bedrag te verhogen tot 10 miljoen euro. De 3 miljoen die daarvoor nodig is, wil hij weghalen bij het budget voor re creatie x-ondom de stad. Onduidelijk is of de SGP voldoen de steun krijgt voor een amendement dat hierover is inge diend. De Christen Unie, die tot nu toe gelijk optrok met de SGP, liet gisteren doorschemeren te kunnen leven met de 7 miljoen euro die Veerman voor volgend jaar op tafel heeft gelegd. Weekmarkt genomineerd voor titel ZIERIKZEE - De weekmarkt in Zierikzee hoort bij de beste tien weekmarkten van Nederland. Zierikzee dingt nu mee naar de titel Beste markt 2006. Vanaf 2005 is de gemeente bezig geweest met het verbeteren van de markt. De terassen zijn geintegreerd en er zijn meer standplaat sen gemaakt zodat meer branches een plek kunnen krij gen. Ook worden regelmatig promotoe-activiteiten op de markt georganiseerd. De winnaar van de titel Beste Markt wordt bekend gemaakt tijdens de Mercado op 5 en 6 maart. Proefvaart voor oorzaak hekgolf ZOUTELANDE - Rijkswaterstaat laat dit voorjaar een schip met verschillende snelheden voor de kust van Zoute- lande varen om meer duidelijkheid over de oorzaak van de hekgolf te krijgen die half juni voor veel paniek bij badgasten zorgde. De golf had zoveel kracht en hoogte dat zwemmers in gevaar werden gebracht. Rijkswater staat verlegde daarna uit voorzorgsmaatregelen de vaar geul vijftig meter uit de kust. Schepen die naar de Noord zee varen, varen sindsdien minder dicht langs de kust. Alle schepen laten hekgolven achter. Hoe groot die zijn, hangt af van de grootte van het schip en de snelheid waar mee dat schip vaart. De afgelopen periode hebben experts van Rijkswaterstaat de kwestie nader onderzocht. Er zijn resultaten naast elkaar gelegd en berekeningen gemaakt. De proefvaarten moeten het beeld compleet maken. Schap zet site in bij sneeuwval TERNEUZEN - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen maakt het de weggebruiker in de regio, mits aangesloten op internet, de komende winter gemakkelijk. Via de web site www.wszv geeft het waterschap routes aan waar in geval van sneeuwval en/of gladheid is dan wel wordt ge strooid. Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, beheerder van ruw weg 1400 kilometer plattelandswegen, waarschuwt dat bij sneeuw en vorst niet alle wegen begaanbaar zullen worden gemaakt. Dat is, aldus een woordvoerder, ondoen lijk uit zowel praktisch als financieel opzicht. Ruimers zullen vooral worden ingezet op intensieve routes in ge bruik voor openbaar vervoer of als schakel tussen woon-werkverkeer. Datzelfde geldt ook voor het sneeuw vrij maken van fietspaden. door Maartje Huijben SINT-MAARTENSDIJK - De Markt in Sint-Maartensdijk wordt wellicht een blau we zone. Het moet parkeerproblemen die de komst van twee supermarkten mogelijk met zich meebrengen, voorkomen. Wethouder E. Goossen zei dit deze week in de commissie ruimte. In een blauwe zone mag alleen geparkeerd worden met een par- keerschijf. De Lidl komt in het voormalige pand van Van Houte aan de Markt. De Spar verhuist naar het pand van Van Steenis Au to's. Wanneer beide supers verhuizen, is nog niet bekend. Op en rond de Markt wordt het straks een komen en gaan van vrachtwa gens en auto's. Daar is het historische cen trum niet op toegerust. De ChristenUnie vroeg zich deze week al verontrust af of er wel voldoende parkeerge legenheid is voor een discounter als Lidl en een Spar. „Er zijn landelijke normen voor", meldt wethouder Goossen. „Er moeten per supermarkt 28 parkeerplaatsen in de direc te nabijheid zijn." Op het Lidlterrein aan de Westvest komen twee parkeervakken. Een deel van de huidige bebouwing wordt hier voor afgebroken. Langs de rijbaan komen nog eens zes vakken. Op de Markt zijn 75 plaatsen beschikbaar. „In theorie zou dit voldoende moeten zijn." Om verkeersopstoppingen te voorkomen, stelt de gemeente ook aan- en afvoerroutes in voor de bevoorrading van de supermark ten. „De Lidl laadt en lost op eigen terrein", weet Goossen. „De vrachtwagens komen via Onder de Linde en gaan via de Hogeweg. De Spar moet laden en lossen op de openbare weg. De aanvoerroute loopt via Onder de Linde. De Afvoerroute via de Dokter Taze laarstraat." J. Oudesluijs (PvdA) zette in de commissie toch enkele vraagtekens bij deze routes. „Ik kan mij herinneren dat we een weegbrug hadden op de Haven. Op de Hoge weg heeft dat tot de nodige problemen ge leid. Bewoners hadden te kampen met tril lingen en scheuren-in de muren." Volgens Goossen is er een groot verschil tus sen het vrachtverkeer toen en de bevoorra ding van de supers. „Het gaat hier om zeer beperkte vervoersbewegingen. Bovendien weet ik niet of er een andere optie is." Omdat de Spar laadt en lost op de Oostvest, stelt de gemeente Tholen in deze straat een richtingsverkeer in tussen de Onder de Lin de en de Dokter Tazelaarstraat. Goossen onderzoekt ook de mogelijkheden om venstertijden in te stellen voor het be voorraden van de supers. „Dan mag bevoor rading enkel tussen tijd X en tijd Y. Hoe we dat precies moeten doen zijn we nog aan het onderzoeken." Van den Dongen PARKETVLOEREN Celuidsisolerend in appartementen Amundsenweg 15, GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31