PSV stelt de aanhang teleur tegen Bordeaux Barcelona swingt weer als vanouds PZC Feyenoord wacht met angst en beven op uitspraak Uefa mEindhovense ploeg moet 3-1-nederlaag slikken Makaay schiet Bayern naar groepswinst Frans profvoetbal wil meer stadionverboden idstand: ndstand: yem M. lemazionale i. Moskou E; Roma (Ita) - Valencia (Spa) 1-0 0)- 13 Panucci 1-0. Scheidsrechter: utz (Oos). Gele kaart: Cerra (Valen- I Aantal toeschouwers: 40.000. mpiakos Piraeus (Gri) - Sjachtar netsk (Oek) 1-1 (0-127. Matuza- fn0-154. Castillo 1 -1Scheidsrechter: pinet (Eng). Rode kaart (2x geel): 90. ft (Sjachtar Donetsk). Gele kaart: M. Jnstantinou (Olympiakos Piraeus), fcndao, Kucher, Shust (Shakhtar Do- Jtsk). Aantal toeschouwers: 33.000. dstand: 6 4 1 1 13 12- 6 6 3 1 2 10 8- 4 6 13 2 6 6-11 npiakos 6 0 3 3 3 6-11 ia woensdag Bjule E: Dinamo Kiev-Real Madrid, Bmpique Lyon, Steaua Boekarest. Joule F: Manchester United-Benfica, «Kopenhagen-Celtic, joule G: FC Porto-Arsenal, Hamburger f-CSKA Moskou. I»ule H: AC Milan-Lille, Anderlecht- *K Athene. &ege voor Spurs PNDEN - Tottenham Hotspur os gisteravond met 3-1 te erk voor Middlesbrough. ,i ii'batov bracht de ploeg van /l artin Jol in de 48e minuut aan i leiding. Huth maakte in de ehtigste minuut gelijk. De win- 'nde treffer kwam in de 84e mi- ■utvan Keane. ANP Ronaldinho is het middelpunt van een feestje van Barcelona. Giovanni van Bronckliorst (tweede van links) geniet mee. door Leon ten Voorde BARCELONA - Het mooiste sieraad schittert ook het komende voorjaar weer op het bal der giganten. Aan de hand van Tita-tovenaar Ronaldinho danste Barce lona gisteravond ten koste van Werder Bremen alsnog naar de knock-outfase van de Champions League: 2-0. Nou Camp, het stadion dat toch wel iets gewend is, explodeerde van vreugde. Of stroomde er toch vooral de grenzeloze opluchting van de volgepakte tribunes na een uiterst moeizame reeks in de pou le, waarin Barcelona op het randje van de uitschakeling balanceerde en pas op de slotdag de deur naar de vrijheid open wrikte? Je kunt het je haast niet voor stellen, maar de Champions League had bijna verder gemoeten zonder zijn dierbaarste bezit: zonder Ronaldinho, zonder Eto'o, die straks weer fit is en zon der al die andere geweldenaars. Niet eer der in de geschiedenis van het toernooi was een titelverdediger al voor de knock-outfase uitgeteld. Die weinig bege renswaardige primeur bleef ook Barca bespaard op een heeiiijke voetbalavond, waarop de ploeg van Rijkaard zich voor rust eindelijk weer eens van haar beste kant liet zien. Op het moment dat de nood het hoogst was en winst een vereis te, swingde het Catalaanse orkest als in zijn beste dagen. Uniek Het spel van Barcelona in de 400e inter nationale wedstrijd van de club (een Eu ropees record) was in de eerste helft bij vlagen van een unieke kwaliteit: zo mooi, zo puur, zo superieur. Werder Bremen was vanaf de aftrap niet meer dan een fi gurant in de show die Ronaldinho en de zijnen opvoerden. Die overrompeling leidde al na dertien minuten tot de 1-0. Ronaldinho liet zich op de rand van het strafschopgebied gewillig vallen, waarna hij de onterechte vrije trap binnen schoot. Dat was misschien niet zo bijzon der, maar de manier waarop hij dat deed was dat wel. Ronaldinho hield de bal laag, maar omdat de spelers in de muur van Bremen opsprongen, leverde die po ging toch succes op. Of hij bewust laag mikte? Moeilijk te zeggen. Over de schoonheid van het tweede doel punt vijf minuten later viel in ieder geval niet te twisten. Die was van een ongeken de klasse. Ronaldinho verzond vanaf de linkerkant een magnifieke pass op Giuly, die op zijn beurt Gudjohnsen een niet te missen kans offreerde: 2-0. Het murw ge tikte Bremen mocht zich gelukkig prij zen dat Giuly voor rust nog de misser van het jaar produceerde (voor open doel naast) na prachtig inleidend werk van de opvallend sterke Gudjohnsen. Door eigen nonchalance moest Barcelo na in de tweede helft zowaar nog oppas sen voor het opgekrabbelde Bremen, dat de schroom van zich afgooide en stoer foto Gustau Nacarino/RTR ten aanval trok. Maar geen Socio die na derhand klaagde over het verval van de thuisploeg. Daarvoor waren die eerste dertig minuten van de wedstrijd te over weldigend geweest. Bovendien was de missie - overleven - geslaagd en daar was uiteraard alles om te doen. Zuur Voor Werder was de afloop zuur, want in elke andere groep zouden de Duitsers waarschijnlijk fluitend door zijn gegaan. De leukste ploeg van de Bundesliga kan zichzelf weinig verwijten: het won thuis van Chelsea en speelde voor eigen pu bliek ongelukkig gelijk tegen Barcelona. Wat kan een ploeg, die niet de middelen van Chelsea en Barcelona heeft, maar in zo'n poule wel tien punten pakt, nog meer doen? Een nieuwe stunt bleek gisteravond te veel gevraagd van de club die al zoveel mirakels in Europees verband op zijn naam heeft staan. GPD Nu de Commissie Kerkum heeft gesproken en het vertrek van voorzitter Jorien van den Herik bij Feyenoord nadert, richt de blik zich op de dag van morgen. Een week na de grimmige avond in Nancy zal de Uefa een straf uitspreken. De hoogte van die sanctie kan bepalend zijn voor de toekomst van de Rotterdam se club. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - In de catacom ben van het stadion in Nancy kwam de onvermijdelijke vraag aan Erwin Koeman. Zag hij het nog wel zitten om trainer te zijn van een club als Feyenoord? „Ik ben niet iemand die het zinken de schip verlaat", antwoordde Koeman. Toch is het de vraag wat hij besluit te doen, wanneer Feyenoord morgen voor enkele jaren uit Europa wordt verban nen. Op het eerste oog heeft de zwal kende club dan nog minder per- spectief dan momenteel het ge val is. Aan het begin van deze week kwamen wel weer verha len naar buiten over nieuwe in vesteerders. Een groep van vijf gefortuneerde mannen zou elk vijf miljoen euro in Feyenoord willen steken. Met die 25 mil joen zou Wim Jansen dan een nieuw fundament onder de spor tieve toekomst mogen leggen. Er zou echter één maar zijn: de vijf wijze heren willen nog wel even wachten op de uitspraak van de Uefa. Want waarom zou je 25 miljoen in een club steken, als deze de komende jaren niet eens de grens over mag? Toch zal Feyenoord ook bij dat doemscenario nog steeds een zo sterk mogelijke selectie moeten samenstellen. Want wanneer de Uefa bijvoorbeeld een schoring van twee jaar oplegt, gaat het wel om twee gekwalificeerde ja ren. Dus als de Rotterdammers aan het eind van dit seizoen naast een ticket voor Europees voetbal grijpen, schuift de schor sing netjes op. Een financiële injectie komt al tijd van pas, maar zeker in het geval van Feyenoord. Een inven tarisatie van de huidige selectie leert, dat er weinig jongens tus senlopen die de komende jaren voor vele miljoenen getransfe reerd zullen worden. De Guz man kan in de toekomst veel geld opbrengen, Castelen ook, Hofs misschien een paar mil joen. En als de weer fitte Vlaar zich verder ontwikkelt, kan Feyenoord ook aan hem een leuk prijskaartje hangen. Maar dan houdt het ver op met de spe lers die aantrekkelijk zijn voor (buitenlandse) topclubs. Kansloos De eigen selectie zal zonder fi nanciële daadkracht, maar mét een forse straf op zak, ook moei lijk kunnen worden versterkt. Wat als Feyenoord het oog laat vallen op een Nederlands talent en ook PSV, Ajax en AZ mengen zich in de strijd om zijn handte kening. De Rotterdamse club is nu al vaak kansloos, maar dan al bij voorbaat. Zonder Euro pees voetbal kiezen 99 van de honderd spelers dan voor één van de drie andere topclubs. Die wetenschap maakt hét werk van Erwin Koeman er niet mak kelijker op. De trainer probeert onder alle omstandigheden rus tig te blijven, presteert dit sei zoen gezien het materiaal eigen lijk boven verwachting, maar heeft geen zin om zo nog een paar jaar aan te moeten modde ren. In maart van dit jaar zette hij zijn handtekening onder een nieuw contract, dat hem tot 2009 aan Feyenoord verbindt. De wens werd uitgesproken om in 2008, wanneer Feyenoord honderd jaar bestaat, kampioen te worden. Wie het huidige Feyenoord aan het werk ziet en weet welk on heil de club boven het hoofd hangt, kan zich een titel moei lijk voorstellen. Er is ook nie mand die daar nu aan denkt, om dat met angst en beven op de uit spraak van de Uefa wordt ge wacht. De echte fans mogen zich dan in de handen wrijven over het aanstaande vertrek van Jorien van den Herik; toch ziet de toekomst van Feyenoord er donker uit. Met of zonder Erwin Koeman. champions league Idoor Frans van den Nieuwenhof i EINDHOVEN - De intenties zul- len best goed geweest zijn, maar de uitvoering was gisteren aller- belabberdst. Op een avond dat l veel toeschouwers een familie- !n feest lieten schieten voor een e.- voetbalwedstrijd, stelde PSV zijn aanhang zwaar teleur. Gi rondins de Bordeaux won het laatste groepsduel in de Cham- jj' pions League zonder noemens- ,ei waardige inspanningen met 1-3. De aanhang liet zich troosten met mooie beelden van Flits Phi lips, die tijdens de rust nog één keer in het middelpunt van de belangstelling stond vanwege het onthullen van een plaquette nabij zijn stoeltje op Vak D. Op de grote schermen bracht hij een laatste groet aan de aan- j, hetgeen Meneer Frits een jaar na zijn dood een warme ova- stie opleverde. De voetballers van PSV zaten zich op dat moment te schamen voor hun optreden tijdens de eer ste helft. Waar trainer Ronald Koeman had gehoopt iets' inspi- •erends te zien van spelers die hormaal niet tot de vaste kern behoren, stelden vooral enkele gelouterde krachten hem teleur. De drie doelpunten die PSV voor de rust incasseerde, ont stonden allemaal door persoon lijke blunders. Al na zeven minu- en ging aanvoerder Cocu de nist in. Op het middenveld liet lij eenvoudig de bal van zijn •oet pikken door Faubert, die rervolgens werd weggestuurd ioor Darcheville. In een sprint- luel met Reiziger maakte Fau- iert pijnlijk duidelijk dat de 33-jarige verdediger dit niveau liet meer aankan, lalverwege de eerste helft kon Sordeaux opnieuw het midden- eld gemakkelijk oversteken, ilex liet zich in de maling ne- nen door Dalmat die rustig ide oorliep en Gomes met een SV (Ned) - Girondins Bordeaux ra) 1-3 (0-3). alatasaray (Tur) - Liverpool (Eng) '2(2-1). 22. Fowler 0-1, 24. Ates 1-1, 3. Buruk 2-1, 79. Ilic 3-1,90. Fowler 3-2. Cheidsrechter: Benquerenca (Por). Ge- kaart: Inamoto (Galatasaray), Pen- jnt (Liverpool). Aantal toeschouwers: .000. Indstand: h'pool 6 4 1 1 13 11- 5 W 6 3 1 2 10 6- 6 Kdeaux 6 2 1 3 7 6-7 prachtige lob verschalkte: 0-2. Bij de derde treffer, van Darche ville, werd Addo op snelheid en inzicht geklopt. Gomes maakte zich bijzonder boos om de drie treffers, maar hij was de enige. PSV pakte het duel op als een avondtraining. Te veel spelers bleven ver onder hun normale niveau. Dat kon Tardelli en Aissati nog het minst worden aangerekend. De twee flankaanvallers hebben dit seizoen nauwelijks speelminu ten gekregen en kampten met een groot gebrek aan ritme. Nu PSV een aanvaller wil aantrek ken, is de vraag wat Tardelli ei genlijk in Eindhoven te zoeken heeft. Hij toonde nog geen enke le keer aan een versterking te zijn. tiet verhaal van Aissati is triester. Vorig seizoen een openbaring, afgelopen zomer nog uitblinker op het EK voor spelers tot 21 jaar en nu wanhopig op zoek naar speelminuten en dus vorm en progressie. Aissati stond dit seizoen pas twee keer aan de af trap: in de wedstrijd om de Jo- han Cruijff Schaal en in het be kerduel met Kozakken Boys. Buitenspel Koeman probeerde het tij te ke ren door Tardelli en Addo in te ruilen voor Koné en Kluivert. Het spel oogde bij vlagen wat vlotter, maar dat kwam ook om dat Bordeaux het wel prima vond. PSV scoorde zelfs nog een keer; de treffer van Farfan werd wegens buitenspel terecht afge keurd. En Bordeaux-verdediger Cid maakte hands, zonder dat er een strafschop op volgde. Al leen een denderende vrije trap van Alex (1-3) zorgde voor wat opwinding in het stadion. Ver der zal Meneer Frits wel flink hebben liggen mopperen op zijn jongens. PSV - Girondins de Bordeaux 1-3 (0-3). 7. Faubert 0-1, 25. Dalmat 0-2, 37. Darcheville 0-3, 87. Alex 1-3. ScheidsrechterIturralde Gon zalez (Spa). Gele kaart: Mendez (PSV), Faubert, Darcheville (Bor deaux) Aantal toeschouwers: 30.000. PSV: GomesKromkamp, Addo (46. Kluivert), Alex en Reiziger; Mendez, Simons en Cocu; Aissati (62. Culina), Tardelli (46. Koné) en Farfan. Bordeaux: Ramé; Jemmali, Ena- karhire, Cid en Marange; Faubert, Mavuba, Ducasse en Dalmat (80. Obertan); Laslandes en Darchevil le (70. Perea). GPD Edison Mendez wordt op het verkeerde been bezet door Rio Anto nio Mavuba van Bordeaux. foto Vincent Jannink/ANP FC Barcelona (Spa) - Werder I in (Dui) 2-0 (2-0). 13. Ronaldinho ,18. E. Gudjohnsen 2-0. Scheidsrech- Busacca (Zwi). Gele kaart: Puyol, tta (FC Barcelona), Wome, Frings, Di- (Werder Bremen). Aantal toeschou- ers: 90.000. Êhelsea (Eng) - Levskï Sofia (Bul) f-0 (1-0). 26. Shevchenko 1-0, 83. pright-Phillips 2-0. Scheidsrechter: Ha- (Lux). Aantal toeschouwers: n Munchen (Dui) - Internazio- le (Ita) 1-1 (O-O). 62. Makaay 1-0, 90. lira 1-1. Scheidsrechter: Cantalejo pa). Gele kaart. Van Bommel (Bayern gunchen), Samuel (Inter Milan). Aantal ischouwers: 66.000. j Portugal (Por) - Spartak oskou (Rus) 1-3 (1-2). 7. Pavlyuchen- "1,16. Kalinichenko 0-2, 31. Bueno 39. Boyarintcev 1-3. Scheidsrech te Vollquartz (Den). Gele kaart: Polga ^porting Portugal), Zuêv, Geder (Spar- 't Moskou). Aantal toeschouwers: woensdag 6 december 2006 Kramnik onderuit tegen Deep Fritz BONN - De mens is verslagen door de computer. Wereld kampioen Vladimir Kramnik verloor gisteren de zesde partij tegen Deep Fritz. De computer won de match met 4-2. In de laatste partij tegen Deep Fritz in het Duitse Bonn koos Kramnik - die moest winnen, wilde hij de twee kamp niet verliezen - met zwart voor de scherpe Naj- dorf-variant van het Siciliaans. In plaats van dat de Rus goed spel kreeg, zette Deep Fritz een enorme aanval op. Uiteindelijk schoot Kramnik er een pion bij in en gaf na 47 zetten in kansloze positie op. Het is de tweede keer dat de wereldkampioen schaken onderuit gaat tegen een com puter. Hetzelfde gebeurde Gary Kasparov in 1997. GPD Baan technisch directeur Australië SYDNEY - Rob Baan is aangesteld als technisch direc teur bij de Australische voetbalbond FFA. De Nederlan der gaat volgende maand aan de slag bij de Socceroos, heeft de FFA gisteren bekendgemaakt. Baan is na Guus Hiddink de tweede Nederlander dit jaar met een vooraan staande voetbalfunctie in Australië. Hiddink, de huidige bondscoach van Rusland, gaf leiding aan het Australische team op het WK voetbal afgelopen zomer in Duitsland. Vanaf januari zal Baan (63) optreden als coach van het mannenteam dat zich wil kwalificeren voor de Olympi sche Spelen in 2008, voordat hij in juli fulltime aan de slag gaat als technisch directeur. ANP/AFP/RTR Zoon Laudrup loopt stage bij Ajax AMSTERDAM - Mads Laudrup mag de komende week de leiding van Ajax overtuigen dat hij in de toekomst een meerwaarde voor de Amsterdamse club kan zijn. De ze ventienjarige zoon van Michael Laudrup loopt net als vijf andere buitenlandse talenten stage bij verschillende elf tallen van Ajax. Mads Laudrup traint voorlopig mee met de Al van de regerend bekerwinnaar: Zijn vader Michael speelde in het seizoen 1997/1998 21 competitiewedstrij den voor Ajax. Oom Brian maakte in het seizoen 1999/2000 dertien competitietreffers voor de huidige num mer drie van de eredivisie. ANP Steffen meldt zich ziek af voor EK HELSINKI - Marleen Veldhuis kan voor de Europese kampioenschappen in het 25-meterbad met Britta Steffen een belangrijk concurrent wegstrepen. De Duitse zwem ster heeft zich wegens een griepvirus moeten afmelden voor de titelstrijd, die morgen in Helsinki begint. Steffen maakte eerder dit jaar bij de EK langebaan in Boedapest indruk met een wereldrecord op de 100 meter vrij. Ook op de 50 meter vrij troefde Steffen titelverdedig ster Veldhuis af. Veldhuis start in Helsinki als titelhoud- ster op de 50 en 100 meter vrij. ANP Engelsen geven zege uit handen ADELAIDE - Het Engelse cricketteam heeft in de jaarlijk se Ashes tegen Australië een zekere zege uit handen gege ven. De ploeg verloor op de slotdag van de tweede test match in Adelaide negen wickets in een uur tijd en schonk Australië alsnog de tweede overwinning in de se rie. Het staat nu 2-0 voor Australië in de testserie tussen beide landen, die over vijf duels gaat. ANP/RTR van onze sportredactie MÜNCHEN - Met een pegel van af de zestienmeterlijn heeft Roy Makaay zijn ploeg Bayern Mün- chen gisteravond naar de eindze ge in Groep B van de Cham pions League geschoten. Het thuisduel met Intemazionale eindigde in 1-1. De Nederlandse oud-internatio nal was voor de rust al twee keer dicht bij een doelpunt. In de 62e minuut kreeg hij genoeg doening, tot blijdschap van 66.000 Duitse fans. Zijn schot was onhoudbaar voor Toldo. Bayern stond negentig minuten op winst, maar in de blessure tijd zorgde Vieira voor de gelijk maker. Met twaalf punten ein digde Makaays clubs toch eer ste, vóór Inter met tien. Spannend duel De plaatsen voor de achtste fina les waren in Groep B al eerder vergeven aan Bayern en Inter. Onder hen was nog wel een span nend duel gaande tussen Spor ting Lissabon en Spartak Mos kou. De Russen, die moesten winnen, namen in de eerste helft de leiding, 0-2 door Pa- vlijoesjenko met een ruggeling se omhaal, en Kalinesjenko. Car los Bueno scoorde tegen voor Sporting, dat aan een gelijkspel genoeg had. De gelijkmaker kwam er na rust niet. Wel de 1-3 in de voorlaatste minuut door Bojarintsev. In Groep C stonden alle vier plaatsen voor de zesde en speel dag al vast. PSV - Bordeaux 1-3 en Galatasaray - Liverpool 3-2 veranderden niets aan de stand. Kuyt begon en eindigde bij de Engelsen op de bank. Fowler opende de score. De Turken bo gen de stand in hun voordeel om door Necati, Okan en Ilic. Fow ler besloot ook de score naar st. In Groep D was daarentegen nog niet alles beslist. AS Roma moest, zonder de geblesseerde Totti, thuis punten pakken te gen groepswinnaar FC Valencia om de tweede plaats te verove ren. De Italiaanse club won met 1-0 door een kopbal van verdedi ger Panucci, bij een doelworste- ling in de 13e minuut van de eer ste helft. Sjachtar Donetsk haalde in Groep C de derde plaats op door een gelijkspel bij Olympiakos. De treffers waren van Matuza- lem (Sjachtar) en Castillo (Olym piakos). ANP van onze sportredactie PARIJS - De Franse sectie be taald voetbal roept de politiek op om meer stadionverboden mogelijk te maken om zo te vech ten tegen vandalisme in en rond het stadion. Wie in Frankrijk te boek staat als hooligan zou zich net als in Engeland bij de politie moeten melden als zijn club een wedstrijd speelt. Het debat is in Frankrijk weer op gang gekomen na de rellen van donderdag bij Nancy-Feye- noord en de dood van een racis tische aanhanger van Paris Saint-Germain na de Uefa Cup wedstrijd tegen Hapoel Tel Aviv. Boulogne-zijde Naar aanleiding van de geweld dadige dood van PSG-supporter Julien Quemener - donderdag twee weken geleden - besloot de Parijse politie om een deel van de beruchte Boulogne-zijde van het Pare des Princes te sluiten. Ook werd de competitiewed strijd tussen PSG en Toulouse tot nader order opgeschoven. Maar dat is volgens de sectie geen goede aanpak. „We willen doelmatige en realis tische maatregelen tegen voet balgeweld", aldus de LFP. „We zijn ervan overtuigd dat de bes te aanpak is om de drie- tot vier honderd individuen de toegang tot stadions te ontzeggen en ze tijdens de wedstrijd in een poli tiecel op te sluiten", aldus de sectie. „Als deze maatregel echt wordt toegepast dan is het ge heel of gedeeltelijk sluiten van tribunes van minder belang." Op 13 december speelt Paris Saint-Germain voor het eerst weer een thuiswedstrijd. Dan ontmoeten de Parijzenaars in de Uefa Cup het Griekse Panathi- naikos. GPD/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17