Geen jaagpad richting Veere PZC Voetbaltoernooi als baanbreker in Veere Tijdelijk Roggeveen blijft langer staan Hele^maand feast 1 dmeréiOÈeëi "Kojn Vier weken cel voor notoire winkeldief le en 2e Kers live muziek ih a l le bed Rijven in Floradore Te duur, te overdreven en haaks op natuurplan, vindt de provincie ,11 Sinterklaas vergeet de zieke kinderen niet Opening van crematorium woensdag 6 december 2006 door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Het plan voor een fietspad op het oude jaag pad tussen Middelburg en Veere gaal er bij de provincie niet in. Te duur en te overdreven, zegt gedeputeerde Poppelaars, en bo vendien staat het haaks op het Zeeuws Omgevingsplan. Tussen Middelburg en Veere ligt een jaagpad, dat vroeger werd .1 gebruikt door paarden die sche- pen voorttrokken. Het pad raak te tijdens de oorlog in de vernie ling, waarna het werd gesloten. Reconstructie van Veerse wegen nabij OOSTKAPELLE - De Duinweg in Oostkapelle wordt in 2008/2009 opnieuw ingericht. Aansluitend daarop is het de beurt aan de Middelburgse straat vlakbij Koudekerke. Het college van B en W baseert zijn keuze op de staat van onder houd, de inrichting en veilig heid van de wegen. Deze twee wegen scoorden hoog op die I prioriteitenlijst. I De gemeente had de wegen al eerder aangemerkt voor een re construering. De herinrichting van de Kaai in Veere is hoger op de lijst gekomen. De verkeers- I knelpunten op de Kaai zijn nij- I; pend door de vermenging van langzaam en snel verkeer. Ook h I is er een discussie gaande over -I een nieuwe weginrichting om eenrichtingsverkeer mogelijk te maken. I Het gedeelte van de Duinweg in Oostkapelle vanaf het strand tot aan de Randduinweg wordt het eerste aangepakt. Daarna moet het werk afgestemd worden op de aanleg van de toekomstige rondweg van Oostkapelle. Voor het werk is 213.000 euro gereser- veerd. Dat is ontoereikend. De i gemeente onderzoekt welke aanvullende financiering nodig agenda Advertentie Van den Dongen PARKETVLOEREN Geluidsisolerend in appartementen Amundsenweg 15, GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl Als het aan de gemeenten Mid delburg en Veere ligt, wordt het pad in ere hersteld. Zij willen er een fietspad aanleggen. Maar dat kost flink geld. Twee tot drie miljoen euro, schat de provincie. Veel te veel, con cludeert gedeputeerde T. Pop pelaars. De provincie wees drie jaar geleden plannen voor een fietspad af en doet dat nu weer. „Omdat financiële aspect, maar ook omdat het in strijd is met het Zeeuwse Omgevingsplan." Poppelaars vervolgt: „Daarin staat dat we zoveel mogelijk on verharde paden willen, dat we het landschap willen versterken en dat de Zeeuwse natuur, het landschap en de cultuur beleef- baar moeten zijn. Een derde fietsverbinding, naast de Veerse- weg en het slingerweggetje tus sendoor, is daarom overdre ven." Fietsverbinding De provincie heeft wat alterna tieve plannen voorhanden. „We willen wel fietsverbindingen be ter op elkaar laten aansluiten. Bijvoorbeeld door een buiten dijks fietspad aan te leggen tus sen Ramburg en het toekomsti ge aquaduct. Als die tenminste wordt aangesloten op het traject tussen de Oude Veerseweg en de Zanddijkseweg." Wandelpad Ook verdwijnt het jaagpad niet uit het beeld. De provincie ziet wel iéts in een wandelpad. „Dan ben je klaar als je het gras maar kort genoeg houdt, of je doet iets met schelpen. Met een paar honderdduizend euro ben je er. Een wandelpad valt in het natio naal landschap. Als je fietsers toegang verleent, moet je ook bromfietsers toelaten. Die ma ken doorgaans meer herrie en rommel dan wandelaars." Dat zegt de Middelburgse wethou der F. Streng te betwijfelen. „Daarbij willen wij geen brom fietsers, maar alleen fietsers. Ik begrijp het dilemma, maar ik wil er tijd en energie in steken om die zorg weg te nemen. We houden zoveel mogelijk reke ning met natuurwaarde en stilte- gebied. Rustverstoring is niet aan de orde met al die scheep vaart door het kanaal." De wethouder benadrukt de re gionale uitstraling van zo'n pad. „Het is ook belangrijk uit het oogpunt van verbindingen. In die zin ben ik al heel blij dat bij de provincie draagvlak bestaat voor een wandelpad." Toch laat Streng zijn fietspad niet los. „Momenteel bereiden we een subsidieverzoek aan het Rijk voor. Die maken binnen kort een investeringsbudget voor landelijk gebied vrij. Dan zou het pad al goedkoper wor den. Die aanvraag presenteren we ook aan de provincie. Ik geef de moed niet op. Dan zou het pad er in de loop van 2008 kun nen liggen. Dat lijkt mij een heel reële verwachting." STREEKACTIVITEITEN j OOST-SOUBURG Palazzoli Huis, 10.00 - 11.30 uur: koffie-ochtend voor (ex-)kankerpatiënten en nabestaanden, Woningen op locatie ROC Middelburg door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Een deel van het pand van het ROC aan de Ra- vesteijnweg in Middelburg wordt gesloopt. In plaats daar van komen er woningen. De gemeente heeft daar overeen stemming over bereikt met het schoolbestuur. Het ROC wil de opleidingen horeca, toerisme, voeding en economie graag on derbrengen bij het Zeeuws Eve nementen Podium ZEP, een stukje verderop. Bij ZEP komen het voetbalmuseum, Miniatuur Walcheren, en een hotel. Ongeveer eenderde van het pand blijft staan, zegt L. Grout- ars van de gemeente. „Het gaat over het deel met gymlokalen, praktijkruimten, maar ook een paar leslokalen blijven beschik baar. Het ROC huurt die ruim ten de komende tien jaar van de gemeente. Het cluster educatie blijft aan Ravesteijnweg. Afgelopen voorjaar werd be kend dat het ROC zich bij ZEP wil aansluiten. De school ziet kansen voor een vestiging bij ZEP, omdat leerlingen er stage kunnen lopen en er eventueel een baan kunnen krijgen. De projectontwikkelaar heeft laten weten dat hij met bedrijven die zich in ZEP vestigen afspra ken wil maken over stageplaat sen. Bij het ROC was gistermiddag hiemand bereikbaar voor een toelichting op de plannen. Het kantoor was gesloten in ver- band met Sinterklaas. Voor de tiende maal strijden kinderen uit de zeven Veerse dorpen sportief tegen elkaar tijdens het Zevendorpentoernooi. door Edith Ramakers WESTKAPELLE - Het Zevendorpen toernooi was er eerder dan de gemeente Veere. André Toutenhoofd uit Westka- pelle (lachend). „Wij hebben de weg voor de oprichting van de gemeente ge baand." Bestuurders van de voetbal clubs van zeven kernen van de gemeen te Veere zetten jaren terug hun culture le verschillen opzij én hun van oudsher (gespeelde) vijandschap. „Het gaat om de jeugd. We willen hen een mooi toer nooi geven", zegt Toutenhoofd. Toutenhoofd (mister De Noormannen) en Michael Dek van VCK uit Koudeker ke zijn al bijna vanaf de aftrap betrok ken bij het Zevendorpenzaalvoetbal- toernooi. Ze hebben een gemeenschap pelijk belang: De jeugd moet kunnen voetballen, ook tijdens de winterstop. De eerste editie van het zevendorpen toernooi was in 1996. De jeugd ontmoet elkaar in drie sporthallen: de Couburg in Koudekerke, de Halve Maan in Oost kapelle en de Bellink in Westkapelle. „De toemooicommissie bestaat uit afge vaardigden van de verenigingen. Door deze commissie is de verstandhouding tussen de clubs onderling verbeterd", vinden Toutenhoofd en Dek. „Voor beeldje: als er eens een akkefietje is met een speler van VCK in een wedstrijd te gen De Noormannen dan bel ik Michael op en vraag naar de achtergrond van die jongen. De lijnen zijn korter." Tussen VCK en De Noormannen heeft het altijd wel geboterd. Maar hoe is de relatie tussen Domburg en Westkapel le? Toutenhoofd: „We liggen elkaar niet zo, dat is bekend. Maar soms is het ook wel leuk om het vuurtje op te stoken. Laten we het maar op een haat-liefde relatie houden. Vroeger was er meer on derlinge strijd, dan tegenwoordig. Mijn oom had jaren terug verkering met een meisje in Domburg. Die man heeft het niet gemakkelijk gehad. En haar moe der kwam nog wel van Westkapelle." En als De Noormannen verliezen op sportpark Oosterloo van Domburg? Dan weet Domburg dat de returnwed- archieffoto Ruben Oreel strijd in De Prelaat zwaar wordt. Dek lacht. „Als wij tegen De Meeuwen in Zoutelande moeten spelen, dan ge beurt hetzelfde. Niemand hoeft dan ge motiveerd te worden." Nooit problemen Maar in de commissie van het Zevendor pentoernooi worden oud zeer of clubbe langen terzijde gezet. „Er zijn nooit pro blemen geweest. We spreken alles uit." De organisatie is geen sinecure; 'we moeten gewoon hard werken om goeie schema's te maken voor de ruim 100 teams'. Het is een toernooi voor de aller kleinsten tot en met de A-junioren en het loopt tot februari. „We hebben geen tijd voor geruzie of iets dergelijks." De kleinsten, de mini's, bijten zaterdag het spits af, met het 'decibellentoer- nooi' in De Bellink in Westkapelle. door Joeri Wisse GOES - Sinterklaas verwachtte op de kinderafdeling van het Oosterscheldeziekenhuis in Goes eigenlijk veel kleine pa tiëntjes, maar de Sint trof er bijna alleen maar grote kinde ren aan. Het waren 25 eerstejaarsleerlin gen verpleegkunde van het ROC Zeeland. Zij hielpen Sinterklaas en zijn Pieten dit jaar een hand je door wat cadeautjes te kopen voor de kinderafdeling. Mede scholieren en familie van de klas brachten samen 435 euro bij elkaar, vertelt leerlinge Ma- ritta Matsinger, één van de ini tiatiefnemers van de inzame lingsactie. „We wilden iets doen op 5 december, maar hadden geen zin in surprises." Een digitale camera en een foto printer stonden bovenaan het verlanglijstje van de kinderafde ling. Afdelingsmanager A. Hok- ke: „De eerste foto's van de cou veusekinderen worden nu nog heel ouderwets met een polaroid camera gemaakt. Met deze nieu we camera en printer zijn we bij de tijd." Speelzaal Ook aan de kinderen is gedacht. Van het resterende bedrag is speelgoed gekocht voor de speel zaal, van houten puzzels voor de kleinsten tot computergames voor de tieners. Dat komt vol gens Hokke goed van pas. „Het is lastig om budget vrij te ma ken voor nieuw speelgoed. En als kinderen heel verdrietig zijn, geven we ze ook wel eens wat mee, dus aan nieuw speelgoed is altijd behoefte." Sint Nicolaas bezocht op zijn verjaardag vier patiëntjes in het ziekenhuis. Daarna ging hij met zijn Pieten langs chronisch zie ke kinderen die thuis verblijven. Normaal gesproken is het druk ker op afdeling A van het zieken huis. „Op een gewone dinsdag is het hier aardig druk met dagop names. Maar veel ouders kiezen er voor om hun kinderen op sin terklaasdag thuis te houden." Om al die cadeautjes toch in ont vangst te kunnen nemen, had het personeel van de afdeling wat jonge hulpkrachten van thuis meegenomen. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Gaa- keer heeft gisteren een hardleer se man uit Vlissingen voor twee winkeldiefstallen vier weken cel opgelegd. De Vlissinger nam 25 april in Middelburg bij Mediamarkt een mobiele telefoon weg. Drie we ken later stal hij uit dezelfde winkel een dvd-speler. De man stopte beide keren de verpakking in een vaatwasser en liep vervolgens met de spul len de winkel uit. Hij had kans gezien om de gsm en de dvd-spe- ler op straat voor dertig en veer- door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De voormali ge bewoners van het Roggeveen huis moeten langer in hun tijde lijke huizen aan de Koudekerk - seweg in Middelburg blijven. De nieuwe zorgcomplexen waar naar ze verhuizen, worden later opgeleverd. Zorgorganisatie Zorgstroom heeft de gemeente toestemming gevraagd om de tijdelijke huis vesting op het Arduinterrein lan ger te laten staan. De gemeente heeft ingestemd. Pas in 2011, als het asielzoekerscentrum sluit, moeten de portacabins weg. De gemeente wil dan beginnen met woningbouw op het terrein. „De oplevering van alle bouw projecten waar de mensen naar toe willen en kunnen wordt steeds vooruit geschoven", zegt J. de Leeuw van de raad van be stuur van Zorgstroom. „Het zorgcentrum aan de Nassaulaan is bijvoorbeeld pas in 2008 klaar. Het schuift tegenwoordig niet met een paar maanden, maar meteen met een half jaar op." Het tijdelijke gebouw is er neergezet om achtereenvolgens bewoners van Eben Haëzer, het Roggeveenhuis en Rustenburg tijdelijk onderdak te bieden. Op dit moment wonen er mensen die eerst in het Roggeveenhuis aan de Noordsingel woonden. „En dan krijgen we Rustenburg nog", zegt De Leeuw. „Maar daar doen we voorlopig maar he lemaal niets mee." Naast Rusten burg, een verzorgingshuis in Dauwendaele, komt ook nog een nieuw zorgcomplex. „Wij willen stap voor stap vooruit en niet al les tegelijk doen. De mensen moeten ook nog prettig kunnen wonen. Bovendien willen we mensen niet verplichten om weer zelfstandig te gaan wonen. Dat is niet zo makkelijk. Zeker niet voor mensen die al jaren in een verzorgingshuis wonen." Zorgstroom vindt het niet erg om mensen langer in de portaca bins te huisvesten. „Toen de mensen moesten verhuizen za gen ze er tegenop, maar nu zijn ze tevreden." Afgelopen zomer klaagden bewoners over de warmte. Daar wordt voor de vol- Vooraf: Wildbouillon met garnituur van bospadde- stoeltjes Hoofdgerecht: Parelhoensuprème gevuld met een hazel notenfarce en een saus met gewelde pruimen Nagerecht: Appelstrudel met vaniile-ijs 27,50 reserveren 0118 - 410 502 Vooraf: Bisque van Zeeuwse garnalen Hoofdgerecht: Ribeye van de grill met rode wijn saus Nagerecht: Chocolademousse met Tia Maria 25,00 reserveren 0118 - 638 456 Vooraf: Trio van wildbouillon, paté van ree en heerlijke eendenlever Hoofdgerecht: Hertenbief stuk met een heerlijke rode wijnsaus Nagerecht: Kastanje-ijs met koude stoofpeertjes en walnoten 23,50 reserveren 0118 - 441 441 reserveren 0113 - 230 066 Vooraf: Tweetal gegratineerde gamba's met bieslook en shii-take Hoofdgerecht: Gegrilde meervalfilet met een saus van witte wijn en gerookte paling Nagerecht: Creatie van rabarber- moes, yoghurt-ijs en caramelfudge 23,50 reserveren 0118 - 418 019 tig euro te verkopen. De ver dachte kon door cameratoezicht worden opgepakt. MIDDELBURG - De nieuwe be graafplaats en crematorium van Middelburg worden zaterdag ge opend. De accomodatie aan de Westelijke Oude Havendijk is tussen twaalf en vier uur open. Medewerkers leiden mensen rond en vertellen over het werk. Met Kerstmis en Oud Nieuw verzorgen wij in alle Amadore lokaties spectaculaire diners en buffetten begeleid door sfeervolle bands en artiesten. Tip: Reserveer tijdig in het bedrijf van uw keuze. Voor het programma zie www.amadore.nl of vraag naar onze spectaculaire kerstkrant! gende zomer iets aan gedaan, zegt De Leeuw. Er komt een sproei-installatie voor het dak en er wordt airconditioning geïn stalleerd. Overal in de stad wor den nieuwe zorgcomplexen ge bouwd. In de Nassaulaan wordt inmiddels gebouwd. De bouw van het winkelcentrum Veerse- poort, waar ook zorgwoningen komen, is begonnen. Aan de Churchilllaan en de Gerbran- dystraat wordt binnenkort de eerste paal geslagen en ook aan de Olmenlaan kan binnenkort gebouwd worden. Floradore, dé winkel voor bloemen en kado's is omgetoverd tot een winter-wonderland. Wilt u de trends in Kerstdecoratie bewonderen? Breng dan een bezoek aan trendsetter Floradore in Vlissingen Tel: 0118 -410 502 Fax: 0118-416 362 E-mail: info@amadore.nl jff HL' In Vlissingen en ver daarbuiten al jaren een begrip, én nu ook in het kloppend hart van gezellig Goes: Grand Café Raymondo. Gelegen in een aangenaam verblijfsgebied aan de rand van het centrum, waar u al slenterend over de nieuwe wandelpromenade van de groene omgeving kunt genieten. RESERVEREN 0113 - 230 066 Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11