Uitrijtijd parkeergarage verlengd PZC Koffieshop heeft weinig kans in Sas Terneuzen past snelheid deuren aan om files onder Theaterplein te verminderen Geen bewijs voor wietteelt Terneuzenaar snel betrapt op schenden rijverbod Geld Borssele voor biobrandstof in Sas Marinus Wisse .Niemanddan u alleen kent de leegte en het gemis die uw wereld vullen. Terneuzen Plaats uw familieberichten in de PZC Essentiële vetzuren 3-6-9 in 1 capsule. dinsdag 5 december 2006 door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen heeft de snelheid op gevoerd waarmee de toegangs deuren van de beide parkeerga rages in Terneuzen open en dicht gaan. Bovendien is de uit rijtijd die automobilisten krij gen om na betaling de parkeer garages tc verlaten verruimd van een kwartier naar een half Wethouder J. van Schaik (ver keer) hoopt dat er met deze MIDDELBURG - Officier van Justitie R. Jeuken kon gisteren in Middelburg het bewijs in een hennepzaak tegen een 59-jarige inwoner van Koewacht niet hardmaken. De vrijspraak die hij eiste, werd door politierech ter N. van Spronssen overgeno men. De officier had geen goed gevoel over het verhaal van de verdach te. „Maar ik kan het niet uitslui ten", zei hij. Ook de rechter vond het een vreemd verhaal en had haar twijfels. Zij sprak de Koewachtenaar, die in 2004 al voor hennepteelt is veroordeeld, bij gebrek aan bewijs vrij. maatregelen een eind komt aan de toenemende irritatie bij de ge bruikers van de parkeergarages. Sinds de slagbomen zijn vervan gen door zogeheten speedgate- deuren ontstaan regelmatig lan ge files bij het uitrijden van de garages. Wie langer dan een kwartier moet wachten, moest tot nu toe een nieuw uitrijkaar tje nemen, omdat de uitrijtijd was verlopen. Vooral in de parkeergarage on der het Theaterplein zijn de pro blemen groot, na de afloop van theatervoorstellingen. De hoe veelheid uitlaatgassen is dan soms zo hoog dat de waarschu wingslampen in de garage gaan branden. De speedgate-deuren zijn ge plaatst om te voorkomen dat voetgangers dezelfde ingang als automobilisten gebruiken. Bij het inrijden van de parkeergara ges schuift het hekwerk automa tisch open als een auto tot bij het hek rijdt. Bij het verlaten opent het speedgate als de be stuurder het uitrijkaartje in de automaat heeft gestopt. De wachtrijen ontstaan omdat de deuren er te lang over doen om open en dicht te schuiven, waar door de doorstroming van he.t verkeer in de knel komt. „De speedgatedeuren hebben te weinig speed", vat Van Schaik het probleem samen. „Ze deden er dertig seconden over om open te gaan. We hebben gekeken of dat korter kon." Dat resulteerde erin dat afgelopen vrijdag de schuifhekken zijn afgesteld op een openingssnelheid van tien seconden. Daarmee wordt de uit- rijsnelheid aanzienlijk groter en de doorstroming beter. Discipline De snellere afstelling van de deuren vereist volgens Van Schaik wel de nodige discipline van degene die ervoor staat. Als iemand te vlug wil doorrijden blokkeert liet systeem en duurt het toch weer een halve minuut voor de volgende automobilist aan de beurt is. De perikelen met het in- en uit rijden van de parkeergarages hebben ook het 0115-discussie- forum op het internet gehaald. Daar worden verschillende op lossingen aangedragen die varië ren van het terugplaatsen van de slagbomen tot het aanleggen van extra uitritten. Ook wordt de suggestie gedaan om na af loop van theatervoorstellingen iemand bij de uitgang van de ga rage neer te zetten die het hek voortdurend open laat staan en de uitrijkaart in ontvangst neemt. „We gaan nu dit proberen en dan zien we wel hoe het loopt", reageert Van Schaik. „Sinds de snelheid van de deuren is aange past heb ik geen klachten ge hoord. Dus misschien zijn de problemen al opgelost." MIDDELBURG - Een veertig jarige man uit Terneuzen is gisteren in Middelburg voor het rijden tijdens een ontzegging veroordeeld tot drie maanden rijontzegging en 28 uur werk straf. Politierechter N. van Spronssen hield in de strafmaat deels reke ning met de omstandigheden, maar wees ook op eerdere ver oordelingen voor soortgelijke verkeersdelicten. De Temeuzenaar had zich op 11 februari genoodzaakt gevoeld in een auto naar Gent te rijden om zijn ernstig zieke vader in het ziekenhuis te bezoeken, terwijl hem een rijverbod was opge legd. De verdachte kwam niet ver, want agenten zagen hem in de bebouwde kom van Terneu zen rijden. „Ik had niemand om le Het duurde een halve minuut voordat de deuren van de parkeergarage onder het Theaterplein open en dicht waren. Daardoor ontstonden bij het in - en uitrijden regelmatig files. foto Wim Kooyman te rijden. Ik tolkte in het zieken huis voor mijn vader", zei hij. Zijn raadsman, W. Suijker- buijk, voegde eraan toe dat zijn cliënt het enige familielid was dat dagelijks in het ziekenhuis aanwezig kon zijn. Volgens officier van justitie R. Jeuken was er geen sprake van overmacht. Hij eiste een half jaar rijontzegging en 28 uur werkstraf. door Gino van den Broecke SAS VAN GENT - De stadsraad Sas van Gent is mordicus tegen de komst van een koffieshop in het centrum van de stad. Dat verklaarde voorzitter H. Dor- tant gisteravond tijdens de maandelijkse vergadering van de raad. Een week geleden gaf R. Ing- hels, eigenaar van kledingzaak Jeroen-Clips, aan dat hij zijn zaak tot softdrugszaak wil om bouwen. Nadat eerder burge meester J. Lonink al een duide lijk nee liet horen, kwam de stadsraad met een zelfde oor deel. „Wij denken niet, dat de in woners en ondernemers van Sas op dergelijke Belgische klanten zitten te wachten." Secretaris) 'e„ Voermans had links en reck i zijn oor al te luister geleg If „Steeds weer hoor ik geluide dat mensen het een raar pij in vinden. En ik sluit me da; -f volledig bij aan. Ik denk nu '"j1 dat er ook maar één normaalde m kende Sassenaar op die overla zit te wachten", aldus Voe mans. Volgens de secretaris was er Jj ding waar Inghels zeker gelij oc in heeft. „Dat er met die troi meer te verdienen is, dan mi |j zijn kledingwinkel. Daar i denk ik niets over gelogen, mai laat die mensen maar gewon lekker richting Terneuzen gaj ik om hun spulletjes aan te schal is,i fen. Voor zo'n plan is dus hier to taal geen draagvlak." DEN HAAG - Als Nedalco in Sas van Gent een biobrandstof- fenfabriek opent, kan die moge lijk profiteren van het langer openblijven van de kerncentrale in Borssele. Gisteren heeft minister Wijn (CDA, Economische Zaken) aan de Tweede Kamer geschreven waaraan hij de 250 miljoen euro gaat besteden die de overheid in vesteert in duurzame energie. Dat bedrag is afgesproken in het convenant over het openho, "a den van de kerncentrale t 2033. Wijn wil 60 miljoen eui uitgeven aan de productie v; n innovatieve biobrandstofft voor transport. Verder wil 1 onder meer geld steken in de a vang en opslag van broeikasgas sen (schoon fossiel), een praktij sche uitwerking van het C0,-n j, ductieplan van zijn ministerie en het stimuleren van beginnen de innovatieve, energiegerei «c teerde bedrijven. Het vervolg van de familie berichten van pagina 12 Heden is overleden mijn lieve, zorgzame man G. Eykelenboom in de leeftijd van 86 jaar., Middelburg: Magda Eykelenboom - Kampman 4354 BA Middelburg, 30 november 2006 Henri Dunantlaan 22 De crematieplechtigheid heeft in besloten kring plaatsgevonden. Bedroefd om het verlies, geven wij u kennis dat na een werkzaam en zorgzaam leven rustig is ingeslapen mijn geliefde man. onze lieve pa, opa en overgroot vader Petrus Blommaert in de leeftijd van bijna 88 jaar. Burgh-Haamstede, J. Blommaert-Dijkgraaf Schagen. Joop en Nannie Richard Miranda en Ruiger Lucas Hansweert, Marian f en Henk Erik en Jolanda Burgh-Haamstede, Marijke en Frits Vincent en Heike Marjolijn en Edwin 3 december 2006 's Gravenmeet 15 4328 PG Burgh-Haamstede De plechtigheid voorafgaande aan de crematie zal gehouden worden donderdag 7 december om 10.00 uur in het crematorium te Middelburg, Westelijke Oude Havendijk 3. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. Bedroefd hebben wij kennisgenomen dat onze lieve broer, zwager en oom Petrus Blommaert is overleden. Middelburg: Zr. M.J.C. Blommaert Zierikzee: M.C.C. Blommaert-van Wanrooij neven en nichten Groot is de leegte die zij achterlaat. Mooi zijn de herinneringen die blijven. Met dankbaarheid omdat we haar zo lang in ons mid den mochten hebben maar bedroefd omdat ze nog zoveel voor ons betekende, delen wij u mede dat rus tig en kalm is ingeslapen onze lieve zorgzame moeder Anna Geensen-Versluijs weduwe van Marinus Frans Geensen in de leeftijd van 90 jaar. Vlissingen: Rob en Joke Smit-Geensen 4 december 2006 Dreesstraat 26 4384 DC Vlissingen Onze moeder is overgebracht naar uitvaartcentrum Overtoom Groen, Van Dishoeckstraat 620 te Vlis singen, alwaar geen bezoek. De plechtigheid voorafgaande aan de crematie zal plaatsvinden op vrijdag 8 december om 10.00 uur in crematorium Middelburg, Westelijke Oude Haven- dijk 5 te Middelburg. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematori um. Geen bezoek aan huis. De Heer is mijn herder Psalm 23 "Je laten gaan is niet het moeilijkste maar je nooit meer zien en spreken dat doet pas pijn" Bedroefd, maar ook dankbaar dat hem verdere pijn bespaard is gebleven geven wij kennis van het overlijden van onze lieve vader, schoonvader en opa. •fr Eindhoven, 21 juli 1918 t Middelburg, 2 december 2006 Rien en Maike Wisse - Vinke Caroline en Gertjan, Robbert Rens en Lieke Wisse - v.d. Vondervoort Wouter, Friedeke Margo Wisse en Hans Remijn Joost In besloten familiekring brengen wij vader naar zijn laatste rustplaats, geheel overeenkomstig zijn wens. U kunt afscheid nemen van vader op woensdag 6 december van 19.00 tot 19.30 uur in het Rouwcentrum aan de Van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen. Vader wordt begraven op de Algemene Begraafplaats te Middelburg. CorrespondentieadresM. Wisse, Prooyenseweg 16a, 4332 RD Middelburg Dankbaar dat hij niet verder meer hoeft te strijden, maar verdrietig om het verlies geven wij u kennis dat in zijn vertrouwde omgeving is overleden mijn lieve man. onze vader, schoonvader, opa en opa Zeeland Marinus de Bruine Echtgenoot van Cornelia Wisse In de leeftijd van 93 jaar. Kortgene: C. de Bruine-Wisse Hoogvliet: Jan en Nel Vlissingen: Adri en Nellie Kortgene: Leny in herinnering Klein- en achterkleinkinderen 4484 AR Kortgene. 4 december 2006 Willem Alexanderstraat 85 De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden op vrijdag 8 december om 13.00 uur in het Dorpshuis "de Pompweie". Bemhardstraat 2/A te Kortgene, waarna de begrafenis zal plaats vinden om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Kortgene. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het Dorpshuis "dePompweie". Lieve Buurman Rust zacht, we zullen je missen. Willem en Marian Westerweele Toch nog onverwacht hebben we afscheid moeten nemen van onze lieve moeder, schoonmoeder en oma Jaantje Verijzer weduwe van Toon Roose in de leeftijd van 94 jaar. Nisse: Rinus en Elly Marteyn Jeroen en Anja Axel, 30 november 2006 Correspondentieadres: Vemovenhoekslraat 10 4443 AR Nisse De crematieplechtigheid heeft in besloten kring plaatsgevonden. Dankbetuiging Uw belangstelling in welke vorm, tijdens de ziekteperio de. na het overlijden en bij de begrafenis van mijn geliefde vrouw, onze lieve moeder en oma Leuntje Wattel-de Visser heeft ons erg goed gedaan en is ons tot steun geweest. Voor uw meeleven betuigen wij u onze oprechte dank. J. Wattel Kinderen en kleinkinderen Veere, december 2006 In Memoriam Piet Riemens Niemand die het weten kan hoeveel wij van je houden Niemand die ons troosten kan in ons verdriet om jou Niemand die begrijpen zal hoe vreselijk wij je missen Niemand die beseffen zal hoe erg die pijn wel is We missen je... Lia Riemens-Bogerd Richard en Brigitte Romy Daniëlle en Jacco Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN Kantoor en rouwcentrum: Van Dishoeckstraat 620 4382 XW Vlissingen Telefoon: 0118-413417 Op woensdag 6 december a.s. om 20.00 uur organiseert Crematorium Terneuzen een Memorial Concert. Op speciale wijze zullen wij onze dierbaren herdenken die niet meer bij ons zijn. Muzikale begeleiding: Midas Duo (harp/fluit) Het Memorial Concert in Crematorium Terneuzen, Bellamystraat 28c, 4532 CP Terneuzen is vrij toegankelijk vanaf 19.30 uur. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen op telefoonnummer (0115) 62 36 29 of06 - 51 62 1625. Crematorium Omega Combi: pure visolie lijnzaadolie teunisbloemolie Omega Combi is een uitgebreid vetzuren- complex. Het bevat drie bekende essenti ële vetzuren, te weten omega-3, omega-6 en omega-9 vetzuren. De essentiële vet zuren kan het lichaam niet zelf aanmaken en is daarvoor dus volledig afhankelijk van de voeding. Essentiële vetzuren spe len een fundamentele rol bij allerlei lichaamsprocessen. Natuurlijke vitamine E is aan de formule toegevoegd om de essentiële vetzuren te beschermen. Essentiële vetzuren zijn namelijk kwetsbaar en ontleden snel. Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Sas van Cent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 Kruiningen: Drogisterij de Esculaap, Hoofdstraat 69 voedt en beschermt de huid, onder andere bij veroudering houdt de gewrichten soepel helpt bij verlaging van het cholesterolgehalte houdt de bloedvaten soepel en elastisch bevordert het natuurlijke afweersysteem bevordert de stofwisseling in het algemeen beschermt gezonde cellen en weefsels bij veroudering NIEUW: Omega Combi 3-Junior Verhoogt de concentrati en verbetert leerprestaties. Brengt uw kind tot rust. verpakking Omega Combi (50 st) van 16,95 voor 14,95 1 voordeelverpakking Omega Combi (100 st) voor 24,95 Omega Combi-3 Junior van 12,95 voor 9,95 geldig t/m 2 weken na verschijningy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 38