PZC Actieteam tegen drugsoverlast NIEUWS GETIPT VOOR U Scholieren voelen zich de sjaak Projectontwikkelaar staat te trappelen Internetcafé in Warande Sint-Jansteen PUZZELPAUZE Compleet slapen in Zeeland morgana Kies gezond voorkat hond wf SSSL-z Foutje Wijkbeheer Terneuzen pleit voor gezamenlijke aanpak ordehandhavers Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 dinsdag 5 december 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen Vissenhuid als sieraad om de hals •plMSiVÉ >Qt:elnf (Advertentie) MEER DAN SLAPEN GOES DE SCHIPPER WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! ieve Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 (Advertentie) SLUITING PUBLIEKSBALIES i;---'"* De publieksbalies in Axel en Terneuzen sluiten vandaag, 5 december, om 16.00 uur. De balie in Sas van Gent is zoals gebruikelijk tot 17.00 uur geopend. door Frank van Cooten SLUIS - Projectontwikkelaar De Delta wil zo snel mogelijk be ginnen met de bouw van het ap partementencomplex De Smeed- toren in Sluis. Er is een bouw plan gemaakt voor het gebied begrensd door de Brugstraat, Vleeshouwerijstraat en Burge meester van Hootegemstraat. Het bestemmingsplan staat de bouw van appartementen niet toe. Daarom willen burgemees ter en wethouders een vrijstel lingsprocedure opstarten. De meningen in Sluis zijn verdeeld over De Smeedtoren. Het college wil de procedure toch al beginnen om eventuele bezwaren serieus te kunnen be oordelen. Nu is er alleen een voorlichtingsbijeenkomst ge weest en het plan is nog niet de finitief. Bovendien is de kans op een schadeclaim van de project ontwikkelaar volgens het colle ge groot als het plan wordt afge schoten zonder serieuze afwe ging. Gedurende het doorlopen van de procedure zijn er vol doende mogelijkheden tot het in dienen van zienswijzen en be zwaren. De gebouwen van de voormalige bibliotheek, de gymzaal en de school staan leeg. Om verpaupe ring te voorkomen, wil het colle ge deze gebouwen zo snel moge lijk slopen. Daarnaast is de kans groot dat subsidiekranen worden dichtgedraaid als niet binnen een bepaalde termijn met de werkzaamheden wordt begonnen. Tijdens een informatieve bijeen komst zijn vragen gesteld over de blinde muur en de aanwezige speeltoestellen. Voor de speeltoe stellen is inmiddels een nieuwe plaats gevonden. Met de bewo ners van de tegenoverligende woningen wordt gezocht naar een oplossing voor de blinde muur. Het nieuwe appartementencom plex komt in de Steenen Beer. Dit gebied maakt onderdeel uit van het bestemmingsplan Kom Sluis waarvan een herziening in voorbereiding is. Maar de aan passingen nemen nog een be hoorlijke tijd in beslag. Omdat de projectontwikkelaar snel wil beginnen, ligt het, stelt het colle ge, niet voor de hand De Smeedt oren mee te nemen in wijzigings voorstellen voor het nieuwe be stemmingsplan. De voorgenomen vrijstellings procedure komt 12 december aan de orde in de vergadering van de raadscommissie ruimte. De vergadering begint om 19.30 uur in het Sluise belfort. door Raymond de Frel AARDENBURG - Zo'n veertig West-Zeeuws-Vlaamse studen ten vrezen dat zij door de invoe ring van een nieuwe busdienstre geling van Veolia straks elke dag 'de sjaak zijn'. Reden? Bus lijn 12 van Eede en Aardenburg naar Oostburg verdwijnt. Vervoersmaatschappij Veolia Transport Nederland neemt per 10 december de busdiensten in Zeeuws-Vlaanderen over van Connexxion. Tot woede van een aantal West-Zeeuws-Vlaamse leerlin gen van het ROC Westerschelde in Terneuzen worden de lijnen 12, 3 en 4 vervangen door uur diensten met kleine bussen. De zeventienjarige leerlinge Sabri- na Verpraet uit Aardenburg neemt met een brief aan de Zeeuwse gedeputeerde Maria le Roy het voortouw. „Lijn 12 be gint 's ochtends om zeven uur. Eerst gaat hij naar Eede, dan naar Aardenburg en in Oost burg vervolgt hij als lijn 1 rich ting Terneuzen. Dit is een heel drukke rit, want alle scholieren van het ROC gaan met deze bus mee. Nu is er wel één of andere oplossing uitgevonden, maar wat is dat nou weer voor een op lossing? Er rijdt om half zeven tot Oostburg een busje, waarin maximaal acht personen kun nen zitten. Denken jullie nou echt dat wij daar allemaal in kunnen? Nou echt niet, in Aar denburg zitten nu al twintig mensen in een normale bus", schrijft Sabrina. Ruimtegebrek is niet het enige probleem, zo vervolgt ze. „We komen door de nieuwe regeling diie kwartier te vroeg aan bij school. We worden dan echt nog niet binnengelaten. En dan is er nog een andere 'oplossing': een normale bus, die om half acht 's ochtends vertrekt. Dan mis sen we een halfuur van de eerste les. Uiteindelijk zijn wij, de scholieren, dus de sjaak. Wij moeten bij elk vak meer dan tachtig procent van de lessen aanwezig zijn, anders mogen we geen toetsen maken. En het niet maken van toetsen kan er weer toe leiden dat we van onze oplei ding worden gekickt. Willen jul lie dit op jullie geweten heb ben?" Gedeputeerde Le Roy stelt dat het niet zover hoeft te komen. „De provincie heeft met Veolia afgesproken dat alleen bij magere bezettingen kleine bussen mogen worden ingezet. Als er dus 's ochtends meer dan twintig mensen staan te wach ten, moet er met groter materi eel worden gereden." Le Roy vraagt Veolia nog niet om de vertrektijden in de vroege ochtend te veranderen. „We moeten eerst eens goed kijken wat de effecten van de nieuwe dienstregeling zijn. Deze leerlin gen komen straks of een halfuur te vroeg of een halfuur te laat op school. Maar als ze een half uur te vroeg arriveren, zijn ze op school in elk geval niet de sjaak." Deze rubriek is opgenomen in alte regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoeni Meer informatie. e-malL infoSnrp.nl oxv. Nieuws gelipt voor u! door Harold de Puysseleijr SINT-JANSTEEN - Sinterklaas opende gisteren het internetcafé in de Warande in Sint-Jansteen. Belangstellende oude ren kunnen wekelijks in het gemeen schapscentrum De Warande kennisma ken met de mogelijkheden van de com puter. De plaatselijke ouderenbond, het seniorenweb St. Jansteen en de Stich ting Welzijn voor Ouderen (SWO) in de gemeente Hulst spelen hiermee in op de interesse van ouderen voor de compu ter. De animo voor het internetcafé is gebleken tijdens een eerder gehouden enquête onder deze doelgroep. Het inter netcafé is ingericht in een speciale ruim te van het gemeenschapscentrum De Warande. Ouderen kunnen hier iedere maandag vanaf 13.30 uur gratis aan schuiven achter de computer. Door tech nische ondersteuning van het senioren web wordt het werken met internet en e -mail onder de aandacht gebracht. Ver der staan er themabijeenkomsten op de rol. Dan wordt onder meer ingegaan op fotografie, intemetbankieren en mu ziek beluisteren. foto Wim Kooyman Bij aankoop van een verpakking Exclusive Proleins van 12kg krijgt u een 3kg verpakking GRATIS! Alleen verkrijgbaar in de dierenspeciaalzaak, dus niet in de supermarkt. Actievoorwaarden: www.royalcanin.nl Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en mei 9 precies één keer voorkomen. zeeuwse almanak De twee agenten stapten zelf verzekerd op hun doel af: een woning aan de Kanaalkade in Axel. De bewoner zag hen aankomen en spoedde zich naar de deur. Een ongeluk van een familielid of andere rampspoed? De agent en agente namen de man van top tot teen op en droegen hem, bepaald onvriendelijk, op mee te komen naar het bu reau. Maar de Axelaar wilde eerst wel eens weten waaróm hij mee moest. De agent bits: „Dat zul je zelf wel het beste weten." De man wist van niets en weigerde resoluut. Terwijl de agent zich gereed maakte voor een heuse over meestering, keek zijn vrouwe lijke collega voor de zeker heid nog even op de envelop pe. Kanaalweg Sluiskil, las ze hardop. Toen de Axelaar dat hoorde, sloeg hij de deur ver ontwaardigd met een klap dicht. Z'n vrouw hoorde hem roepen: „En zie maar d voet terugkrijgt!" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes Minder druk in Liefkenshoek KALLO - Na twee recordjaren valt het aantal voertuigen dat via de Liefkenshoektunnel de Schelde bij Antwerpen kruist, dit jaar flink terug. In 2004 en 2005, toen de Ant werpse Ring werd gereconstrueerd, verwerkte de toltun- nel iets meer dan zeven miljoen voertuigen. In het 'norma le' jaar 2003 waren het er 4,9 miljoen. Dit jaar passeerden 5,7 miljoen voertuigen de tunnelpoortjes. Het geeft, volgens de tunneldirectie, duidelijk aan dat het gebruik van de Liefkenshoektunnel gestaag groeit. Vijf tien jaar na de ingebruikname is de tunnel een onmisbare schakel in het internationale wegennet, maar de groei is ook te danken aan de snelle ontwikkeling van de Waas landhaven op de linker Scheldeoever. In het eerste voile jaar dat de tunnel in gebruik was, in 1992, passeerden nauwelijks 2 miljoen voertuigen. Nu stevent de tuimel af op 6 miljoen passages per jaar. Was de schuldenlast in 1995, door het tegenvallende aantal gebruikers, opgelo pen tot bijna 300 miljoen euro, nu draait de tunnel alweer jaren met winst. De netto-winst bedraagt dit jaar 13.5 mil joen. De verwachting is dat de tunnel in 2009 schulden vrij is. Twee vrouwen gewond geraakt bij aanrijding ZAAMSLAGVEER - Op de kruising Veerstraat/OudeZee- dijk/ Zaamslagsedijk is gister ochtend rond acht uur een acht tienjarige bromfietsster uit Hulst gewond geraakt bij een aanrijding. Een 50-jarige automobiliste uit Axel gaf geeii voorrang aan de 18-jarige bromfietsster. Het meisje werd met inwendig letsel naai- het ziekenhuis ge bracht. Ook de automobiliste uit Axel raakte gewond, over de aard van haar verwondingen is niets bekend. Advertentie door Wout Bareman TERNEUZEN - De stroom drugstoeristen van en naar Ter neuzen kan worden ingedamd als de gemeente, politie, de twee koffieshophouders en de onder nemerskoepel Coördinatie Ma nagement de handen ineen slaan. Ze zouden een team moe ien vormen, dat goed gecoördi neerde acties voorbereidt om de overlast van het drugstoerisme te beperken en zelfs in positieve zin om te buigen. In een notitie stelt de afdeling wijkbeheer van de gemeente vast dat de parkeerwachters, cle bijzondere opsporingsambtena ren én de politie de paar dui zend drugstoeristen die dage lijks haar Terneuzen afreizen, nauwelijks de baas kunnen. Het aantal inzetbare 'manschappen' is te gering. Bijkomend pro bleem is dat de verschillende or dehandhavers nu vaak onafhan kelijk van elkaar in actie komen en dat levert nauwelijks resul taat op. Een gezamenlijke, goed gecoördineerde en gerichte aan pak zal daarentegen wél vruch ten afwerpen. Het actieteam zou daarvoor bepaalde periodes moeten aanduiden die elkaar in snel tempo moeten opvolgen, zo dat de drugstoeristen binnen de kortste keren op de hoogte zijn van wat kan en wat niet kan. Wijkbeheer geeft in de notitie een voorbeeld van de bepleite ac ties. In een week voert de politie intensieve verkeerscontroles uit op de belangrijkste route die de drugstoeristen volgen: de Trac- taatweg. Auto's met mankemen ten moeten van de weg worden gehaald en boetes dienen direct te worden voldaan. In diezelfde week treden de par keerwachters en bijzondere op sporingsambtenaren rigoureus op tegen alle foutparkeerders. Een wegsleepregeling voorkomt dat met name de Franse bezoe kers hun bekeuring achteloos weggooien. In de actieweek wor den agenten, parkeerwachters en bijzondere opsporingsambte naren vergezeld door Franse en Belgische agenten. De koffie shops informeren hun klanten over de wijze waarop de (ver- keers- en parkeerjorde in Ter neuzen zal worden gehandhaafd en Coördinatie Management wijst de bezoekers, ook in hun moedertaal, op de gastvrijheid van de Temeuzense binnenstad. Sfeer Wijkbeheer: „Dit alles moet wor den gepresenteerd in een sfeer die aangeeft dat het bezoek aan de binnenstad en het verblijf daar voor iedereen aangenaam kan zijn mits de overlast ver dwijnt." In dat verband wordt gewezen op het sekstoerisme, dat ooit tienduizenden zuiderbu ren naar bioscoopjes en seks shops in met name Sluis en Hulst voerde. Volgens de samen stellers van de notitie was de pornografie destijds een net zo beladen onderwerp als de soft drugs nu is. Maar de horden Bel gen die toen de grens over trok ken, bleven ook komen op het moment dat postorderbedrijven en (nu) internet diezelfde porno grafie binnen ieders bereik brachten. „Ze grepen terug naai de gastvrijheid en gezelligheid, die ze ondervonden toen ze op jonge leeftijd met een heel an der doel die grensplaatsen be zochten. Terneuzen bevindt zich nu in een soortgelijke situatie. De toeristen bevinden zich al op Temeuzense bodem, het komt er nu op aan ze vast te houden." De actieweken moeten er daar bij voor zorgen dat het kaf van het koren wordt gescheiden. De notitie werd onlangs bespro ken in de wijktafel van de bin nenstad Terneuzen. Daar werd besloten de suggesties verder uit te werken. Ook morgenavond, tijdens een informatieavond over de drugsproblematiek in het stadhuis van Terneuzen, komt de notitie aan de orde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35