Geelhoed geeft zijn jawoord Grote voeten kracht van Edenburg Frank Allaart hoopt nu op meer goals PZC as Arnemuiden-spits Van Steveninck zwaar geblesseerd NAC praat verder met Leonardo Trainer bij Terneuzense Boys topscorer Carola Paauwe derde in Maasdijk Arsenal zeker vier weken zonder smaakmaker Henn uitslagen dinsdag 5 december 2006 door Jan Dagevos TERNEUZEN - De voetbalclub Terneuzense Boys heeft in Leen- dert Geelhoed een nieuwe trai ner gevonden. De oefenmeester uit Kamperland is een verbinte nis voor anderhalf seizoen aan gegaan. Vanavond leidt hij de training en zaterdag zit hij in de uitwedstrijd tegen Roda Boys voor het eerst op de bank. Geelhoed is bij de zaterdag-eer steklasser de opvolger van Dan ny van de Velde, die vorige week zijn congé kreeg. De che mie met de selectie was weg. Bo vendien waren de prestaties on der de maat. Na het ontslag van Van de Velde werd Geelhoed ge polst. De trainer uit Kamper land vroeg een week bedenktijd, waarna jeugdtrainer Eddy van der Hooft even als interim-trai ner fungeerde bij de geplaagde Zeeuws-Vlaamse club. Gisteren hakte Geelhoed de knoop door en besloot het avon tuur aan te gaan. „Ik moest pri vé en zakelijk wat dingen op een rijtje zetten", zegt Geelhoed, die directeur is van een betonwape- ningsbedrijf. „Nadat dat alle maal gelukt was heb ik ja ge zegd. Ik heb Terneuzense Boys altijd al een mooie club gevon den. Bovendien spreekt het ni veau me aan. Ik ben blij om bij zo'n club te mogen werken." Geelhoed was in het verleden ac tief als trainer bij SSV:65 (vier seizoenen), Tholense Boys (twee seizoenen) en Serooskerke (vier seizoenen). Vorig jaar verrichtte hij wat hand- en spandiensten bij de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland. Dit seizoen had hij geen club onder zijn hoede. „Ik wil graag een sportieve uitda ging hebben en op enig niveau werken", legt de 48-jarige Geel hoed uit. „En dan is er in Zee land niet zoveel voorhanden. Daarom ben ik er even uit ge weest, maar het begon nu toch Zege voor koplopers in damcompetitie ZIERIKZEE - In de onderlinge competitie van damclub Zierik- zee maakten de koplopers geen fouten. Jan Flikweert en Jos de Wild wonnen elk hun partij en in beide gevallen was een slag- zet beslissend voor de uitslag. De partij tussen Jan Flikweert en zijn vrouw Ineke ging lang ge lijk op, maar in het middenspel wist Ineke haar lange vleugel niet goed te ontwikkelen. Op een gegeven moment slaagde Jan Flikweert erin met een drie om drie slagzet door te breken, waarop zijn vrouw besloot de partij meteen op te geven. Jos de Wild won van John Ho nig door middel van een mooie slagzet in het middenspel. Bij het uitvoeren daarvan bleef Ho nig op slag staan en wist De Wild met een tempozet naar dam door te breken. Dit bleek gelijk beslissend voor de uitslag te zijn. Winst Boogaard in menwedstrijd in Tolbert TOLBERT - Menner Perry Boo gaard heeft zich tijdens een tlres- suurwedstrijd voor aangespan nen combinaties in het Friese Tolbert in de kijker gereden. De V.lissingse koetsier stuurde in de klasse Z de Friese menie Regje naar een fraaie overwin ning. Met de scox-e van 74 pro cent sleepte de Zeeuwse aan spanning ook het overall-klasse- ment in de wacht. „Regje liep de proef van haar le ven. Alles liep zoals je het graag ziet: fantastische uitgestrekte gangen, een mooie nxime stap en veel buiging. Sinds Miranda Weijermans haar goed door- traint onder het. zadel verkeert de menie in topvorm. De africh ting onder het zadel draagt bij aan de progressie", vertelde Boogaard. wel weer te kriebelen. Ik miste het spanningsveld een beetje." Geelhoed staat voor de taak om met Terneuzense Boys lijfsbe houd in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal af te dwingen. Dat wordt een lastige opgave. Terneuzense Boys staat laatste met slechts zes punten uit elf duels. Geelhoed: „De situatie is niet rooskleurig. Als we er in willen blijven, moeten we zeker twintig punten halen. Dat bete kent dat er nog de nodige wed strijden gewonnen moeten woi"- den. We gaan er de schouders on der zetten. De groep gaat er voor en ik ook. We zien wel waar het schip strandt," Mocht Terneuzense Boys het uit eindelijk niet halen, dan blijft Geelhoed de club trouw. „Ik vind het een leuke club, met mo gelijkheden." Leendert Geelhoed is de komende anderhalf jaar trainer bij Terneuzense Boys. foto Ruben Oreel Dertienjarige zwemmer kijkt op recordjacht over de provinciegrenzen heen door Niels Bouterse VLISSINGEN - In Zeeland heeft de der tienjarige zwemmer Simon Edenburg al le schoolslagrecords al kapot gezwom men. Maar dat vindt hij niet genoeg. Het laatste weekeinde van het jaar (28, 29 en 30 december) wil hij tijdens de internatio nale recordjacht Speedo Swimmeet in Maastricht tussen de beste zwemmers ter wereld nog meer records breken. Simon Edenburg behoort op de school slag tot de top van Nederland. Hij heeft twee Nederlandse en tal van Zeeuwse ti tels op zijn naam en in september werd de waterrat uit Kerkwerve als tweede Zeeuw opgenomen in de nationale B-se- lectie. „Zwemmen is voor mij gezellig heid", vertelt hij. „Maar er moet wel ge wonnen worden", voegt vader Cees Eden burg eraan toe. Edenburg heeft een Ne derlandse vader en een Surinaamse moeder. Op de vi-aag van wie hij het zwemmen heeft geërfd, moet zijn vader lachen. „Niet van ons. Zijn moeder kan niet zwemmen en ik ben er ook geen ster in. Hij is gewoon een talent." De Schouwen-Duivelander begon onge veer zes jaar geleden met zwemmen. Hij zag zijn drie jaar oudere zus van de jeugdreddingsbrigade naar het wedstrijd- zwemmen verhuizen en volgde hetzelfde traject. Al snel werd hij bij de Zierikzee- se vereniging Onderdak ontdekt door zwemtrainer Johan Plaisier, die hem een paar jaar onder zijn hoede nam. „Simon kwam toen pas uit het zwembad als hij zijn tegenstanders twee keer had inge haald", vertelt zijn ti-otse vader. Op dit moment traint Simon Edenburg onder Thierry Potin van de Middelburg se zwemvereniging Luctor et Emergo. Daarvoor rijdt hij samen met zijn vader twee keer per week naar het vrijburgbad in Vlissingen. Cees Edenburg: „Dat vin den we niet erg, want Thieny is een goe de begeleider met een groot hart. Hij gaat altijd mee naar de wedstrijden en onlangs kwam hij Simon nog ophalen voor een extra training in Deventer on der leiding van Ron Dekker." De jonge Edenburg vond dat bezoek aan de voor malig Nedei'lands kampioen en school slagspecialist fantastisch. „Hij heeft me allemaal tips gegeven over de schoolslag. En hij weet hoe het moet. Techniek Trainer Potin legt uit dat die technische tips erg belangrijk zijn. „Schoolslag is de langzaamste slag, maar er komt veel tech niek bij kijken." Edenburg traint sinds- kort ook volop de andere onderdelen, zo als de borstcrawl en de vlinderslag, maar het belangrijkste onderdeel blijft de schoolslag. Potin: „Hij kan zich het beste concentreren op zijn specialiteit en dat is de schoolslag. Als hij zo doorgaat, komt hij op dit onderdeel nog heel ver." Na Nederlandse titels bij de minioren 5 en 6 kwam Edenburg in juni dit jaar bij de junioren 1 net tekort ten opzichte van concurrent Jens Bakker uit Amsterdam. Bakker is volgens Cees Edenburg licha- door Eugène de Kok SEROOSKERKE - Met een aan tal dat elk seizoen ruwweg rond de vijftien goals schommelt, is Frank Allaart de laatste jaren een constante factor in de hogere regionen van het Zeeuws topscorersklassement. Dit jaar hoopt de aanvaller van Seroos kerke stiekem op meer. „Elke wedstrijd krijg ik een paar kan sen. Een goede spits benut er daar altijd wel één van." Eén op één. dat is het doel van de 25-jaiTge Frank Allaart dit seizoen. De aanvaller ligt tot nu toe goed op schema. In de negen wedstrijden die hij dit seizoen speelde, maakte hij al twaalf, treffers. Drie duels was hij „Een spierscheu- ring in mijn bovenbeen"., zegt Allaart over wie het misver stand bestaat dat hij blessurege- voeüg zou zijn. „Dat is een voor- oordeel dat veel mensen hebben. In 2001 ben ik geopereei'd aan mijn kruisband. In de seizoenen daarvoor miste ik altijd wel wat wedstrijden, maar daarna niet meer. Vorig jaar speelde ik alles tot drie duels voor het einde. Toen brak ik mijn kaak. Een blessure waar ik weinig aan kon doen. Aan die spierscheuring ook niet. Tegen Heinkenszand kreeg ik een keiharde trap op mijn bovenbeen." Zaterdag maakte de nu volledig fitte Allaart het enige doelpunt in het duel met Bevelanders (1-0). „Die goal bleek achteraf kijkt de accountant in opleiding terug op de wedstrijd tegen het team uit Kamperland. „Maar ik had vooraf op meer van ons gerekend. Zelf had ik ook wel wat meer goals willen maken, maar het was niet best." Het duel van de nummer twee in de derde klasse A van het za terdagvoetbal met de nummer elf was typerend voor dit sei zoen van runner-up Seroosker- ke. Het loopt stroef bij de Wal- chenaren. „De meeste wedstrijden winnen we met een klein verschil. Er is nog niet één duel geweest dat we gemakkelijk wonnen. We zijn vaak in balbezit, maar in de eindfase naar de goal toe gaat het vaak fout. Het ontbreekt bij sommige spelers op het moment aan zelfvertrouwen om die eind- pass te geven. Als ze een man in 4%4» 4» 4» 4% klasse goals factor totaal MAASDIJK - Tijdens een dres- suurwedstrijd in Maasdijk de den de Zeeuwse combinaties van zich spreken. In de Prix Sint Geoi'ge stuurde Carola Paauwe My Dream met 64,63 procent naar een derde plaats. Chantal Nijpjes eindigde met Hexagons Indiamanda met 63,38 procent als zesde. In de ZZ-licht trok Chantal de Rooy de progressieve lijn met de ruin Nairobi door. In rubriek A eindigde de amazone uit Yerse- ke met 61,57 procent als derde. In rubriek B werd Iris Verhage uit Wemeldinge met Westveer's Heidi met 60,71 zesde. Een derde plaats was er ook voor Nijpjes in de klasse ZZ- zwaar met Hexagons Rodinde. De Middelburgse scoorde 62,74 procent. 1 Jan Huygens Hoek HB 14 2 28 2 Marinus Baas Arnemuiden 2E 15 1,5 22,5 3 Robin de Pagter GPC Vlissingen 2E 13 1,5 19,5 4 Ewout de Graaf SVD 4A 19 1 19 Levi Waisapy Jong Ambon 5B 19 1 19 6 Dennis de Nooijer RCS 2E 12 1,5 18 Frank Allaart Serooskerke 3A 12 1,5 18 8 Dave Bout Colijnsplaatse Boys 4A 16 1 16 9 Dennie Ie Comte Duiveland 3A 10 1,5 15 Evert Eikenhout Zeelandia Middelburg 3A 10 1,5 15 11 Erik van Haaften Smerdiek 48 14 1 14 12 Lunven Vermeer GPC Vlissingen 2E 9 1,5 13,5 René-Miehel Gerritsen Veere 3A 9 1,5 13,5 Eddy van den Bosch Steen 3A 9 1.5 13,5 15 Padden van de Water Oostkapelle 1C 6 2 12 Marco Faassen Terneuzense Boys 1C 6 2 12 Jorrit Schuurman Dauwendaele 3A 8 1,5 12 Niels Mulder Nieuwdorp 3A 8 1,5 12 Christoph Praet HW'24 3A 8 1.5 12 Arno van de Berge Kruining'en 48 12 1 12 Arjan Smalheer ZSC'62 4B 12 1 12 Dave de Booy Hulsterloo 4A 12 1 12 Jonh Sommeijer Volharding 56 12 V 12 de -rug hebben, kiezen ze snel voor een tikje terug of een breed tepass. Ik ben onderdeel van die aanval. Ik scoor misschien goed, maar we moeten meer kansen af dwingen. Ik heb als spits altijd een man in mijn rug, maar ik zou wel meer aangespeeld wil len worden. Maar", relativeert hij alles, „we staan gewoon tweede." Het gat met Nieuwdoi*p is mo menteel zes punten. Dé zo ver langde titel en promotie naar de tweede klasse lijken dus even uit beeld voor Serooskerke. „De laatste jaren denk ik elk seizoen dat we het kunnen halen, maal ais we dat telkens niet doen, komt er een jaar dat het er niet inzit. Ik zou graag hogerop gaan met Seroos, maar ik wil kijken hoe ver ik kan komen", zegt de speler die aan het einde van de laatste seizoenen telkens werd gebeld door hoger spelende clubs. „Misschien mislukt het op hoger niveau gx-andioos, maar dan kan ik in ieder geval zeggen dat ik het heb gepro beerd. Ik wil niet op mijn 35e spijt hebben en zeggen dat ik nooit hoger heb gespeeld dan de derde klasse omdat Seroos nooit promoveei'de." door Koen de Vries GOES - Voetbalvereniging Ar- nemuiden moet het de komende maanden doen zonder Bart van Steveninck. De veelscorende spits van de zaterdag-tweede klasser brak zaterdag in de slot fase van de wedstrijd tegen Tholense Boys (2-2) zijn kuit been en liep een ontwrichte en kel op. Bart van Steveninck liep de zwai-e blessure op bij een botsing met de doelman van de tegenpartij. „Het was geen opzet", bezweert de inwoner van Yerseke. „Hij was gewoon te laat. Ik tikte de bal bij de achterlijn net voor hem weg, waarna hij met zijn volle gewicht bovenop mijn been viel." De arbiter van dienst had niet meteen in de gaten dat het me nens was. Terwijl heel Amemui- den om een penalty schreeuwde, liet de man in het zwai-t gewoon doorspelen. Ziekenhuis Toen het spel na veel vijven en zessen eindelijk stillag, duurde het nog lang voordat een bran card ter plaatse was. Nadat de ambulance hem in het zieken huis had afgeleverd, bleek Van Steveninck zijn kuitbeen te heb ben gebroken. „Het is een mooie breuk. Het herstel zal misschien een week of vijf, zes duren", verwacht Van Steveninck. „Waarschijn- lijk neemt het hei-stel van mijn enkel meer tijd. Hij is als het ware uit de kom geschoten, waardoor de banden flink zijn opgerekt." Van Steveninck ver wacht op zijn vi-oegst eind fe bruari weer in actie te kunnen komen. Knie De blessure past wel in het plaatje van het seizoen dat de dertigjarige voetballer door maakt. „Ik ben zelden gebles seerd, maar dit seizoen is dat an ders. Ik sukkel al tijden met mijn knie. Daardoor speelde i een paar wedstrijden wel en da weer een poosje niet. Het zage naar uit dat het duel met Thole: se Boys het eerste van dit se; zoen zou zijn dat ik helemaa zou afmaken. Het heeft niet z mogen zijn." Gisteren zat Bart van Steve ninck thuis, met zijn been in he gips op de bank. Hij hoopt d; hij volgende week loopgit krijgt aangemeten. Wellicht ka hij dan weer naar zijn werk: Middelburg, waar hij projec: manager bij Scheldebouw is. D vakantie van tien dagen na: Egypte, die volgende week va start zou gaan, is inmiddels gt annuleerd. Karttalent Kuipers wint wedstrijd om Winterpokal KERPEN - De Middelburg se karter Ramon Kuipers heeft in Kerpen de eerste wedstrijd van de Duitse Winterpokal gewonnen. In maart volgt het tweede en laatste deel van het interna tionale kampioenschap. De zestienjax-ige Kuipers, die al jaren als groot talent te boek staat, zorgde er in de kwalificaties voor dat hij op het thuiscircuit van Michael Schumacher vanaf pole position mocht ver trekken. Vervolgens won de Middelbui-ger de eerste manche, werd hij tweede ir de tweede manche en derde in de derde manche. Kuipers pakte daardoor de dagzege. Na deel één van de strijd om de Winterpo kal is hij vanzelfsprekend leider. In totaal deden er 32 karttalenten uit heel Eu ropa mee. De dertienjarige Simon Edenburg traint negen uur per week. Tot vorig jaar voetbalde hij ook nog. „Daar ben ik mee gestopt. Volgens mijn trainer raken je kuiten daar zo gespierd van, dat ze zinken." foto Lex de Meester melijk forser en een kop groter dan zijn zoon, die het niet moet hebben van zijn lengte of kracht. Simon Edenburgs gehei me wapens zijn volgens eigen zeggen zijn grote voeten. „Ik heb nu al maatje 44 en ze groeien nog steeds." Om vooruitgang te blijven boeken - iets wat voor selectiezwemmers noodzakelijk is - traint hij acht uur per week in het zwembad en twee keer een half uur 'aan land'. Dat kost Edenburg zoveel tijd dat hij naast zijn school (tweede jaar van een vmbo-studie) alleen tijd over heeft om een beetje te computeren. „Dat is mijn tweede hobby. Ik ben vorig jaar gestopt met voetballen. Volgens mijn trainer ra ken je kuiten daar zo gespierd van, dat ze zinken." Voor een verbetering van het twaalf jaar oude Nederlands record op zijn favoriete onderdeel, de 100 meter schoolslag, moet Edenburg bij de Swimmeet onder de 1.10,87 zwemmen. „Dat moet te doen zijn", vertelt Edenbui-g, „Mijn persoon lijkrecord staat nu op 1.11,10." van onze sportredactie BREDA - Voetbalclub NAC praat deze week nogmaals met Leonardo over zijn toekomst. „Zolang hij niet ergens anders getekend heeft, mogen wij pro beren hem tot contractverlen ging te bewegen", aldus tech nisch directeur Earnie Stewart. Toch zal hij niet de illusie heb ben dat dat lukt. De insteek zal eerder zijn om te polsen of de aanvaller al in de winterstop vertrekt of niet. „We houden de vinger aan de pols om te voelen welke kant het op gaat." De club heeft de aanvaller geen uiterste datum gegeven waarop hij moet laten weten of de spil al in januari of pas in de zomc verkast. Volgens Stewart hedj zo'n ultimatum geen zin. „Kiji maar hoe PSV het heeft geprfr beerd, en daar i-eageerde hij ooi niet op." De Eindhovenaren hoopten vori ge week van Leonardo te hora of hij trek had in een overgaf' naar de landskampioen. „Ik het geen keihard ultimatum ge hoord", vertelt Hans Core zaakwaarnemer van de voetbal ler. „Wel kan het zo zijn dat a het liefste voor een bepaalde da tum duidelijkheid hebben. Z; niet, dan blijft de belangstel ling, maar zoeken ze ondertus sen ook verder." GPD LONDEN - Arsenal zal het vier tot zes weken zonder Thierry Henry moeten doen. De Franse aanvaller is oververmoeid en heeft last van een heupblessure. Henry ontkracht in de Franse sportkrant L'Équipe de geruch ten dat hij in onmin leeft met coach Arsène Wenger. Henry zou Wenger vorig week de huid hebben vol gescholden nadat hij Janse verslaat Witty tijdens trainingsritje BREDA - Schaatser Maarten Janse jr. uit Wolphaartsdijk had zondag tijdens trainingswed strijden in Breda een bijzondere tegenstandster: de Amerikaanse Chris Witty. Witty is de olympisch kampioe ne van 2002 op 1000 meter. Zij is in Nederland om zich voor te bei-eiden op een rentree in het topschaatsen. In Breda nam ze het op haar specialiteit op tegen Janse. De Zeeuw won nipt: 1.20,32 om 1.20,52. Tijdens dezelde wedstrijden ver beterde Anouk Fase uit Sint An- naland haar eigen Zeeuwse re cord voor junioren op de 1000 meter. Fase reed ruim een secon de sneller dan enkele weken ge leden en finishte in 1.32,03. op de training te horen had ge kregen dat hij niet was geselec teerd voor de met 3-0 gewonM derby van afgelopen weekeind! tegen Tottenham Hotspur. GPl New York. NBA. Minnesota Timberwolves-Philadelpfc 76'ers 95-84, Charlotte Bobcats-Oeln1 Pistons 97-89, Atlanta Hawks-Portia Trailblazers 107-96, LA Clippers-OrU' do Magie 116-91. Breda. Zeeuwse uitslagen op 5# en 1000 meter: Anouk FaseJSintA- naland) 46,13 en 1.32,03, Annemai Pasveer (Arnemuiden) 46,91 en 1.35,8 Niels Mesu (Middelburg) 45,03 e 1.28,93, Maarten Janse jr. (Wolphaait» dijk) 40,61 en 1.20,32, Adriaan Provoff (Domburg) 44,58 en 1.27,21, Ed Looze (Zierikzee) 1.32,95. Mannen. Eerste klasse: Meco/Delta Sport Taxandria 23-15, Groene Ster 2-EMV 29-14, GHV-Tachos 2 36-19, Juf ter'75-Artemis 23-17, PSV 2-White ft mons 2 27-22, Habo'95-Aristos 29-2i Derde klasse: GSC-de Beuk 11-1' HMC 3-Meco/Delta Sport 2 15-® Blauw Wit 2-de Beuk 39-21. Vier* klasse: Avanti 2-EMM 3 10-0(EWV n.o.g.), Taxandria 3-Dubbel D 21-13,Tof- nado'70 3-Dongen 2 28-21 Vrouwen. Eerste klasse: DESK-EMH 15-17, HVW-DOS'80 18-21, White K mons-GHV 18-17, Heerle-PSV 15" Tachos-HMC 22-18, VHC 2-Aris* 12-10. Derde klasse: Avanti 2-Mix* Up 3 13-9, Orion R-HMC 5 ifc SAB-HVM 6-8. Vierde klasse: Oricr Mixed Up 4 12-15, HVM 2-Tornado'70- 21-13.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34