PZC Overleg toekomst kinderopvang NIEUWS GETIPT VOOR U Verplaatsen Sloemonumenten kost twee ton PUZZELPAUZE Stadskantoor Goes is bijna waterdicht Kerstman zit Sint in de weg Compleet slapen in Zeeland t|amorgana Foutje Gemeente Borsele zinspeelt op fusie stichtingen voor peuters en scholieren Kies gezond voor kat hond Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 dinsdag 5 december 2006 Vissenhuid als sieraad om de hals 15 editie Bevelanden-Tholen DEN HAAG - Een 64-jarige vrouw uit Hoogerheide is giste ren wegens het belasteren van haar ex-man in Rilland-Bath door het Haagse gerechtshof ver oordeeld tot een voorwaardelij ke boete van 100 euro. Eerder was de vrouw door de politie rechter veroordeeld tot een voor waardelijke boete van 220 euro. De vrouw ging om principiële re den in hoger beroep. Zij vond dat zij door de politierechter ten onrechte was veroordeeld. De vrouw beschouwt zich niet als dader maar als slachtoffer van de man met wie zij 36 jaar ge trouwd is geweest. De man zou al tijdens het huwelijk in Ril land-Bath hebben rondverteld dat zijn vrouw niet goed in haar hoofd was. De vrouw verhuisde na de scheiding zes jaar geleden naar Hoogerheide. De verhuizing maakte geen ein de aan de problemen. Volgens de vrouw bleef de ex-man haar achtervolgen door lelijke verha len in het dorp rond te strooien. De vrouw reageerde met laster- brieven aan de voormalige werk gever van haar ex-man en ande re bekenden. Tegen de vrouw was in hoger beroep door de hof- aanklager een voorwaardelijke boete van 220 euro geëist. De ad vocaat van de vrouw bepleitte ontslag van rechtsvervolging we gens psychische overmacht. Rond de Sloedam is Prorail volop bezig met de aanleg van het spoorwegviaduct dat over de A58 komt. foto Lex de Meester door Maurits Sep ARNEMUIDEN - De Stichting Steun Bevrijders Walcheren blijft streven naar verplaatsing van het monument op de Sloe dam. De stichting heeft daar voor ruim 200.000 euro nodig. Dit blijkt uit berekeningen die de stichting heeft laten uitvoe ren. Locatie De Tol bij Amemui- den houdt de voorkeur van de stichting. Daar moet een nieuwe gedenkplaats komen die niet al leen gaat over de strijd om de Sloedam maar over de hele Slag door Frank Balkenende GOES - Dik een jaar na de ople vering is het Goese stadskan toor nog niet honderd procent waterdicht, maar zijn de lekka ges grotendeels bedwongen. Enkele weken terug stelde bur gemeester D. van der Zaag de hoofdaannemer Ballast Nedam een ultimatum: binnen vijf we ken moest het dak lekvrij zijn, anders zou de gemeente juridi sche stappen zetten. MEER DAN SLAPEN GOES DE SCHIPPER WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. Sindsdien klauteren werkne mers van Ballast Nedam onop houdelijk over het stadskan toor, en met name de zogeheten watertrap, om te speuren naar gaatjes waardoor regenwater naar binnen sijpelt. Volgens een gemeentewoord voerder zijn de lekkages in de watertrap met zijn glazen con structie inmiddels verholpen. „Het probleem zat ook niet in de watergoten, maar vooral in de overgang van de serre-ach- tige constructie naar de beton nen gevels. Daar is veel aan dacht aan besteed en sindsdien hoeven we geen emmers meer neer te zetten. Afgelopen vrij dag heeft het toch behoorlijk ge regend, maar niks, geen druppel tje" Het laatste vuiltje vormt het ge meente-archief, dat zich onder het maaiveld bevindt. Daar sij pelt nog regelmatig water naar binnen. De hoofdaannemer krijgt nog wat respijt om het lek boven water te halen. Overigens is de vijver voor het stadskantoor, waarin het hemel water wordt opgevangen dat over de watertrap loopt, niet de oorzaak van de lekkages. Het eu vel doet zich alleen voor bij re gen. Personeel van het archief probeert tot nu toe de collectie met zeilen, regenbakken en em mers droog te houden. De lekka ges leiden tot verontrusting bij mensen die zaken aan het ge meentearchief hebben geschon ken of in bewaring hebben gege ven. Ze informeren regelmatig of hun spullen wel goed droog zijn opgeborgen. om de Schelde. De stichting is al tijd uitgegaan van een 'sobere verplaatsing'. Er moet geen ge denkplaats komen met allerlei nieuwe voorzieningen maar een locatie waar in rust en waardig heid de slachtoffers van de oor log herdacht kunnen worden. De kosten worden geraamd op 200.000 tot 250.000 euro. De gemeente Middelburg en de provincie voelen niets voor een verplaatsing. Uit gesprekken met gemeenteraadsfracties is de stichting gebleken dat het draag vlak voor haar wensen te klein is. Daarom zet de stichting voor lopig geen vaart meer achter ver plaatsing. Daarmee wordt in ie der geval gewacht tot na de vol tooiing van de nieuwe goederen- spoorlijn die langs de Sloemonu menten wordf gelegd. Pas als al les klaar is, zal de Stichting Steun Bevrijders opnieuw naar verplaatsing kijken. Viaduct Begin oktober, een halfjaar la ter dan gepland, is Prorail be gonnen met het heien voor het spoorwegviaduct dat over de A58 komt. Dat viaduct moet eind volgend jaar klaar zijn. Naast de gedenkplaats op de Sloedam is al wel duidelijk het tracé zichtbaar van de goederen spoorlijn. Het werk verloopt inmiddels exact volgens het - aangepaste - schema, zegt projectleider A. Korlaar van Prorail. „We zijn nog steeds bezig met het uitgra ven van het zandbed voor de toe komstige A5 8." Die komt een stuk dieper te lig gen, zodat het viaduct niet zo heel hoog in het landschap hoeft te staan. Bij dat graafwerk blijft Prorail explosieven uit de Twee de Wereldoorlog vinden, merkt Korlaar op. Vorige week nog zijn twee anti-tankmijnen ge vonden. GOES - Sint en de kerstman, het blijven eeuwige rivalen. De laatste wint commercieel terrein op zijn concurrent uit Spanje. Het volk geeft tegenwoordig meer uit aan kerstinkopen dan aan pre sentjes voor het Sint Nicolaasfeest. Desondanks getuigt het van enige brutaliteit aan een gevel te gaan hangen, zoals hier aan de Goe se Westsingel, terwijl Sint nog bezig is aan zijn pakjestocht over de daken. Alsof de kerstman een lange (rendier)neus wil trekken naar de goedheiligman. Intussen loopt 'ie wel de bisschop voor de voeten. Geen kind dat het zo nog volgen kan. foto Willem Mieras Man valt meisje (17) lastig KAPELLE - Op het Spoorpad tussen Goes en Kapelle, iets voor de afslag naar de begraafplaats, is gistermiddag een 17-jarig meisje uit de gemeente Kapelle lastiggeval len. Zij fietste in de richting van Kapelle toen een haar on bekende man haar van de fiets duwde en vastpakte. Ze heeft van kwart voor vijf tot kwart voor zes met de man op het Spoorpad gestaan. De man heeft haar verder niet aangeraakt. Daarna wist ze hem af te leiden en weg te fiet sen. De man heeft volgens het slachtoffer stekelhaar en een lengte van ongeveer 1,80 m. De politie zoekt getuigen. Zij worden verzocht zich te melden bij het politiebureau in Goes of te bellen naar 0900-8844. Twee gewonden bij aanrijding ZAAMSLAGVEER - In Zaamslagveer is gisteren een 18-jarige bromfietsster uit Hulst gewond geraakt bij een aanrijding. Een 50-jarige automobiliste uit Axel gaf haar geen voorrang. Het meisje werd met inwendig letsel naar het ziekenhuis gebracht. Ook de 50-jarige raakte gewond. zeeuwse almanak De twee agenten stapten zelf- „Dat zul je zelf wel het beste verzekerd op hun doel af: een weten." De man wist van woning aan de Kanaalkade in niets en weigerde resoluut. Axel. De bewoner zag hen Terwijl de agent zich gereed aankomen en spoedde zich maakte voor een heuse over- naar de deur. Een ongeluk meestering, keek zijn vrouwe van een familielid of andere lijke collega voor de zeker- rampspoed? De agent en heid nog even op de envelop agente namen de man van top pe. Kanaalweg Sluiskil, las ze tot teen op en droegen hem, hardop. Toen de Axelaar dat bepaald onvriendelijk, op hoorde, sloeg hij de deur ver- mee te komen naar het bu- ontwaardigd met een klap reau. Maar de Axelaar wilde dicht. Z'n vrouw hoorde hem eerst wel eens weten ivaaróm roepen: „En zie maar dat je je hij mee moest. De agent bits: voet terugkrijgt!" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Het Borsel- se college van B en W gaat met de besturen van stichting Peuter speelzalen Borsele en stichting Kinderopvang De Bevelanden overleggen over samenwerking danwel fusie tussen beide orga nisaties. Ie, meldt dat .waar mogelijk al wordt samengewerkt met stich ting Kinderopvang De Bevelan den, onder meer bij gebruik van ruimtes. Een fusie heeft volgens haar weinig meerwaarde. „Wij hebben geen eigen pedago gische medewerkers en geen aparte afdeling personeelsza ken, zoals Kinderopvang De Be velanden, maar wij hebben ook lagere overheadkosten. Voor pe dagogisch werk krijgen we veel ondersteuning van het regionaal pedagogisch centrum Zeeland (RPCZ)." Voor kleine peuterspeelzalen als in Nisse zal een fusie ook weinig opleveren, aldus De Cock. „Het gaat erom of zo'n speelzaal vol doende kinderen trekt. Samen gaan in een groter geheel veran dert daar niks aan." Volgens De Cock is het juist goed dat er een aparte organisa tie voor peuterspeelzalen in Bor sele is. „Dat past binnen het actieve kleine-kernenbeleid van cle ge meente. De leidsters komen zelf uit de dorpen, geven de speelza len een eigen kleur en kennen be woners goed." Een woordvoerster van stich ting Kinderopvang De Bevelan den geeft aan af te wachten wat het college van B en W gaat doen. Of de speelzaal in Nisse (wa&r ook kinderen uit 's-Heer Abts- kerke komen) het redt, is onze ker. Het aantal kinderen schom melt rond de grens van tien. De Cock: „Het blijft nog een pro bleem." „Concrete stappen zijn nog niet gezet", laat een woordvoerder van de gemeente Borsele weten. „We gaan eerst wat cijfers op een rijtje zetten, onder meer over het aantal kinderen dat de komende tijd van peuterspeelza len en kinderopvang gebruik zal maken." Het college van B en W heeft de beslissing tot het voeren van be sprekingen genomen in één. adem met een besluit over een extra subsidie voor de peuter speelzaal in Nisse. Bij motie van de PvdA besloot de Borselse ge meenteraad begin september de peuterspeelzaal in Nisse een bij drage te geven van maximaal drieduizend euro. Bij gebrek aan kinderen dreigde de speel zaal dicht te moeten. Tot de zo mer is het voortbestaan nu ver zekerd. Apart De discussie rond de peuter speelzaal in Nisse hebben B en W van Borsele aan het denken gezet. De gemeente Borsele is op Zuid-Beveland nog de enige ge meente met een aparte stichting voor peuterspeelzaal. In Goes, Reimerswaal en Kapelle vallen de speelzalen onder de grote pa raplu van stichting Kinderop vang De Bevelanden. C. de Koek, coördinator van stichting Peuterspeelwerk Borse- Gerechtshof geeft lagere straf voor belasteren Bij ciunkoop van een verpakking Exclusive Proteins van 12kg krijgt u een 3kg verpakking GRATIS! Alleen verkrijgbaar in cle dierenspeciaalzaak, dus niet in de supermarkt. Actievoorwaarden: www.royalcanin.nl Advertentie MMsêdft ynlusive. •rafceins Vul hel diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25