NRp Dagbladen. Dominant in 10 provincies ONMISBAAR VERBOUWINGS OPRUIMING ALLES MOET WEG!!! 1 1 1 I.V.M. TOTALE METAMORFOSE NU MET KORTINGEN TOT ZELFS Altijd... NRp Dagbladen TEVENS VELE KOOPJES VANAF 15,- IN KINDER-, DAMES- EN HERENSCHOENEN EN LEDERWAREN Groter dan welke krant ook* v' ÉÈmm 0% NRp Dagbladen De Telegraaf AD de Volkskrant ^Bereikbaar *7^ Agenda Gouden Klaver: Obstakel gemeente Goes omgezet in Klaver Obstakel voor: De Zorgverzekeraars, vanwege hun informatievoorziening. 50% Dekking incl. doorgeven Bel: 020 - 456 25 00 - www.nrp.nl 80% Zie ook onze website www.vanfraeijenhove.nl n0115-43 63 00 Plein 9, 4543 BH Zaamslag f >S~1 Klaverblad actueel Wilt u een nieuwe zorgverzekering afsluiten? Dan zijn hierbij 5 belangrijke tips 1 Kijkt u eerst in de polisvoorwaarden van uw oude verzekering. Verstuur uw opzegging vóór I januari 2007 aangetekend. Maak een kopie van deze brief! Vermeld in uw brief alle polis nummers van uw gezinsleden. De nieuwe zorgverzekeraar kan ook voor u opzeggen als u zich vóór I januari 2007 aanmeldt-Vraag dan wel om een bevesti ging en bewaar deze. 2 Informeer, voordat u zichzelf aanmeldt, goed bij uw nieuwe verzekeraar of deze de medicijnen, hulpmiddelen of andere zorg die u gebruikt, vergoedt. 3 Ga na of de zorgverzekeraar van uw keuze voor uw situatie voldoende zor gaanbieders gecontracteerd heeft Zijn er bijvoorbeeld wel contracten met zorgaan bieders (denk bijvoorbeeld aan fysiothera peuten) waar u nu gebruik van maakt? 4 Als u een aanvullende verzekering of tan dartsverzekering wilt afsluiten, ga dan eerst na of u hiervoor zonder meer geac cepteerd wordt.Als er een gezondheids verklaring gevraagd wordt, is de kans groot dat de zorgverzekeraar niet ieder een accepteert. 5 Vergelijkt u de zorgverzekeraars eerst voordat u een keuze maakt via bijvoor beeld www.kiesbeter.nl of www.nieuwezorgverzekering.nl. Vooral voor de aanvullende verzekering zijn de verschillen in premie en dekking groot. Signalering: Klaverblad wil weten wat mensen wensen Meer nog dan voorheen wil Het Klaverblad voortaan weten wat mensen beweegt. Wat zijn uw wensen ten aanzien van de zorg in Zeeland? Hoe wilt u bejegend worden? Wat zijn uw ervaringen? In het werkplan voor 2007 besteedt Het Klaverblad extra uren aan signalering. Daarmee hopen wij een extra impuls te geven aan de vraaggestuurde zorg. Welke signalen? ledereen kan signalen doorgeven aan Zorglnfo Klaverblad Zeeland. Signalen over de zorg, of over dienstverlening die daar mee samen hangt. We hebben het dan over huisartsenzorg, ziekenhuiszorg, de apotheek, de fysiotherapeut, gehandicaptenzorg, ver pleeghuiszorg, thuiszorg. Maar ook over de Wet Werk en Inkomen naar Arbeidsvermogen (WIA). Over wonen, huren, huishoudelijke hulp. Over jeugdzorg en mantelzorg, of over geestelijke gezond heidszorg. Op al deze terreinen is Het Klaverblad actief. Er is contact met patiëntenverenigingen, cliëntenraden, werkgroepen gehandicapten beleid en andere organisaties. Ook hier haalt beeldvorming over mensen met een handi- Het Klaverblad signalen op. Soms is er aan- cap of chronische ziekte. Ook Sport leiding tot het houden van een meldweek over een speciaal onderwerp. Regelmatig staan er enquêtes op onze website, ook hier kunt u uw signaal kwijt Wat doen we met de signalen? Alle signalen die binnenkomen worden gebundeld. Er is dan een bulk aan gegevens beschikbaar. Deze gegevens worden beoor deeld door deskundige medewerkers. Zij bepalen met welke signalen iets gedaan moet worden. Na deze interpretatie gaan beleidsmedewerkers en consulenten ermee aan de slag. De belangenbehartiging wordt op deze manier gevoed. We kunnen dan bij voorbeeld aan de zorgverzekeraars laten weten, aan welke zorg behoefte is. We gaan bespreken met zorgaanbieders hoe bejege ning en kwaliteit van zorg ervaren wordt Goede voorbeelden kunnen tot navolging leiden, slechte voorbeelden tot verbetering. Uw mening of ervaring doet er toe! Laat het ons weten! Proef met PABO-studenten op basisscholen over beeldvorming Derdejaars PABO-studenten voeren in november/december een proef uit met les materiaal dat met subsidie van CZ-zorgver- zekeraars, speciaal ontwikkeld is door de Hogeschool Zeeland en Het Klaverblad. Het gaat om lesmateriaal met betrekking tot Meedoen met een handicap is gewoon! Doel is dat zoveel mogelijk mensen zich bewust worden van het feit dat je wel een handicap kunt hebben, maar dat dit geen beperking hoeft te zijn om volwaardig deel te nemen aan de samenleving. Kinderen begrijpen dit als geen ander. Wij willen dat kinderen hun spontaniteit behouden en open omgaan met mensen met een beper king. Jong geleerd is immers oud gedaan. De PABO neemt het traject over beeldvor ming op in het vaste lesaanbod aan PABO- studenten. In het voorjaar van 2007 krijgen alle derdejaars PABO-studenten het lespak ket aangeboden. De bedoeling is dat zij vijf weken lang in de basisscholen waar zij stage lopen, de lessen gaan geven. Gastlessen Onderdeel van het lespakket is dat er gast lessen kunnen worden gegeven door men sen die zelf een beperking hebben.Tijdens de proef wordt het organiseren en geven van de gastlessen ook uitgeprobeerd. Het gaat om lessen van circa één uur waarin mensen vertellen hoe zij met hun beperking omgaan. Waarin zij vertellen wat zij allemaal wél kunnen. En wanneer het voor hen lastig is om gewoon te kunnen deelnemen aan de maatschappij. Wanneer u denkt dat dit ook iets voor u is, kunt u contact opnemen met Het Klaverblad en vragen naar Marleen Vermeer. Aanmelding is mogelijk tot 15 december. Zeeland is bij het project betrokken. De aanstaande meesters en juffen gaan de basis scholen in om het materiaal en de opzet te testen. Het Klaverblad Postbus 2054 4460 MB Goes 0113-249 325 Op werkdagen van 09.00-17.00 uur algemeen@klaverbladzeeland.nl www.klaverbladzeeland.nl Eindredactie: Marleen Vermeer Zorglnfo Klaverblad Zeeland Informatie, advies en ondersteuning m.b.t. gezondheidszorg, gehandicapten voorzieningen, jeugdzorg en problemen rondom WAO. Westwal 37,4461 CM Goes (Invalideparkeerplaats aanwezig) Telefonisch bereikbaar van maandag t/m vrijdag van 09.00 - 13.00 uur. T. 0113 - 212 783 E. zorginfo@klaverbladzeeland.nl Cliënt Vertrouwens - Persoon Jeugdzorg Telefoon 06-55 80 08 88 d.nl Prettige Feestdagen en een goed 2007 Het Klaverblad is gesloten van 25 december 2006 tot 2 januari 2007. Na diverse briefwisselingen en bezoekjes van diverse organisaties, waar onder ook die van Het Klaverblad, gaat de gemeente Goes alsnog de opstaande rand op het marktplein weghalen. De oostzijde wordt nog dit jaar aangepast en de andere zijde begin 2007.AI vanaf dat de eerste steen op de Grote Markt werd gelegd, was de opstaande rand een onderwerp van discussie. Natuurlijk is het altijd jammer dat een bepaald ontwerp moet worden losgelaten om het gebruiksgemak boven het esthetische beeld te stellen.Wij hopen dat dit een voorbeeld mag zijn binnen Zeeland. Om deze reden willen wij dan ook de Gouden Klaver aan de gemeente Goes uitreiken. Op dinsdag 12 december is er een bijeenkomst over 'de ziekenhuiszorg boven de Westerschelde: "Stand van zaken in het samenwerkingstraject." Datum en tijd: 12 december van 19.00 - 21.00. Plaats: Hotel Terminus, Stationsplein I te Goes. Toegang is gratis. Aanmelden: bel 0113 - 249 325 of via www.klaverbladzeeland.nl. Het Klaverblad gaat verhuizen Begin januari verhuist Het Klaverblad. Het nieuwe adres wordt: Het Klaverblad Zeeland Van Hertumweg 17-19,4462 EV Goes (Het postbusnummer komt te vervallen!) T. 0113 - 256 856, F. 0113 - 233 595 I www.klaverbladzeeland.nl E. algemeen@klaverbladzeeland.nl Op dit moment wordt er druk gewerkt aan ons nieuwe pand. De werkzaamheden bestaan uit het bouwen van een lift, rolstoeltoilet, binnenwanden en het aanleggen van de bekabeling. In het nieuwe pand komt ook een Zorglnfo inloopwinkel. Alle ochtenden kunt u daar terecht voor informatie, advies en onder steuning. Opstaande rand op de Grote Markt in j Goes gaat weg. Gebleken is dat veel verzekerden de verstrekte informatie van de zorgverze keraars, bijvoorbeeld over hun eigen polissen, door het moeilijke taalgebruik niet kunnen lezen. Daarom weten verzekerden niet precies waar zij voor ver zekerd zijn. Of zij kunnen niet de juiste weg vinden om aan goede informatie te komen waardoor zij beter in staat zijn een goede keuze te maken. Heeft u suggesties voor Klaver of Obstakel? Meld ze ons. Zorgverzekeraars zorg ervoor dat de informa tie duidelijk leesbaar en overzichtelijk is!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 20