Kamer en kabinet op ramkoers UStvo Politie zet oude moordzaak op internet PZC PZC Fietsersbond slaat alarm over grote aantal verkeersdoden 4 Generaal pardon afgewezen, uitzettingen asielzoekers worden voortgezet ADHD Politienetwerk C2000 ligt urenlang plat 19 ochtend midda Bewolkt met vooral in de middag regen. Stormachtige wind en met 14 tot 16 graden uitzonderlijk zacht. 248e jaargang no. 287 dinsdag 5 december 2006 los nummer 1,30 internet: www.pzc.nl Zeeuwse steenuil krijgt hulp van onze redactie binneland DEN HAAG - Het uit het land zetten van ongeveer 12.000 uitgeprocedeerde asielzoekers die vóór 2001 naar Nederland kwamen gaat onverkort verder. In een brief die vandaag naar de Tweede Kamer gaat, schrijft het kabinet dat het juridisch geen andere moge lijkheid heeft. Kabinet en de Tweede Kamer dreigen daardoor hard met elkaar in aanvaring te komen. Een nipte meerderheid van de Kamer wil dat allé voorbereidin gen tot uitzetting van deze groep, het 'restant' van een oor spronkelijke groep van 26.000, onmiddellijk worden stopgezet. Bij wijze van tegemoetkoming is CDA-leider Balkenende wel be reid om in de kabinetsformatie snel afspraken te maken over een pardonregeling. Crisisberaad Gisteravond voerden demissio nair premier Balkenende en de ministers Hirsch Ballin (CDA, Justitie), Verdonk (WD, Vreem delingenzaken) en Zalm (VVD, Financiën) crisisberaad over de brief aan de Kamer. Verdonk is mordicus tegen een generaal par don. Het CDA wil de Kamer ech ter toch enigszins tevreden stel len om PvdA en SP tijdens de ka binetsformatie niet voor het hoofd te stoten. Ziekenhuis Goes sluit afdeling na mrsa-besmetting GOES - Een besmetting met de hardnekkige mrsa-bacterie heeft geleid tot sluiting van de afdeling neurologie in het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. De besmetting werd zondag ont dekt bij twee patiënten en een medewerker. De medewerker zit thuis, de afdeling leidt een geïsoleerd bestaan tot de besmet ting weggepoetst is. De bacterie is bestand tegen veel antibiotica en is daardoor moeilijk te bestrijden. Gezonde mensen hebben nauwelijks last van de bacterie, maar voor men sen met een zwakke gezondheid kan een mrsa-infectie ernstig verlopen. De afdeling neurolo gie neemt geen nieuwe patiën ten op tot de besmetting verdwe nen is. Advertentie sfj cif ik neem nu een half jaarabonnement a 119,60* en ontvang gratis de DVD Cars. Naam: Adres' Postcode: Plaats: Bank-/gironr.: Handtekening: Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop naar. PZC, Antwoordnummer 112,4800 VB Breda, 'automatische betaling het alfabet van Zeeland Het CDA wilde voorlopig geen gezinnen met kinderen meer ovèr de grens zetten, maar dat bleek juridisch onhaalbaar. De partijleiders van de meeste oppo sitiefracties zijn al telefonisch bijgepraat over het kabinets standpunt. Mogelijk volgt nog vandaag, maar gezien het sinterklaasfeest waarschijnlijk morgen pas, een debat in Kamer. Als Verdonk door de Kamer de laan wordt uitgestuurd, dreigen naar ver luidt ook de overige WD-be- windslieden op te stappen. In dat geval zou het demissionaire kabinet enkel nog bestaan uit het CDA-smaldeel, te weinig om een kabinet te runnen. Het is nauwelijks voorstelbaar dat cle koningin een 'massaont slag' van WD'ers zou accepte ren. Het conflict over het generaal pardon overheerste gisteren de kabinetsformatie. Premier; Bal kenende is er niet over te spre ken dat de nieuwe Kamer al op haar eerste vergaderdag instem de met een generaal pardon. Vol gens de premier moeten zulke belangrijke onderwerpen tij dens de kabinetsformatie wor den besproken en niet in de Tweede Kamer. Balkenende riep gisteren na zijn gesprek met informateur Hoekstra de Kamer op geen grote besluiten te nemen zolang er geen nieuw kabinet is gevormd. Volgens SP-leider Marijnissen verwijt de pot de ketel dat hij zwart ziet. Hij meldt op zijn weblog: „Wat deed het kabinet nog snel voor de verkiezingen? Het gaf 500 miljoen weg aan het bedrijfsleven. Het JSF-project werd erdoor gedrukt, net als de huurliberalisatie. Intussen verkent informateur Hoekstra nog steeds de mogelijk heid van een stabiele meerder heidscoalitie tussen CDA, PvdA en SP. GPD De militairen die deel uitmaakten van Dutchbat 3 krijgen een draaginsigne als symbool van erken ning. foto Koen Suyk/ANP van onze redactie binnenland ASSEN - Minister Kamp van Defensie heeft gisteren op de Johan Willem Frisokazerne in Assen onderscheidingen uitge reikt aan militairen van Dutch bat 3 die betrokken waren bij de val van de Bosnische encla ve Srebrenica in juli 1995. De onderscheiding, een draag insigne, geldt als symbool van erkenning voor de 850 militai ren die gelegerd waren in Sre brenica. Tijdens de ceremonie waren vijfhonderd van hen aan wezig. Kamp noemde het een schande dat de aanstichters van de massamoord op achtdui zend Bosniërs nog altijd niet zijn gearresteerd. Hij zag de on derscheiding als een erkenning voor de zware taak die de mili tairen naar eer en geweten heb ben uitgevoerd en voor het feit dat Dutchbat jarenlang ten on rechte verantwoordelijk is ge houden voor de val van de en clave. Het draaginsigne geeft de rehabilitatie gestalte. Voormalig Dutchbat-comman- dant Karremans hield een toe spraak. Hierin maakte hij mel ding van zijn twijfels over het al dan niet aannemen van de onderscheiding. „Uiteindelijk heb ik mijn gevoelens van waar dering en bewondering voor de onmogelijke taak van de mili tairen laten prevaleren." Het onderscheidingsteken was voor diverse actiegroepen aan leiding tot protesten. In Assen demonstreerden tientallen in Duitsland wonende Bosniërs buiten de hekken van de kazer ne. Ook op het plein voor de Ka mer in Den Haag protesteerden enkele mensen. Ook uit het buitenland ko men reacties op de uitrei king. Zo hebben de afdelingen Duitsland, Luxemburg en Bosnië-Herzegowina van de 'Vereniging voor bedreigde vol keren' een gezamenlijke open brief gestuurd naar premier Balkenende en Kamp. Hierin ei sen zij dat de Nederlandse rege ring haar verontschuldigingen aanbiedt aan de overlevenden van Srebrenica. ANP i MA Een nabestaande van vermoorde Bosniërs demonstreert tegen de uitreiking van de insignes. Op het spandoek staan de namen van 8106 vermoorde mensen uit Srebrenica. foto Kees van de Veen/GPD DEN HAAG - De politie Utrecht heeft een vrijwel com pleet dossier van een onopgelos te moordzaak uit 1995 op inter net gezet. Zij hoopt dat burgers tips aandragen om de moord op de toen 18-jarige Sjaak Gerwig uit Utrecht op te lossen. Als de proef aanslaat, dan over weegt de poÜtie ook lopende za ken te plaatsen op de website en je zorgpolis 2007: het is nu tijd om opnieuw je keuze te maken. Zorg dat je.de goede keuze maakt. Kijk voor welke zorgverzekeraars de nieuwe medicijnen volledig vergoeden op: www.adhd.nu www.politieonderzoeken.nl. Op de site staat veel meer infor matie dan de poütie tot dusver over de zaak naar buiten bracht. Op de webpagina staat een pro fiel van Sjaak Gerwig, die elf jaar geleden verdween nadat hij zijn vriendin had bezocht. Ook worden bijzonderheden ver strekt over zijn kleding, zijn ver wondingen en de plek waai' zijn stoffelijk overschot na enkele da gen werd gevonden. Burgers kunnen per e-mail rea geren. De recherche roep het pu bliek ook op mee te denken over het moordwapen. „Wij hopen dat er mensen zijn die aan de aard van de verwondingen kun nen zien welk voorwerp is ge- door Emile Calon MIDDELBURG - Politie, brand weer en geneeskundige hulpver lening zijn gisterochtend ver rast door een storing in het com municatienetwerk C2000. Vanaf half acht konden de Zeeuwse hulpdiensten geen be richten meer uitwisselen. Ze moesten terugvallen op gsm's en de vaste telefoon. Verschillende bureaus en brandweerkazernes werden extra bemand, zodat de hulpverleners tijdig konden rea geren op meldingen. Volgens chef alarmcentrale J. Rotte bleek dat terugvallen op 'klassieke' communicatieap paratuur prima te verlopen. Vooral ook omdat er gisteren nauwelijks bijzondere meldin gen binnenkwamen. Oorzaak van de storing was een defect aan de lijnverbindingsap- paratuur van KPN. Volgens Rot te ging het om een storing waar mee geen rekening was gehou den. Vanuit verschillende delen van het land moesten onderde len aangevoerd worden om het Meer chlamydiabesmettingen Het aantal chlamydiabesmettingen is in 2005 met 15 pro cent toegenomen. Volgens het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu raken vooral jongvolwasse nen besmet met deze, meest voorkomende, sek- sueel overdraagbare aandoening. Postbanen op de tocht bij TNT De vakbond Abvakabo vreest dat er arbeidsplaatsen ver dwijnen bij de postdivisie van TNT. Dat bedrijf wil de ko mende negen jaar de kosten op jaarbasis met 300 miljoen euro terugdringen om de groeiende concur rentie het hoofd te kunnen bieden. De directie verwacht be gin volgend jaar duide lijkheid over de vraag of er ba nen verlo- ren gaan. Centra voor Jeugd en Gezin Als proefproject worden op drie plaatsen in Zeeland cen tra voor Jeugd en Gezin opgericht. De centra komen in Middelburg, op Schouwen-Duiveland. en in Zeeuws- Vlaanderen. In zo'n centrum kunnen ouders advies vra gen over opvoeding. Medewerkers van een cen trum kunnen desnoods kinderen ook doorver- ris wijzen naar deskundige zorgverleners. Van den Herik weg bij Feyenoord Jorien van den Herik treedt naar alle waarschijnlijk heid binnen enkele dagen af als voorzitter van Feye noord. Hij komt daarmee tegemoet aan de wens van een onder zoekscommissie, onder lei ding van oud- voorzitter Ge rard Kerkum. Deze commis sie onderzocht de organisatie structuur van de Rotterdamse voetbalclub. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5 en 7; Economie: 6; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15 en 17; Sport: 18 en 19; Buitengebied: 21, 22, 23 en 24 door Esme Soesman ZIERIKZEE - Mensen moeten van de noodzaak van verkeers veilig gedrag doordrongen ra ken. Naar aanleiding van het laatste dodelijke verkeersslacht offer in Zeeland slaat J. Mida- vaine van de Fietsersbond alarm. Dit jaar zijn 38 mensen op de Zeeuwse wegen verongelukt. Mi- davaine pleit ervoor met onmid dellijke ingang heel directe, pu blieksgerichte acties te voeren. Hij denkt daarbij onder meer aan verkeersboodschappen die dagelijks na het nieuws op Om roep Zeeland worden uitgezon den en een dagelijkse kolom in de PZC. Ook huis-aan-huiskranten zijn in zijn plannen betrokken. Wat Midavaine betreft, gaan deze ac ties vandaag al van start. Hij heeft daartoe een verzoek inge diend bij gedeputeerde A. Pop- pelaars (infrastructuur). Ja, er wordt inderdaad best wat aandacht aan verkeersveilig heid besteed, erkent Midavaine grif. „Maar de normale acties als Bob, Slik op de weg en Wij gaan weer naar school zijn blijk baar niet meer voldoende." Midavaine denkt dat er een heel bewustwordingsproces bij men sen in gang moet worden gezet. Maakt niet uit of je fietser, voet ganger of automobilist bent. Onverwacht Midavaine: „Zodra je een stap buiten de deur zet, ben je ver keersdeelnemer. Ook al zet je alleen maar even je container aan de straat. Vaak zijn ongeval len onverwacht, een samenloop van omstandigheden." Advertentie bruikt. Wij hebben geen idee, maar misschien dat iemand an ders het patroon herkent." GPD communicatiesysteem weer be drijfsklaar te krijgen. Om 14.00 uur was het zover en kon het ge test worden. Dat verliep naar te vredenheid. Een half uur latei- was C2000 weer operationeel. Rotte ziet de storing als een goe de training. Technici zoeken uit hoe herhaling van zo'n ongebrui kelijke storing voorkomen kan worden. (Advertentie) HAR DG LAZEN D REN Vakkundige montage! Glashandel MELIESTE Showroom geopend ma t/m vr 7.30-17.30 uur Livingstoneweg 20, GOES. Tel. (0113) 227854 www.meliesteglas.nl (posl)banferekeiiingnuminer; O Noteert u mij voor een proefabonnement van S weken voor 14,95 geef daarbij éénmalig toestemming voor rekeningnummer. Ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: CU per maand met automatische incasso 21.50)*. pet kwartaal met automatische incasso (€61.50)* per jaar met automatische incasso (E 236,00)'. met gratis PZC-paraplu mi mot persoonsgegevens. Kijk op wwwptc nt/abonneren, bol gratis 0800 - 0231231 ot stuur dete bon naar PZC. afdeling lemrssetvice Antwoordnummer 713, 4460 WO Goes surmssussssso het alfabet van Zeeland um mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1