valt van zijn troon ^an den Herik Spoedklus Waterreus Op de nummer 7 van Chelsea rust een vloek Heerenveen wil alleen de hoofdprijs voor Alves Cocu: Er zit nog veel rek in dit PSV nieuwe structuur moet Feyenoord weer een topclub worden Monteiro wellicht naar Spyker champions league dinsdag 5 december 2006 Van Bronckhorst verlengt contract trien van den Herik i'an den Herik eageert verrast iNTWERPEN - Jorien van den Irrik, nog steeds voorzitter van ijenoord, is onaangenaam ver- i>t door het advies van de Com- Bsie Kerkum. BARCELONA - Giovanni van Bronckhorst heeft inge stemd zijn contract bij Barcelona met een jaar te verlen gen. Dat heeft een woordvoerder van de Spaanse voetbal club gisteren bevestigd. De Nederlandse international blijft daarmee tot de zomer van 2008 in dienst van de titel verdediger in de Champions League. De 31-jarige verdediger kwam in 2003 over van het Engel se Arsenal. Eerder was hij in dienst van Glasgow Rangers en Feyenoord, dat hem tussentijds nog even uitleende aan RKC. ANP/RTR PSV speelt zonder Salcido ft verwacht fatsoenlijk hande- aen zo ervaar ik het op dit mo- ait zeker niet", liet hij weten, ifat men nu probeert te doen, i iedereen te vriend houden, bar ik betwijfel of dat wel zo istandig is. Ik kan verder nog en commentaar geven, omdat 'het definitieve advies van de nmissie niet ken. Dat ervaar zeker niet als correct en dus izeer onprettig. Maar het past tl in het beeld dat ik op dit mo at heb." ANP EINDHOVEN - PSV speelt de Champions Leaguewed strijd tegen Girondins de Bordeaux zonder Carlos Salci do. De Mexicaan hééft al twee gele kaarten achter zijn naam. „We willen absoluut niet het risico nemen dat hij geschorst is voor het volgende duel", aldus trainer Ronald Koeman. In het duel tegen de Franse ploeg staat niets meer op het spel. Bordeaux weet al dat het na de Champions League verder moet in de Uefa Cup. PSV is al zeker van de twee plaats in de groep. „Maar we nemen dit duel wel uiterst serieus", aldus Koe man. „In de eerste plaats voor het publiek, maar ook voor de financiën van de club en de individuele premies voor de spelers." ANP Commissie-voorzitter Gerard Kerkum (links) en Hans Blankert lichten hun bevindingen over Feyenoord toe. teur en hoopt zo snel mogelijk een nieuwe RvC te kunnen pre senteren. Hij zoekt in eerste in stantie naar een nieuwe presi dent-commissaris, die voor maximaal één jaar wordt aange steld. Er volgt een overgangsfa se waarbij de nieuwe structuur wordt ingepast. Op die manier moet de herstructurering bij Feyenoord snel voltooid wor den. „Een voetbalbedrijf vraagt om een directie met specifieke ken merken", zei Blankert. „Je hebt mensen met voetbal-knowhow nodig en het zou prettig zijn als we iemand met ervaring op dat gebied in de Raad van Commis sarissen kunnen krijgen. We houden daar in ieder geval wel rekening mee. En er moet bij voorbeeld ook iemand met in gangen in de financiële wereld in plaatsnemen." Om niets over het hoofd te zien, sprak de commissie de afgelo pen maand met een delegatie van hoofdsponsor Fortis en werd tussentijds gerapporteerd aan de huidige RvC. Ook vond een gesprek plaats met KNVB- directeur Henk Kesler, werden burgemeester Opstelten, een af vaardiging van Sportclub Feye noord en vertegenwoordigers van verschillende supporters- groepen ingelicht en werden en kele andere Nederlandse prof clubs geraadpleegd. Volgens het bindend advies van de Commissie Kerkum worden nu twee stichtingen gevormd, die gecontroleerd moeten wor den door een vijfkoppige RvC. De aandelen van Feyenoord komen onder beheer van deze twee stichtingen, genaamd Stichting Continuïteit Feye noord en Stichting Admini stratiekantoor Feyenoord. Het eerste orgaan heeft het zoge noemde 'gouden aandeel' én één certificaat in beheer, waardoor een overname door een externe geldschieter wordt uitgesloten. Er kan echter wel geïnvesteerd worden in Feyenoord. De Stichting Administratiekantoor kan certificaten van aandelen uitgeven, maar financiers krij gen daarmee geen inspraak in het beleid. De nieuwe RvC wordt door de algemene verga dering van aandeelhouders be noemd. Vier leden worden daar bij bindend voorgedragen door de Stichting Continuïteit Feye noord, het vijfde en laatste lid door de Sportclub Feyenoord. De op Varkenoord gevestigde club zou daardoor wel eens een flinke stroom van nieuwe leden kunnen krijgen. Supporters die lid worden van de Sportclub krijgen dan namelijk indirect zeggenschap bij de benoeming van een lid van de nieuwe RvC. Na het voltooien van de her structurering moet Feyenoord in staat zijn voldoende finan ciële middelen binnen te halen, om zo weer in de top van de ere divisie mee te kunnen draaien. Daarnaast moet de club volgens de commissie binnen tien jaar een nieuw stadion betrekken. Te vens moet worden nagestreefd dat Feyenoord twee keer per vier jaar deelneemt aan de Champions League. Het is een ambitieus streven. Zeker met de uitspraak van de Uefa, naar aan leiding van de rellen in Nancy, in het vooruitzicht. Kerkum: „Ik wil benadrukken dat we aan dit advies hebben ge werkt, zonder rekening te hou den met wat er zich in Frankrijk heeft afgespeeld." GPD PORTO - De Portugees Tiago Monteiro wordt zo goed als zeker tweede coureur in het Spyker Formule 1-team. Hij zpi dit gisteren in Porto. „Het is alleen nog een kwestie van handtekeningen zetten onder het contract", zei de ra cer in een interview. Een ander detail dat nog moet worden geregeld is zijn por tretrecht. „Ik heb er groot vertrouwen in, Spyker volgens mij ook. Het kost allemaal een beetje meer tijd dan voor zien, maar wij zitten op het goede spoor." Kopman van Spyker F1 - tot de aankoop in september Midland F1 - is de Nederlander Christijan Albers. De snel heidsduivel uit Laren heeft al getekend voor het seizoen 2007. Spyker F1 beschikt volgend seizoen over motoren van Ferrari in plaats van Toyota dit jaar. ANP Boete en schorsing Van der Vaart HAMBURG - Rafael van der Vaart heeft van zijn club Hamburger SV een boete van 10.000 euro gekregen. De oud-Ajacied kreeg zaterdag in de Bundesliga tijdens de met 1-2 verlorep uitwedstrijd tegen Vfl Bochum de rode kaart voor een grove overtreding op een tegenstander. De Duitse voetbalbond legde de Nederlandse international een schorsing op van vier wedstrijden. ANP Europese duels Wegereef en Bossen NYON - Arbiters Jan Wegereef en Ruud Bossen hebben van de Europese voetbalunie Uefa een wedstrijd in het Uefa Cuptoernooi gekregen. Wegereef fluit op woensdag 13 december het duel in Turkije tussen Fenerbahce en Eintracht Frankfurt. Bossen is aangewezen op donderdag 14 december het duel in Glasgow tussen de Rangers en Partizan Belgrado in goede banen te leiden. ANP foto Lex Van Lieshout/ANP gr Barry van der Hooft OITERDAM - Zijn positie bij ienoord leek jarenlang onaan- islbnar. Toch vertrekt Jorien jaden Herik binnen afzienba- bij de Rotterdamse club. idc nieuwe structuur, die giste- door een commissie onder jding van oud-voorzitter Ge- [dd Kerkum werd gepresen- «rd, is geen ruimte meer voor [ifenheerschappij. „We streven yr transparantie en herken- tarlieid voor iedereen die Feye- iord een warm hart toe- liagt". aldus Kerkum. De commissie werd geformeerd om de organisatiestructuur van Feyenoord onder de loep te ne men. Naast Kerkum namen on der anderen Hans Blankert, oud-voorzitter van NOCNSF, en voormalig doelman Eddy Treijtel in de commissie plaats. Gistermiddag werd duidelijk dat de club op korte termijn in een compleet nieuwe structuur moet gaan werken, waarin geen plaats is voor de huidige Raad van Commissarissen (RvC). De ze bestaat naast Van den Herik uit Sjaak Troost en Willem Schol ten. Formateur Aanstaande maandag is de al gemene aandeelhoudersverga dering en Kerkum verwacht dat Van den Herik daarna zijn werkzaamheden zal overdragen. Blankert is aangesteld als forma- door Theo Brinkman ALKMAAR - Met een grote grijns presenteerde Ronald Waterreus (36) zich gistermid- in Alkmaar als herintre der in de eredivisie. De doel man gaat, als hij niets breekt of scheurt, zes duels spelen voor AZ. „Ik hoop AZ hiermee ie helpen en AZ helpt mij." Het is een opmerkelijke klus naai' Waterreus voor staat. Hij moet AZ, dat met twee ge- blesseex'de keepers zit, door de maand december helpen, Vier weken, zes wedstrijden (te be ginnen zondag uit tegen Ajax) en daarna is het afgelopen. ,0p 31 december stap ik in mijn auto, toeter ik nog een keer en dan ben ik weg." De spoedklus als interim keeper is des te opmerkelijker omdat Waterreus al zeven maanden geen wedstrijd heeft gespeeld. De laatste keer dat hij onder de lat stond, was op 7 mei in het shirt van Glasgow Rangers. Daarna was het afge lopen. Bij Rangers kreeg hij geen nieuw contract en de Ne derlandse clubs die zich bij hem meldden, wimpelde hij zelf af. Wat hij sindsdien deed? „Veel golfen, af en toe fietsen en een beetje tennissen", zegt Water reus. „De laatste vier, vijf we ken ben ik weer echt gaan trai nen, omdat het er toen op be gon te lijken dat ik naar een club in Amerika kon." Een medische keuring hoefde hij van AZ niet eens te onder gaan. Dat vond de club niet no dig voor een keeper die slechts een maandje komt spelen. Wel ging hij gisterochtend direct het stadion in, het veld op. Niet met de selectie, maar al leen met trainer Louis van Gaal en keeperstrainer Jan Ne- derburgh. Om zichzelf te keu ren, aldus Waterreus. „Neder- burgh schoot wat ballen naar me toe en ik heb gekeken of ik ze nog kon vangen." En? „Dat ging. Maar goed, ik heb ook wel eens eerder gekeept, dus ik zal het toch nog wel kun nen?" Weer een lach. De grote grijns op zijn gezicht en de oneliners die over zijn lippen rollen, doen vermoeden dat hij de uit zendbaan in Alkmaar gewoon een leuke stunt vindt. „Nou. zo is het natuurlijk niet. Voor AZ is het een serieuze zaak. Ik ga hier niet als een clown in de goal staan." Naast hem zit Louis van Gaal. De trainer zegt het knap te vin den van Waterreus dat hij de klus aanneemt. „Want hij heeft toch een reputatie hoog te houden." Voor Waterreus is de uitzend baan in Alkmaar een goede warming-up voor zijn over- stap naar de Verenigde Staten. Daar hoopt hij eind januari, begin februari te kunnen be ginnen aan 'een nieuw avon tuur'. GPD door Peter van der Meeren HEERENVEEN - Afonso Alves staat na vijftien duels op vijf tien doelpunten. De Braziliaan lacht om het clubrecord van Heerenveen. „Nog drie goals? Dat gaat voor de winter wel luk ken." Het wekt geen verbazing dat de verrichtingen van Alves de be langstelling hebben gewekt. „Van Europese topclubs", zegt zijn zaakwaarnemer Paido Ce- sar voor de duidelijkheid. „Ik ben voor informatie gebeld door een Spaanse, een Italiaanse en een Franse topclub." Het contract van Alves bij Hee renveen loopt tot juli 2011. „Er is geen gelimiteerde transfer som in opgenomen", aldus Ce- sar. Desondanks moet volgens hem een tussentijds vertrek niet worden uitgesloten. „Daar moet je altijd rekening mee houden. Afonso is een prof en voetbal is Afonso Alves big business. Heerenveen heeft vorig seizoen met Huntelaar en Samaras ervaren hoe het kan werken. Als er een goed bod komt, kan een transfer binnen een uur geregeld zijn." Cesar noemt een bod van 10 mil joen euro een aardig begin. Hee- renveen-voorzitter Koos Forms- jkdrej Sjevtsjenko wordt be nauwd als een van de beste ijitsere ter wereld. Maar dit sei- Wn zit de Oekraiener zo vast huis. De laatste tien jaar wWen bij Chelsea overigens M meer spelers met rugnum- fer 7. SgprRoy Hammink fEN HAAG - Nee, natuurlijk bdJose Mourinho er afgelopen lomer geen bezwaar tegen toen todrej Sjevtsjenko zijn wens foor zijn eigen rugnummer ken- taar maakte. Chelsea betaalde Man 45 miljoen euro voor de 'baarlijke aanvaller en dan ga iniet zeuren over een futiliteit, 'jcvtsjenko speelde zowel bij lijn land Oekraïne als bij Milan M het nummer 7 en dus mocht latin Londen ook van zijn nieu- vo coach. Magnificent Seven', schreven la Britse kranten al. Sjevtsjen- t® maakte in vijf seizoenen Dy- tatno Kiev en zeven seizoenen Milan in 326 competitieduels '87 doelpunten. Een fraai ge adelde voor de man die in !®Ö0 en 2004 topscorer van de Serie A werd en in dat laatste jaar ook werd verkozen tot Euro pees Voetballer van het Jaar. Maar van die brille is dit sei zoen nog weinig te zien. Dertien competitieduels, drie treffers, vaak gewisseld omdat hij niet goed speelde. De dertigjarige Oekraiener (71 interlands, 33 goals) bleef ook in vier wedstrij den in de Champions League zonder goal. maar scoorde wel voor zijn nieuwe werkgever in de Super Cup en League Cup (tweemaal in totaal). Misschien ligt het wel aan het Chelsea-shirt met nummer 7, waarop het laatste decennium een vloek lijkt te rusten. Geen enkele speler die het droeg werd een doorslaand succes op Stam ford Bridge. En dat is een under statement. Ruud Gullit kocht in 1997 Ber nard Lambourde. De jonge Fransman kreeg nummer 7, speelde in vier seizoenen slechts veertig duels (bijna alleen maar invalbeurten) en verdween door de zijdeur. De laatste jaren moest Lambourde het doen met 33, want de 7 was in de zomer van 1998 vergeven aan Brian Laudrup. De Deen was met veel Andrej Sjevtsjenko is weliswaar een wereldspits, maar in dienst van Chelsea gaat het scoren hem nog niet goed af. Zo vaak heeft hij zich niet in het publiek kunnen werpen. foto Toby Melville/GPD tam tam gehaald bij Glasgow Rangers, maar haalde in Lon den de kerst niet. Het cv van Laudrup is stuitend voor ie mand van zijn kwaliteit: slechts zeven competitieduels, elf, wedstrijden in totaal, één goal. Na Laudrup kreeg Didier De- schamps het tricot met nummer 7. De kleine Fransman bleek op zijn retour op Stamford Bridge, kon het allemaal niet meer belo pen en verliet de club na één sei zoen. Dat maakte de weg vrij voor Winston Bogarde om het in middels al verdoemde shirt om zijn torso te trekken. Dat ge beurde overigens niet frequent. Bogarde was gekocht, maar even later kwam er een nieuwe trainer (Claudio Ranieri) die het niet in hem zag zitten. Iedereen bij Chelsea zag Bogarde graag snel vertrekken (met name de penningmeester), maar hij dien de keurig zijn contract uit, zorg de ervoor dat de club niks op ma helpt de Braziliaan snel uit de droom. „Een bod van tien mil joen is drie keer niks. In het ver lengde daarvan is een bod van dertien miljoen twee keer niks en lijkt mij een bod van twintig miljoen nog te weinig." Alves maakt er geen geheim van dat hij 'zo snel mogelijk' naar Spanje of Italië wil verkassen. Volgende maand wordt hij 26. In die zin begint de tijd al wat te dringen voor de spits, die vijf jaar in Zweden speelde. Cesar: „Hij is absoluut goed genoeg voor een Spaanse topclub. Ver gis je niet: Afonso stond al op z'n vijftiende in het eerste van Atletico Mineiros. Dan kun je wat hoor." Cesar heeft ook al een opvolger voor Heerenveen op het oog. „Valdeir, ook een Braziliaan. Hij is bij Vardar Skopje topsco rer in Macedonië. Kan nu voor zeven ton weg, in juni is hij transfervrij. Zou ik meteen ha len." GPD hem kon aanmerken en incas seerde zo zijn miljoenensalaris. Dat hij in vier seizoenen nog geen twintig duels afwerkte, was voor Bogarde van onderge schikte waarde. In de zomer van 2003 kocht Chelsea voor 24 mil joen euro Adi'ian Mutu van Par ma. De Roemeen poseerde la chend in het shirt met nummer 7; in de hex-fst van 2004 werd hij door de Londense club oneexwol ontslagen nadat hij positief had getest op cocaïne. Tussendoor ruziede hij met Mourinho, die de speler verweet in Londen ge blesseerd te zijn, maar wel voor zijn land te spelen. Afgelopen seizoen voetbalde Ma- niche op huurbasis voor Chel sea, met nummer 7. Acht duels, geen goals. De Portugese mid denvelder wordt vooral herin nerd door de thuiswedstrijd te gen West Ham United, waarin hij een 'niet te missen kans' toch miste en na een kwartier voor een schandalige overtreding met rood van het veld werd ge stuurd. Chelsea besloot deze zo mer niet verder te gaan met Ma- niche, wat de weg vrijmaakte voor Sjevtsjenko om het shirt met nummer 7 te claimen. GPD door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Hij behoort zon der twijfel tot de grote mannen van het Europese topvoetbal. Met 116 wedstrijden in Cham pions League en Uefa Cup staat Phillip Cocu hoog op de 'eeuwi ge ranglijst'. Vanavond speelt de 36-jarige middenvelder met PSV tegen Bordeaux. Hoe evalueer jij de eerste vier maanden van dit seizoen „Tot nu toe ben ik uitermate te vreden. Vorig seizoen hadden wij in Exxropese uitwedstrijden veel problemen, nu zijn de resul taten meestal goed geweest. Dat is een positieve verandex-ing. Thuis zijn we al jarenlang heel erg stex'k." Kun je dit PSV vergelijken met het team dat in 2005 de halve fi nale van de Champions League haalde? „Met deze groep zijn we nog niet zover. In dat seizoen waren we na de winter heel sterk in een lange reeks wedstrijden met de halve finale als hoogtepunt. Nu zijn we op de goede weg, al zijn we nog niet zover dat we over een langere periode con stant presteren. Maar als we het niveau wat aanscherpen, kan het wel verder groeien. Er zit nog veel rek in dit team. Hoe ver kan PSV reiken in Euro pa? „Elke tegenstander heeft zwak ke punten, maar die hebben wij ook. Als je tegen Liverpool 0-0 en 0-2 speelt, is er nog werk aan de winkel. Om voor een echte verrassing te zoi'gen, moeten we beter worden." Waarin zit hem die groei? „In het samenspel en de aanslui ting naar voren toe. We zijn voor de .wedstrijd tegen AZ over geschakeld op een ander sys teem: van drie naar twee spit sen. Zo spelen we nu ruim een maand. Je kunt dus niet ver wachten dat we het optimaal be heersen. De spitsen moeten nog beter in stelling worden ge- bx'acht." Leeft de gedachte aan een Euro pees succesjaar? „Als gx'oep zijn we daar niet mee bezig. AZ en Ajax doen nog volop mee om de titel, zij spelen komend weekeinde tegen el kaar. Wij hebben een belangiüj- ke wedstrijd in Groningen. Daar ligt onze eerste prioriteit nu. We willen dit blok van wed strijden, tot aan de winterstop, goed afsluiten. Zonder punten te morsen. Daar hoort een over winning op Bordeaux bij. Een slecht resultaat is nooit goed voor het gevoel binnen een groep." Hoop je op een gemakkelijke of een aantrekkelijke tegenstander in de tiveede ronde? „Geen Lyon in ieder geval. Ik "hoop op een ploeg waar we nog nooit tegen hebben gespeeld." Met 116 wedstrijden op je naam ben je één van de meest gelouter de spelers in de Europacup. „Dat is mooi, er staan een paar leuke spelers bij. Verder zegt het me niets. Voor mij is het be langrijk dat ik laat zien dat ik dit niveau nog aankan. Ik voel me goed, zeker omdat de trainer gedoseerd met de belasting van spelers omgaat. Hij laat je naar je lichaam luisteren." Wat zegt het lichaam over de toe komst van Cocu? „Ik voel op dit moment geen re den om te stoppen. Maar een be slissing over de toekomst neem ik pas aan het eind van het sei zoen. Jongens als Bosvelt en Van Hooijdonk hebben hun af scheid aangekondigd, misschien omdat ze voelen dat het wat moeizamer gaat. Voor mij zijn er vier voorwaarden: ben ik zelf nog hongerig, voel ik me fit, wil de club me nog en wat zijn de perspectieven van de club?" Eigenlijk hetzelfde plaatje als af gelopen zomer. „Ja, en ik heb er geen spijt van dat ik ben doorgegaan. PSV heeft weer goede versterkingen aangetrokken. Het zou een mooi jaar kunnen wox-den." GPD Progi dinsdag. Groep A: Chelsea-Levski Sofia, FC Bar- celona-Werder Bremen. Groep B: Sporting Lissabon-Spartak Moskou, Bayern München-lnternaziona- le. Groep C: Galatasaray-Liverpool, PSV- Bordeaux. Groep D: Olympiakos Piraeus-Shaktar Donetsk, AS Roma-Valencia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19