PZC Veere verder met Karreveld MUSICAL WAT ZIEN IK?! Jongerenraad Veere staat in de steigers Man neergestoken in Veere J Van Tim win je niet meer zo gemakkelijk Gemeente blij met helpende hand provincie Nog even niet Hypotheken Verzekeringen Pensioenen SCHOUWBURG MIDDELBURG Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 maandag 4 december 2006 editie Walcheren Zeeuws-Vlaamse hotels profiteren van Tour in Gent door Wout Bareman TERNEUZEN - De aankomst van de tweede rit van de Tour de France, op maandag 9 juli 2007 in Gent, heeft gezorgd voor veel vraag naar hotels in die stad. Een halfjaar voor de komst van de Tour zitten alle ho tels vol. Duizenden Tour-vol gers zoeken nu een overnach tingsplaats in een straal van 100 kilometer rond Gent. Ook hotels in Zeeuws-Vlaande- ren profiteren van de komst van de Tour. Een woordvoerster van de VW Zeeuws-Vlaandex-en: „Er is nog wel plaats, maar via het centrale boekingskantoor stromen de aanvragen inmid dels binnen." Het gaat niet al leen om hotels in Terneuzen en omgeving,-maar ook om die aan de West-Zeeuw-Vlaamse kust. Directeur Erwin Van de Wiele van de dienst Toerisme Oost- Vlaanderen in Gent maakt han denwrijvend de tussenbalans op. „De hotels zitten vol en bo vendien hebben veel sponsors al complete restaurants afgehuurd om hun gasten een bijzondere avond aan te bieden." Voor de overnachting van de Tour-kara vaan (Gent is aankomstplaats van de tweede etappe vanuit Duinkerke, de volgende dag is het West-Vlaamse Waregem de startplaats) zijn een kleine 7000 bedden nodig. Gent zelf heeft er 3400 beschikbaar. De rest moet worden gevonden rond Gent. De Tour-directie heeft de twee Holi day Inn-hotels in Gent gereser veerd voor de wielerploegen. Volgens de woordvoerster van de WV valt de komst van de Tour ietwat ongelukkig. „Het is dan hoogseizoen en hotelhou ders zullen hun vaste gasten niet willen teleurstellen. Daar om houden ze kamers vrij." Vuurwerkactie wenspijlen voor het goede doel RENESSE - Deltawarenhuis uit Renesse heeft dit jaar heel bij zondere vuurpijlen in het assor timent. In een gleuf kan een pa piertje met een wens gestbpt worden. Van elke verkochte 'wenspijl' gaat één euro naar de Doe een Wens Stichting Neder land. De stichting legt zich toe op het vervullen van wensen van kinde ren tussen de 3 en 18 jaar met een levensbedreigende ziekte. Sinds de oprichting in 1980 zijn meer dan 100.000 wensen ver vuld. Wereldwijd zetten 25.000 vrijwilligers zich in om Wish- kids iets onvergetelijks te laten beleven. Doe een Wens Stich ting Nederland is een vrijwilli gersorganisatie met ruim 225 vrijwilligers, gevestigd te Woer den. De sierlijk uiteenspattende wenspijlen zijn bij Deltawaren huis te koop voor 5,95 euro. Het gaat om een aanvulling van het assortiment. Wie meer wil we ten over de wenspijl kan terecht op de website www.wenspijl.nl. door Maurits Sep KOUDEKERKE - De ontwikke ling van bedrijventerrein Karre veld in Koudekerke kan toch snel doorgaan. Na een gesprek met het dagelijks provinciebe stuur is de gemeente Veere niet meer bang voor vertraging. Eind oktober verweet Veere de provincie een formele en starre opstelling. Gedeputeerde Staten eisten van de gemeente dat zij eerst met Vlissingen en Middel burg een visie op bedrijfsterrei nen moet maken. Daaruit moet blijken dat er geen overschot aan bedrijfsgrond komt als Kar reveld uitbreidt. Veere had echter eerder al toe stemming gekregen van de pro vincie voor Karreveld. De ge meente kon daar toen niks mee, omdat zij de grond niet kon ko pen van grondbezitters. Dat is inmiddels wel gelukt. De eis om met Vlissingen en Mid delburg een visie uit te werken, is niet vervallen. GS willen nog steeds 'de koninklijke weg' be wandelen. Dat betekent dat de drie gemeenten voor 1 januari aanstaande voorlopige afspra- De politie was snel ter plaatste en hield een 45-jarige man uit de gemeente Hulst aan. Dat is de vermoedelijke dader. De poli tie werd even voor half vier ge beld door een man, die vertelde dat hij zojuist iemand had neer gestoken op de Kraaienestweg. De politie trof op de parkeer plaats een zwaargewonde man aan, die op zijn rug lag. Het was de vijftigjarige man uit de ge meente Veere. Het slachtoffer is door een ambulance naar het zie kenhuis in Vlissingen vervoerd voor behandeling. De man uit- de gemeente Hulst was nog aan wezig op de parkeerplaats. De verdachte is ingerekend. Over het motief is nog geen duidelijk heid. De politie stelt een verder onderzoek in naar de toedracht van het incident. De Kraaienest weg ligt tegenover jachthaven de Oostwatering. De weg was ruim twee uur afgesloten voor alle verkeer, foto Richard Labeur ken moeten maken. Daarna mag Veere verder met Karreveld. „Maar als het voor 1 januari niet lukt, kunnen we bij de pro vincie aan de bel trekken", zegt wethouder van economische za ken J. Melse. „En dan zal de pro vincie zich inspannen om het project toch uit het slop te trek ken. Ik ben dus positief gestemd over de toekomst." Maatwerk Melse zegt 'maatwerk' te ver wachten van de provincie na 1 januari. „Men weet daar ook heel goed dat het een belangrijk project is dat geen uitstel kan hebben. Er liggen heel wat ver zoeken van ondernemers om zich in Koudekerke te mogen vestigen. Wij moeten nu voortdu rend nee zeggen tegen die onder nemers. Dat houden we niet lang vol." Melse is inmiddels niet meer be vreesd voor vertraging. De pro vincie zal zich hoe dan ook in spannen voor het bedrijventer rein. En van de zijde van de buurgemeenten heeft Veere niets te vrezen. Middelburg en Vlissingen hebben eerder al aan gegeven geen moeite te hebben met uitbreiding van bedrijfs grond in Koudekerke. De drie gemeenten hebben bovendien al voorbereidingen getroffen om samen een visie op te stellen. Daar komt bij dat zij onderling al de verdeling hebben gemaakt dat echt grote ondernemingen naar bedrijventerreinen in Mid delburg en Vlissingen moeten gaan. Anderen komen wel in aanmerking voor vestiging in Veere. De gemeente heeft twee bedrij venterreinen beschikbaar: Kar reveld in Koudekerke en De Zompe in Serooskerke. door Edith Ramakers DOMBURG - De Veerse jeugd krijgt in een eigen jongerenraad een stem, als het aan het college van B en W van de gemeente Veere ligt. De jongerenraad be hartigt de belangen van de jeugd en alle Veerenaren moe ten de jongerenraad als vraag baak kunnen gebruiken. „De jongerenraad stimuleert jeugdprojecten en zet zich in voor de uitvoering en coördina tie ervan", vat burgemeester R. van der Zwaag samen. In een jongerendebht in Dom burg vorige week, pleitten enke le jongeren voor de oprichting van een eigen raad. Daardoor is de komst van een jongerenraad een stap dichter bij gekomen. Van der Zwaag: „Het is een idee van de jongeren zelf. Wij leggen hen niets op, maar er is animo voor. Het plan moet alleen nog duidelijker worden." De gemeente wil met een paar jongeren een voorstel maken waarin randvoorwaarden en mo gelijkheden worden opgenomen voor een jongerenraad. In janua ri of februari moet dat voorstel aan de gemeenteraad worden aangeboden. Het idee is om twee jongeren uit alle kernen deel te laten nemen aan de jongerenraad. De taken en bevoegdheden van de jeugd moeten nog omschreven wor den. Aan jongeren moet duide lijk gemaakt worden wat een jongerenraad inhoudt. Het is niet de bedoeling een gemeente raad na te bootsen. Een jonge renraad is meer een klankbord groep. Een soort jeugdpanel, dat ongevraagd advies kan uitbren gen aan de gemeenteraad. Van der Zwaag verwacht dat een jon gerenraad jeugd in de leeftijd van 12 tot 23 jaar aanspreekt. Jong en Oud De jongerenraad kan een rol spe len bij de verdere uitwerking van het plan Jong en Oud. Jong en Oud werd vorige week ge roemd in het het jongerendebat. Jongeren uit Meliskerke kook ten een "maaltijd voor ouderen om al etend en kokend met el kaar in contact te komen. Van der Zwaag: „Jong en Oud is een mooi initiatief. Belangrijk vond ik ook dat jongeren een bijdrage aan een betere samenleving wil len leveren. Jong en Oud ver dient navolging in andere Veer se kernen. Een jongerenraad kan die plannen stimuleren en in banen leiden." Van der Zwaag hoopt ook dat jongeren zo enthousiast worden door een jongerenraad dat ze daarna een breder maatschappe lijk belang willen dienen. „We hebben de jeugd straks ook no dig voor deelname in dorpsra den, de raad of in andere bestu ren." Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Be) 0800 - 0231231,1 zeeuwse almanak Hij staat doorgaans vrolijk in het leven, Robin van vier uit Vlissingen. Maar nu de nach ten lejigen, valt het hem zwaar te scheiden van zijn warme holletje onder het dek bed. Zijn ouders zien zich ge dwongen voor elke dag een spannend evenement te ver zinnen om hem op te starten. Anders doet Robin het 's och tends eenvoudigweg niet. Maar zelfs het pepernoten bakken, wat deze week op de agenda van zijn schoolklas stond, kreeg de jongen niet op gang. „Mijn leven wil wel", mompel de hij slaperig. „Maar mijn lijf nog niet. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes Tafeltennisser Tim Vinck in actie tijdens het vierde tafeltennistoemooi voor mindervaliden in Vlissingen. door Edith Ramakers VLISSINGEN - „Ik wil ge woon ook ergens goed in zijn", zegt Branko Puskaric uit Vlis singen. Goed is hij in tafelten nissen. Branko traint drie keer per week en bijna elk weekein de doet hij mee aan een toer nooi. Als hij moet kiezen tus sen een discoavond van Arduin en een tafeltenniswedstrijd, dan kiest hij voor tafeltennis sen. Gisteren werd in Vlissingen voor de vierde keer het tafelten nistoemooi voor minder-vali- den gehouden. Niet alleen Zeeuwse deelnemers komen op het toernooi af, ook Belgen en Duitsers. Branko, die halfzij- dig verlamd is, weet wel waar om zij zo ver willen rijden om te tafeltennissen. „Als je tegen mensen met een beperking speelt, dan word je geaccep teerd zoals je bent. Dat is in 'ge wone toernooitjes' we leens an ders." Hij is lid van 'gewone clubs voor validen'. „Maar dan voel je je toch bekeken als je te genover iemand staat die niet gehandicapt is. Dat is niet pret tig." Branko komt in België uit voor Sint Niklaas, waar hij een van cle sterkere spelers is in de com petitie voor mensen met een be perking. „Ik speel het liefst voor Sint Niklaas." Tim Vinck, ook van Sint Ni klaas, doet pas drie jaar aan ta feltennissen. Voor hem is het een uitlaatklep. Zijn broer voet balt en zijn vrienden doen ook aan sport. Op maandag werd er op school over de sportresulta- ten van het weekend gespro ken. „Hij had niets te vertel len", zegt zijn moeder. Ik ben blij dat hij tafeltennissen heeft ontdekt." Tim (17) heeft een aangeboren hersenverlamming, waardoor hij af en toe in een rolstoel zit. foto Lex de Meester „Hij pikte tafeltennissen snel op. Vroeger wilde hij altijd voetballen, maar dat ging op een gegeven moment niet meer. Hij leert snel bij. Ik win nu al niet meer van hem", heeft zijn moeder gemerkt. Uwe, uit Duitsland is nog te sterk voor Tim, maar volgens Branko is dat geen schande. Branko doet al dertien jaar aan tafeltennis sen en zelfs hij heeft moeite met Uwe. „Die slaat geniepige balletjes", vindt Branko. Bran ko vindt even later voor eigen publiek het antwoord op Uwe Pechholtz' snelle spel. Branko blijkt een meester in de return en wint de wedstrijd en daar mee de vierde editie. Taxichauffeur overvallen SEROOSKERKE (W)- In een woning in de Dominee van Wouwestraat in Serooskerke op Walcheren zijn gistermor gen om 6.30 uur een 37-jarige man uit de gemeente Veere en een 24-jarige Vlissinger aangehouden op verdenking van beroving van een taxichauffeur. De 42-jarige Vlissing- se taxichauffeur werd zondag tussen 5.30 en 6.00 uur op de Noorddorpsweg in. Middelburg door twee mannen van zijn portemonnee beroofd. De twee stapten op de Prins Hendrikweg in zijn auto. Op de Noorddorpsweg hield een van de twee hem vast, terwijl de ander zijn portemonnee wegnam. Na onderzoek werden de twee verdachten man nen opgespoord en aangehouden. De zaak wordt nog ver der onderzocht. Vlissinger van geld beroofd VLISSINGEN - Een 42-jarige Vlissinger is zaterdagnacht van zijn portemonnee beroofd nadat hij was aangespro ken door een man, die hem vroeg geld te wisselen. Dat ge beurde rond 3.00 uur in de Kasteelstraat. De Vlissinger pakte zijn portemonnee, die de man afpakte. Hij rende hard weg. De Vlissinger zette de achtervolging nog in, maar moest deze staken nadat hij struikelde en viel. Zeelandbrug afgesloten ZIERIKZEE - De Zeelandbrug wordt komende nacht we gens werkzaamheden afgesloten voor alle verkeer. Het verkeer wordt geadviseerd tijdens de stremming een ande re route te kiezen. Bij de Zeelandbrug en de toeleidings- wegen staan informatieborden en een onu-ijroute is aange geven via de Stormvloedkering. De onderhoudsdienst werkt aan aanpassen van de wegmarkering. Ook worden de voegovergangen schoongemaakt. Slingerend in Westerscheldetunnel TERNEUZEN - De politie heeft zaterdagochtend om tien over acht op de zuidelijke rijbaan van eri naar de Wester scheldetunnel in Terneuzen een 23-jarige automobilist uit Heinkenszand van de weg gehaald. Dat gebeurde na een melding dat hij in de westbuis van de tunnel de hele rij baan nodig had en het overige verkeer daarmee in gevaar bracht. Agenten wachtten de automobilist op toen hij de tunnel uitreed. De bestuurder reed slingerend over de weg en negeerde een stopteken. In eerste instantie minder de hij snelheid, maar voerde die vervolgens weer op bij na dering van de rotonde, die hij met te hoge snelheid nam. Uiteindelijk zette hij zijn auto op een vluchthaven van de N61 aan de kant. De bestuurder werd aangehouden en overgebracht naar het politiebureau in Terneuzen. Uit een blaastest bleek dat hij te veell had gedronken. Zijn rij bewijs werd ingevorderd en hij kreeg een dagvaarding. (Advertentie) Thuis in.... RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 0118 - 615151 VEERE - Een vijftigjarige man uit de gemeente Veere is gister middag ernstig gewond geraakt bij een steekpartij op een par keerplaats aan de Kraaienest weg bij het stadje Veere. WO 13 DO 14 DEC 20.00u T: 0900-3300033 - www.theaterverkoopzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9