Makkelijke middag Terneuzen Verplicht nummertje HVV'24 PZC PBBHT Slecht weer van grote invloed in vijfde klasse De Maat heeft eindelijk zijn aansprekende zege Eersteklasser heeft geen kind aan hekkensluiter RKDVC: 3-0 z2l Succesvolle rent /ree van Inge Suy maandag 4 december 2006 door Aector Dooms TERNEUZEN - Remco van Leeuwen stond gisteren in het duel met RKDVC noodgedwon gen als rechterverdediger in het basisteam van Terneuzen opge steld. De voetballer, die op veel plaatsen inzetbaar is, maalde er niet om. Sterker nog: Van Leeu wen had een groot aandeel in de 3-0 winst van zijn ploeg. blesseerden Maik de Wolf en Ferco van der Hooft aan het duel met de hekkensluiter. Het gemis werd prima gecompen seerd. .'Jeugdspeler Robin Dek ker speelde in het centrum van de verdediging een verdienstelij ke wedstrijd, hoewel er van de Brabantse aanval nauwelijks ge vaar -uitging. De ploeg uit Dru- nen .-staat in de eerste klasse met twe»a punten stevig onderaan en Terneuzen-speler Jarno Waebeke (links) passeert een verdediger van RKDVC. Hoek 2 niet voorbij Arnemuiden 2 HOEK - Het tweede elftal van Hoek moest zaterdag op nieuw genoegen nemen met een gelijkspel.Ondanks de in breng van onder meer Ramazan Kesikbas, Wilco de Valk, Wesley de Smet en Frank van Damme bleef Hoek 2 op ei gen veld tegen Kozakken Boys 2 steken op 2-2. De stand was bij rust al bereikt. Gert-Jan Hamelink nam na een kwartier spelen de openingstreffer voor zijn rekening, waarna Kozakken Boys de achterstand omboog in een voorsprong. Wilco de Valk bepaalde de rust- en eindstand op 2-2. In de tweede helft had Hoek een overwicht, maar tot meer treffers leidde dat niet. Verlies voor Terneuzense Boys Al TERNEUZEN - Na vijf wedstrijden zonder nederlaag bleek de nummer tien van de ranglijst een te grote obsta kel voor Terneuzense Boys Al. Zeelandia Middelburg was met 1-3 te sterk. Stijn Eggermont opende vroeg in de wedstrijd de score. De bezoekers kwamen voor rust terug tot 1-1 en scoorden halverwege de tweede helft opnieuw. In de slotfase werd het uit een strafschop nog 1-3. HVV'24 Al verrast koploper KLOETINGE - De A-junioren van HW'24 verrasten za terdag met een overwinning op koploper Kloetinge Al: 2-3. De zege was verdiend. Na een 0-1-ruststand zorgden Robbert van Driessche, Joelson Texeira en Mica Nikolajc- zyk voor de ommekeer. Vijf minuten voor tijd kwam Kloe tinge nog terug tot 2-3. Terneuzen Al moet hoofd buigen OOSTERHOUT - De A-junioren van Terneuzen komen in de onderste regionen van de hoofdklasse steeds verder in de problemen. De Zeeuws-Vlamingen leden zaterdag in de uitwedstrijd tegen Oosterhout Al hun zesde nederlaag in tien wedstrijden: 4-0. Halverwege de wedstrijd keek Terneuzen al tegen een 3-0-achterstand aan. Opnieuw nederlaag HVV'24 BI TERNEUZEN - HVV'24 BI verloor zaterdag thuis tegen Beek Vooruit BI opnieuw: 1-3. In de tweede helft, die met 0-1 inging, scoorde Manuel Abdelkuffu de enige treffer voor de Hulstenaren. De B-junioren van Terneuzen wonnen op eigen veld van Papendrecht BI. Tegen de nummer twee van de ranglijst werd het na een 2-0-ruststand 2-1. Voor Terneuzen scoor den Bas Hubregsen en Fabian Wilson. Terneuzen Cl teleurstellend gelijk DORDRECHT - De C-junioren van Terneuzen moesten in de strijd om de eerste plaats pas op de plaats maken tegen Oranje Wit Cl. In Dordrecht werd het na een 1-1-rust- stand 2-2. Marvin Comelis scoorde beide doelpunten. Eerst zorgde hij voor 1-1, vervolgens na de rust voor 1-2. De D-pupillen van Terneuzen hielden de nederlaag tegen NAC Breda Dl beperkt tot 2-6. De bezoekers liepen voor de rust weg naar 1-4. In de tweede helft hield Terneuzen knap stand. Jairus Jandroep scoorde beide doelpunten foto Wim Kooyman voor de Zeeuws-Vlaamse ploeg. door Peter Snelders SINT-JANSTEEN - In een finale die bei de spelers sloopte, veroverde Jack de Maat uit Terneuzen de titel in de tweede Grand Prix driebanden van de Zeeuws-Vlaamse biljartbond. Stilletjes hunkerde De Maat al geruime tijd naar een aansprekend succes. Dat kwam er gisteren in Sint-Jansteen. Vroeger speelde hij vaak een vooraan staande rol in menig biljartkampioen schap. Die successen dateren inmiddels van jaren terug. Het gevolg van de leef tijd (65), maar ook een ietwat verminder de belangstelling. Zo laat hij tegenwoor dig de meeste wedstrijden aan zich voor bij gaan. Alleen voor zijn team SBC en in de grand prix-toernooien is hij nog van de partij. Het zag er in café De Kroon in Sint-Jan- steen niet direct naar uit dat hij voor een eerste plaats ging. Hij won wel zijn eer ste partij tegen Meerten Dallinga, maar voor zijn 40 caramboles had hij toch 62 beurten nodig. Ook de winst in de andere poulewed strijd tegen Albert Lacante kostte 61 beurten. Qua moyenne presteerde De Maat bepaald niet boven zijn niveau. Maar toen, in de halve finalepoule, was hij daar ineens. In slechts 39 beurten zet te hij Louis Dallinga aan de deur. „Toen nam het vertrouwen toe. Het was al even geleden dat ik zo'n goede partij gespeeld had. Vooral tegen zo'n sterke tegenstan der." In de beslissende partij had hij het geluk dat een winnaar meestal kenmerkt. Aart Vasseur maakte in de nabeurt remise. Penalty's moesten de beslissing brengen. De Maat maakte zijn acquitstoot en zag Vasseur missen. Daarmee was de finale plaats veilig gesteld. Daarin trof hij Arie Vink, die 32 caram boles moest maken. Er ontwikkelde zich aanvankelijk een fraaie pax'tij van een goed niveau. In 24 beurten had Vink 28 en De Maat 29 caramboles. Vink was nog slechts vier caramboles van de overwin ning verwijderd. De Maat moest er nog elf maken. De deur ging bij beide spelers op slot. Met dat verdedigende spel had Jack de Maat minder moeite dan zijn tegenstan der. „Ik speelde niet goed meer, maar pro beerde er wel op te letten niets weg te ge ven. De spanning begon aan me te kna gen. Bij 28-29 gaf ik mezelf eigenlijk wei nig kans meer. Maar omdat Arie com pleet stilviel, nam het geloof weer toe." Arie Vink maakte geen punt meer en dat bood De Maat de gelegenheid om de par tij in 46 beurten te voltooien. In de na- beurt scoorde Vink nog wel twee keer en dat deed hem stranden op twee carambo les van een remise. De latere winnaar Jack de Maat in Sint-Jansteen. Hulstenaren hoeven niet goed te spelen om van MOC'l 7 te winnen: 2-0 in actie tijdens de Grand Prix-wedstrijd driebanden foto Wim Kooyman De uitblinker was bij alle drie de doelpunten betrokken. De ge legenheidsverdediger nam zelf twee goals voor zijn rekening en nam een effectvolle vrije trap die via het dijbeen van de Bra bantse verdediger Dave Vermee- gen achter de uitstekende doel man Marcel van Huiten vloog. De 3-0-voorsprong bij rust was ook de eindstand. Trainer Ardian Lekaj beschikt met de traptechniek van Van Leeuwen over een extra wapen De stijlvolle voetballer is eerst o keus bij vrije trappen en hoek schoppen. „Ik kan me met mi.i,n traptechniek profileren ten op zichte van mijn medespeler-s", meent Van Leeuwen. Ormdat ik op links bleef hangen, sbond ik twee keer op de goede p't aats om de voorzet van de rec hter kant af te werken." Zo mocht Van Leeuwen 'cle bal ongehinderd aan de tweefie paal over de doellijn drukken, na pri ma voorbereidend werk van Si- nan Coban en Daryl R&widjan: 1-0. De tweede treffer- w erd inge leid door de sterk spel ende Ma rio de Fouw (hij bleef met rug klachten tijdens de h'ust in de kleedkamer achter). Zijn afgemeten voor-zet van de rechterkant werd door de inko mende Van Leeuwen fraai inge schoten. De 2-0-voorsprong, was terecht. De roodzwarten, die met de wind in de rug startten, lieten de bal het werk d oen en zochten via vlotte comb i naties telkens de vrije man. 2jo waren Mike But en Dwight van Hulle (kop bal) dichbij een treffer. Terneuzen begon zonder de ge schorste verde digers Dennis de Kraker en Roei Alberti en de ge- TERNEIJ ZEN - In het zaterdag voetbal bij de vrouwen was het een goede dag voor de Zeeuws. -Vlaamse teams. Aarden burg e 11 Zaamslag wonnen hun wedstrijden. In het zondagvoet bal won Terneuzen met 2-0 van het h oger geklasseerde Marjola Girls. Aarflenburg-Patrijzen 4-0 (2-0): Pat j:ijzen was meer aan de bal, ma.: ar Aardenburg toonde meer worklust en was slagvaardiger. Ia de eerste helft opende Cindy do Valcke de score met een fraaie lob. Brigitte de Waele liet cle 2-0-ruststand aantekenen. Net in een fase dat Patrijzen iets beter was, zorgde Cindy de Val cke voor 3-0. Het slotakkoord was voor Boukje Buzeijn: 4-0. Zaamslag-Nieuwdorp 2 6-0 (3-0) Na zes jaar inactiviteit maakte Inge Suy haar rentree op het voetbalveld. Ze knalde al in de eerste minuut de 1-0 bin nen. Na vier minuten verdubbelde Karin Schellekens de voor sprong. Carmen de Brouwer be paalde de ruststand op 3-0. Op aangeven van Kax'in Schelle kens kopte Suy de 4-0 binnen. Daarna nam ze ook de 5-0 voor haar rekening. Milou Hamelink zorgde tenslotte voor 6-0. Terneuzen-Marjola Girls 2-0 (0-0): De eerste helft was matig. Na rust was Terneuzen sterker. Dat resulteerde in de 57e mi nuut in 1-0 door Debbie Bak ker. Een klein kwartier later liet zij ook 2-0 noteren. Sprundel-Steen 4-3 (2-1): Steen was meer in balbezit en kwam al snel op voorsprong door San ne d'Hooge. Sprundel scoorde te gen via Nicole van Gils en Mar- loes Coenen. Twee minuten na rust werd een voorzet van Coenen door een Steen-speelster in eigen doel ge werkt. In de 65e minuut maakte Nicole van Gils er 4-1 van. In de slotfase kwam Steen terug tot 4-3 door twee treffers van Sabri- na van de Ven. Hulsterloo-NSV 2-2 (1-1): Een terechte eindstand. Na tien mi nuten soleerde NSV-speelster Anita Eist naar 0-1. Hulsterloo werd daarna beter en kwam ver diend op gelijke hoogte door Debbie Robbrecht. Na rust bracht Cindy Robbrecht de thuisploeg op voorsprong, waar na NSV in de slotfase langszij n kwam door Hilde van Gastel. door Jack Begijn HULST - De wedstrijd was er één om zo snel mogelijk te verge ten. „Maar we hebben wel ge wonnen en dat telt", legde trai ner Michel Leonhart na de 2-0-winst tegen MOC'17 uit Ber gen op Zoom uit. „Deze winst is goed voor het zelfvertrouwen." Adel verplicht. Dus werd tegen MOC'17, dat slechts twee ploe gen onder zich weet, plichtma tig gewonnen. De Bergenaren kwamen over de gehele wed strijd genomen niet of nauwe lijks in het stuk voor. De bezoe kers waren wel een paar keer dreigend, maar tot uitgespeelde kansen kwam het niet. Alleen Moustaf El Mallouki was lastig voor de thuisclub. Zijn directe opponent, Job Inghels, kwam handen en voeten tekort om de technisch begaafde spits te stui ten. Willem Suikerbuik en aanvoer der Michiel van Trijen waren de kwam tegen Terneuzen kwali teit tekort om de wedstrijd een andere wending te geven. Alleen Jeroen Schrover kreeg een uitgelezen mogelijkheid om te scoren toen hij een vrij veld voor zich had. Terneuzendoel- man Dennis Wondergem hield de aanvaller van een doelpunt af. Het was illustratief voor de on macht van RKDVC, dat in com- aangevers, maar de verdediging van HW'24 stond als een huis en gaf geen kansen weg. Dat kon niet gezegd worden van MOC'17. De gasten waren ach terin kwetsbaar en keeper Mi chel van Geel maakte een onze kere indruk. HW'24 had meer moeten profiteren van de slome achterste lijn van de tegenstan der. Al na twee minuten kwam de thuisploeg op voorsprong. Jeroen Claessens bereikte met een vrije trap Maarten Scheer ders, die met een afgemeten voorzet Christoph Praet in staat stelde de score te openen. De aanhang van de Hulstenaren ging er eens goed voor zitten. Oplossingen Winst met dubbele cijfers moest volgens de kenners mogelijk zijn. „En daar zijn mijn spelers in meegegaan", gaf Leonhart na afloop aan. „Op de tribune werd om tien geroepen. Daardoor gin gen wij het te gemakkelijk opne- petitieverband slechts zeven doelpunten maakte. De thuis club zat na een dik half uur al op rozen met de 3-0-voorsprong dankzij de vrije trap van Van Leeuwen, die door de ongelukki ge Van Meegen van richting werd veranderd. „Toen kon het niet meer fout gaan", vond de doelpuntenmaker. In de tweede helft consolideex-- den de Zeeuws-Vlamingen de men, het allemaal te mooi doen en zoeken naar de moeilijkste oplossingen. En dat terwijl je bij dergelijke weersomstandig heden en op zo'n moeilijk be speelbaar veld de simpelste op lossingen moet zoeken. Noem het jeugdig enthousiasme. Ook dit hoort bij het leerproces." De schei'pte ontbrak bij HW'24, duels gingen onnodig verloren en de aansluiting tus sen de diverse linies was er niet. Na de snelle score kregen Tim Mechelink, Evert van den Bei'g en Jari Vyaene dotten van kan sen, maar het vizier stond niet op scherp. Robbert van Lammeren dacht de thuisclub te helpen. Hij speel de verkeerd terug, maar zag tot zijn opluchting dat de paal een grotere achterstand in de weg stond. Door de minimale marge bleef MOC'17 uitzicht houden op de gelijkmaker. Leonhai't deed in de rust een aantal omzettingen. De razend snelle Jaimy de Visser wisselde voorsprong en dwong Rawidjan, weggestuurd door Van Leeu wen, doelman Van Huiten tot een redding. RKDVC had zich toen al neergelegd bij de neder laag. Terneuzen kreeg in de slot minuut, nadat Rawidjan onder uit was gehaald, nog een straf schop. Aanvoerder But zag zijn inzet gestopt worden door de doelman. Terneuzen-RKDVC 3-0 (3-0). 16. van plaats met Maarten Scheer ders en wei'd aanvallende mid denvelder. HW'24 kreeg daar door meer dreiging en diepgang in het spel. Initiatief Nadat Moustaf El Mallouki en Willem Suikerbuik voorlangs en over hadden geschoten, nam de thuisploeg het initiatief over en opende een spervuur aan aanval len.. Na een knappe solo schoot Evert van den Berg vooxiangs, miste de ingevallen Kana Da Ro sa Bernardo voor open doel na een vlot uitgevoerde actie van Jeroen Claessens en schoten Christoph Praet en Jorn Knibbe- ler niet in de juiste richting om succesvol te zijn in de afwer king. Tim Mechelink kopte vijf minuten voor het einde, op aan geven van Da Rosa Bernardo, zijn ploeg in veilige haven. „Achteraf had er misschien meer ingezeten", keek Leonhart texixg. „Maar we hebben van daag weer eens de nul gehouden Remco van Leeuwen 1-0, 29. Rem co van Leeuwen 2-0, 32. Dave Ver- meegen (e.d.) 3-0. Scheidsrechter J. Tempelaar (Dordrecht). Aantal toeschouwers: 150. Terneuzen: Dennis Wondergem; Remco van Leeuwen, Tim Faas- sen, Robin Dekker (70. Niels Gom- mers), Hans van Damme; Mario de Fouw (46. Niels Burm), Dwight van Hulle, Milce But, Jarno Waebe ke (S3. Sven Prinsen); Daryl Ra widjan, Sinan Coban. tegen een team dat bijna altijd scoort. MOC'17 is geen vex'keer- de ploeg, dus deze overwinning staat wel. Ik kan echter nie mand aanwijzen die vandaag een lekkere partij heeft ge speeld. Deze overwinning doet de ploeg goed, want we hebben nog steeds te maken met de na weeën van de wedstrijden tegen Steen en Roosendaal. Door het gelijke spel van de topploegen komen we nu weer een stukje dichterbij." HW'24 - MOC'17 2-0 (1-0). 2. Christoph Praet 1-0, 84. Tim Me chelink 2-0. Scheidsrechter: P. van den Putte (Bergeijk). Gele kaar ten: Robin MacTaggart (HW'24) en Michiel van Trijen, Carlo van Loenhout, Moustaf El Mallouki en Esmir Kuslara (MOC'17). Aantal toeschouwers: 200 HW'24: Tim Siersema, Tim Me chelink, Robin MacTaggart, Jaimy de Visser (80 Jorn Knibbeler), Job Inghels, Kieran O'Shea (61 Steffen de Weers), Evert van den Berg, Jeroen Claessens (71 Kana Da Ro sa Bernardo), Maarten Scheerders, Christoph Praet, Jari Vyaene. door Peter Snelders GOES - In de vijfde klasse van het zondagvoetbal eindigden de ontmoetingen Kwadendam- me-Hoofdplaat en Philippi- ne-Schoondijke doelpuntloos. Graauw was met 3-0 te sterk voor buurman SDO'63. Twee duels haalden het einde niet. Door hevige regenval werden Vogelwaarde-Groede (3-1) en Volharding-Oostburg (1-1) vroegtijdig afgebroken. Graauw-SDO'63 3-0 (1-0): Op aangeven van Titiano Staes opende Karei Steijaert in de der tiende minuut de scoi'e. Het duel lag daarna een tijdje stil omdat een forse regenbui het veld teisterde. Op het zwaar ge worden veld kon Marcel Vael aardig uit de voeten. In de 56e minuut scoorde hij met een om haal 2-0 en zes minuten voor het einde liet hij ook 3-0 noteren, Vogelwaarde-Groede 3-1 (3-1) Kleine nederlaag voor De Sjuttul BARENDRECHT - Opnieuw was er in de tweede klasse van het district Zuid-West geen suc ces weggelegd voor het badmin- tonteam van De Sjuttul uit Oost burg. In Barendrecht moest het met minimaal verschil (3-5) bui gen voor thuisploeg The Flying Shuttle 3. De enkelspelen bij de mannen gingen verloi'en. Erik Stoel was in twee sets de mindere van Peter Bommelijn en Piet van Hoorn moest zijn meei'dere er kennen in Hans Blinde. De vrouwen verging het beter. Jolanda van Pamelen zegevier de na een dx*iesetter tegen Yvon ne van de Bosch en Marije Pfaff kende weinig problemen met Paolo Blinde. Samen met Johan van de Bx'uele was ze dicht bij winst in de mix. De derde set ging met minimaal verschil (21-19) verloren. Het vrouwendubbel was een prooi voor Jolanda van Pamelen en Marije Pfaff. Ook die confron tatie duurde drie sets. De derde en beslissende set leverde een af getekende zege(21-14) op. (gestaakt na 45 minuten): Vogel waarde was de betere ploeg. Het nam in de twintigste minuut de leiding. Op aangeven van Mar cel Verschuren scoorde Arno Wautei's dat doelpunt. Een onge lukkige handsbal, wel of niet binnen het zestienmetergebied, leverde Gi'oede een strafschop op. Die werd benut door Sven Vexploeg. In de slotfase van die eerste helft sloeg Vogelwaarde nog twee keer toe. Na voorberei dend werk van Ai'no Wauters scoorde Mai'cel Verschuren 2-1 en op slag van rust tekende Bart Mangnus voor 3-1. Volharding-Oostburg 1-1 (1-1) (gestaakt na 67 minuten): Oost burg begon fel en kwam na vijf minuten op voorsprong door Peter van de Linde. Daarna kwam de thuisploeg beter in de wedstrijd en zag John Somme- ijer in de 25e minuut de gelijk maker scoi'en. Ondanks hevige regenval wei'd het duel na rust hervat. Na 22 minuten hield de scheidsrechter het voor gezien. Philippine-Schoondijke 0-0: On danks het steeds slechtere veld speelden de teams het duel uit. Philippine was de meest aanval lende ploeg. Het kreeg enkele kansen, maar liet die onbenut. Aan de andere kant hield doel man Jurgen Zohlandt met een knappe redding Schoondijke van scoren af. Kwadendamme-Hoofdplaat 0-0: In de eerste helft was Kwa- dendamme beter. De ploeg liet in die periode enkele goede sco ringskansen onbenut. Na rust was er meer evenwicht. Toen kreeg Hoofdplaat de betere kan sen. Jean-Paul van Hoeve faalde oog in oog met de doelman van de thuisploeg. Uit een vrije trap van Ton Blommaert was Kwa- dendamme dicht bij de winnen de treffer. Reserve vierde klasse. Terho le-Biervliet 2 1-2 (0-2): Een met veel ixxzet spelend Terhole moest weer de punten met de bezoe- kei'S meegeven. Biervliet had kwalitatief iets meer inhoud. Dat drukte die ploeg in de eer- ste helft uit door treffers van Da niël Mangnus en Michiel Moort- hamer. Na nxst drong Terhole aan. Op aangeven van Bart van de Meer scoorde Jurgen Maer- man in de 80e minuut 1-2. Ver der kwam de thuisploeg niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45