Zierikzee denkt al aan degradatie PZC Duiveland zet SKNWK te kijk WIK'57 kansloos tegen de koploper Willemse blijft koel in hectische slotfase Zondag-tweedeklasser komt niet tot scoren tegen Longa: 0-2 Van de Sande op wereldreis Colijnsplaat maakt geen fout maandag 4 december 2006 b21 door Pieter van Klinken ZIERIKZEE - Zierikzee kan proberen wat het wil, maar de bal gaat er dit seizoen maar niet in. Gisteren verloor de tweede klasser met 2-0 van Longa. Speelde Zierikzee aan het begin van het seizoen gewoon slecht, nu kan dat niet meer worden ge zegd. Sinds een week of vier gaat het beter, maar de Zierik- zeëenaren weten dat nog niet in doelpunten uit te drukken. Bo vendien heeft de ploeg van inte rim-trainer Ronald van Oeveren geen geluk. Blijkbaar demoti veert dat zo dat gisteren een Zie- rikzee-speler al over degraderen sprak. Freek Torensma, die een verdienstelijke wedstrijd speel de: „In andere jaren konden we uit het niets een doelpunt ma ken. Nu lukt dat niet. Maar we blijven voetballen. Als we degra deren, dan wel voetballend. We willen aanvallen en scoren." Dreun Na het verlies van Zierikzee kwam gisteren nog het bericht dat concurrent BSC had gewon nen, zodat de achterstand op de nummer elf al vier punten is. De dreun kwam hard aan. Torens- ma: „Je moet reëel zijn. Het gaat niet goed en we staan onderaan, dus met degraderen moet je re kening houden. Het gat met de nummer tien is groot." Het grootste probleem bij Zierik zee zijn de doelpunten. Gisteren was het ook nog eens de laatste wedstrijd waarin Rutger Koo- man en Mathijs Hage - de twee mensen die af en toe nog wel eens scoren - meespeelden. Zij beginnen morgen aan een we reldreis. Vorig seizoen was To rensma na Hage de man met de meeste doelpunten. Maar of hij nu de man is, die het moet gaan doen, durfde hij niet te zeggen. Ook Van Oeveren wilde geen naam noemen. „Misschien staat er iemand op." Tegen Longa maakte Zierikzee bij vlagen een prima indruk. Het begin was uiterst scherp en de ploeg kreeg binnen vijf minu ten twee prima kansen. Eerst Zierikzee-speler Werner Boot (gestreept shirt) probeert een Longa-speler de bal te ontfutselen. ontving Hage een steekpassje van Kooman, maar Hage raakte de bal net niet goed. Een paar minuten later schoot Hage van af zestien meter keihard tegen de onderkant van de lat. De bal stuitte vlak voor de doellijn te rug het veld in. Na dik twintig minuten leverde een steekpass van Longa-aanvaller Gijs Wil- lemsen wel een doelpunt op. Bram Somers schoot de bal bin nen. Daarna zakte de wedstrijd wat in. Zowel Longa als Zierik zee speelde statisch. In de tweede helft ging Zierik zee er echter vol voor. Afgezien van een schot van Daan de Groof, waarbij Brussé precies goed stond, kwam Longa er niet aan te pas. Goede kansen kreeg Zierikzee echter niet terwijl De Groof na een halfuur met een so lo-counter wel trefzeker was. De treffer had een verlammende uitwerking op Zierikzee. To- rensm: „Je probeert wat te creë ren in het begin van de tweede helft, maar als het - zoals zo vaak dit seizoen - niet lukt, dan gaat het op den duur minder." Van Oeveren: „Als we een keer die drie punten halen, komt er misschien meer vertrouwen. Maar degradatie voorkomen? Dat zal heel moeilijk worden." Zierikzee-Longa 0-2 (0-1). 23. Bram Somers 0-1, 73. Daan de Groof 0-2. Scheidsrechter: B. Hilt foto Dirk-Jan Gjeltema (Sliedrecht). Gele kaart: Martijn van Grunsven (Zierikzee), Tonie Raaymakers (Longa). Aantal toe schouwers: 150. Zierikzee: Peter Brussé; Werner Boot, Martijn van Grunsven, Mari- ko Rouw, Barry Hage; Serge Berre- voets, Freek Torensma (78. Vin cent Bakker), Erwin Nelissen, Ka- simier Snoek (46. Wesley Quist); Matthijs Hage en Rutger Kooman. Koopman heerst in Noordgouwe NOORDGOUWE - Het persoonlijk kampioenschap libre derde klasse poule noord van het district Delta Zuid-West in HCR van der Weijde is met overmacht ge wonnen door Leo Koopman van DOS Nieuwwerkerk. Tweede werd Anclré de Broekert van HIO uit Heinkens- zand en derde André de Visser van de organiserende vere niging Windenburg. Koopman besloot de krachtmeting ongeslagen en met en prachtig moyenne. Vanaf de eerste partij presteerde hij op hoog niveau. Broekert kon als eni ge volgen, maar had onderweg al te veel punten gemorst om nog een bedreiging te zijn. De winnaar: „Vorig jaar ben ik gedegradeerd, maar ben nu door mijn promotie weer terug op mijn oude niveau." Van de promovendi wist alleen André Visser door een mooie eindsprint het po dium te halen. Koopmans suprematie werd onderstreept met de hoogste partij van het toernooi (4.44). De hoogste serie werd gedeeld door Kik en Arie Wouts van Witte van Haemstede. Biljarters 3BSD naderen leiders GOES - Door een 6-2-overwinning van 3BSD Duivelands Meubelhuis op Maxxbouw Sijmens komen de Schouwena- ren in de buurt van de koplopers in poule zes van de vier de divisie driebanden groot. Alleen Jan Suykerbuyk kon in het duel met Henny Duin niet imponeren. De ergernis over de traagheid van zijn tegenstander won het van zijn concentratievermogen. Eerder hadden John Hatzman en Piet Kox al wel nuttige overwinningen geboekt. Sjaak de Visser zorgde voor de beslissing na een spannend duel met Henk Aarts. Vandaag volgt de streekderby tegen De Herensti'aat in Rilland, dat gedeeld eerste staat. Als de Schouwenaren winnen, is aansluiting bij de top een feit. 3BSD Duivelands Meubelhuis - Maxxbouw Sijmens 6-2: Jan Suy kerbuyk - Henny Duin 22-30, 61; Sjaak de Visser - Henk Aarts 25-24, 60; Piet Kox - Jan Uitdewilligen 25-21, 62; John Hatzman - Anton van Bedaf 20-11, 46. Gelijkspel HSD tegen koploper VLISSINGEN - De hockeysters van HSD hielden zater dag koploper Vlissingen 3 in bedwang. Het spectaculaire duel in de reserve derde klasse eindigde in 3-3. In de eer ste helft waren de teams aan elkaar gewaagd. Vlissingen had na rust een bliksemstart en kwam snel op 2-0. HSD toonde karakter en veerkracht en dwong op basis van in zet een meer dan verdienstelijk resultaat af. Uit een straf- comer maakte Goswin van den Assem de aansluitingstref fer. Niet veel later nam zij ook de 2-2 voor haar rekening. Toch leek HSD met lege handen naar huis te gaan. Twee minuten voor het einde kwam Vlissingen op 3-2. HSD gooide vervolgens aHes op de aanval. Met resultaat want Evianne van de Zande scoorde op de valreep 3-3. Tweede nederlaag voor SKNWK NIEUWERKERK - De korfballers van SKNWK hebben tegen Blauw Wit 4 de tweede nederlaag in het zaalseizoen geleden. Bij rust stond het pas 0-3 in het voordeel van Blauw Wit 4. De ploeg was een klasse beter dan SKNWK, maar verdedigend hielden de Nieu werker kers goed stand. Na de wissel scoorde Jaap van Gastel 1-3, maar daarna liep Blauw Wit uit naar 7-1. Voor SKNWK maakten Jo- han van de Linde en Rocco Bax de laatste twee doelpun ten. door Ko de Ridder BRUINISSE - Pas in de 84e mi nuut zorgde Mats Willemse za terdag via een strafschop voor een dikverdiende 1-0-voor- sprong tegen Zwaluwe. De late goal was echter niet het laatste opmerkelijke feit. De wil om te winnen straalde za terdag af van Bruse Boys. Vanaf het eerste fluitsignaal gingen de Schouwenaren op zoek naar de goal. Zwaluwe leek vooral zo lang mogelijk de nul te willen houden. Bruse Boys oogde sterk, hield het veld goed breed en liet de bal het werk doen. Gescoord werd er echter niet. In de 22e mi nuut bracht Bruse Boys zichzelf zelfs in moeilijkheden. Geluk kig voor doelman Rick Postema, die de afwezige Mark Giljam verving, maakte Zwaluwe-aan- valler Arnold Loomeijer geen ge bruik van het cadeautje. Zo stond het bij rust 0-0. Na de pauze was het spelbeeld hetzelfde, maar Zwaluwe kroop iets meer uit haar schulp. In de Zeilers hebben moeite met start in Goofies Race COLIJNSPLAAT - De negentig boten die zaterdag deelnamen aan de Goofies zeilrace hadden grote moeite met de start. In alle drie de klassen slaagden de schepen er ondanks de tegen stroom niet in goed over de lijn te gaan. Bij de eerste start van de ORC 1, ORC 2-4 en IMS gin gen er zoveel boten te vroeg over de startlijn dat een algeme ne terugroep nodig was en de start moest worden overgedaan. Daarna gingen nog een paar bo ten de mist in, maar toen kon de wedstrijd verder gaan. Bij de IMS-boten won De Holmatro van Jaap Meijer uit Kortgene, voor schipper Van Santen uit Le- wedorp met de Roark. Peter de Ridder uit Gorinchem met Checkmate 3 werd derde. Bij de ORC 1 boten zegevierde Ralph Berkmans uit Antwerpen met Swisslife 2. Bij ORC 2-4 won Hans Zuiderbaan uit Terneuzen met de Tweegezusters. Bij de on gemeten boten won De Pepper van Stef Bastenie uit Malle. 48e minuut soleerde Bru-speler Robin Meertens goed richting de zestien, maar hij zag zijn schot naast gaan. Daarna waren er nog kansen voor Emiel Dorst en Mats Willemse. Net als in de eerste helft kreeg Bruse Boys ook in de tweede veel meer cor ners, die allemaal werden geno men door Mats Willemse. Toch werd ook Zwaluwe iets gevaar lijker en kreeg het via Rick van der Stelt en aanvoerder Arnold Loomeijer wat kansen. Bruse Boys bleef echter keihard wer ken. Het dirigeerde het spel, maar had in Zwaluwe-doelman Erik Doesburg een sterke tegen stander. In de 78e minuut was de verdiende openingstreffer dichtbij voor Bru. Meertens zag zijn kopbal echter via de lat overgaan. Meertens: „Toen had het beslist kunnen zijn. We speelden een goede eerste helft, maar hebben verzuimd de kan sen te verzilveren en de wed strijd in het slot te gooien. Maar we hebben er keihard voor ge knokt. De uiteindelijke zege is de verdienste van het collec tief." De beslissing viel in de 84e mi nuut. Een verdediger van Zwalu we zat in het strafschopgebied met beide handen aan de bal. Bij Zwaluwe gooiden ze het op gezichtsbescherming, maar scheidsrechter Brouwer wees ge decideerd naar de stip. Alles wat Zwaluwe was rende rich ting de leidsman. Rick van der Stelt en Terry Schonk kregen rood. De gasten probeerden Mats Wil lemse nog uit zijn concentratie te halen, maar de speler bleef de rust zelve. Na de treffer was de spanning om te snijden. De op luchting bij Bruse Boys was groot toen het laatste fluitsig naal klonk. Zwaluwe was echter nog niet klaar. Zij eisten nog uit leg van de scheidsrechter. Bruse Boys-Zwaluwe 1-0 (0-0). 84. Mats Willemse 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: C. Brouwer (Poor- tugaal). Rode kaart: Rick van der Stelt (2x geel) en Terry Schonk (beiden Zwaluwe). Gele kaart: Jan Peter Dekker (Bruse Boys) en Joey Geerlings (Zwaluwe). Aantal toe schouwers: 110. Bruse Boys: Rick Postema; Olaf Willemse, Peter Willemse, Alex An- deweg, Dimitri Hooftman; Marco Ketting, Robin Meertens (89. Jas per Maaskant), Emiel Dorst; Tho mas Groeneveld, Mats Willemse en Jan Peter Dekker (75. Ben Schot) door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Reserve Fabi an Verkaart kwam in de eerste helft van de derby tussen zijn Duiveland en SKNWK van de reservebank om een aantal Dui- veland-supporters een lied in te fluisteren. Het 'They are blue, they are black en ze staan com pleet voor gek' was een goede vondst want Duiveland zette met een 4-1-overwinning SKNWK voor schut. Voor het derde seizoen op rij sloot Duiveland de thuiswed strijd tegen SKNWK winnend af. Trainer Leen Koster was na de zevende seizoenszege een te vreden man. Hij zette zijn team - dat begon zonder de voor vier duels geschorste Dennie le Com- te en de geblesseerden Marcel Zwager en Marcel de Bruine - op een gezonde manier op scherp. „Met deze wedstrijd wa ren we al veertien dagen bezig. Na de eerste tien minuten, waar in we zoekende waren, kregen we de zaken onder controle." Koster heeft zijn ambities bijge steld. „De eerste doelstelling was om een stabiele middenmo tor te worden, maar nu zou het mooi zijn als we een periode kunnen pakken." Kwakkelen Kosters uitspraken stonden in schril contrast met de gevoelens bij SKNWK dat blijft kwakke len. Trainer Adriaan Nieuwen- huijse kampt in Nieuwerkerk in zijn laatste seizoen met een smalle selectie en gebrek aan kwaliteit. Gert-Jan Tierie, die in het eei'ste kwartier zijn ploeg op sleeptouw probeerde te ne men, zag in het veld alles met le de ogen aan. „Na het eerste doel punt zijn we op inzet afge troefd. Het zat er gewoon niet meer in. Er zijn geen excuses voor. We creëren zelf niks", al dus Tierie, die zomaar aan zijn laatste seizoen bij SKNWK be zig zou kunnen zijn. De ambiti euze voetballer heeft al eerder aangegeven hogerop te willen. De prestaties van SKNWK ver sterken die gevoelens alleen maar. Duiveland liet zien dat ze na de 5-0-nederlaag op de openings dag van het seizoen iets hadden recht te zetten. Nadat Koster een aantal veldomzettingen had gedaan, scoorde Duiveland tus sen de 17e en 35e minuut drie keer. „De goals gingen er wel heel gemakkelijk in", oordeelde Duiveland viert de derde treffer. Doelpuntenmaker Chris IJzelenberg wordt omarmd door Lex Zwang (nummer 6). Leen IJzelenberg (links) komt naar de twee toe. foto Dirk-Jan Gjeltema Nieuwenhuijse. Op aangeven van Barry Steenpoorte klopte Wilmar van de Sande inval ler-doelman Koen de Jonge (hij verving Léon Quik). Na Duive lands vierde corner schoot John ny Bolle met een harde schuiver zijn ploeg naar 2-0. Van de Sande stond ook aan de basis van de 3-0. Zijn voorzet kwam via Steenpoorte en een verdediger voor de voeten van Chris IJzelenberg die de bal in het dak van het doel schoot. In de 58e minuut scoorde Duive lands uitblinker opnieuw. „Ik schoot de bal met mijn chocola debeen binnen", keek Van de Sande terug op de situatie waar in hij Leon de Bruine simpel uit speelde. Dat SKNWK met behulp van Lex Zwang, die een indraaiende vrije trap van Leon Goedegebu- re achter zijn eigen doelman werkte, nog aan een doelpunt OOSTERLAND - Duiveland moet het binnenkort stellen zon der Wilmar van de Sande. De 25-jarige voetballer gaat vanaf januari een wereldreis van een halfjaar maken. Zaterdag speelt Van de Sande tegen Krabbendijke voorlopig zijn laatste competitiewedstrijd. Begin januari pakt hij zijn koffers. „Ik ga met mijn vriendin een reis door Azië maken. We zijn allebei afgestudeerd. Nu hebben we er de kans voor." In zijn laatste thuiswedstrijd tegen SKNWK liet Van de Sande zich met twee treffers en zijn goede spel gelden. „Dat was ook mijn insteek. Het is jammer voor Duiveland, maar nu heb ik de mogelijkheid om dit te doen. En Duiveland staat voorlopig vei lig. Dat geeft een goed gevoel." door Klaas Verspoor GOES - WIK'57 heeft in de vier de klasse B voor de tweede keer in acht dagen verloren van kop loper ZPR'84. Mevo revancheer de zich met een 2-1-thuisover- winning op Kruiningen. De der by tussen Brouwershaven en ZSC'62 werd afgelast. Mevo-Kruiningen 2-1. Vorige week was de overwinning van Kruiningen op Mevo niet ver diend te noemen. Nu was het an dersom. Na een doelpuntloze eerste helft kwam Kruiningen in de 62e minuut via Arno van den Berge op voorsprong. Me- vo-speler Erwin Fonteine zorg de daarna voor de 1-1. Dertien minuten voor tijd kreeg Mevo, nadat Wouter Fioole werd neer gelegd in het strafschopgebied, een penalty. Pieter van der Neut besliste de wedstrijd vanaf de stip. ZPR'84-WIK'57 4-1. Maurice de Vlieger zette WIK'57 op een 0-1-voorsprong, maar nog in de eerste helft boog de koploper de achterstand in een voorsprong om. Mark Wouts zorgde voor de gelijkmaker en Ruud van Rijcke- vorssel bracht ZPR'84 aan de lei ding. Na rust had ZPR nauwe lijks meer iets te duchten van WIK. Van Rijckevorssel hielp zijn ploeg aan nog twee treffers. Smerdiek-SPS 3-0. Smerdiek, dat voor rust onder haar niveau speelde, kwam pas in de tweede helft op stoom. Bart Stoutjes- dijk opende de score. Daarna til de de uitblinkende Souliman el Bazzaoui de stand naar 2-0. SPS kon niet terug in de wed strijd komen. Door een tweede treffer van Stoutjesdijk kwam Smerdiek aan de 3-0. Chrislaudia-Waarde 6-1. Door twee goals van Marco Polak leid de Chrislandia na 45 minuten met 2-0. Na rust liep de thuis ploeg door treffers van Comé Jongenelen, Stefan Lodder en opnieuw Polak uit naar 5-0. Jan-Willem van Veldhuijsen scoorde namens Waarde tegen. Jongenelen bepaalde uit een strafschop de eindstand op 6-1. Stavenisse-Yerseke 0-3. Stave- nisse hield voor rust de schade beperkt. Nadat Arco van Dix- hoorn Yerseke in de 73e minuut op voorsprong zette, speelden de bezoekers de wedstrijd goed uit. Michel de Rooij tekende kor te tijd later voor 0-2. Edwin van Houte was verantwoordelijk voor de laatste treffer van de be zoekers. kwam was voor trainer Nieu wenhuijse een schrale troost. SKNWK verkeert in degradatie nood. Nieuwenhuijse: „Ik weet wat we kunnen en er is nog geen sprake van paniek. Wij moeten gewoon keihard trainen en onze punten gaan pakken." Duiveland - SKNWK 4-1 (3-0). 17. Wilmar van de Sande 1-0, 30. John ny Bolle 2-0, 34. Chris IJzelenberg 3-0, 58. Wilmar van de Sande 4-0, 84. Lex Zwang (e.d.) 4-1. Scheids rechter: G. Bel (Heukelum). Gele kaart: Chris IJzelenberg en Mark de Reus (Duiveland), Christian van Vossen (SKNWK). Aantal toe- schouivers: 200. Duiveland: Hans Capelle; Mark IJ zelenberg (89. Rudi Koster), Bart-Jan van Damme, Johnny Bol le (69. Erik Fierens), Mark de Reus; Jan IJzelenberg (73. Fabian Verkaart), Lex Zwang, Leen IJze lenberg, Wilmar van de Sande; Bar ry Steenpoorte en Chris IJzelen- berg. SKNWK: Koen de Jonge; Frank Boere (46. Leon Pollemans), Mar tijn Neele (83. Jeffrey Visser), Leon de Bruine, Martin Huisman; Emiel Kuijten, Maarten Padmos, Gert-Jan Tierie, Leon Goedegebu- re; Christian van Vossen en Ro nald van Vossen (62. Robert Pad mos) GOES - Het duel tussen DFS en Apollo in de vierde klasse A ging zaterdag niet door. Koplo per Colijnsplaatse Boys won nipt van middenmoter Spui, 1-0. Spui-Colijnsplaatse Boys 0-1: De bezoekers kwamen al in de openingsfase door Dave Bout op voorsprong. Pas in de slotfase kon de thuisploeg via Mark van Minnen de enige kans laten note ren. Borssele-Wolfaartsdijk 0-4: In de eerste helft zorgden Erik Rij ke, Harm Fluijt en Arnold van Gemerden binnen een halfuur voor 0-3. Wolfaartsdijk nam daarna gas terug en pas twee mi nuten voor tijd werd het 0-4 door Jan Kole. Arendskerke-Goes 6-0: Doelpun ten van Stefan van Sabben in de vierde minuut en Gerben Evers- dijk in de achtste minuut verze kerden de thuisploeg al snel van de winst. Vlak voor rust maakte Rudi van Sluis er 3-0 van en na de thee tekenden dezelfde drie spelers, maar dan in omgekeer de volgorde, ook voor de 6-0. Nieuwland-Hoedekenskerke 7-1: In de eerste helft tekende Bernard Prevost voor de 0-1. Vlak voor rust maakte Jozias van Belzen gelijk. Twintig minu ten na de thee werd het 2-1 door Richard Jacobs en vijf minuten later maakte hij ook de 3-1. De bezoekers waren geklopt. In de resterende tijd zorgden Jan Meulpolder, Jacobs, Joey van Belzen en Dennis van Belzen voor de 7-1-eindstand. SVD-MZVC 1-4: Ronald Bakker tekende na vijf minuten voor 0-1 en Michel Ridderhof halver wege de eerste helft voor 0^2. Een vrije trap van Ewout de Graaf leverde een kwartier voor rust 1-2 op, waarna SVD tot aan de thee een overwicht creëerde. MZVC was in de tweede helft de betere ploeg. Via Ronald Bakker en Dennis Bodrij werd het 1-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35