Nuijens gelukkig mens na winst Heeres maakt vier doelpunten Vertrouwen korfballers All Ready groeit Vrouwen Zierikzee pas na rust bij de les PZC s20 Handballers Meco/Delta Sport winnen van Taxandria met 23-15 uitslagen ZK dammen blijft spannend maandag 4 december 2006 door Pieter van Klinken ALBLASSERDAM - De korfbal lers van All Ready zijn weer po sitief gestemd. De eerste klasse op het veld was loodzwaar, maar in de zaal draaien de korf ballers goed mee. Zaterdag ver loor de ploeg weliswaar met 12-10, maar er waren genoeg aanknopingspunten. Een positief punt was dat Jan Willem van Nieuwenhuize weer kon invallen na een langdurige blessure. Of hij volgende week voor de wedstrijd tegen Tjoba weer helemaal fit is, is nog niet zeker. All Ready heeft dan in elk geval een goede invaller. De Zierïkzeëenaren speelden in Alblasserdam een prima wedstrijd tegen Kinderdijk. In de eerste helft ging All Ready goed mee tot vijf minuten voor het einde. Toen had de ploeg een mindere fa'se, waardoor Kinder dijk op drie punten voorsprong kwam. Daarvoor had met name Dennis Voshart (met drie doelpunten) voor de aansluiting gezorgd. In de tweede helft werd hij wat meer aan banden gelegd, maar desondanks kwam All Ready op 8-8. Grote risico's leek daarna na drie doelpunten weer zeker van de zege, maar een halve minuut voor het einde kwam All Ready nog tot één punt terug: 11-10. Hoewel de ploeg grote risico's nam, maakte All Ready niet de gelijkmaker, maar zorgde Kinderdijk voor de nekslag. All Ready staat na de nederlaag vijfde en hoopt de komende twee weken minimaal twee pun ten te halen. Tjoba en Weidevo gels staan beide onder All Rea dy. Dennis Voshart: „Als je in elk geval één van die twee wed- strijdwint, dan kom kom je op vier punten. Dat is een heel mooi gat." Scores All Ready: Dennis Voshart 3, Esther Snoek 2, Wim in 't Veld, Manon Torensma, Desiree Vos hart, Remy Quist en Henk de Graaff allen 1, door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - Trainer Bert 'Nuijens van Meco/Delta Sport heeft een luxeprobleem in de punt van de aanval. Kenneth Mellaart moet de kneepjes van bet vak nog leren, maar de 17-ja- rige kan het aan de hand van routiniers Bob van Lint en Sjoerd Jongepier ver gaan schop pen. Gisteren was hij tegen Taxandria een rots in de bran ding. Delta Sport won dikver diend met 23-15 en klom naar de vijfde plaats. „Kenneth was de sterkste man van het veld. Punt uit", zei keu zeheer Nuijens na afloop. De persoon in kwestie bleef erg koeltjes onder de loftuitingen. „Het ging wel redelijk", liet de Schouwenaar weten. Het spel van de 17-jarige stu dent was goed en werkte verfris- 'send voor de rest van de ploeg. Aan de cirkel draaide hij twee (keer op kracht van zijn directe •bewaker weg. Taxandria-sluit- -jbost Niek van Helfteren had even vaak het nakijken. „Sjoerd 'probeert allerlei vaardigheden 'op de zesmeter aan te leren. In het begin kon hij dat nauwe lijks, maar moet je hem vandaag eens zien", aldus Nuijens. Gisteren zagen zo'n 75 toeschou wers de sneUe en attractieve ont moeting. Het spel was niet altijd goed,, maar de snelheid en tome loze inzet vergoedden veel. Me- rijn de Vos opende de score. Het werd direct gevolgd door twee sterke momenten van Kenneth MeUaart. In de pittige maar sportieve con- Kerkwerve wint beslissingsduel in Arnemuiden ZIERIKZEE - Ook volgend jaar speelt het eerste team van Kerk werve in de derde klasse. De ta feltennissers wonnen het beslis singsduel met ODT 6 met 7-3. Kerkwerve 1-ODT 6 7-3. Het be slissingsduel met de Roosenda lers werd gespeeld in Arnemui den. Na vier partijen stond het 2-2, maar daarna won Arie de Mik van Van Gils, Albert de Vos van Van Goverde en Huigens van Ligtenberg. De beslissing viel in de achtste partij toen De 'Mik tegen Ligtenberg het beslis sende zesde punt scoorde. Scaldina 3-RDT 2 3-6. Tot 2-2 'zag het er goed voor Scaldina, maar daarna volgden drie ver- liespartijen op rij. Richard Smal- heer hield Scaldina vervolgens in de race, maar door de neder laag van Kees Deurloo degra deerde het team uit Zierikzee naar de vijfde klasse. Scaldina 5-Kapelle 8 8-1. Mar Holkers, Youri van Dijken en Bert de Jong hadden weinig pro blemen moemet Kapelle. Alleen De Jong verloor een partij in vijf games. Kerkwerve 6-TVO 5 4-6. In de beslissende partij, bij een 4-5-stand, moest Jan-Kees van de Hoek aantreden tegen Ja cobs. Deze bleek veel sterk voor de Kerkwerve-speler en won met 11-3 11-8 en 11-13. Door de .nederlaag liep Kerkwerve pro motie naar de vijfde klasse mis. Goed slot van jeugd Scaldina ZIERIKZEE - Het eerste jeugd- team van Scaldina heeft de tafel- tenniscompetitie goed afgeslo ten door een 7-3-overwinning op HTC 2 uit Hoofddorp. Daar mee eindigde het team op de vierde plaats. Grote man bij het eerste van Scaldina was Koen van Veltho- ven. Hij won al zijn partijen. Ook Dennis Smalheer zat goed in zijn vel en won er twee. Niels van Velthoven boekte één over winning. Ook in het dubbel ging de zege naar Scaldina. Het tweede jeugdteam won met 10-0 van Middelburg 8 en kreeg 'daardoor aansluiting met de middenmoot. Scaldina 3 'speelde met 5-5 ge lijk tegen Arnemuiden 5. Daar mee kwamen ze één punj te te kort voor de titel. frontatie werd het karakter van de thuisploeg op de proef ge steld. De bezetting was in korte tijd met twee man terug ge bracht door tijdstraffen van Bob van Lint en Guust Sluijs. Taxandria kwam in die periode op een 7-6-voorsprong. Na een gemiste penalty van Taxandria- peler Martijn van Herik kantel de de wedstrijd. De tweede lijn van Delta Sport was trefzeker. De Vos en Guido de Graaf scoor den: 10-7. De gasten bleven het houtwerk raken of leden dom balverlies. Via twee individuele acties van Jimmie Niemans was de marge kort voor de pauze op gelopen tot vijf. Minpuntje In de tweede helft leek Taxandria rijp voor de slacht. De ene score van Delta Sport was nog fraaier dan de andere. Wel werden een paar uitbraken van Guust Sluijs en Kenneth Mellaart onnodig om zeep gehol pen. Het was een van de weinige minpuntjes. „Ik stoor me ver schrikkelijk aan die kunstjes. Ballen achterlangs aangooien of een lobje over de keeper. Dat zijn dingen die je doet als je 30-15 voor staat. Ik had niet zo gek veel mogelijkheden om te wisselen. Anders hadden zij dat wel gemerkt", morde Nuijens. Mellaart: „Achteraf zeg je altijd dat je die bal er keihard had moeten in rammen." Met een snoeiharde uithaal legde topsco rer De Graaf (acht treffers) de eindstand vast: 23-15. „Ik ben vandaag een gelukkig mens", zei Nuijens. „Er stond vandaag weer een team in het veld dat wilde knokken. Taxandria kwam van een koude kermis thuis. Dat was van hun gezichten af te lezen. Ze hadden ons onderschat." Tijd om op adem te komen, hebben de blauwhemden nauwelijks. Van avond spelen ze de bekerwed strijd tegen de de hoofdmacht van White Demons (eerste divi sie). In de eerste ronde van de be ker was de Zierikzeese ploeg vrij. Scores Meco/Delta Sport: Guido de Graaf 8 punten, Merijn de Vos 6, Kenneth Mellaart en Jimmie Nie mans beiden 3, Bob van Lint 2 en Guust Sluijs. Een speler van Delta Sport (midden, gestreept shirt) probeert door de defensie van Taxandria te komen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Jos van Belzen VLISSINGEN - Matthijs Hee res was gisteren de grote man bij Dreischor. Hij scoorde vier keer in de met 5-1 gewonnen wedstrijd tegen Kaaise Boys in de vijfde klasse B van het zon dagvoetbal. Robur won de krachtmeting met Vivoo, met als inzet de tweede plaats op de ranglijst, met 4-2. De ploeg uit Goes speelt volgen de week tegen koploper Jong Ambon. Ouwerkerk-Lewedorpse Boys 0-0. Met name voor rust had Ou- werkerk het meeste balbezit en ook de beste kansen. Erwin van der Maas was twee keer dicht bij de openingstreffer, maar paal en lat voorkwamen dat hij scoorde. In de tweede helft waren de be zoekers enkele keren gevaarlijk, maar ook zij kwamen niet tot scoren. Het laatste kwartier was weer voor Ouwerkerk. Dreischor-Kaaise Boys 5-1. Een sterke start van de thuïsploèg leidde binnen een kwartier tot een 2-0-voorsprong via twee goals van Matthijs Heeres. Te gen het einde van de eerste helft viel Dreischor wat terug. De be zoekers profiteerden en lieten de aansluitingstreffer aanteke nen: 2-1. Al kort na rust bracht Robert Uijl de marge weer op twee reffers (3-1), waarna Hee res in slotfase zijn productie van de eerste helft evenaarde. Een speler van Renesse (derde van links) en Hansweert vechten in de lucht om de bal. foto Dirk-Jan Gjeltema Robur-Vivoo 4-2. Het overwicht van de thuisploeg leverde voor rust niet meer op dan een 1-0-voorsprong dankzij een vroege treffer van Ralf Beije. In de beginfase van de tweede helft nam Vivoo het heft in han den. Al snel viel de gelijkmaker van Pieter Burremans. Robur herpakte zich en kwam in de 67e minuut opnieuw op voor sprong via Ouassim Hamoud i: 2-1. Vijf minuten later bracht Roy Haerkens de marge op twee treffers: 3-1. In de slotfase schoot Martijn van de Berg via de muur nog de aansluitingstreffer binnen, maar iets later bepaalde Beije vanaf elfmeter de eindstand op 4-2. Renesse-Hansweertse Boys 2-3. Trainer Leon Bakker van Renes se hinkte na afloop op twee ge dachten. „We waren tot mijn blijdschap zo'n zeventig minu ten sterker, maar door drie ver- dedigingsfouten gaan we toch nog het schip in. Daar word ik dan weer niet vrolijk van." De thuisploeg kwam tot twee keer toe op gelijke hoogte. Die doelpunten werden gemaakt door Sven Verseput en Vincent Goedgebuure, nadat respectieve lijk Richard Ridderhof en Kevin Trotman de Boys op voorsprong hadden gebracht: 2-2. Tien mi nuten voor tijd besliste Trotman hiet een fraaie lob de wedstrijd in het voordeel van de bezoe kers: 2-3. Vijfde klasse A In de vijfde klasse A speelde koploper Kwadendamme thuis met 0-0 gelijk tegen Hoofdplaat. In de eerste helft was Kwaden damme beter, maar de ploeg liet in die periode goede kansen on benut. Na rust was er meer evenwicht. Jean-Paul van Hoeve faalde oog in oog met de doelman van de thuisploeg. Uit een vrije trap van Ton Blommaert was Kwa dendamme dicht bij de winnen de treffer. Het duel tussen Vol harding en Oostburg werd na 67 minuten bij een 1-1-stand ge staakt. De spelers konden in Oostburg niet meer verder door de hevige regenval. Peter van de Linde scoorde voor Oostburg. John Sommeijer deed dat voor het team uit Ove- zande. EMM kansloos tegen Groene Ster GOES - De handballers van EMM hebben in Zevenber gen kansloos verloren van Groene Ster 2. De Middelbur gers verloren met 29-14. De ogen zijn bij de Walcherse handballers gericht op komende week. Dan kan de equipe op volle sterkte opdraven voor de strijd in Waalwijk te gen Tachos 2. Een ploeg in de kelder van de eerste klasse, net als EMM op dit moment. „Het is triest, maar dat zijn de ploegen waar we ons in eerste instantie op moeten rich ten", aldus trainer Hans Dierickx. In Zevenbergen was er niet veel te halen voor EMM. De afwezigheid van schutter Ben Alexandere drukte flink op de productie. Thijs de Vos werd weggestuurd na drie tijdstraffen. Reserves blijven in race voor titel RAAMSDONKVEER - De reserves van Meco/Delta Sport 2 hebben met 27-15 gewonnen van HMC 3. Met veel machtsvertoon schoven de Schouwenaren de ploeg uit Raamsdonkveer aan de .kant. Daarmee houdt het de titel- kansen overeind. De terugkeer van schutter Erwin Schaal- je maakte de opgave alleen maar eenvoudiger voor de ploeg uit Zierikzee. Zonnemaire pakt punt ZONNEMAIRE - De voetballers van Zonnemaire hebben 1 de wedstrijd tegen het laag geklasseerde Renesse 3 niet in j winst om kunnen zetten: 3-3. De nummer voorlaatst nam 1 in de gelijkopgaande wedstrijd een 0-2 voorsprong, maar J via treffers van Eric Goudzwaard en Peter Stouten kwam de Schouwse ploeg terug tot 2-2. De bezoekers kwamen i daarna op 2-3, maar via een penalty, benut door Marcel de Vlieger, sleepte Zonnemaire alsnog een puntje binnen. Volgende week speelt de ploeg van trainer Adrie Geel hoed uit bij Grenswachters 3, dat met een wedstrijd min der twee punten meer heeft verzameld. Nijsse winnares dressuur wedstrijd NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Marlies Nijsse stuurde zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland in de klasse Z1 Ima go naar een nipte overwinning. De combinatie van De Weelruiter bleef Arianne Francke uit Grijpskerke met Sil- vano één punt voor. In de klasse Ml hielden Hilde Meulen- 1 berg met Rombout en Wanda Verhagen met de viervoeter LTnicorn Lancody elkaar met 181 punten in balans. Mar- i greet Walraven won de dressuurwedstrijd in de klasse M2. Zij had twee punten meer dan de Goese Danielle van der Schee met Unesto. De hoogste overall score was voor Valeska Nastaly met 198 punten. Ducarmon wint schaaktoernooi VLISSINGEN - Quinten Ducarmón van de schaakclub Temeuzen is winnaar geworden van het Arkema Pepemo- tentoernooi. Met zeven punten uit net zoveel duels bleef hij de concurrentie ruim voor. Schaakclub Souburg orga niseerde het Pepernotentoernooi voor de 25e keer. Vanwe ge dat jubileum werd er een kroongroep van oud-win naars uitgenodigd. Er waren acht deelnemers. Jeroen Hek huis van de organiserende vereniging wist alle partijen te winnen. In het reguliere toernooi was Ducarmon duide lijk de sterkste. De Temeuzenaar mag nog meespelen in de C-groep, maar kwam liever uit in de A-groep. t'fiirnTiÉMMW—iM Recreatievolleybal. Speelavond 1 december 2006. Big Boss-v.c. Lob 2-1 Profile Tyrecenter Rinus Roon-Zeelan- dia 1 1-2, Brogum-Mevo '80 1 2-1, Schil der de Oude/Kwiek H4-Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf 2-1, SV De Brug-Marleco/C 1000/Cluzona 2-1, HCR De Kroon/Wiska-Cormexxion 3-0, Zee- landia 2-Fixet Schuddebeurs 0-3, Schouwse Bouwmaterialenhandel-Sgra- vo-de Verfbron 0-3, Profile Tyrecenter Rinus Roon Mix-Sgravo-DEK verkeer sopleidingen 3-0, Juwelier Postma-Bol- le Dier&Tuin/Wik 1 1-2, Kwiek/Sporthuis Zierikzee D1-DRV accountants/Wik 2 0-3, SV De Brug D-Grand Café Helder 3-0. Poule A: 1. Big Boss 8-21, 2. v.c. Lob 9-21,3. Zeelandia 1 9-19, 4. Profile Tyre- j center Rinus Roon 9-10, 5. Brogum 7-3, 6. Mevo '801 8-1. Poule B: 1. SV De Brug 8-19, 2. HCR De Kroon/Wiska 8-17, 3. Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf 8-15, 4, Schilder de Oude/Kwiek H4 8-12, 5, Marleco/C 1000/Cluzona 8-5, 6. Connexxion 8-4. Poule C: 1. Profile Tyrecenter Rinus j Roon Mix 8-22, 2. Fixet Schuddebeurs j 9-19, .3. Sgravo-de Verfbron 8-18, 4. Schouwse Bouwmaterialenhandel 8-8. 5. Zeelandia 2 8-5, 6. Sgravo-DEK ver keersopleidingen 9-3. Poule DA: 1. DRV accountants/Wik 2 6-17, 2. Marleco/C 1000/Cluzona D 7-17, 3. Bolle Dier&Tuin/Wik 1 7-13. 4. Juwe lier Postma 7-115. Kwiek/Sporthuis Zie rikzee Dl 8-9, 6. SV De Brug D 7-5,7. 1 Grand Cafe Helder 8-3. door Wim Broekhoven GOES - De vrouwenvoetballers van Zierikzee hebben zaterdag een punt gepakt door met 2-2 ge lijk te spelen tegen Wieldrecht. De wedstrijd van WIK tegen de reserves van Oostkapelle werd afgelast. In de vijfde klasse won ZSC met 3-2 van Zeelandia Mid delburg. Wieldrecht-Zierikzee 2-2. De thuisploeg was voor rust duide lijk beter. De 2-0 voorsprong na drie kwartier was dan ook dik verdiend. Zierikzee was na de thee beter bij de les. Al na zeven minuten viel de de aansluitings treffer van Sanne Tameris. Een kwartier voor tijd tekende Ellen Bijzet, na een voorzet van Joyce Brand, voor de gelijkmaker. In de slotfase waren de beste kan sen voor Zierikzee. ZSC-Zeelandia Middelburg 3-2. I De twee doelpunten van Michel le Brongeest drukten het over wicht in de eerste helft slecht uit. Na de pauze slaagde ZSC er niet in de rustgevende derde treffer te produceren. Prompt kwamen de bezoeksters door twee verdedigingsfouten terug tot 2-2. Pas twee minuten voor 1 tijd bracht Iris Vroegop met een I vrije trap de Middelburgse doel- vrouw in de problemen. Marcha van Distel kon daarna van dicht bij simpel voor de 3-2 zorgen. door Pieter van Klinken 'S-GRAVENPOLDER - Het Zeeuwse dammen staat op de kaart. In januari en februari doen voor het eerst drie Zeeuw en mee aan de halve finale van het Nederlands kampioenschap. Aan de Zeeuwse kampioen schappen neemt eenderde van al le Zeeuwse dammers deel. Geen enkele provincie kan daaraan tippen. En in de hoogste klasse van dat ZK was het nog nooit zo spannend. Na de vijfde ronde begin vorige maand deelden negen van de twaalf deelnemers de koppositie met zes punten. Na die ronde is nog een aantal wedstrijden voor- uitgespeeld. Johnny de Leeuw ging aan kop. De stand in de hoofdklasse van het kampioen schap veranderde zaterdag na de zesde ronde niet veel. Naast de partij tussen Arjo Kousema ker en Jan van de Weteringh - die al drie uur eerder begon dan de rest van de partijen - eindig den nog drie duels in remise: Ludwig Wilson-Wim Koppejan, Jaap de Jonge-Martijn Rent meester en Peter Schunse- laar-Daaf Kasse. Aart Walraven verloor van Kees Rijk. Johnny de Leeuw gaat met zes uit acht aan de leiding. Hij wordt achtervolgd door zeven man, die één punt minder heb ben. „We zijn allemaal spelers met een rating van rond de 1300, dus aan elkaar gewaagd. Maak je een foutje, dan word je gelijk weggedrukt", reageerde Van de Weteringh. Kousemaker vulde aan: „Win je, dan kun je eerste staan. Verlies je, dan kun je gelijk naar de tiende plek zak ken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34