PZC Koopzondagen weer ter discussie MUSICAL WAT ZIEN IK?! Verrassingsfeest voor goedheiligman Drie gewonden bij ongeluk op N59 Hypotheken Verzekeringen Jjpi Pensioenen Zierikzeese ondernemersvereniging wil inspelen op behoefte consument Actie speciale vuurpijl voor Doe een Wens Steekpartij in Yeere SCHOUWBURG MIDDELBURG Nog even niet www.pzc.ni E.mail:redactie@pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 maandag 4 december 2006 waarin opgenomen - e Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 V-;, nuis RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 01 18 - 615151 editie Schouwen-Duiveland door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Zierikzeese ondernemersvereniging ZZ Nep- tunus blijft proberen onderne mers warm te maken voor aan passing van de openingstijden. Zondagopenstelling van win kels ligt gevoelig in de monu- mentenstad, maar onder consu menten groeit de behoefte aan koopzondagen. De discussie over aanpassing van de openingstijden steekt met enige regelmaat de kop op. Deze keer is het naar aanleiding van aanvragen van zes super markten, verspreid over Schou wen-Duiveland. Eén van hen wil zondag 31 de cember een aantal uren open zijn, de andere vijf willen zon dag 24 december de deuren ope nen om hun klanten tot vlak voor de feestdagen te kunnen be dienen. Het Schouwen-Duivelandse col lege van burgemeester en wet houders wijst alle zes aanvragen af. Het baseert zich daarbij op een ambtelijk advies waarin ge steld wordt dat onder onderne mers geen draagvlak bestaat voor koopzondagen op 24 en 31 december. Ook wordt gesteld dat als het college van B en W deze dagen als koopzondag aan wijst het college in de concurren tieverhoudingen van onderne mers treedt. Druk Het staat ondernemers vrij zelf de keuze te maken, maar toch is er volgens de gemeente een be paalde druk. Als de een open gaat kan de ander niet achter blijven. Woordvoerder H. Holty van ZZ door Piet Kleemans RENESSE - Deltawarenhuis uit Renesse heeft dit jaar heel bij zondere vuurpijlen in het assor timent. In deze pijlen kan via een gleuf een papiertje met daar op een wens gestopt worden. Van elke 'wenspijl' die verkocht wordt gaat één euro naar de Doe een Wens Stichting Neder land. De stichting legt zich toe op het vervullen van wensen van kinde ren tussen de 3 en 18 jaar met een levensbedreigende ziekte. Sinds de oprichting in 1980 zijn meer dan 100.000 wensen ver vuld. Wereldwijd zetten 25.000 vrij willigers zich in om Wishkids iets onvergetelijks te laten bele ven. De Doe een Wens Stichting is als Make-A-Wish-Foundation begonnen in Amerika. Politieman Een zevenjarige jongen in Arizo na met leukemie, wilde graag po litieman worden. Veel kinderen hebben ruim tijd om hun dro men te verwezenlijken. Christop her had dat niet. Zijn moeder, vrienden en een aantal politie agenten lieten zijn wens toch uit komen. Zij heten een politieuni- form op maat maken en organi seerden een dag waarbij hij zich een échte politieman kon voe len. De impact die de vervulling van de wens op Christopher en zijn gezin had, inspireerde hen tot het oprichten van de Ma- ke-A-Wish-Foundation. Doe een Wens Stichting Neder land is een vrijwilligersorganisa tie. Ruim 225 vrijwilligers zet ten zich, soms dagelijks, in voor Doe Een Wens. Het kantoor in Woerden, met acht medewer kers, coördineert alle activitei ten. Los De sierlijk uiteenspattende wenspijlen zijn bij Deltawaren huis te koop voor 5,95 euro. Het gaat om een aanvulling van het assortiment. „Normaal verkopen we vooral pakketten met vuurpijlen erin, maar deze wenspijlen zijn ge woon los te koop", aldus woord voerder W. Hogerhuis van Delta warenhuis. Wie meer wil weten over de wenspijl kan terecht op de web site www.wenspijl.nl. Neptunus vindt dat de gemeente in deze wel erg kort door de bocht gaat. „De gemeente be weert dat er geen draagvlak is voor zondagopenstelling, maar de meningen zijn helemaal niet gepeild. Men baseert zich waar schijnlijk op eerdere ervarin gen, maar ondertussen is de be hoefte aan koopzondagen onder consumenten gegroeid." Waarmee Holty niet wil zeggen dat er nu wel voldoende draag vlak onder ondernemers is om in te spelen op de behoeften van de consument. „Nogmaals, ik weet het niet. want het is niet ge peild." Dat het college in de con currentieverhoudingen treedt als burgemeester en wethouders koopzondagen toestaan, acht Holty onzin. „Een ondernemer weet heel goed wat er nodig is om zijn win kel goed te laten renderen. Daar heeft hij of zij de gemeente niet voor nodig." ZZ Neptunus blijft zoals gezegd proberen ondernemers te bewe gen nu en dan ook buiten de ge bruikelijke uren open te zijn. „Denk bijvoorbeeld aan tweede paasdag, tweede pinksterdag of oudejaarsochtend. Wij willen ex perimenteren met 'openingsblok- ken' op dat soort dagen. Dus niet een hele dag open maar al leen een dagdeel." Holty beseft terdege dat een der gelijk idee alleen kans van sla gen heeft als er een forse groep ondernemers aan meedoet. „Tachtig procent van de winke liers moet er aan meedoen, an ders heeft het geen zin." door Piet Kleemans ZIERIKZEE - „U laat me toch niet ver dwijnen hé." Sinterklaas vraagt het in Zierikzee voor alle zekerheid maar even na bij de ingehuurde goochelaar. De goedheiligman- werd zaterdag door de Stichting Intocht Sinterklaas Zierikzee getrakteerd op een verrassingsfeest. In afwachting van de komst van de kin dervriend houdt dj Maarten de stem ming er in de feesttent op het Haven plein goed in. Het aloude Zie ginds komt de stoomboot wordt vol overtui ging meegezongen door de in groten ge tale op het feest afgekomen kinderen. Sinterklaas is in geen velden of wegen te bekennen. Buiten speuren twee zwar te Pieten per bakfiets het centrum van de monumentenstad af, op zoek naar hun werkgever. Onderweg wordt het no dige snoep uitgedeeld aan kinderen langs de route. „En je schoen zetten hé", roept Piet bij het afscheid. De kin deren, duidelijk onder de indruk, knik ken. Ondertussen wordt in de feesttent de spanning opgevoerd. De vele mi ni-Pietjes en -Klaasjes wordt op het hart gedrukt toch vooral stil te zijn. „Want Sinterklaas mag natuurlijk niets merken", aldus één van de in het feest- complot betrokken Pieten. De ontla ding komt als de goedheiligman einde lijk is gevonden en de feesttent be treedt. Nu mag er uit volle borst gezon gen worden en dat laten de kinderen zich geen twee keer zeggen. Morgen viert Sinterklaas zijn verjaardag offici eel. Op die dag is het ook pakjesavond. foto Dirk-Jan Gjeltema NIEUWERKERK - Drie men sen zijn in de nacht van zater dag op zondag gewond geraakt bij een verkeersongeluk op de N59 ter hoogte van Nieuwer- kerk. Het ongeluk gebeurde toen een in de richting van Zierikzee rij dende automobilist een voor hem rijdende personenauto in haalde. De inhalende bestuur der merkte een hem tegemoetko mende auto te laat op en een frontale botsing was het gevolg. De vier inzittenden van de tege moetkomende auto kwamen met de schrik vrij, de bestuur der van de inhalende auto raak te gewond. De bestuurder van de auto die ingehaald werd, schrok daar ver moedelijk van, maakte een uit wijkmanoeuvre en raakte daar bij de macht over het stuur kwijt. De auto belandde na een slippar tij in de berm en kwam uiteinde lijk op de kop in de sloot naast de weg terecht. De twee inzitten den werden net als de bestuur der van de inhalende auto per ambulance overgebracht naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. Over aard en ernst van de verwondingen was gisteravond nog niets bekend. De ravage was groot. De brand weer was enkele uren bezig al les op te ruimen en de weg schoon te maken. foto Eric Noordermeer Harde wind zorgt voor overlast BURGPI-PIAAMSTEDE - De harde wind heeft op Schou wen-Duiveland en in Zeeuws-Vlaanderen voor enige over last gezorgd. De Schouwen-Duivelandse brandweer moest uitrukken omdat een omgewaaide boom een oprit bij een huis aan de Kloosterweg in Burgh-Haamstede versperde. Bij een tankstation langs de N59 ter hoogte van Serooskerke dreigden reclameplaten weg te waaien. Deze werden dooi de brandweer vastgezet. In Terneuzen moest er een hoogwerker aan te pas komen om een omgewaaide boom aan de Grenulaan te verwijde ren. Zeelandbrug afgesloten ZIERIKZEE - De Zeelandbrug wordt de komende nacht wegens werkzaamheden afgesloten voor alle verkeer. Het verkeer wordt geadviseerd tijdens de stremming een ande re route te kiezen. Bij de Zeelandbrug en de wegen die er naartoe leiden staan informatieborden. Ook is een omleidingsroute aan gegeven die loopt via de Stormvloedkering. De onderhoudsdienst gaat de wegmarkering aanpassen. Ook worden de voegovergangen schoongemaakt. Delta Brass in de prijzen ZIERIKZEE - De provinciale brassband Delta Brass Zee land heeft afgelopen zaterdag in Groningen tijdens de Ne derlandse Brassband Kampioenschappen prima gepres teerd. Delta Brass behaalde in de eerste divisie een derde plaats. Onder leiding van dirigent L. Vertommen speel den de Zeeuwen 91 punten bij elkaar. De titel in deze af deling ging naar Excelsior uit Zalk met 94 punten. In de zogeheten Kampioensdivisie won brassband Waldsang uit Buitenpost. Van alle prijswinnaars in deze twee hoogste afdelingen was het alleen Delta Brass Zeeland die de Fries-Groning se hegemonie wist te doorbreken. Drankrijders raken rijbewijs kwijt ZIERIKZEE - Een 26-jarige Zierikzeese automobilist, moest gisteren op de Grachtweg in zijn woonplaats zijn rijbewijs inleveren omdat hij meer dan twee keer de toege stane hoeveelheid alcohol gedronken had. Ook kreeg de man een dagvaarding uitgereikt. Op de Noorddijk in Bruinisse werd zaterdag een 21-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Duiveland be trapt op rijden onder invloed. Hij had twee keer de toegestane hoeveelheid alcohol ge dronken en moest zijn rijbewijs inleveren. Ook hij kreeg een dagvaarding. VEERE - Een vijftigjarige man uit de gemeente Veere is gister middag ernstig gewond geraakt bij een steekpartij op een par keerplaats aan de Kraaienest- weg bij het stadje Veere. De politie was snel ter plaatste en hield een 45-jarige man uit de gemeente Hulst aan. Hij is de vermoedelijke dader. De politie werd even voor half vier gebeld door een map, die vertelde dat hij zojuist iemand had neergesto ken op de Kraaienestweg. Het slachtoffer is met een ambulan ce naar het ziekenhuis in Vüssin- gen vervoerd. Over het motief is nog geen dui delijkheid. (Advertentie) J Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. Advertentie WO 13 DO 14 DEC 20.00u T: 0900-3300033 - www.theaterverkoopzeeland.nl zeeuwse almanak Hij staat doorgaans vrolijk in het leven, Robin van vier uit Vlissingen. Maar nu de nach ten lengen valt het hem zwaar te scheiden van zijn warme holletje onder het dek bed. Zijn ouders zien zich ge dwongen voor elke dag een spannend evenement te ver zinnen om hem op te starten. Anders doet Robin het 's och tends eenvoudigweg niet. Maar zelfs het pepernoten bakken, wat deze week op de agenda van zijn schoolklas stond, kreeg de jongen niet op gang. „Mijn leven wil wel", mompel de hij slaperig. „Maar mijn lijf nog niet. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29