Forthomme blijft een mysterie Pleijte pakt verrassend de leiding PZC Riel verliest met Oranje De Bruijn naar finale van NK Vlissingen blijft lang op de been tegen koploper Rug speelt Zweistra parten in Stockholm Richard de Bruin wint en deelt mee in halve vreugde van Delta/Bevers 23 maandag 4 december 2006 door Frits Bakker GOES - De biljartlakens zijn net zo mooi blauw, de ballen net zo rond en ze lopen minstens net zo snel. En toch is de Belg Ro land Forthomme dit jaar in ei gen land een veel betere biljar ter dan in Nederland. De cijfers en de scores liegen er niet om. In de Nederlandse com petitie heeft Forthomme in acht speelronden nog maar één keer gewonnen, in België speelt hij wekelijks op hoog niveau. Dat vreet aan het moreel van de bil jarter, die als een joviaal mens bekend staat, maar nu met veel misbaar door het biljartcentrum van Delta/Frans Bevers loopt. „Ik kan niets meer, ik ben bang van elke bal", ontplofte hij giste ren na zijn verliespartij tegen de Duitser Martin Horn. I .Het Goese team wist de schade inde subtopper tegen Frontlinie Lingerie uit Sint Willebrord te beperken. Peter de Backer en Ri chard de Bruin haalden kostba re punten binnen en tekenden voor de 4-4-eindscore. Zonder Jean Paul de Briiijn, die tot ongenoegen van Delta ver plichtingen had in het bandsto ten, was het resultaat niet eens zo slecht. „We hebben tegen alle topploegen nog punten ge haald", rekende teamleider Jan Kikken optimistisch uit. De re mise van gisteren, tegen de Bra banders die voor de start van de competitie met schaars geklede dames moesten poseren, mocht evenwel niet als een grote ver dienste worden gezien. Mysterie Dat komt omdat het met Roland Forthomme tot nu toe maar be helpen is in de competitie. „Het is een mysterie hoe het kan dat hij in België wel goed kan spe len", vindt Jan Kikken. Want waar de Luikse biljarter in de eredivisie maar drie partijen rond de 1.500 speelde en vorige week tegen Blomdahl zelfs maar net boven de 0.600 kwam, haal de hij in .België in zijn laatste vier wedstrijden moyennes van 2.083,1.923, 2.631 en 2.470. Contrast „Ik kan niet zeggen waar dat aan ligt", reageerde hij gisteren in Goes nukkig op vragen over het extreme contrast in zijn op tredens. „Wat ik alleen maar kan hopen, is dat het snel beter wordt." Het had voor Delta nog erger kunnen aflopen als Richard de Bruin, die inviel voor Jean Paul de Bruijn, een redelijke tegen stander tegenover zich had ge had. „Dan was dit helemaal een schande geweest", vond Ray mond Nicodem, de vorige team chef die nu de partijen mag aan kondigen. „Want dat Jean Paul de Bruijn niet hier speelt, maar in een nikszeggende voorronde band stoten, is pure onwil van de bond. Ze hadden dat bandstoten makkelijk kunnen verzetten." Maar omdat de bond zich weer eens onbuigzaam toonde, mocht de 36-jarige Richard de Bruin uit Zierikzee zijn debuut voor het team maken. Het ging hem niet eens zo slecht af, al was de partij tegen Davy van Geel ver onder het gangbare niveau. „Ik heb vanaf het begin alles naar rood gespeeld om mijn te genstander van scoren af te hou den", excuseerde De Bruin zich voor het zeer matige moyenne (50-26 in 58 beurten). Dat 'Bruin' het uiteindelijk won van 'Geel' was voor het team in elk geval van groot belang. Ploe- veel zweet en ergernis het kost te, bleek tussen 29e en de 42e beurt, toen De Bruin drie keer en Van Geel één keer scoorde in veertien beurten. Grilligheid Henk Habraken bakte er voor de pauze niet veel van in zijn partij tegen Gerwin Valentijn (24-50 in 34 beurten). Maar als voor Delta de nood op zijn hoogst is, wordt Peter de Backer gewoon weer uit de kast getrok ken. De Belg heeft in Goes meestal maar één tegenstander: de gril ligheid van het biljart. Zoals in elke partij ging hij als een torna do tekeer in de eerste helft (33-18 in vijftien beurten), daar na, stokte het ritme en werd het in de slotbeurten nog spannend (50-43 iri 39 beurten). De gedeelde winst houdt het Goese team in de subtop met elf punten uit negen. De topper in de eredivisie tussen Van Wan- roóij en Crystel Kelly werd een benauwde 5-3-zege voor Van Wanrooij. Daniel Sanchez speel de een toppartij tegen Raimond Burgman (50-21 in dertien beur ten). Torbjörn Blomdahl en Fré- déric Caudron kwamen een re mise overeen in 21 beurten. Delta/Frans Bevers/Frontlinie Lin gerie 4-4. Roland Forthomme-Mar- tin Horn 40-50 (34), Peter de Backer-Francis Forton 50-43 (39), Henk Habraken-Gerwin Valentijn 24-50 (30), Richard de Bruin-Davy van Geel 50-26 (58). Ockenburgh komt goed weg bij Victoria ZEIST - Het driebandenteam van Delta/Ockenburgh mocht met de 5-3-overwinning op Vic toria 1 in Zeist de handen dicht knijpen. Uileindelijk gaf de par tij tussen Kees Wittens en Jos Kriekaard de doorslag. Wittens maakte in de nabeurt nog gelijk, nadat Kriekaard al een paar kansen had gemist om de partij definitief te beslissen !J en daarmee minimaal een gelijk- spel voor zijn team te waarbor- rj gen. Nu gingen de punten mee 4 naar Goes. 1 Alleen Martin Spoormans was in echt goede doen. Hij gaf de J.Deen Allan Jensen ongenadig r klop. j Victoria 1-Delta/Ockenburgh 3-5: 1 Allan Jensen-Martin Spoormans j 23-45, 30; Rudy Tolleneers-Ronny Daniels 45-42, 44; Jos Kriek- aard-Kees Wittens 45-45, 49; Thérèse Klompenhouwer-Richard de Bruin 41-45, 66. jVan Ewijk boekt derde zege op rij in ATB Cup HULST - Slechts één test had Edzard van Ewijk zaterdag tij dens de vijfde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup nodig om de ^kracht van zijn opponenten te le- Ten kennen. Zo halverwege de 1 wedstrijd in Hulst had de Goese- naar het al gezien. „Dit zit op nieuw goed vandaag", wist hij. Tim Pleijte (links) heeft Kevin de Pagter al bijgehaald en stoomt op naar de tweede plaats. 'Toen Van Ewijk een tweede keer een tempoversnelling had geplaatst, kon niemand nog een antwoord vinden. In de laatste paar ronden reed de Goesenaar naar zijn derde overwinning op rij. Daarmee verstevigde hij zijn leidende positie in het algemeen klassement. Zaterdag leek het erop dat Van Ewijk meer tegenstand zou krij gen dan in de eerdere wedstrij den die hij op zijn naam schreef. .De wedstrijd was amper van start gegaan .of vier renners kwa men aan de leiding. Edzard van Ewijk werd vergezeld door Eric Vereecken, Jarno Veerhoek en Danny Schaut. Het was de eerste keer dat de Sassenaar Schaut dit seizoen aan de start kwam. Hij liet met een zien dat hij best aardig mee kan op de mountainbike. Schaut bleef steeds in het spoor van Van Ewijk, maar moest uit eindelijk ook zijn meerdere er kennen in de Goese coureur. ..Toen ik voor de eerste keer mijn tempo versnelde, had ik het eigenlijk al gezien", zei Van Ewijk. „Omdat ik me steeds ster- ker ging voelen, wist ik dat al leen pech me zou kunnen uit- 1 schakelen." De spurt om de tweede plaats werd gewonnen door Danny Schaut, waardoor Eric Ver- eecken derde werd. Bij de vrouwen was Christel ^Janssen weer van de partij, wat betekende dat de overige deel- neemsters slechts streden voor de tweede plaats. Dat gevecht le- verde een behoorlijke verras sing op: Claudine van Houte uit Heikant passeerde de meet als i tweede. Het was de eerste wed- strijd die de Heikantse ooit in haar leven reed. Wel gaat ze re- gelmatig trainen samen met de leden van de TC Heikant. Na eens een wedstrijd voor vrou wen bekeken te hebben, besloot ze in Hulst mee te doen. Met suc- ces dus, want ze klopte Wille- mien Vette in de spurt om de tweede plaats. Volgend jaar zal Van Houte met een licentie aan meer wedstrijden gaan deelne men. door Sjaak Sinke AARDENBURG - Tim Pleijte van Dynamica is na drie wed strijden van de Deltacrosscom- petitie de verrassende leider in de tussenstand. Hij werd zater dag tweede tijdens de Elder- schanscross, terwijl Kevin de Pagter uitviel. De wedstrijd in Aardenburg werd gewonnen door de Belg Bram Coppens. De mannencross in het druileri ge Zeeuws-Vlaanderen werd meteen hard gemaakt door Joost cle Klerk (Phanos) en Bram Coppens uit Maldegem. Westkapellenaar Kevin de Pag ter probeerde mee te gaan, maar blies zich daardoor op. Patrick van Quekelberghe (De Wielin gen), Tim Pleijte en de uittre dend Zeeuws kampioen Theo Ra- bout volgenden op enige aftand. Na één ronde over het grillige parkoers lag Coppens al meer dan 100 meter voor op De Klerk. De Pagter was ondertus sen bijgehaald door Pleijte, ter wijl Rabout gezelschap had ge kregen van Dynamica-atleet Ro bin Hofland (Dynamica). In de derde ronde moest De Pag ter tol betalen voor zijn snelle start en stapte teleurgesteld uit. „Het ging voor geen meter", bromde hij. Pleijte zette zijn op mars voort en rolde ook De Klerk op. „Ik had loodzware be nen door het vele duurwerk de ze week", liet de ex-AV'56-at- leet weten na zijn finish. Coppens won de 22 editie van de Elderschanscross met een voorsprong van bijna anderhal ve minuut op Pleijte. Voor Cop pens was het de eerste serieuze wedstrijd na twee maanden. In september liep hij bij een weg wedstrijd in Brugge een infectie op aan zijn rechterbeen, met het gevolg dat de omvang van zijn been verdubbelde. Antibiotica zorgde voor herstel, maar een maand geleden speelde de infec tie weer op. „Ik ben bijzonder blij met dit resultaat", liet de 25-jarige Belg weten. „Het was voor mij een goede test voor de internationale cross volgende week in Stekene." Maximum Pleijte, die na zijn bokscarrière nog maar twee jaar actief is in de atletiek, was bijzonder blij met zijn tweede plaats. Omdat hij de beste Zeeuw was, verdien de hij de maximale 150 punten voor de crosscompetitie. De Klerk finishte als derde. Theo Rabout, die zijn thuiswedstrijd niet aan zich voorbij kon laten gaan, Robin Hofland (Dynami ca) en Erik Goossen (Schelde- sport) volgden ruim een minuut later. Bij de vrouwen senioren had Sandra de Block (RKHAV) het rijk alleen. Ze kreeg nog wel wat tegenstand van master An- net van der Linde (AV'56), die op het eind van de 5625 meter De Block tot op vier seconde be naderde. Zwemster Op de korte cross won junior Paul Kingma (Scheldesport) met slechts één tel verschil van door Frits Bakker DOETINCHEM - Jean Paul de Bruijn speelt in januari volgend jaar de finale van het NK band stoten in Wijchen. De Hulstenaar kwam dit week einde ongeslagen door de voor ronden, waarin hij in de poule winstpartijen boekte op Luyster- burg, Jonker en Lafeber. Voor vier partijen in totaal had De Bruijn drie keer vijftien beurten en in zijn laatste partij zeven beurten nodig voor 150 carambo les. Zijn hoogste serie was 79. Voor de eindronden plaatsten zich ook Bongers, Polleman, Luysterburg, Tilleman en Van der Stappen. Jos Bongers haal de in de voorronden het hoogste moyenne: 13.63. Op het NK verdedigt De Bruijn zijn titel. Bovendien kan hij tickets verdienen voor het WK en EK, die in maart en april in Spanje worden gespeeld. Linda Riel viel tijdens de rust van de verloren interland uit met een lichte schouderblessure. foto Ruben Oreel door Roeland van Vliet GOES - De Middelburgse rugby- ster Linda Riel heeft gistermid dag met het Nederlands team een oefenwedstrijd tegen Wales verloren. In Carphilly werd het 24-0. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, speelde Oranje goed. „Vooral verdedigend wa ren we sterk", liet Riel vanaf het vliegveld van Cardiff weten. „We werden weliswaar al in de eerste minuut verrast door een try van Wales, maar daarna kre gen we totaan de rust geen punt meer tegen. We hebben de tegen standsters lang kunnen afstop pen." In de tweede helft bouwde de thuisploeg de score uit naar 24-0. Linda Riel deed toen al niet meer mee. De Middelburg se, die haar dertiende interland speelde, was in de rust uitgeval len met een lichte schouderbles sure. Voor het Nederlands team was de ontmoeting met Wales de eer ste oefenwedstrijd in de aanloop naar het EK, dat in het voorjaar van 2007 in Madrid wordt ge houden. Wales bereidt zich voor op de Six Nations. Twee pr's De Die in Eindhoven EINDHOVEN - Zwemmer Stefan de Die heeft tijdens de WK-kvvalificatiewedstrijden in Eindhoven twee per soonlijke records gezwommen. Gisteren, op de derde dag van het toernooi, klokte de twintigjarige Terneuzenaar 4.11,17. Zijn pr stond op 4.12,29. Vrijdag al ging zijn snelste tijd op de 200 meter vrije slag (1.55.36) eraan: 1.54,79. Op de 50 meter vrije slag was de sporter van het Natio naal Zweminstituut Amsterdam net iets minder slagvaar dig. Hij kwam tot een tijd van 23,87, waar zijn pr 23,81 is. Hij werd daarmee tiende in de series. Stap zet vier records neer EINDHOVEN - Tijdens de City Dynamiek Cup in Eindho ven, die voor toppers gold als WK-kwalificatiewedstrijd, heeft Judith Stap vier Zeeuwse jaargangrecords verbe terd in het 50-meterbad. De dertienjarige zwemster van de Stormvogel uit Vlissingen kwam tot nieuwe records op de 50 meter vlinderslag (30,95), de 200 (2.33,41) en 400 me ter wisselslag (5.21,72) en de 400 meter vrije slag (4.48,85). Op alle onderdelen bezat zij de staande record tijden al. Nipte nederlaag Zeeuwse darters GOES - De darters van het Zeeuwse jeugdteam hebben zaterdag in de landelijke competitie nipt verloren van het Amsterdamse Dora. De ploeg met Pieter Otten, Jesper Pij nen, Maurice Rouwit, Johan van Duivenvoorde en Theo Janse leed een 6-5-nederlaag. De Zeeuwen staan nu twee de en hebben nog uitzicht op de play-offs. De achttienjarige Otten staat, zo is bekend geworden, in middels op de 108e plaats van de wereldranglijst. Hij heeft zichzelf ten doel gesteld om volgend jaar door te dringen tot de topvijftig. Het dartteam van HvM darts uit Middelburg wonnen hun wedstrijd in de Super League wel. Red Vamps uit Dongen werd met 10-0 verslagen. Van Hartingsveldt verliest finales HOENSBROEK - De uit Goes afkomstige tennisster Su zanne van Hartingsveldt heeft gisteren de finale van een nationaal ranglijsttoernooi in Hoensbroek verloren. Olga Kalyuzhnaya was met 7-5 6-3 te stei'k. Van Hartingsveldt (24) is door haar finaleplaats op de na tionale ranglijst gestegen van de achttiende naar de der tiende plaats. Zaterdag versloeg ze tijdens de halve finale van het viersterrentoernooi de nummer tien, Kim Kils- donk, met 7-6 6-3. Diezelfde Kilsdonk kwam Van Hartingsveldt gisteren ook tegen in de finale van het dubbelspel. Met Sanne van Big- gelaar verloor Suzanne van Hartingsveldt met 6-2 6-1 van Kim Kilsdonk en Jolanda Mens. Zeeuws skeelerteam in 2007 GOES - Vier Zeeuwse skeeleraars rijden in 2007 in dienst van het nieuwe Skeelerteam Zeeland. Andries Minder- houd, Erwin Mesu, Niels Steenbakker en Olivier Goud vormen samen na de jaarwisseling een team, dat is opge zet met behulp van de Stichting Promotie en Marketing Zeeland Delta. foto Camile Schelstraete Edwin Stolk (Flakkee). Aniek Aper (RKHAV) besliste op de korte cross het vrouwenduel met Esther Vermue (ex-AV'56) in haar voordeel. Voormalig zwemster Marinka Bil (Dynami ca) debuteerde uitstekend met een derde plaats. door Peter Snelders TERNEUZEN - Het vrouwen team van Vlissingen bood in de derde klasse van de hock- eycompetitie lang tegenstand tegen koploper Waalwijk, maar moest in de slotfase toch nog drie treffers incasse ren. Daardoor kwam de eind stand op 4-0. De wedstrijd Rosmalen-Olympia ging niet door. Olympia kampte onder weg met autopech. Waalwijk-Vlissingen 4-0: In het begin stond Vlissingen on der druk. Maar naarmate de eerste helft vorderde, kwam het beter in de wedstrijd. Na twintig minuten maakte Waalwijk uit een variant van een strafcorner de 1-0. Vlissin gen kreeg daarna twee kan sen om de gelijkmaker op het bord te zetten, Die bleven ech ter onbenut. In de tweede helft hield Vlissingen twintig minuten goed stand. De ploeg kwam zelfs op 1-1, maar die treffer werd afgekeurd. Di rect daarop scoorde Waal wijk 2-0. Dat was het breek punt. Rapide-Gilze-Rijen 4-0: Kort voor rust moest Gilze-Rijen capituleren. Op aangeven van Tatsjana van den Eynde maakte Roliene Zaman met een tip-in de 1-0. Na de her vatting drukte Van den Eyn de opnieuw haar stempel op het aanvalsspel. Na zes minu ten bediende ze opnieuw Ro liene Zaman, die met een ho ge push de 2-0 liet aanteke nen. Zeven minuten later werd een harde inzet van Son- ja Matena gestopt. Uit de re bound scoorde Elianne Totté. Een kwartier voor tijd wer den de eindcijfers vastgelegd door Leonie de Bruijne. Het was weer Tatsjana van den Eynde die aan de basis van dat doelpunt stond. De Dommel-Goes 9-0: Goes miste een aantal vaste krach ten. Toch bleef het team in de eerste helft aardig op de been. Tot aan de rust hield het de schade beperkt: 2-0. In de tweede helft brak het hoge tempo van de thuisploeg Goes op. Het werd snel 4-0. Toen brak er iets bij Goes en kon De Dommel flink uitlopen. door Koen de Vries GOES - Het is Thamar Zweistra niet gelukt een hoofdrol te spe len in de wereldbekerwedstrijd dressuur in Stockholm. De amazone van Stal Hexagon uit Schore kampte met hevige pijnen in de rug. Een plaatselij ke chirurg constateerde een her nia. Desondanks kwalificeerde Zweistra zich zaterdag in de Grand Prix voor de kür op mu ziek. Daarin werd ze met haar veer tienjarige ruin Kyrain gedeeld vijftiende, met 64.291 procent. Dat was precies genoeg voor een plaats in de kür, die meetelt voor de wereldbeker. In die kür scoorde Zweistra gis teren 65.25 procent. Daarmee werd ze zestiende en laatste. „Misschien was het beter ge weest als Thamar niet gestart was", gaf haar trainer Leunus van Lieren aan. „Ze kon Kyrain door de pijn een aantal hulpen niet geven, waardoor de kür een beetje in het water viel." De wedstrijd werd gewonnen door wereldtopper Jan Brink. De Zweed reed zijn stevig uit de kluiten gewassen hengst Briar naar 78,90 procent. Ook het zil- 'ver en brons gingen naar Zwe den. Tine Vilhelmson werd twee de, Louise Nathhorst derde. De Deen Andreas Helgstrand, op het WK in Aken afgelopen zo mer wereldkampioen in de Inter medial-, won zaterdag de Grand Prix. In de kür werd hij op de merrie Blue Hors Matine slechts vijfde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23