Gomes houdt PSV in Gelredome op de been Real Madrid nadert Barcelona PZC Voortbestaan Feyenoord op het spel Stoppen slaan door bij Van der Vaart Waterreus moet AZ een maand helpen Braziliaan voorkomt kleerscheuren koploper u Doelman Gomes viert de overwinning op Vitesse met de supporters van PSV. foto GPD/ProShots door Frank van den Heuvel ARNHEM - ..Dit is mijn taak: ik moet er staan als de ploeg me no dig heeft. En ach, soms is het iets drukker dan anders..." PSV-doelman Gomes zei het za terdagavond met een brede glim lach. In de catacomben van het Gelredome wist hij even alle aandacht op zich gericht. Maar anders dan veel andere keepers is de Braziliaan wars van borst klopperij. Hij blonk uit tegen Vitesse (0-1-zege), maar kreeg voor zijn gevoel iets te veel gelegenheid om zich te onderscheiden. „Ik hoop echt dat het de volgende keer weer wat rustiger is. Als ik zoveel te doen krijg als van avond, is dat geen goed teken." Want PSV was niet in goeden doen. De ploeg van Ronald Koe man liet een van de beste wed strijden van het seizoen, vorige week tegen FC Utrecht (5-0), volgen met een plichtmatig op treden in Arnhem. De drie punten werden binnen gesleept door een uitstekende Gomes, die opnieuw de nul hield, voor de negende keer in veertien wedstrijden en voor de zevende keer op rij. De laatste keer dat PSV een doelpunt incas seerde in een competitieduel was op 22 oktober tegen AZ. Het laatste puntenverlies van PSV dateert zelfs van nog drie weken eerder, de 0-0 tegen SC Heerenveen. Krachtsverschil Het zijn indrukwekkende reek sen, die veel zeggen over het krachtsverschil tussen PSV en de rest van Nederland in deze fa se van de competitie. PSV kan in de wedstrijd geduld betrach ten als het nodig is en zich zelfs een offday permitteren zoals za terdag, omdat de defensie schier 'onbreekbaar is. Tot nu toe hoef de Gomes slechts zes keer te vis- Arsenal spoelt vieze smaak van nederlagen weg LONDEN - Arsenal lijkt de weg omhoog te hebben teruggevon den. Na twee opeenvolgende ne derlagen in de competitie won de formatie zaterdag de Londen- se derby tegen Tottenham Hot spur: 3-0. In het nieuwe stadion van de Gunners nam Adebayor de ope ningstreffer voor zijn rekening. Vervolgens benutte Gilberto twee strafschoppen. Vooral de eerste penalty, verkregen na een vermeende overtreding van Chimbonda op Arsenals Tsjech Rosicky, werd door de Spurs zwaar aangevochten. Het leidde wel tot de voortijdige beslissing, na Adebayors openingstreffer na twintig minuten. De inleiding van de tweede straf schop was een onreglementaire actie tegen Robin van Persie. Ook aan deze beslissing van de scheidsrechter zat een luchtje. Bij zijn solo had de Nederlander de bal in eerste instantie met de arm meegenomen. Het verschil met Manchester United blijft ondanks de zege groot voor Arsenal, zestien pun ten. De koploper won bij Midd lesbrough (2-1). Door Saha, die een strafschop benutte, kwam de favoriet op voorsprong. Na ruim een uur maakte Morrison gelijk, maar binnen twee minu ten stond United dankzij Fletcher weer op voorsprong. Liverpool haalde uit tegen Wigan. Het werd 4-0 voor de Reds, die recentelijk in de Cham pions League PSV nog versloe gen. De stand was al bij de rust bereikt. Dirk Kuijt was één van de doelpuntenmakers. De oud- Feyenoorder nam de derde tref fer voor zijn rekening. ANP sen. Vitesse had op basis van het veldspel meer verdiend. De ploeg van Aad de Mos speelde met een tactische variant - vier middenvelders en twee aanval lers (Junker en Lazovic) - en had lange tijd het beste van het spel. Ook de eerste kansen waren voor de Arnhemmers, via Paul Verhaegh en Anduele Pryor. De eerste keer dat PSV zich voorin een beetje roerde, was het met- van onze sportredactie DEN HAAG/BOCHUM - De angst voor degradatie uit de Bundesliga groeit met de week bij Hamburger SV. Het elftal van trainer Thomas Doll verloor zaterdag het duel met Bochum (2-1) en staat daardoor voor laatste in de Bundesliga. Bij Rafael van der Vaart sloegen tien minuten voor het einde de stoppen door. De Nederlandse aanvoerder van HSV kreeg de rode kaart voor een brute over treding op Tommy Bechmann. Hamburger SV lijkt reddeloos verloren. Na vijftien competitie wedstrijden heeft het vorig jaar zo succesvolle team pas één keer een raak. Vergelijkbaar met de bekerwedstrijd van 9 november (0-4), toen PSV ook scoorde uit de eerste de beste mogelijkheid, joeg Edison Mendez de bal van afstand met zijn linkerbeen in de touwen. Hooghartig Maar ook de openingstreffer kon de Eindhovenaren niet aan sporen. Het voetbal oogde zon der inspiratie en soms wat hoog- gewonnen en staat het vier pun ten onder de rode streep. Alleen Mainz '05, met tien uit vijftien slechts één punt achter bij HSV, presteert nog slechter dan de Noord-Duitsers. Alle andere ploegen in de Bundesliga won nen dit seizoen vier wedstrijden of meer. Ook in de Champions League slaat HSV een modderfiguur met vijf nederlagen in evenzo veel wedstrijden. De positie van hartig. Ronald Koeman signa leerde het probleem al eerder. „Deze ploeg heeft soms de nei ging om iets te veel op de auto matische piloot te spelen. Dat sluimert erin, maar ik heb in de rust wel gezegd: je speelt met vuur." Dat bleek. PSV, waarin Reiziger de met tandpijn kampende Kromkamp verving, deed qua kansen niet onder voor Vitesse, maar bleef apathisch voetbal- Doll wankelt, maar het bestuur heeft al gezegd dat de trainer er niet voor de kerst uitvliegt. Doll, die wordt gesteund door zijn spelers, wil vechten voor lijfsbehoud maar het is waar schijnlijker dat hij in de winter stop wordt uitgezwaaid. Het is de vraag of Van der Vaart zijn trainer nog kan helpen, want voor de kerst speelt HSV nog maar twee wedstrijden. Thuis tegen Nürnberg en uit te len. De thuisploeg voelde dat er meer in zat en was op het einde van de rit ook een paar keer dichtbij de gelijkmaker. Gomes hield evenwel alles tegen. Koe gen Alemannia Aachen. De kans is groot dat Van der Vaart voor die duels wordt geschorst. Bedenkelijk HSV haalde tegen Bochum nog met een gelijke score de rust (1-1) maar het spel zakte in de tweede helft naar een bedenke lijk niveau. In de zeventigste mi nuut scoorde Misimovic voor de thuisploeg uit een vrije trap. Na de rode kaart voor Van dei- man: „Gomes toont bij PSV al ja renlang aan dat hij een absolute wereldkeeper is. Die bal moet in de kruising.met 130 km per uur, anders gaat-ie er niet in." GPD Vaart was het met HSV, met Mathijsen maar zonder De Jong, gedaan. Van der Vaart: „Het is fout wat ik deed. Dat spijt me. Ik was zo gefrustreerd omdat we weer gingen verliezen." Bayern München liet op eigen veld in de titelrace twee kostba re punten liggen tegen Borussia Mönchengladbach (1-1). Roy Makaay en Mark van Bommel, die een gele kaart kreeg, speel den de hele wedstrijd. Baj'ern moet op de ranglijst Werder Bre men, Schalke 04 en VfB Stutt gart boven zich dulden. Ebi Smolarek bezorgde Borus sia Dortmund drie belangrijke punten door in blessuretijd de winnende treffer te scoren tegen Wolfsburg: 1-0. GPD door Theo Brinkman ALKMAAR - Met hun goals te gen Excelsior (5-0) leidden de spitsen van AZ gisteren voor even de aandacht af van het keepersprobleem in Alkmaar. Na afloop van de wedstrijd ging het echter al snel weer over de doelmannen en over de nieuwe man die misschien vandaag al komt: Ronald Waterreus. De oud-doelman van PSV en Glasgow Rangers is door AZ be naderd om tot het eind van het jaar het keepersprobleem op te lossen. Vandaag geeft Water reus de club uitsluitsel. Er is AZ veel aan gelegen dat er snel een ervaren doelman komt. Door blessures van de eerste twee keepers (Joey Didulica en Khalid Sinouh) staat nu immers de derde keus (de twintigjarige Job Bulters) op doel. Bovendien zat gisteren de zeventienjarige A-junior Jordy Deckers op de bank. Dat is een zeer wankele basis voor de nummer twee van de ere divisie, die met vijf punten ach- tei'stand nog enigszins in het spoor van koploper PSV blijft. Om dat zo te houden, kan AZ zich in de drukke december maand geen uitglijders permitte ren. „Het is een te groot risico om de ze fase in te gaan met alleen Bul ters en een A-junior", zegt Mar cel Brands, technisch directeur van AZ. Zijn club heeft twee zware uitwedstrijden voor de boeg: zondag bij Ajax en over anderhalve week bij Sevilla voor de Uefa Cup. Waterreus (36) kan per direct worden gecontracteerd omdat hij zonder club zit. De zevenvou dig international vertrok afgelo pen zomer bij Glasgow Rangers en hoopt in januari in Amerika aan de slag te kunnen, om daar zijn loopbaan af te sluiten. Als opwarmer voor dat Amerikaan se avontuur zou hij graag een maand in Alkmaar op doel gaan staan. Krijgt hij echter een nee te horen vanuit Amerika, dan stopt hij definitief en is AZ geen optie. Komt Waterreus niet, dan zoekt AZ verder. „We hebben nog niet echt een tweede keus, maar ik in ventariseer wel de mogelijkhe den", aldus Brands. Tegen Ex celsior had AZ gisteren geen en kele last van de keepersnood. Ook zónder doelman zouden de superieure Alkmaarders hebbe: gewonnen van het armzalige Ex celsior. „Ik had meer van ze verwacht' zei AZ-trainer Louis van Gaa over de tegenstander. „Na zo1: wedstrijd hoef je het over tac tiek niet meer te hebben", ze Excelsior-aanvoerder Jos va: Nieuwstadt. „Als we met ach verdedigers hadden gespeeló had AZ ook nog gescoord. W't waren volslagen kansloos." De overmacht van AZ werdu doelpunten uitgedrukt docr topscorer Danny Koevermai? (twee keer, zijn elfde en twaalf de alweer), Shota Arvelada (ook twee) en een eigen doel punt van Christian Gyan, dii een schot van Simon Cziomme van richting veranderde. Job Bulters stond erbij en keé ernaar. Moeiteloos hield de jon ge AZ-doelman de nul. Om t afloop zijn schouders op te ha len over de komst van ee keeper. „Wat moet ik ervan vin den? Ik heb nog niks gehoord. D wacht het wel af. We hebbe vandaag gewonnen, daar gaa het om." GPD Tien van Twente pakken een punl bij NAC Breda BREDA - Het verrassend slerl presterende FC Twente leveró zaterdagavond twee punten h tegen NAC. Toch had de ploft uit Enschede vrede met het doel puntloze gelijkspel, want Ff Twente speelde door een rod kaart voor verdediger Zome een uur lang met tien man. NEC rukte verder op richtin, middenmoot door een zege (2-f op ADO Den Haag. De Hage naars, die vorige week nog ver rasten met een zege in en op Gro ningen, staan laatste. Roda Je haakte af in de subtop. De Lnrr burgers kwamen in Almelo me verder dan 1-1 tegen Heracles. FC Utrecht deed gisteren goed zaken door FC Groningen te ver slaan: 3-0. Van der Gun tekend voor twee treffers voor d Utrechters, die zeventien vand twintig punten in eigen stadio: veroverden. Groningen incas seerde in de laatste vier duelsa zestien tegentrefers, geen fij-' vooruitzicht als PSV over eer week op bezoek komt. ANP Het had een mooie week voor het Nederlands voetbal kunnen zijn. Maar het werd een verschrikkelijke week, die in de komende dagen nog overtroffen kan worden. Want wat ge beurt er als Feyenoord aanstaande don derdag voor drie, vier of misschien wel vijf jaar wordt uitgesloten van Euro pees voetbal? Dan staat het voortbe staan van die club toch echt op het spel. Eigenlijk is dat nu al het geval. Van daag presenteert de Commissie-Ker- kum de plannen voor de toekomstige structuur van Feyenoord. De mensen die in die commissie zitting hebben, zul len echter tot donderdag geen rekening hebben gehouden met hevige rellen zo als in Nancy. Ik ben benieuwd waar ze mee komen, want veel zaken zijn in een ander daglicht komen te staan. Want wat als Feyenoord de komende jaren Europa niet meer in mag? Dan zal er toch niemand zijn die miljoenen in de club gaat steken. Wat er afgelopen donderdag is ge beurd, gaat de club vanzelfsprekend juist heel veel geld kósten. En aange zien het sportieve aspect altijd samen hangt met het financiële, ziet het er slecht uit voor Feyenoord. En de club zit al niet goed in de slappe was. Ze wil len graag een nieuwe start maken, maar daar heb je wel geld voor nodig. Als de club de komende jaren Europa niet in mag, wordt het ook bijzonder moeilijk om een kwalitatief sterke se lectie neer te zetten. Want welke speler wil naar een club die geen Europees voetbal speelt? Stel: er is een Nederlands talent dat kan kiezen tussen PSV, Ajax, AZ en Feyenoord. Dan is Feyenoord meteen kansloos. En een jong talent als De Guz man zal bij een lange straf ook zo snel mogelijk weg willen. En Erwin Koe man misschien ook wel. Toch blijft het verbazingwekkend dat een paar honderd man de toekomst van een club zo kan beïnvloeden. Dat tien tot twintig man een wedstrijd kunnen laten staken is niets nieuws. Maar rel len zoals afgelopen donderdag vonden de laatste jaren meestal buiten het sta dion plaats. Dat gevoel heb ik tenmin ste. Die gasten die donderdag een hele dag hebben lopen rellen verdienen ook een straf. Alleen schiet Feyenoord daar weinig mee op. De naam van de club is opnieuw be smeurd en de toekomst ziet er donker uit. Stel dat ze dit seizoen de play-offs winnen en dus een plek in de voorron de van de Champions League afdwin gen. Alleen mogen ze die wedstrijden dan niet spelen. Kampioen worden zit er met minder materiaal voor Feyenoord ook niet in. En de beker winnen wordt altijd be stempeld als de kortste weg naar Euro pees voetbal. Als dat Feyenoord lukt, is het echter de kortste weg naar een doodlopende straat. Dennis de Nooijer maandag 4 december 2006 Racing Genk loopt verder uit BRUSSEL - Racing Genk heeft zaterdagavond de koppo. sitie in de Belgische voetbalcompetitie versterkt door o; eigen veld met 1-0 te winnen van Lokeren. Tom Soetaer; (ex-Roda JC en ex-Ajax) maakte het winnende doelpun: in de 46e minuut. Racing Genk kwam op 37 punten uit 1: wedstrijden. Dat zijn er zes meer dan Anderlecht, dat vrij. dagavond door 1-1 te spelen bij Beveren duur puntenver lies leed. Club Brugge kroop dichter naar Anderlecht toe door giste ren met 2-1 te winnen bij Lierse SK. De hekkensluiter, ge- leid door de onlangs aangestelde Noorse coach Kjetil Rek- dal, weerde zich sterk maar doelpunten van Gaetan Engle- bert en Ibrahim Salou brachten Brugge op voorsprong. stond slechts een treffer van Mustapha Jarju tegenovei Club Brugge verkleinde daarmee het verschil met Ander lecht tot één punt. ANP Roberto Carlos (rechts) duelleert met Joseba Etxebarria van Athletic Bilbao. De Braziliaan kroonde zich tot matchwinnaar bij Real Madrid. van onze sportredactie MADRID - Real Madrid heeft gister avond het gat met koploper Barcelona verkleind tot één punt. De Madrilenen wonnen met na rust het spitsenkoppel Ronaldo/Van Nistelrooij met 2-1 van Athletic Bilbao. Eerder op de dag had Sevilla verzuimd de koppositie in de Spaanse Primera Di vision te veroveren. De winnaar van de Uefa Cup had na het gelijkspel van Bar celona bij Levante een zege nodig bij Es- panyol, maar ging met 2-1 onderuit. Real Madrid klom ten koste van Sevilla naar de tweede plaats achter Barcelona, dat dex*tig punten uit dertien duels heeft. De 'Koninklijke' keek bij rust nog tegen een 1-0-achterstand aan. Coach Fabio Capel- lo slachtofferde middenvelder Emerson en aanvaller .Jose Antonio Reyes. David Beckham en Ronaldo verschenen in hun plaats. De Braziliaan was voldoende her steld van een knieblessure en nestelde zich naast Ruud van Nistelrooij in de spits. Het regende gele kaarten in Bernabeu: tien stuks, Bilbao-speler Aduritz ontving er twee en kon een kwartier voor tijd ver trekken. Op dat moment was de stand 1-1 door een treffer van Ronaldo. Zijn landgenoot Roberto Carlos maakte acht minuten voor tijd de bevrijdende tweede treffer. Gespaard Barcelona betaalde op bezoek bij Levan te duur voor het niet opstellen van Ronal- dinho. De Braziliaanse international werd gespaard in verband met de komen de Champions Leaguewedstrijd tegen Celtic wint ook van Aberdeen GLASGOW - Celtic heeft zaterdag in de Schotse competi tie de topper gewonnen van Aberdeen (1-0). De Pool Ma ciej Zurawski maakte het enige doelpunt. De ongenaakba re koploper speelde zonder Jan Vennegoor of Hesselinl De Nederlands spits staat wegens een blessure langs dj kant. Celtic stond na de zeventiende speeldag in de Scho: se Premier League al zestien punten voor op stadgenoc Glasgow Rangers. De nummer twee leed gisteren de vijf de nederlaag in de uitwedstrijd tegen middenmote Falkirk. Marc Twaddle scoorde in de 26e minuut. ANP AC Milan blijft kwakkelen CAGLIARI - AC Milan kwam gisteren op Sardinië nieS verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Cagliari. Tot over maat van ramp bereikte de ploeg van coach Carlo Ancelot ti het einde van het duel met tien man: spelmaker Andre Pirlo werd een kwartier voor tijd uit het veld gestuurc Milan, dat het seizoen begon met een puntenaftrek va acht, staat nu vijftiende. Het gat met koploper en stadge noot Internazionale, zaterdag te sterk voor Siena, bt draagt liefst 24 punten. Inter behield ook na de veertien] de speeldag in de Serie A vier punten voorsprong op naas te belager AS Roma. Burdisso opende zaterdagavond c- score al na elf minuten. Vlak na rust verzuimde Frick c- bezoekers op gelijke hoogte te brengen. Hij miste strafschop. Crespo besliste het duel even later. Roma wa: eveneens zatex-dag al, te sterk voor Atalanta Bergamo. Na dat Zampagna de Romeinen op achterstand had gezet, be nutte Totti na de rust twee stx-afschoppen. ANP Overweg vrijgesproken van beet LEEUWARDEN - De tuchtcommissie van de KNVB dis trict Noord heeft voetbaltrainer Niels Overweg van (toe: nog) SC Franeker en speler Christiaan de Jong van Stiert beiden wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken van de in cidenten in de x-ust van het onderlinge duel op 8 oktobei De Jong beschuldigde Overweg ervan hem in de neus tt hebben gebeten. Ovex-weg ontkende en beweerde juist da De Jong hem een kopstoot had gegeven. De verklaringen over een beet en/of kopstoot staan lijn recht tegenover elkaar. Franeker stuurde Overweg na ht tumultueuze duel weg. De viervoudig international (al speler van FC Twente in 1975) is inmiddels tx-ainer va: klassengenoot Rood Geel in Leeuwarden. GPD foto Emilio Naranjo/EPA Werder Bremen van komende week. Op een bar slechte grasmat werd het 1-1. Deco zette de landskampioen voor rast op voorsprong. In de 77e xxxinuut maakte Alvaro gelijk. Oud-Spartaan Mustapha Riga speelde ruim een uur mee bij de club uit Valencia. Sevilla nam een dag la ter in het olympisch stadion van Barcelo na nog wel de leiding door een benutte strafschop van Kanouté, maar na rust sloeg Espanyol alsnog toe. De ploeg die donderdag Ajax in de Arena nog de baas was, won dankzij doelpunten van Tamu- do en Luis Garcia. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 16