PZC Knotsgekke zege na Nancy-echec Russische zege ondanks Maradona Ajax-trainer kan weer eens lachen Supportersgeweld Feyenoord wacht met angst en beven op vonnis van Uefa Redactie: 0113-315640 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. maandag 4 december 2006 Fortis vol in de achtervolging Twaalf zwemmers naar WK EINDHOVEN - Twaalf zwemmers, onder wie maar zeven op individuele nummers, zijn er in geslaagd zich te kwali ficeren voor het WK in Melbourne dat volgend jaar wordt gehouden. Technisch directeur Jacco Verhaeren maakt vandaag de definitieve selectie bekend. Hij zal nog enkele zwemmers toevoegen aan de groep, maar veel meer gebeurt er niet meer. „Op een EK kun je wat mensen meenemen om ervaring op te laten doen", maakte hij duidelijk. „Op een WK is dat minder het ge val." Behalve Zastrow en Van den Hoogenband hebben zich op de 100 meter vrije slag in Eindhoven geen andere Nederlanders geplaatst voor het WK. pagina 17 zwemtop blijft een select groepje Real Madrid is in opmars MADRID - In de Spaanse competitie heeft Real Madrid gisteravond het gat met koploper Barcelona verkleind tot één punt. De Madrilenen wonnen met na de rust Ronaldo en Ruud van Nistelrooij in de spits met 2-1 van Athletic Bilbao. Sevilla verzuimde in de middaguren de kopposi tie te veroveren. De winnaar van de Uefa Cup had een ze ge nodig, maar ging met 2-1 onderuit, pagina 16 Real nadert Barcelona Miljoenenpaard niet onklopbaar PARIJS - Albert Zoer mag- dan sinds een week een paard van 4 miljoen onder de kont hebben, dat is niet automa tisch een garantie voor succes. De Drentse springruiter haalde als favoriet met Okidoki, die onlangs het vorstelij ke bod gewoon in Echten op stal blijft, in de Grote Prijs van Parijs wel de barrage. Daarin verloor hij even de con trole en eindigde als zevende. De Fransman Florian Angot pakte voor eigen publiek het goud. Alleen SSV'65 goed voor punt GOES - De buit voor de drie Zeeuwse hoofdklassers in het amateurvoetbal was uiterst mager. Hoek raakte het zicht op de koplopers kwijt door een 2-1-nederlaag tegen GWV. De wedstrijd werd na de rust ontsierd door een op stootje. Hoek-speler Mamadouba Gueye werd uit het veld gestuurd. Kloetinge bleef lang in het spoor van Nunspeet, maar werd in de slotfase onder de voet gelopen. Het 3-0-verlies geeft de zorgwekkende situatie bij „de Beve- landse club aan. SSV'65 was de enige club die een puntje haalde. De Goesenaren speelden met 2-2 gelijk tegen WOG. pagina 19 Hoek, Kloetinge en SSV'65 Marat Safin zorgt voor explosie van vreugde na winnen van Daviscup Henk ten Cate leefde langs de lijn fanatiek mee met zijn ploeg. foto Evert-Jan Daniels/ANP door Hans Leber ROTTERDAM - Terwijl het bij Feyenoord even niet meer om voetbal gaat maar om rellen, doet het elftal in penibele situa ties wat het moet doen: winnen. De 4-3-zege in de knotsgekke thuiswedstrijd tegen Heeren veen zorgde voor wat vreugde in de Kuip. maar kan donderdag wel eens worden gevolgd door een domper van de Europese uit sluiting. Sportief hield het dit jaar al niet over, maar na de rellen in Nan- I cy is de kans groot dat de club dit jaar voor spek en bonen ver der voetbalt. Feyenoord is geen .titelkandidaat, ligt uit de beker strijd en moet door de strafzaak van de Uefa vrezen voor voort zetting in Europa als die op 13 december thuis al wordt ver diend tegen Wisla Krakow. Feyenoord speelt de rest van dit seizoen slechts om de eer als de Uefa de club voor één of mis schien meer jaren uitsluit. Niet dat kwalificatie dan geen nood zaak meer is, want een Euro pees banjaar telt pas als de club zich wél kwalificeert. Apart Eerder dit seizoen voorkwam Feyenoord met een moeizame overwinning op FC Twente al eens dat het stadion werd afge broken, nadat een paar dagen eerder thuis met 0-4 van Ajax werd verloren. Gisteren was het ook een aparte dag in de Kuip. De Feyenoord-aanhang bracht staand de eerste tien minuten van de wedstrijd, door. Met de actie ('Ga staan als je voor Feye noord bent') namen de suppor ters afstand van de onverkwik- Liverpool loot Arsenal in de FA Cup LONDEN - De loting voor de derde ronde van de strijd om de FA Cup leverde gisteren een kra ker op. Bekerhouder Liverpool moet het op eigen veld opnemen te gen Arsenal, winnaar van het be kertoernooi in 2005. Kampioen Chelsea krijgt vierde- divisionist Macclesfiéld Town op bezoek, de club waar oud-in ternational Paul Ince manager is. De wedstrijden worden ge speeld in het weekeinde van 6 en 7 januari. ANP Van Marwijk stopt bij Dortmund DORTMUND - Bert van Mar wijk stopt aan het einde van dit voetbalseizoen als trainer van Borussia Dortmund. De Nederlandse coach wilde zijn beslissing pas in de winter stop naar buiten brengen, maar moest kleur bekennen nadat Duitse kranten het nieuws zater dag wereldkundig hadden ge maakt. Ook assistent Cookie Voorn stapt na dit seizoen op. Van Marwijk en algemeen direc teur Hans- Joachim Watzke maakten het besluit (gescheiden van elkaar) na de met 1-0 gewon nen wedstrijd' tegen Wolfsburg officieel bekend. Over de reden wilden ze niets zeggen, maar het is duidelijk dat de samenwer king tussen beiden de laatste tijd verre van optimaal was. GPD Kramer snel op 500 meter HEERENVEEN - Sven Kramer heeft gisteren tijdens trainings wedstrijden in de Heerenveense Thialf-hal zijn persoonlijk re cord op de 500 meter aange scherpt. De TVM-schaatser uit Oude- schoot liet 36,74 voor zich note ren. Kramer was nooit sneller geweest dan 36,93. Die tijd reed hij in maart van dit jaar op hoog te in Calgary. Aan de nieuwe toptijd ging een opmerkelijke voorbereiding vooraf. Kramer had net een schaatsloze trai ningsstage van een week op het Spaanse eiland Lanzarote ach ter de rug. ANP kelijkheden in de Franse stad. In alle geledingen van de club, bij trainer, spelers, directie en supporters, wordt met angst en beven gewacht op de Uefa-uit- spraak van donderdag. Uitsluiting van de club maakt al- door Fardau Wagenaar MOSKOU - Nikolai Davidenko kon zich geen mooier huwelijks geschenk bedenken. De tennis ser won gisteren met Rusland de Davis Cup van Argentinië. Dat maakte zijn wittebroodsweken nog zoeter dan ze al waren. Het was een geweldig moment les anders. Trainer Erwin Koe man: „Het is veel te vroeg om nu te zeggen wat de gevolgen voor de club zijn. Ook voor mij per soonlijk. We wachten donder dag af en zullen dan intern de gevolgen bespreken. De vraag voor de Russen en een heel dra matisch ogenblik voor de Argen tijnen. Marat Safin won giste ren het laatste punt van de Da- vis Cup-finale gisteren van José Acasuso (6-3 3-6 6-3 7-6 (5). Zijn ploeggenoten stormden als dolle stieren het tapijt op om de held stevig in de armen te slui ten. Voor de tweede keer in vier jaar won Rusland, het werd na wat er dan nog wel en niet moge lijk is op het terrein van investe ringen zal ook een rol spelen. Maar daar wil ik nu niet op voor uit lopen." Koeman was opgelucht dat zijn elftal won, Afonso Alves bracht drie spannende wedstrijddagen 3-2. Safin liet zich gewillig op de schouders door het het tennispa- leis in Moskou dragen, terwijl oud-president Boris Jeltsin het feest luid applaudisserend mee vierde. Rusland was gelukkig en kopman Nikolai Davidenko zielsgelukkig. Hij trouwde een week geleden met zijn vriendin Heerenveen in de eerste helft op 0-1, waarna op een psycholo gisch goed moment, vlak voor rust, Stein Huysegems met een hard schot Brian Vandenbus- sche passeerde. De tweede helft was vijf minuten onderweg toen Irina Vasina en stelde de huwe lijksreis uit voor deze finale. „Dit is het allermooiste ge schenk dat ik me kan beden ken", zei de nummer drie van de wereld. Bedroefd En dan was er het verliezende kamp, aan de overkant van het net. Zij hadden niet Jeltsin, maar voormalig topvoetbalier Maradona als mascotte. Diep be droefd bleven ze met niets ach ter. De Argentijnen wonnen nog nooit de belangrijke cup voor landenteams. Eén keer haalden ze de finale, in 1981, maar toen verloren ze van Amerika. Alles draaide om de laatste par tij tussen Safin en Acasuso, want net daarvoor had Nalban- dian de stand nog op 2-2 ge bracht door Davidenko. te ver slaan. Alle kansen lagen weer open. Tranen met tuiten huilde de arme Acasuso - die de gepas seerde Chela verving - na zijn nederlaag. Hij had zich lang en dapper staande gehouden tegen diezelfde Huysegems liet zien dat hij dit seizoen aan vertrou wen won. Een hard afstands schot met rechts, zijn chocolade been. vloog hard in de kruising. Dat Feyenoord na de 3-1 van Theo Lucius (omstreden penalty veroorzaakt door Jakob Poul- sen, die Jonathan de Guzman amper raakte) veilig was, geloof de echter niemand. Doelpunten van de Canadese mastodont Rob Friend brachten Heerenveen weer op gelijke hoogte. En terwijl iedereen in de Kuip al rekening hield met een nog groter tranendal dan waar de club zich al in bevindt, was het de Rotterdamse Cana dees Jonathan de Guzman die met een prachtige stiftbal vijf minuten voor tijd de winst bin nen schoot. Een onterecht afge keurd doelpunt van de voor An gelos Charisteas ingevallen Pier re van Hooijdonk wegens buiten spel werd daardoor onbelang rijk. Foutief Al die tijd hing een spandoek op de tribunes met de tekst, heel charmant in foutief Frans ge schreven ('nous avons l'honte' in plaats van 'nous avons honte') waar het in en om de Kuip draait dezer dagen: Wij scha men ons'. Het was een verlate boodschap richting het Franse Nancy, waai de naam Feyenoord Rotterdam niet meer staat voor Europacup winst in 1970 en de Uefa-Cup- winst van 2002, maar voor zeer veel supportersproblemen. Wat het Nancy-vonnis ook wordt, en of de voetbalwet er nu wel of niet komt, de Rotterdam se club zal het probleem zelf ook te lijf moeten. GPD Safin, hij was zelfs dicht bij een vijfde set, maar moest zich toch overgeven aan de ijzersterke Rus. Het duel tussen de twee ging gelijk op, de spelers lieten bij vlagen prachtig spel zien en maakten er een echte finale van. In de tiebreak van de vierde set liep de spanning hoog op, maar het was de ei-varen Safin die overeind bleef. „Het leven lacht me weer toe", jubelde de tennisser die na lang blessureleed eindelijk weer pijn vrij kan tennissen. Een mislukt seizoen kreeg voor hem zo toch nog een vlammend slot. De on troostbare verliezer Acasuso zocht steun bij de verslagen mannen op de bank. Voor de Russen was het de eerste keer dat ze thuis de Davis Cup won nen. In 2002 waren ze uit tegen Frankrijk de sterkste, toen was Yoezni de grote held. Die moest deze finale vanwege een blessu re aan zich voorbij laten gaan. En Nikolai Davidenko? Die kan nu eindelijk op huwelijksreis. GPD door Jop van Kempen AMSTERDAM - Ajax trof gis termiddag in Willem II een idea le tegenstander. De Tilburgers legden de rode loper uit voor de tegenstander, die na vijf duels zonder zege wel zin had in een veredeld oefenpartijtje: 6-0. Ajax-trainer Henk ten Cate hoopt dat zijn ploeg een streep heeft gezet onder een roerige pe riode. Toen scheidsrechter Tem mink floot voor het einde van de eerste helft, veerde Ten Cate met een hupje van zijn stoel. Hij klapte opgewekt in zijn handen en snelde vervolgens de kleedka mer in. Zo goedgeluimd als te gen Willem II ging Ten Cate nog nooit de rust in. Ajax leidde dan ook met 5-0. Die tevredenheid stond haaks op de frustratie die de trainer precies een week geleden in de greep had. In de rust van Sparta-Ajax stond zijn ploeg met 1-0 achter, had Wesley Sneijder al een rode kaart gekre gen ('blinde tyfushond') en werd Ten Cate zelf naar de tribune verwezen ('moraalridder'). In de nasleep van het duel met Sparta (3-0-nederlaag) kreeg Sneijder na een tuchtzaak twee wedstrijden schorsing en bleek dat Kenneth Perez vijf duels aan zijn broek kreeg ('kankerne- gei"). Geen wonder dus dat Ten Cate na de 6-0-overwinning maar al te graag zei dat hij hoopte dat Ajax een streep heeft gezet on der een roerige periode. Maar volgende week zal pas blijken of die streep is gezet met een dun potlood of met een dikke zwarte viltstift. Dan speelt de Amster damse nummer drie van de ere divisie in de Arena tegen AZ, de nummer twee achter PSV. Het is prematuur om te zeggen dat Ajax de zaak weer helemaal op de rails heeft. Daarvoor was de tegenstand van Willem II te onbeduidend, maar met de grote zege staat wel vast dat Ajax op nieuw een dijkje heeft opgewor pen tegen de voetbalangst. Want tegen Espanyol waren op nieuw de contouren te zien van de bange ploeg die onder Ro nald Koeman en Danny Blind zichzelf als grootste tegenstan der had. Willem II speelde naïef. De Til- burgse veldspelers opereerden als korfballers: een zestal hield zich bezig met verdediging, de vier anderen bekommerden zich louter om de aanval. Strijdplan Ajax greep dat onbenullige strijdplan aan om de grootste ze ge van het seizoen te boeken. Al na twintig minuten was de wed strijd beslist. Via Zdenek Gryge- ra (kopbal), Urby Emanuelson (schuiver vanaf rand zestien) en Nicolae Mitea (afgeweken vol ley) leidden de Amsterdammers met 3-0. Verder kwamen de drie doelpun ten tot stand door goede voorzet ten van rechtsbuiten Tom de Mul, die zijn uitstekende optre den bekroonde met Ajax' zesde doelpunt. Ook voor Klaas-Jan Huntelaar was het knullige Willem II een heerlijke tegenstander. De spits, die op 9 november voor het laatst wist te scoren, tekende voor twee fraaie goals. GPD MOSKOU - De finalisten in de Davis Cup, die el- mee met de Argentijnen. De Russen werden vu- kaar troffen in de tennistempel van Moskou, kre- rig aangemoedigd door voormalig president Bo gen de verbale steun van twee prominente sup- ris Jeltsin die vergezeld werd door zijn fanatie- porters. Voormalig topvoetballer Diego Marado- ke kleinzoon. na (boven) leefde op de tribunes hartstochtelijk foto's Grigory Dukor en Sergei Chirikov/RTR[ De Russen steken de Davis Cup omhoog na de winst in de finale te gen Argentinië. foto Anton Denisov/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 15