Profavontuur Hoogerland voorbij PZC Hoek wil meer en gaat de markt op Vrijspraak voor Schilperoort en St. Jago Duel met VVOG is beslissend voor SSV 19 Belgische wielerploeg Jartazi wil voor volgend seizoen geen garanties geven Hulst huldigt kampioenen uitslagen zaterdag 2 december 2006 door Jan Dagevos GOES - Dc commissie van be roep van de KNVB heeft de voet ballers Corné Schilperoort (Kloetinge) en Rudley St. Jago (RCS) vrijgesproken. De tucht- commissie had beiden een schor sing van twee duels opgelegd, nadat ze in een oefenduel in aan varing met elkaar waren geko men. De commissie van beroep is van oordeel dat de procedure veel te lang heeft geduurd. De wed strijd werd op 17 augustus ge speeld en pas elf weken latei- werd er een vonnis geveld. Bo vendien vindt de beroepscom missie dat er onzorgvuldig is ge handeld. Zo werden de spelers wel het veld uitgestuurd, maar werd door arbiter Peter van Groeninge niet de rode kaart ge toond. De beroepscommissie schrijft in haar verklaring daar om dat er in 'strijd met het be ginsel van rechtzekerheid is ge handeld' en het vonnis nietig verklaard dient te worden. „De procedure heeft lang ge duurd, maar de KNVB is be hoedzaam te werk gegaan", vindt districtsmanager Wim Jagt van de KNVB nog altijd. „Wij zijn zelf achter de scheids rechter aangegaan en hebben hem om een rapport gevraagd." Voor de betrokken spelers bete kent de vrijspraak-genoegdoe ning, al hebben ze er in werke lijkheid weinig tot niets aan. Corné Schilperoort accepteerde in afwachting van de beroeps zaak zijn straf en ontbrak ver volgens in twee competitieduels van hoofdklasser Kloetinge. Rudley St. Jago en RCS kozen voor een andere opstelling. Zij maakten gebruik van de moge lijkheid om de straf op te schor ten. Dat betekende dat St. Jago maar één competitieduel aan zijn neus voorbij hoefde te laten gaan. Toch ontbreekt de aanval ler vandaag in de derby tegen Vlissingen, omdat hij vorige week in het bekerduel met HW'24 tegen een rode kaart aanliep. Saillant is dat het voor Kloetin ge dit seizoen al de tweede keer is dat een rode kaart wordt gese poneerd. Giovanni Siereveld ontving in de competitiewed strijd tegen Geinoord een rode kaart wegens een vermeende slaande beweging naar zijn te genstander, maar werd een week later vrijgesproken. Net als Schilperoort had hij zijn straf - een duel schorsing - toen' al uitgezeten. door Koen de Vries GOES - Aan de profloopbaan van wielrenner Johnny Hooger land komt een (voorlopig) eind. De 23-jarige inwoner van Yerse- le kreeg gisteren van manager Stallaert van de Belgische ploeg Jartazi te horen dat zijn con tract niet wordt verlengd. Met die mededeling kwam voor de enige Zeeuwse wielerprof een eind aan een lange periode van onzekerheid. Manager Stal laert zag het wel zitten in Hoo gerland, maar ploegleider Brae- kevelt had weinig vertrouwen in de Nederlander. Gisteren werd duidelijk dat er daardoor geen goede basis was verder te gaan. Al in maart bleek dat Braeke- velt Hoogerland weinig krediet gaf. Na Nokere Koerse, een crite rium in de Vlaamse Ardennen, slachtofferde hij zijn renner en plein public. Hij stuurde hem naar huis terwijl hij een dag la ter met Jartazi een etappekoers in Frankrijk zou rijden. Daarna gunde hij Hoogerland maar wei nig starts. „Braekevelt heeft openlijk ge zegd dat hij weinig van Neder landers moet hebben", vertelde Johnny Hoogerlands vader Kees Hoogerland gisteren. Hij voerde de onderhandelingen voor zijn zoon. Toezeggingen „En dat is wel gebleken ook. Al lerlei toezeggingen zijn niet na gekomen. Johnny zou een flink aantal etappekoersen mogen rij- Johnny Hoogerland (aan kop van het pelotonnetje) rijdt komend seizoen waarschijnlijk weer bij de amateurs. den, maar daar is niets van te rechtgekomen. Hij wilde dit jaar wel verder bij Jartazi, maar hij eiste een garantie voor een wedstrijdprogramma. Die kreeg hij niet." Johnny Hoogerland won dit seizoen één profkoers, op 12 september de GP Briek Schotte. Aan het vertrek van dat criterium stonden verschil lende renners van Pro Tour- teams. In wedstrijden die volgden, reed de Bevelander verschillende ke ren in de frontlinies. Het beves tigt het feit dat hij pas aan het eind van het seizoen in topvorm komt. Bovendien speelde de plot selinge dood van twee wielercol- lega's aan het begin van het sei zoen Hoogerland parten. Braeke velt heeft met beide-zaken nooit rekening willen houden. In de loop van het seizoen waren er en kele contacten met andere prof- ploegen, maar die boden Hooger land te weinig. Hij zou bijna geld mee moeten nemen om daar te mogen rijderr. „Als je 23 bent, moet je daar niet meer aan beginnen", vindt Kees Hoogerland. „Dan-kun je beter aan een maatschappelijke carrière gaan werken." De kans dat het daarop uit draait lijkt groot. Johnny Hoo gerland kreeg begin deze week een baan aangeboden. Hij ziet het al een uitdaging daar iets moois van te maken. Daarnaast foto Willem Mieras zijn er amateurteams in hem geïnteresseerd. „Wie weet", denkt Kees Hooger land hardop. „Misschien keert Johnny nog wel eens terug bij de profs. Hij is per slot van reke ning nog maar 23 jaar. Soms moet je een stap terugzetten om er twee vooruit te kunnen ma ken." Riel met rugby team tegen Wales GOES - Linda Riel uit Middelburg speelt morgen met het nationale rugbyteam een interland tegen Wales. De wed strijd wordt in Carphilly (nabij Newport) afgewerkt. Riel komt uit voor Oemoemenoe en maakt al geruimte tijd deel uit van Oranje. Het wordt voor de Middelburgse de dertiende interland. Voor Wales is de ontmoeting een voorbereiding op cle Six Nations Cup. Nederland draait warm voor het EK, dat in april in Madrid plaatsvindt. Het Nederlands team vertrekt vandaag naar Wales. In Carphilly wordt er een training afgewerkt. Een dag latei- is de wedstrijd (12.30). Riel speelt onder nummer 6, op de flank. Poolbiljarters op koers MIDDELBURG - De poolbiljarters van The Roadhouse Blues blijven dankzij een 8-1-overwinning op Saints uit Tilburg in het spoor van de koploper. Volgende week volgt het gevecht om de koppositie als de Middelburgers het in Roosendaal opnemen tegen de leiders van Distroj. Tegen Saints moest alleen Bas Berg een partij afstaan. Jo ris Lodder won van Brian Verhoeven (5-0) en Jeroen Dam man zette de zegereeks (hij won een dag eerder een huis- toernooi) voort door van Dennis de Wit te winnen. The Roadhouse Blues-Saints 8-1: 9-ball. Jan Ros- kam-Alex Teunissen 6-3; Bas Berg-Joris Hensen 2-6; straight: Martien Neumann-Joris Hensen 50-13: Jeroen Damman-Alex Teunissen 50-30. 8-ball. Jeroen Dam man-Dennis de Wit 5-0, Joris Lodder-Brian Verhoeven 5-0. Snookeraars scoren in dubbel MIDDELBURG - De snookerspelers van The Roadhouse kwamen twee keer in de ring en wonnen beide partijen. Eerst werd SC Michielsen in Breda met 8-1 verslagen en daarna volgde een zwaarbevochten zege op VS-Snooker uit Vlaai-dingen. De wedstrijd tegen SC Michielsen had weinig van een echte strijd. De Walcherse bezoekers wa ren te sterk voor de thuisploeg. Alleen Ivo Leenders moest een partij inleveren tegen B. Wetzel. Thuis tegen VS-Snooker kostte het heel wat meer moeite de punten te bemachtigen. Mouwen won soeverein zijn drie partijen. Van Renswoude en Leenders elk één. De thuisploeg blijft meedoen in de strijd om de eerste plaats in de eerste klasse. Nederlaag voor driebanders SAS VAN GENT - Het is de driebanders van Café Biljart Reseda niet gelukt een punt af te snoepen van de leider in de vierde divisie driebanden. In eigen huis werd van Ort- giess Detachering verloren: 2-6. Alleen Johan van der Dussen zette zijn partij in winst om. Molier overklaste Cor de Jonge volledig met 0.967 gemiddelde als eindresul taat voor de Brabander. Op de andere tafel deed Buijk op de tweede positie het niet veel minder tegen Carlo van Dam. Met 0.714 werd de thuisspeler kansloos verslagen. Ook Rob Duitemeyer ver loor. De thuisploeg bezet nu de vijfde plaats op de rang lijst. Café Biljart Reseda-Ortgiess Detachering 2-6: Cor de Jon- ge-J. Molier 10-30, 31; Carlo van Dam-J. Buijk 12-25, 35; Johan van der Dussen-A. Haast 25-18, 50; Rob Duitem- eyer-A. Veriaar 16-20, 52. Terneuzen mist vijf spelers TERNEUZEN - Met een uitge dunde selectie gaat Terneuzen morgen op eigen veld de strijd aan met RKDVC. De formatie van Ardian Lekaj mist vijf man, twee door een schorsing, drie door een blessure. Van de basis die Lekaj de laat ste competitiewedstrijden het veld instuurde, zijn Dennis de Kraker en Roel Alberti niet be schikbaar. De Kraker omdat hij na zijn rode kaart tegen WSC voor één duel geschorst is. Alber ti omdat hij tegen WSC tegen zijn derde gele kaart van dit sei zoen aanliep. Maik de Wolf, Fer- co van Hooft en Jules Bazelier zijn allen geblesseerd. Terneuzen Tegenstander: RKDVC (thuis). Af wezig: Dennis de Kraker en Roel Alberti (geschorst), Maik de Wolf, Ferco van der Hooft en Jules Bazel ier (allen geblesseerd). Terneuzense Boys Tegenstander: Meerkerk (thuis). Afwezig: Ali Eryüriik, Tim Lou- wiesse en David de Haan (allen ge blesseerd), Jordi Goossen (ge schorst). AZVV Tegenstander: Kapelle (uit) Afwe zig: Gerben Steijaert (werk), Gert-Jan Kolijn, Richard Wullems en Ferry van de Veeken (allen ge blesseerd), Leon Goossen (ziek), Emanuel Pauwels en Niels Meesen (geschorst). Bijzonderheden: Niet voor het eerst dit seizoen mist AZW een waslijst aan spelers. Trainer Kurt Migom blijft niettemin optimis tisch „Eerder dit seizoen hebben we met een incompleet elftal ook punten vergaard." Zaamslag Tegenstander: Rillandia (thuis) Af wezig: Jaap Pijpelink, Maarten de Groene en Gerben Schram (allen geblesseerd). Bijzonderheden: Tommy Tissink maakt bij Zaamslag na een lange periode van afwezigheid zijn ren tree. „Ons doel is om uit de komen de wedstrijden tegen Rillandia en De Meeuwen zes punten te halen", zegt trainer Dennis de Nooijer. HVV'24 Tegenstander: MOC'17 (thuis). Af wezig: niemand. Bijzonderheden: Na twee nederla gen op rij is HVV'24 er veel aan ge legen van MOC'17 te winnen. Steen Tegenstander: Dosko (uit). Afwe zig: Serge Merckx, Niels Vercruys- se en Johnny Bogaert (allen gebles seerd). Bijzonderheden Eerder dit sei zoen was Steen Dosko met 4-0 de baas. maar daarna werkte Dosko zich op naar de vijfde plaats. Cees Houtepen hoopt op versterking om bovenin mee te blijven draaien door Frits Bakker HOEK - De lat ligt bij Hoek ho ger dan ooit. Cees Houtepen zei vorige week zaterdag na de 2-2 bij Spakenburg en de gemiste kans op de periodetitel: „Deze prijs zijn we kwijt, dan de vol gende maar." Met andere woor den: Hoek neemt dit voetbalsei zoen in de hoofdklasse geen ge noegen met een bijrol. Met nog drie wedstrijden voor de winterstop heeft trainer Houtepen al gerekend. „We krij gen met GVW (vandaag) nog één degelijke ploeg, met Quick Boys een topper en met Kloetin ge een dèrby. Het wordt weglo pen van de middenmoot of blij ven .staan. We willen natuurlijk mee blijven, met dit elftal en het liefst nog met wat versterking." Hij is zelf niet de aangewezen om daarover te praten. „De za ken zijn goed gescheiden bij Hoek. Paul Telussa zit achter spelers aan en ik houd me met het elftal bezig en met hoe we moeten spelen. Dat ik verster king wil, is bekend. Dat is ook nodig om bovenin te blijven spe len. Maar waar ik dat wil, laat ik in het midden." Zoals hij ook weinig woorden vuil wil maken het op handen zijnde vertrek van Wesley de Smet. „Ik wil het nog wel eens uitleggen, maar niet in deze fa se", blijft Houtepen vaag. „Wij hebben tegen hem gezegd hoe zijn positie is binnen de selectie. En ik begrijp dat hij probeert weg te komen Voor de Belg waren kennelijk geen kansen meer, niet rechts in de verdediging, niet op het mid denveld en zeker niet in de aan val. Want ook al heeft Dennis van der Welle een moeizame start gehad, Cees Houtepen houdt het volste vertrouwen in de rechterspits, die in Spaken burg één van zijn betere wed strijden tot nu toe speelde. „Je moet ook zijn ontwikkeling als voetballer zien", vindt de trainer, die Van der Welle bij SSV'65 heeft meegemaakt. „Dennis heeft zijn opleiding bij Noormannen gehad, ging naar Oostkapelle, waar hij het moei lijk had, vertrok naar SSV, waar hij het ook weer moeilijk had. En zit nu bij Hoek weer een trapje hoger." De 22-jarige Westkappelaar is een typsche rechtsbuiten, die graag de achterlijn zoekt, een strakke voorzet geeft, maar nog te weinig zijn man uitspeelt. „Dat kan nog beter, maar het is weer een'hoger niveau", voert Houtepen aan. „Zo moet hij ook wennen aan de snelheid van han delen bij zijn aanname van de bal." Met zijn werklust is Van der Welle één van de exponen ten van het nieuwe Hoek, dat zich alleen nogal eens bezondigt aan een zwakke start. Hout epen: „Als ik erover terugdenk, is dat al begonnen in de eerste wedstrijd tegen Sparta Nijkerk. En het is meer gebeurd dat we met enige schroom de kleedka mer uitkomen, maar ik wil het geen mentale kwestie noemen. Je komt soms ook een tegenstan der tegen die gelijk veel druk zet. Dan moet je wel eens terug plooien om de zaak dicht te hou den." Gewapend Voor de thuiswedstrijd tegen GVW heeft de trainer zich daar tegen gewapend. „We weten wat voor tegenstander we krij gen en willen nu vanaf de eerste minuut op de aanval spelen." De sterkte van de Veenendaalse opponent is bekend. Houtepen: „Een gevaarlijke spits, een pri ma keeper en veel loopvermo gen op het middenveld." Hoek mist voor deze thuiswed strijd Thijs Binnerts, die een blessure heeft opgelopen aan de enkel. Pieter de Munnik heeft deze week voor het eerst met bal getraind en Taoufik Ameziane kan spelen, omdat de schorsing die hij verwacht nog niet is bin- nengekome'n. door Jan Dagevos GOES - De competitie mag dan nog niet eens halverwege zijn, voor SSV'65 komt er vandaag duidelijkheid over het lot in de hoofdklasse B. De Goese forma tie speelt tegen VVOG, een direc te concurrent voor degradatie. SSV houdt alleen bij winst kans op lijfsbehoud. Het is voor SSV'65 aanhaken of afhaken. De debutant op het hoogste niveau heeft na tien wedstrijden drie punten (drie ge lijke spelen) vergaard. Een plaatsje hoger bivakkeert WOG. De formatie uit Harder wijk won éénmaal en speelde drie keer gelijk. „Als we van daag verliezen, wordt het gat zes punten", rekent SSV-trainer Marco Groeneveld voor. „Het doek is dan nog niet gevallen, maar het wordt dan wel heel moeilijk voor ons." In het cruciale duel met WOG moet SSV Bram Plomp en Yuri Baart missen. Beiden zijn ge schorst. Verder ontbreekt Mar cel Kole wegens een kuitblessu re. Daarnaast is het meedoen van Mevlud Eryiirük onzeker. Hij kampt met een enkelblessu re. Over zijn inzetbaarheid wordt vanmorgen een beslissing genomen. Kloetinge gaat van daag op bezoek bij Nunspeet. De tegenstander doet het verras send goed in de hoofdklasse B en neemt de tweede plaats op de ranglijst in. „Ze hebben voorin drie sterke mensen (Frank van Twillert, A'ie Smit en Gerjan Mulder zijn goed voor 19 goals)", weet Hiensch. „Het is een ploeg die je probeert op te vangen en dan snel de spitsen aanspeelt. Kloetinge had in de aanloop te maken met veel geblesseerde door Edy de Witte HULST - Hulst draagt haar sporters een warm hart toe. De jaarlijkse sportverkiezing, gis teravond in Den Dullaert, had iets weg van de uitreiking van awards in de film- en showbiz wereld. Een commissie deskundigen koos uit rijf categorieën drie ge nomineerden. De eindwinnaars werden gisteravond bekendge maakt. Als sportploeg bij de se nioren kwam het eerste team van voetbalvereniging HW'24 uit de bus. Het Hulster elftal draait na het kampioenschap in de vierde klasse nu mee in de top in de derde klasse. Het jeugdteam van de tafelten nisvereniging Rond de Tafel uit Lamswaavde kreeg de overwin ning toebedeeld bij de sport ploeg junioren. Als kampioen as piranten in de derde klas afde ling weten deze jongeren het bal letje goed te slaan. Stephanie Rombout was winna- resin de categorie sportvrouw. Zij tikte als tweede aan bij het NK 50 meter schoolslag. Verder werd ze Zeeuws kampioen op di verse afstanden. Tot sportman van het jaar werd Jean Paul de Bruijn verkozen. Deze biljart crack schreef op zijn palmares de Nederlandse en Europese ti tel bandstoten bij. Een derde plaats bij de world cup drieban den tekende verder zijn kwalitei ten. Aniek Aper kreeg het predikaat sporttalent opgespeld. Ze pakte de Zeeuwse titel bij het outdoor kampioenschap kogelstoten en discuswerpen. Daarnaast won ze het ZK 400, 800, 1500 meter en de vijf kilometer. Er was ook nog een titel 'Waar Hulst trots op is'. De beoorde- lingscommisie zette hiervoor Ju dith Duerinck, Fons Warrens en Piet Lossie in de schijnwerper. Deze laatste is de drijvende kracht achter de Hulster atle tiek vereniging RKHAV. War rens werd Zeeuws kampioen hal ve marathon in de categorie 60 plus. Judith Duerinck zette haar beste beentje voor bij het we reldkampioenschap twirlen in Rome. Dennis van der Welle is met zijn werklust één van de exponenten van het nieuwe Hoek. foto Rodney Kersten spelers, maar uiteindelijk valt de schade mee. Regilio Pinas ontbreekt nog wel. Hij heeft een enkelblessure. Zijn kwetsuur is echter minder ernstig dan ge dacht. Er blijkt geen scheurtje in zijn enkelband te zitten. Ook Joël Manusama ontbreekt, Hij is na een hamstringblessure op de weg terug, maar is nog niet wed- strijdfit. André Siereveld, Bésar Xhoxhaj en Ronald Zwager zijn fit. Kloetinge had deze week ge hoopt de selectie met Jihad Az- zagari uit de kunnen breiden, maar de verdediger liet afgelo pen week verstek gaan op de training. Azzagari liet doorsche meren andere plannen te heb ben. De speler heeft inmiddels emplooi gevonden bij ASWH. Aniek Aper wordt door wethouder Clen de Kraker gehuldigd als sporttalent van het jaar. Links van haar atlete Samantha Lernout, rechts zwemster Anouk Meesen. foto Wim Kooyman Eerste divisie: Veendam-Fortuna S. 1-1, Omniworld-Cambuur L. 2-2, Stormv.-RBC 2-4, Dordrecht-GA Eagles 1-2, Helmond Sp-TOP 0-2, MVV-Graaf- schap 1-3, FC Zwolle-Haarlem 2-0, AG- OW-Eindhoven 2-0, Den Bosch-Volen- dam 3-0, VVV-Emr Hulst. Bedrijfscompetitie. Eerste klasse mannen: BVH Stuntmarkt/ Rho- dos-Stuntmarkt 4-0, Doolaege Mat- thijs-Party Max/Smash 2000 1-3, BVH Outokumpu-Versmarkt Taxado 4-0, Ko le Luctor-Ambulo 3-1. Stand: 1 Party Max/Smash 2000 10-33; 2. BVH Stuntmarkt/Rhodos 10-31, 3. Stunt- markt 11-30; 4 BVH Outokompu 10-29; 5. Doolaege Matthijs 10-14; 6. Vers markt Taxado 11-13; 7. Kole Luctor 10-12; 10. Ambulo 10-1. Eerste klasse vrouwen: Notaris Vroome-Voowraats 2-1, Didi-Zaman Sport 0-3, SC Morres 1-Ferket en de Maat 1-2, PC Place-Van Waterschoot 0-3. Stand: 1. Zaman Sport 11-26; 2. Notaris Vroome 10-22, 3 Ferket en de Maat 11-22; 4. Van Water schoot 11-16; 5. Voorwaarts 11-15; 6. SC Morres 1 10-12; 7. PC Place 11-10; 10. Didi 11-3. Tweede klasse vrou wen: Tènce-De Sterre 2-1, SC Morres 2-Van Wesemael 0-3, SC Morres 3-Mul- tiklus 0-3, Wentzler Pauwels-WC Rho- dos 0-3. Stand: 1WC Rhodos 10-25; 2. Van We semael 11-25; 3. Multiklus 10-15; 4. De Sterre 11-15; 5. Wentzler Pauwels 10-14; 6. Tènce 11-12; 7. SC Morres 3 9-7; 7. SC Morres 2 10-7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 77