PZC Zondag geopend Platte daken scholen niet veilig Asielzoekersgezin heeft weer hoop KOOPZONDAG Nieuwjaarsreceptie definitief ter ziele Zondag 3 December a.s. t SINTERKLAAS nen Louis Hemelaar Bestemming Extra waterafvoeren nodig om risico instorten uit te sluiten Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 zaterdag 2 december 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland MIDDELBURG - In het pand van Rijkswaterstaat in Middel burg is mogelijk sprake van le- gionella. In de douches van het kantoor zijn tijdens de preven tiecontrole verdachte bacteriën gevonden. De monsters worden momenteel nader onderzocht. In de loop van volgende week wordt de uitslag bekendge maakt. „Wij hopen dat het mee valt, maar wij zijn wel onge rust", aldus Bert van Beveren, woordvoerder van Rijkswater staat. „Voor de zekerheid heb ben we de douches afgesloten en het personeel op de hoogte ge steld." Een monster krijgt het stempel verdacht wanneer de norm voor waterverontreiniging is overschreden. Nader onder- zoek moet uitwijzen om welke bacteriën het precies gaat. Zo lang niet uitgesloten is dat er sprake is van de legionellabacte- rie, blijven de preventiemaatre gelen van kracht. De douches worden normaal gesproken re gelmatig gebruik. Advertentie KIJK VOOR EXTRA OPENINGEN OP www.intratuin.nl Het asielzoekersgezin Markarov krijgt een cheque van 3250 euro van CSW-leerlingen. door Joeri Wisse VLISSINGEN - Rustam Marka rov uit Middelburg heeft weer hoop. Op het moment dat tijde lijk kamervoorzitter Jan ten Hoopen donderdag de woorden '75 stemmen voor' uitsprak, was het feest bij het asielzoekersge zin uit Azerbeidzjan. Als na de Tweede Kamer ook het kabinet zich uitspreekt voor Advertentie www.woonboulevardbreda.nl 11.00 tot 17.00 uur een generaal pardon, mogen ze hier blijven. De familie Markarov beleefde spannende uren. „We volgden het nieuws op teletekst en televi sie. Meteen na de uitspraak werd ik gebeld door vrienden uit Appelscha, Leeuwarden en Groningen." Breed lachend vertelt Rustam dat hij zelfs door een Nederlan der is gebeld om uitleg te geven. „Een beveiliger van het asielzoe kerscentrum in Emmen was blij voor al die vluchtelingen, maar wilde van mij weten wat dit nou precies betekende." Maar ook Rustam moet dat ant woord voorlopig nog schuldig blijven. „Dinsdag is het weer zo'n spannende dag, want dan praat het kabinet over de uit spraak van de Tweede Kamer." Hij is sinds mei 2000 in ons land. „Ik woonde in Azerbeidz jan, maar ben Armeniër. Toen in 1988 de Sovjetunie uiteen viel, kwam er oorlog tussen die twee landen. Ik zat er tussenin: mijn vrouw komt uit Azerbeidz jan en ik woonde er, maar ik kon ook niet tegen mijn eigen volk gaan vechten." Rustam vluchtte met zijn vrien din Narmina Alekperova naar Rusland. Daar hebben ze jaren in erbarmelijke omstandighe den geleefd in een groot vluchte lingenkamp. Overgeplaatst Op zoek naar een beter bestaan arriveerden ze ruim zes jaar ge leden in Nederland. Ze beland den in het asielzoekerscentrum van Appelscha in Friesland. „Dat moest sluiten, dus werden we overgeplaatst naar het AZC in Middelburg", zegt Rustam. De familie Markarov, inmiddels hebben ze twee kinderen, werd door de rechter uitgewezen en overgezet naar het uitzetcen trum in Ter Apel. „Daar mag je maximaal twaalf weken blijven, maar wij hebben er vijf maan den gezeten." De rechter had weliswaar beslo ten dat het gezin de koffers moest pakken, maar dat bleek niét zo eenvoudig: toen Rustam en Narmina naar Rusland vluchtten, waren ze minderjarig en hadden ze geen paspoort. Zo wel de ambassades van Armenië als van Azerbeidzjan wilde hen niet aan de identiteitspapieren helpen. R.ustam maakt zich kwaad over hoe hij in die tijd is behandeld. Met een politiebusje werden zijn gezinsleden als criminelen naar afspraken vervoerd. De al lerlaatste rit in het busje ging naar het station in Emmen. De IND gaf hun dagkaartjes voor de trein mee en noteerde het ge zin in de cafegorie 'vertrokken met onbekende bestemming'. Na een telefoontje bleek dat het gezin terecht kon in Middel burg. De familie De Nooijer ont fermde zich over hen. Klaas de Nooijer, docent aan het CSW in Vlissingen: „Mijn vrouw had Narmina ontmoet toen ze in het AZC van Middelburg verbleven. We hebben gewoon een rijtjes huis, maar hebben het gezin drie maanden in huis gehad." Via het Leger des Heils en vluch telingenorganisatie Inlia kwam Rustam met zijn gezin terug in Middelburg, waar ze nu in een bovenwoning wonen. Gommert Burger van Inlia hielp hen daar verder. Dankzij giften van particulieren en de sponsor loop van CSW-leerlingen (in to taal ruim 16.000 euro) kunnen ze nu een jaar vooruit. Rustam, die nu als vrijwilliger voorleest op het Cypressenhof (de basisschool van zijn kinde ren) wil dolgraag écht aan het werk. „Als het pardon wordt uit gesproken, ga ik de volgende dag werken of studeren." Alles voor in en om het huis Dé grootste openlucht-boulevard voor een gezellig dagje uit. Ruim 40 winkels voor wonen, zitten, slapen, opbergen, verlichten, eten, koken, kijken en luisteren, inrichten, kinderen, stoffering en nog veel meer. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! Advertentie Advertentie Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson .Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. \y] Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. Centrum Middelburg... Is gezellig winkelen... Met give-away's van BANG&OLUFSEN geeft u iets bijzonders. Kom kijken naar de speciaal ingerichte kadowand! BANG OLUFSEN Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 567614 (Advertentie) foto Ruben Oreei zeeuwse almanak De Zierikzeeënaar is zo trots als een aap. Hij heeft een navi gatiesysteem aangeschaft, wat een einde moet maken aan de zoektochten naar mis tige locaties en onvindbare parkeerplaatsen. Om het nieuwe vernuft op ge paste wijze in te wijden vat de man het plan op om samen met zijn vrouw pen tochtje te maken naar een ivinkel in Breda. Oké - de route is eigen lijk wel bekend, ze rijden die weg regelmatig, maar het gaat om het idee. Na een kwartier prutsen en zweten (het is nog niet een voudig om alles goed in te vul len) is het technisch wonder geprogrammeerd. De wagen kan gestart. Nog geen meter verder klinkt het zwoel: be stemming bereikt... Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes door Melita Lanting ZIERIKZEE - Een algemene nieuwjaarsreceptie op Schou wen-Duiveland is definitief van de baan. In mei opperde raadslid D. Meulblok (WD) nog dat zijn partij deze taak min of meer zou kunnen overne men, maar dat wordt te duur. Inwoners die elkaar het beste willen wensen voor het nieuwe jaar zullen nu de verschillende kleinere recepties moeten aflo pen. „Wij vinden dit een ritueel dat bij de gemeente moet blijven", zegt voorzitter J. Velthuijsen van de WD. „Het gaat boven dien boven ons budget. We heb ben nog even gedacht aan spon soring, maar dat is het niet ge worden. Misschien dat ieder een de receptie zo gaat missen dat de gemeente volgend jaar er weer een gaat organiseren." Meulblok vindt niet dat hij in mei teveel heeft beloofd. „Ik heb in de raadsvergadering uit spraken gedaan, maar die zijn verkeerd uitgelegd. Ik heb ge zegd 'u bent welkom op de nieuwjaarsreceptie van de WD'." Visie Het afblazen van de gemeente lijke nieuwjaarsreceptie treft overigens ook de ouderen op het eiland. Die blijven nu ver stoken van de visie van het be roemde cabarettrio Wannes, Jannekee en Endrik. Die gaven altijd een optreden tijdens de nieuwjaarsreceptie van de ge meente om vervolgens met het zelfde (licht aangepaste) pro gramma op te treden tijdens de Anbo-receptie. Drankrijder krijgt flinke boete MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Gaakeer heeft gisteren een 55-jarige inwoner van Nieu- werkerk voor dronken rijden 700 euro boete en zes maan den voorwaardelijke rijontzegging opgelegd. De man had op 27 mei rode wijn gedronken. Op weg naar huis had hij met zijn auto een ongeval veroorzaakt. De man werd in zijn woonplaats aangehouden met een alcoholgehalte van 635 mictrogram: bijna drie keer zoveel alcphol als is toege staan. Installatie Schouwse jongerenraad ZIERIKZEE - De eerste jongerenraad van Schouwen-Dui veland wordt vrijdag 15 december officieel geïnstalleerd door burgemeester J. Asselbergs. De raad is samengesteld uit jongeren die zich spontaan hebben aangemeld na de startbijeenkomst een maand geleden, aangevuld met ver tegenwoordigers van jeugdorganisaties. In totaal gaat het om twaalf leden. In 2010 worden eilandbreed de eerste verkiezingen uitgeschreven voor een nieuwe jongeren raad. Om de drempel zo laag mogelijk te houden, gebeurt dat gelijktijdig met de stembusgang voor de gemeente raad. De jongerenraad adviseert burgemeester en wethou ders gevraagd en ongevraagd over plannetjes en andere kwesties die de doelgroep aangaat. Wethouder stopt met winkel RENESSË - Wethouder A. Verseput (WD) stapt uit het midden- en kleinbedrijf. De nu 56-jarige Renessenaar. nam in 1969 de kledingzaak van zijn ouders over. Hij runt de winkel samen met zijn echtgenote. Door zijn benoe ming tot dagelijks gemeentebestuurder begin dit jaar, ziet Verseput geen kans meer beide banen te combineren. „Ik merk dat ik er op een gegeven moment geen affiniteit meer mee had. Zo'n winkel moet je samen runnen. Onze kinderen willen de zaak niet overnemen, dus dan moet je de knoop doorhakken en stoppen." Verseput heeft zijn pand vanaf 1 januari verhuurd. Het blijft een winkel voor kleding en accessoires. Boete voor bedreigen portier MIDDELBURG - De politierechter veroordeelde gisteren een 25-jarige Vlissinger voor het bedreigen van een por tier tot 190 euro boete. De man had 30 april in Middel burg een portier van een dancing bedreigd. Mogelijk bacterie in douches van Rijkswaterstaat (Advertentie) Het probleem in Bruinisse is dat de platte dakdelen van het schoolgebouw onvoldoende af wateren. Als het hevig regent én de afvoer zit ook nog eens ver stopt, bestaat de kans dat de dakconstructie het niet zal hou den. „Het probleem wordt opgelost door nieuwe waterafvoeren aan te leggen", zegt wethouder R. van de Wekken. Wat het kost, weet hij niet uit het hoofd. „Daar heb ik niet direct naar ge keken. Ik heb gezegd: wat er moet gebeuren moet gebeuren. De veiligheid van de kinderen staat voorop." Het risico is vorig jaar aan het licht gekomen tijdens een ver- door Melita Lanting BRUINISSE - Het platte dak van het gezamenlijk gebouw van de basisscholen in Bruinisse is niet veilig genoeg. Dat blijkt uit onderzoek in opdracht van de schoolbesturen van Op Dreef en De Meerpaal. Naar aanlei ding van dit onderzoek laat wet houder Van der Wekken inventa riseren of dit probleem zich bij meer gebouwen binnen de ge meente kan voordoen. bouwing van het pand waarin beide scholen zijn gevestigd. „Toen lag de boel open en heb ben wij geconstateerd dat het er niet sterk uitziet", zegt voorzit ter A. Bosselaar van het bestuur van christelijke basisschool Op Dreef. „De gemeente heeft ver volgens aangegeven dat we dat zelf moesten laten doorrekenen. Wij wilden geen enkel risico lo pen en hebben dat gezamenlijk met het openbaar onderwijs la ten doen." Geen prioriteit Uit het onderzoek is gebleken dat de constructie van de platte delen van het dak inderdaad maar een beperkte hoeveelheid water per vierkante centimeter kan dragen. Als een of meerdere afvoeren van het dak verstopt zitten, bestaat het risico dat het gewicht te groot wordt en dat het dak bezwijkt. Dit is in het verleden al eens ge beurd, onder meer met een dak van Ikea in Amsterdam en bij zwembaden in Etten-Leur en Weesp. Naar aanleiding daar van heeft de VROM-inspectie in 2003 aan alle gemeenten ge vraagd om te inventariseren hoe veel risico-daken er binnen de gemeentegrenzen zijn. Dat on derzoek is destijds op Schou wen-Duiveland niet gedaan, om dat het volgens toenmalig wet houder L. Geluk geen prioriteit had. Haar opvolger, huidige wethou der en partijgenoot Van der Wekken, laat nu wel inventarise ren of meer gebouwen zijn uitge rust met een zogenoemde lichte dakconstructie. 'Borssélaar hoopt dat het pro bleem bij de scholen in Bruinis- :se snel na de jaarwisseling zal zijn opgelost. „Dan hebben wij onze verantwoordelijkheid geno- men en hebben we alles gedaan wat in ons vermogen lag om het gebouw veilig te maken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 63