Zondag geopend Arcadis zet bouw Goes' hotel door Met de kerst eindelijk vrij van oesters KOOPZONDAG rentes30iaar 4,40% m A Zondag 3 December a.s. SINTERKLAAS Louis Hemelaar Geld muziekvereniging Advendo verduisterd Initiatiefnemer maakt zich geen zorgen over concurrerende plannen Bestemming Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie® pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 zaterdag 2 december 2006 Op uw 'hypotheek. 10 jaar 4,15 °o www.expertfd.nl editie Bevelanden-Tholen www. woo n bo u I eva rd bred an I 11.00 tot 17.00 uur 's-GRA VENPOLDER - De oude zandwinput De Wranghe ten zui den van Rijksweg A58, tussen 's-Gravenpolder en Goes, blijft taboe voor baggerslib. In een overleg met gedeputeerde W. van Zandbrink (PvdA) heeft de Borselse wethouder M. Ver- mue-Vermue (CDA) dit gisteren laten weten. De provincie is op zoek naar baggerstortlocaties in Zeeland sinds de aanleg van een groot baggerdepot in de Koe- gorspolder in Terneuzen van ta fel is verdwenen. De Wranghe is een diepe put, waaruit zand is gehaald voor de A58. De Zeeuw se vliegvisvereniging Lure and Emerger heeft er haar thuisba sis. „Het is een te mooi gebied om bagger te storten", vinclt Ver- mue-Vermue. Borsele heeft het Sloegebied als alternatief ge noemd, maar dat brengt meer kosten met zich mee. Het Bor- sels college van B en W moet nog een officieel afwijzingsbe sluit nemen. Volgens Ver- mue-Vei'mue kan de provincie geen medewerking afdwingen. (Advertentie) KIJK VOOR EXTRA OPENINGEN OP www.intratuin.nl Chris Minnaard (bijna 65) uit Ycrseke werkt al zo'n vijftig jaar in de oesters en mosselen, maar deze maand is het officieel afgelopen. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf YERSEKE - Ze beginnen tot de laatsten der Mohikanen te beho ren, de werknemers die jaren en jaren bij dezelfde baas blijven. Chris Minnaard (biina 65) uit Yerseke is zo iemand. Hij werk te zo'n vijftig jaar in de oesters en mosselen, waarvan vijfen- (Advertentie) veertig jaar bij één werkgever: Krijn Verwijs. Op z'n veertiende is hij al begon nen met werken, bij Lacor (de Roem van Yerseke). Twee jaar verlengde lagere school was vol doende. Dé leerkrachten vonden dat hij niks meer op school te zoeken had. „Fietsen aan elkaar binden, banden leeg laten lopen. Ze vonden het welletjes. We kon den gaan." Thuis konden ze de extra inkomsten ook goed ge bruiken. „We waren met z'n tie nen thuis, vader, moeder, zeven jongens en één meisje. Mijn va der verdiende veertien, vijftien gulden in de week. Nou, dan weetje het wel." Het was even een slappe tijd bij Lacor. Krijn Venvijs had het drukker. Zo is Chris in 1961 bij Krijn Verwijs terecht gekomen en er niet meer weggegaan. „Waarom? Omdat ik het altijd naar m'n zin heb gehad. Waar om zou je dan van baas verande ren? We hadden natuurlijk wel eens woorden, maar we praat ten het dan gelijk uit. Een kwes tie van geven en nemen." Innig De band was innig, blijkt uit een verhaal van Chris. „Krijn Verwijs was ziek, zijn vrouw zat met de handen in het haar. 'Ik doe het vissen', zei ik. Dat ging prima. Van papieren wist ik niks. Van vissen des te meer. Ik ben erin geboren." Van de vijfenveertig jaar die Chris bij Krijn Verwijs heeft ge werkt, heeft hij er vijfentwintig gevaren. Op de Yerseke 61, 93 en 45, eerst als knecht, later als schipper. „Ik heb mijn vaar- en .marifoonbewijs nog gehaald op de schippersschool in Yerseke." Chris herinnert zich vooral de Yerseke 93, als 'een heel lekkere boot'. „Dat was een aardappel boot uit Den Haag met een roer van een marineschip, het eerste hydraulische roer hier. Die boot stuurde zo lichtjes." Chris kon midden jaren tachtig aan de wal komen, in de verwer king. Wel zo 'gemakkelijk', al is het aanpoten. „Vissen op oesters doe je op tij, vooral 's avonds en 's nachts. Het is onregelmatig. In de verwerking kun je wel op tijd gaan slapen." Lekke oester In een loods van Krijn Verwijs aan één van de oesterputten in Yerseke wordt volop gewerkt. Oesters worden er gesorteerd en in houten mandjes verpakt. Soe peitjes zoekt Chris er een stel uit. Op grootte, of ze wel goed zijn. Een tikje van de ene tegen de andere oester is genoeg. Een lekke oester laat zich herkennen aan het geluid dat hij maakt. Je moet het maar weten. Het is rou tine voor Chris. „En het is ook wat minder zwaar geworden. Vroeger werkten we met houten vaten van 250 en 500 stuks. Nu zijn er veel kleinere consumen tenverpakkingen." Het werk zit er bijna op voor Chris. Hij zwaait 18 december af, wat betekent dat hij voor het eerst in dé oestertijd, vlak voor en met kerst, niet aan de bak hoeft. „Kan ik eindelijk met kerstmis naar mijn schoonmoe der in Duitsland." Helemaal los van Krijn Verwijs komt hij niet. Chris heeft afge sproken dat hij twee of drie och tenden in de week blijft komen, wat vroeger niet ongewoon was. „Ja, ik ben wel een beetje ouder wets in die dingen. Advertentie Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. (Advertentie) Centrum Middelburg... Is gezellig winkelen... Alles voor in en om het huis De grootste openlucht-boulevard voor een gezellig dagje uit. Ruim 40 winkels voor wonen, zitten, slapen, opbergen, verlichten, eten, koken, kijken en luisteren, inrichten, kinderen, stoffering en nog veel meer. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! BANG OLUFSEN Loewe Bose Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 567614 www.binnenuit.nl door Harmen van der Werf WOLPHAARTSDIJK - Muziek vereniging Advendo uil Wol- phaartsdijk heeft aangifte ge daan van verduistering van on geveer 11.000 euro uit de vereni gingskas. De penningmeester is op non-actief gesteld. Politie en justitie stellen een on derzoek in om de verdwenen gel den zo snel mogelijk terug te krijgen. Advendo heeft ook ci vielrechtelijke stappen onderno men tegen de penningmeester. Een accountantsbureau is dooi de muziekvereniging in de arm genomen om de financiële admi nistratie op orde te brengen. De onregelmatigheden kwamen vorige maand aan het licht. Het bestuur bereikte signalen dat re keningen ni'et werden betaald. Uit een interne controle bleek vervolgens dat de bodem van de verenigingskas in zicht was. De penningmeester zou het geld on der meer gebruikt hebben voor haar bruiloft. „We hebben geluk kig een bijzonder bankkrediet kunnen afsluiten, zodat Adven do aan de financiële verplichtin gen kan blijven voldoen", aldus voorzitter L. Geelhoed. Donatieronde In de tijd dat de verduistering aan het licht kwam, was de mu ziekvereniging net bezig met de organisatie van de jaarlijkse do natieronde. Die is doorgezet. Geelhoed: „Onze hoop is geves tigd op de inwoners van Wol- phaartsdijk." De affaire komt na een al moeilijke periode voor Advendo. De vereniging kampte met een dalend ledental en is om te overleven na de zomer een samenwerkingsverband met EMM in Kortgene aangegaan. EMM (zo'n vijfendertig leden) en Advendo (vijfentwintig le den) staan financieel los van el kaar. „We hebben alle stappen genomen die we moeten ne men", stelt Geelhoed over de verduistering. „We gaan weer muziek maken, ons hoofddoel. Vorige week zaterdag hebben we Sinterklaas binnengehaald. Zaterdagavond 16 december hebben we een kerstconcert in het dorpshuis met het Nicolaus- kerkkoor. Daar doen we het Winkel Scherpenisse even dicht SCHERPENISSE - De enige winkel in Scherpenisse, ge vestigd in een wagen bij het benzinestation van eigenaar A. Duine, sluit vandaag. Duine wil naar eigen zeggen met de sluiting de druk op de gemeente Tholen opvoeren om snel een vergunning te geven voor de plaatsing van enkele winkelcontainers. Het. ziet ernaar uit dat die vergunning binnen één week tot drie weken rond is, aldus Duine. „De gemeente werkt nu gelukkig goed mee." Duine gaat de winkelcontainers aan een organisatie verhuren. Welke wil hij nog niet zeggen. De winkelwagen is eincl vorig jaar geplaatst, nadat de Spar-supermarkt in het dorp was ge sloten. Duine wilde Scherpenisse niet zonder winkel la ten en sprong in het gat in de markt. De winkel wagen is echter onhandig in gebruik en te klein. „Ik heb er toe nu toe alleen maar geld bij gelegd, maar om een kwartje te verdienen, moet jé soms een dubbeltje uitgeven", neemt Duine het verlies sportief op. Zes woningen aan Dorpsweg Met give-away's van BANG&OLUFSEN geeft u iets bijzonders. Kom kijken naar de speciaal ingerichte kadowand! door Frank Balkenende GOES - Medio volgend jaar be gint de bouw, in 2008 moet het forse hotel- en kantorencom plex Focus in het Goese Sta tionspark de deuren openen. Het gebouw telt veertig tot vijf tig hotelkamers en vijfduizend vierkante meter kantoorruimte. Ingenieursbureau Arcadis uit Apeldoorn, de drijvende kracht achter het Focus-project, laat zich niet afschrikken door de diverse (uitbreidings)plannen voor hotels in Goes. Zo. wil Ho tel Goes (Van der Valk) het aan tal kamers opschroeven van 120 naar 160 en is eigenaar C. van der Zandt van restaurant De StadsscRuur bezig om het GAK-gebouw aan de Van der Spiegelstraat om te toveren tot een viersterrenhotel met .95 ka mers. Daarnaast ligt er het plan van de Goese ondernemer G. Gé voor een hotel-restaurant en za lencomplex in de Goese Poort, de westelijke entree van Goes. In dat gebouw komen 120 hotel kamers. Arcadis heeft al die plannen bestudeerd en komt tot de conclusie dat alleen Hotel Goes direct concurrreert met De Wranghe taboe voor baggerslib zeeuwse almanak De Zierikzeeënaar is zo trots als een aap. Iiij heeft een navi gatiesysteem aangeschaft, wat een einde moet maken aan de zoektochten naar mis tige locaties en onvindbare parkeerplaatsen. Om het nieuwe vernuft op ge paste wijze in te wijden vat de man het plan op om sameti met zijn vrouw een tochtje le maken naar een winkel in Breda. Oké - de mute is eigen lijk wel bekend, ze. rijden die iveg regelmatig, maar hel gaat om. het idee. Na een kwartier prutsen en zweten (het is nog niet een voudig om alles goed in te vul len) is het technisch wonder geprogrammeerd. De wagen kan gestart. Nog geen meter verder klijikt het zwoel: be stemming bereikt... Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes (Advertentie) het Focus-project. Toch is dat geen reden om het hoteldeel dan maar te schrappen, zegt project manager B. Sandberg van Arca dis. „We opereren wel in hetzelf de segment, hoewel wij het ho tel net iets hoger in de markt po sitioneren. Niettemin denken we dat we een plusje hebben om dat het hotel straks in het cen trum van Goes staat, direct bij het station en op loopafstand van de binnenstad." Arcadis is in gesprek met een ge gadigde voor het hoteldeel. Vol gens Sandberg is die 'hotelmaat schappij' positief. „We werken nu aan de financiële onderbou wing. Eind dit jaar moet duide lijk zijn of we met die gegadigde in zee gaan." Moeilijker ligt de kantoren- markt. In Goes is nog ruimte be schikbaar, zeker voor kleinere bedrijven. Arcadis heeft een 'grote jongen' nodig om het plan te verwezenlijken. Sandberg: „De kleintjes komen pas als een gebouw er al staat. De grote be drijven stappen in een project omdat ze het gebouw dan naar hun smaak kunnen indelen. Er zijn momenteel wel potentiële gegadigden, alleen happen die nog niet toe. Begin 2007 moet duidelijk zijn of we ook een gro te klant hebben voor het kan toordeel." Arcadis houdt de mogelijkheid open het gebouw in twee fasen neer te zetten, mocht zich geen gegadigde voor het kantoorcom plex aandienen. „Dan bouwen we eerst het hotel." Overigens ontwikkelt Arcadis het complex niet zelf. Het ingenieursbureau zoekt daarvoor een investeer der. Het Apeldoornse bedrijf presen teerde het plan begin dit jaar. De gemeente is er lovend over. Het zogeheten mixed use-com- plex komt namelijk aan de zuid zijde van de spoorlijn, pal tegen over het NS-station en het voet gangerstunneltje, te staan. Arcadis wil meteen een chic plein aanleggen, inclusief taxi standplaatsen, In het gebouw is op de begane grond 'een deel opengelaten, zodat reizigers zon der omweg het station kunnen bereiken. Op die manier ont staat een fraai stationsplein. Overigens zal de gemeente daar geld in moeten steken, omdat een-groot deel buiten de kavel van Arcadis valt. Het met zwart marmeren gevel- platen beklede complex wordt iets lager dan was gepland: vijf in plaats van zes bouwlagen. Het bestemmingsplan staat geen zes lagen toe, Ook de par keerkelder is geschrapt. Er komt nu een parkeergebouw. Volgens Sandberg is een onder grondse parkeerruimte te duur. Het totale project kost zestien miljoen euro. WISSENKERKE - Op het voormalige waterschapsterrein aan de Dorpsweg in Wissenkerke worden zes woningen gebouwd. Het terrein was tot het eind van de vorige eeuw eigendom van Rijkswaterstaat. Toen die het niet meer no dig had, besloot het waterschap het te kopen om het als zogeheten wegsteunpunt in te richten. Veel fracties in de gemeenteraad van Noord-Beveland hadden daar de balen van, omdat het op dat moment net was gelukt om een overlast veroorzakend bedrijf aan de overkant van de weg uit de dorpskern weg te krijgen. Uiteindelijk heeft de gemeente ook het waterschapsterrein in haar bezit gekre gen. De zes kavels worden binnenkort uitgegeven. Benefietconcert War Child succes GOES - Op zo'n honderd vijf tig bezoekers hadden ze gere kend, de middelbare scholieren Pién van Maldegem en Malou Remijn. Het werden er veel meer in het Goese jon gerencentrum 't Beest. Op het door hen georganiseerde be nefietconcert voor War Child liepen gisteravond tegen tien uur al 260 liefhebbers rond. „De zaal is nu al voor driekwart vol", meldde Pien. „Heel tof." Ze verwachtte de mijlpaal van driehonderd bezoekers te passeren. War Child is er goed mee. De entree van vijf euro gaat direct naar de organisatie die onder meer culturele projecten op zet voor kinderen in oorlogsgebieden. Pien: „We krijgen van veel mensen ook nog fooien." Malou Remijn uit Ove- zande en Pien van Maldegem uit Kortgene hebben het be nefietconcert georganiseerd als werkstuk voor hun eind examen vwo 6 aan het Goese Lyceum. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 57