Thuis sneuvelt er weieens een lamp PZC GEB0ERT W13 Hiphopkoning is terug Met een muur van geluid De dieren roepen Hagedissie uit tot nieuwe koning Politie arresteert Snoop Dogg zaterdag 2 december 2006 Coole Piet - Paniek In De Con- fettifabriek (2) U2 And Greenday - The Saints Are Coming (1) Marco Borsato Lucie Silvas - Everytime I Think Of You (3) Scissor Sisters -1 Don't Feel Like Dancing (4) Beyonce - Irreplaceable (5) Bief - Een Manier Om Thuis Te Komen/regen (32) The Pussycat Dolls -1 Don't Need A Man (7) Robbie Williams - Lovelight (16) Shakira Ft Carlos Santana - Illegal (8) Erick E - The Beat Is Rockin' (10) Madonna - Jump (6) Christina Aguilera - Flurt (9) Justin Timberlake Ft T.i. - My Love (12) Gebroeders Ko - Sinterklaas Boot (25) Jan Smit - Als De Morgen Is Ge komen (11) Razorlight - America (13) James Morrison - You Give Me Something (14) Kus - Dag En Nacht (21) Tiesto Ft Maxi Jazz - Dance4life (17) Jan Smit - Cupido (-) Supermode - Tell Me Why (15) Cascada - Everytime We Touch (18) Supafly Inc. - Movin' Too Fast (35) Basshunter- Dota (19) John Legend - Save Room (20) Ilse Delange - The Lonely One (24) Racoon - Brother (23) Maria Mena - Just Hold Me (26) Jeckyll Hyde - Frozen Flame (27) Body Rox - Yeah Yeah (22) Van Velzen - Baby Get Higher (30) Red Hot Chili Peppers - Snow (Hey Oh) (-) The Hughes Corporation - What A Feeling (34) Take That - Patience (-) Armin Van Buuren Vs Herma - Saturday Night (36) Roy Gates - Midnight Sun (37) Nelly Furtado Ft Timbalan - Promiscuous (28) All Saints - Rocksteady (39) Keane - Nothing In My Way (-) Pakito - Moving On Stereo (29) Trijntje Oosterhuis Mpo - The Look Of Love (B. Bacharach Songbook) (-) Jan Smit - Op Weg Naar Geluk (1) U2 -18 Singles (-) The Beatles - Love (-) Tom Waits - Orphans: Brawlers, Bawlers And Bastards (-) John Legend - Once Again (3) Rammstein - Volkerball (-) Stevie Ann - Away From Here (4) George Michael - Twenty Five (2) J.J. Cale Eric Clapton - The Road To Escondido (6) Ilse Delange - The Great Escape (11) Robbie Williams - Rudebox (5) De Club Van Sinterklaas - De Hits Van 2006(10) Frans Bauer - Voor Altijd (7) Lucie Silvas - The Same Side (9) Paul De Leeuw - Mooi! Weer Een Cd! (12) Kus - Kus Gaat Los (15) Justin Timberlake - Futuresex/Lovesounds (13) Chipz - Past:present: future Part 2 (-) Laccorda - Laccorda (16) Frank Boeijen - As (8) Nick Simon - Nick Simon (26) Janine Jansen - Concertos Romance (35) Andre Hazes - Hazes 100 (18) Frans Bauer - Bauer Top 100 (21) Kinderen Voor Kinderen - De Coolste Dj (33) K3 - Ya Ya Yippee (22) Maria Mena - Apparently Un affected (17) James Morrison - Undiscovered (14) Blof - Umoja (30) Christina Aguilera - Back To Basics (24) Andrea Bocelli - Amore (23) Gordon - Zoveel - Het Beste Van (19) Moby - Go - The Very Best Of (25) Meat Loaf - Bat Out Of Heil 3 (28) Damien Rice - 9 (20) Sugababes - Overloaded - The Singles Collection (-) Katie Melua - Piece By Piece (29) The Pussycat Dolls - Pcd (27) Depeche Mode - The Best Of Vo lume 1 (-) Hupsakee, gooien maar. Turn left, turn right, gauw gaan zitten, handen strekken en vangen die zilveren stok. Het oogt zo simpel, maar schijn bedriegt. Wie twirl- ster Evita van Oeffelen (17) in sporthal Groenewoud in Ka- pelle bezig ziet met haar baton, moet zijn mening snel her zien. Nee, de-glanzende baton richting plafond van de sporthal mikken is op zich geen kunst. Dat kan iedereen toch? Maar vervolgens een spagaat of een radslag maken en dan toch probleemloos het neersuizend attribuut met een stralende lach opvangen, tja, dat is andere koek. Dat vereist eindeloos veel training en routine. De twiiister uit Kapelle is na elf jaar inmiddels een kanjer in deze tak van sport. In de Maaspoort in Den Bosch was ze vorig jaar - met drie nationa le titels - de grote verrassing van het tpernopi. Evita: „Drie keer goud, joh, dat geloof je toch niet. Het ging ge woon super. Het was keihard werken, want je bent daar echt een hele dag in touw. Het begint al met de voorrondes, daarna de top-12 en tot slot mogen de laat ste zes deelneemsters strijden om de titel. Als je dan de uitslag hoort, dan ga je echt wel even uitje dak." Kim (8) en Romy (11) Remijnse luisteren vol bewondering naar het enthousiaste verhaal van clubgenote Evita. Ook zij twir- len al heel wat jaartjes mee. So lo of optreden met de groep, het maakt hen niks uit, Kim: „Het is allebei hartstikke leuk. Lekker bewegen op mu ziek en allerlei kunstjes instude ren. Vooral dë techniek van de tricks en de rolls moet je heel lang oefenen. De ba ton over je arm laten rollen, om hoog gooien, een tweespin maken en dan zorgen dat je op de goeie plek staat om hem op te vangen. En voorkomen dat je hem niet op je kop krijgt, want dat komt behoorlijk hard aan." En een misser? „Tja, een 'drop' scoort niet echt bij de jury." Op dit moment bereiden ze zich voor op het komend Nederlands Kampioenschap in Nieuwegein. „Eind januari doet weer een groot aantal leden van onze ver eniging mee", zegt instructrice Mirjam Hengsdijk. „Solo of in groepsverband. Of we het suc ces van vorig jaar gaan overtref fen? Ik hoop van wel, want we barsten van de talenten. De Twirl Dancefactory bestaat nog maai' drie jaar en het is grandioos zoals de club zich ont wikkelt. Op dit moment hebben we zo'n 150 leden, jong en oud. Naast het twirlen bieden we ook streetdance, kidsdance en activi- tydance. Voor elk wat wils dus." Voorselecties bepalen wie mee gaat naar Den Bosch. Romy: „Je moet een 3.0 sco re halen om mee te mogen doen. Op 10 december heb ik nog een kans in Geertrui- denberg om me te plaatsen. Het zou geweldig zijn als dat lukt." Voor Kim en Romy is het leven één groot dansfeest. Zelfs thuis wordt af en toe op muziek van Chipz! de routine geoefend. Het gooien met de baton is wat pro blematisch gezien de plafond hoogte. „Het kost een paar lam pen", lacht Romy, „en daar wordt mijn pa niet vrolijk van." Alle oefeningen worden op mu ziek uitgevoerd. En toegesneden op de persoon, zegt Mirjam. „Voor Evita zoek ik meestal iets klassieks, omdat dat bij haar past. Dan download ik een num mer en met knip- en plakwerk kort ik het in tot twee minuten. Zo lang duurt een optreden. Voor een groepsoptreden ge bruik ik bijvoorbeeld Pirates of the Caribean of een nummer van Kylie Minoque." Twirlen, feilloos gooien en cat- chen en dat in combinatie met muziek. Alles moet perfect gaan tijdens een optreden. Maar ook de outfit telt. Romy: „Twirlpak- jes moeten er een beetje flitsend uitzien. Je kunt ze huren, maar ook zelf maken. Op internet staan volop fantastische patro nen. Ik zal mijn moeder eens lief aankijken..." Glamour en glit ter, maar een goede pasvorm van het twirlpakje is minstens zo belangrijk. Evita: „Komt je slip in beeld, dan kost het je een strafpunt en wellicht de titel. Daar moet je toch niet aan den ken zeg." Hans Segboer Drie jaar nadat Jay-Z zijn afscheid als rapper aankon digde met 'The Black Album', keert de ongekroonde koning van de hiphop terug aan het front. Kingdom Co- me laat de als Shawn Carter (35) geboren New Yorker niet op zijn best horen. Daarvoor is het materiaal op deze elfde cd te wisselvallig, maar de succesvolste zwarte rapper van zijn generatie is genietbaar. Als baas van Def Jam Recor dings, het belangrijkste hiphop- label ter wereld, is de man van Beyoncé Knowles het natuurlijk ook aan zijn stand verplicht de toon aan te geven. Vooral het door Just Blaze geproduceerde titelnummer steelt de show, terwijl John Le gend de meest gloedvol le en Coldplays Chi'is Martin de meest niets- leveren. Peter van der Heijde Jay-Z: Kingdom Come (Roc-A- Fella/Universal), speelduur Na tien jaar stilte kwamen de leden van de Britse boysband Take That (minus Rob bie Williams) dit jaar bijeen voor een reeks reünieconcerten. Publiek en critici waren laaiend enthousiast en de vier Take Thatters Gary Barlow, Howard Donald, Jason Orange en Mark Owen - mannen nü - dachten: er moet een album komen. Beauti ful World heet de cd die de con currentie moet aangaan met het recent verschenen 'Rudebox' van eenling Robbie Williams. De productie lag in handen van John Shanks die ook meteen het beulswerk op basgitaar, gitaar en keyboards voor zijn rekening nam. Shanks is kennelijk een man met een enorme geldings drang want hij trekt een muur van geluid op op Beautiful World. Slechts in 'I'd Wait For Life' en 'Wooden Boat' wordt even gas teruggenomen. Voor de rest is het mainstream power- pop die nauwelijks beklijft, op de singles 'Patience' en 'Shine' na. Peter Kuijt Take That: Beautiful World (Po- lydor), speelduur 43.09 min. illustratie Sebastiaau Van Doninck uit Hagedissie het bijzondervvonder Edward van de Vendel (1964) debuteerde in 1996 met kin derpoëzie. Hij schrijft boeken voor kleuters, beginnende le zers, kinderen van ongeveer tien en jongeren vanaf twaalf jaar. Zijn naam staat op prentenboe ken met illustraties van ande ren, op een non-fictieboek, op gedichtenbundels. In 1999 kreeg hij zijn eerste Gouden Zoen, een jaar later zijn tweede. Het grote publiek ontdekte hem dankzij 'Superguppie', de bundel waar voor hij in 2004 werd bekroond met de Woutertje Pieterse Prijs en een Zilveren Griffel. Een defi nitieve doorbraak betekende het Kinderboekenweekge schenk 2005. Met een gemiddelde van drie boeken per jaar is Edward van de Vendel hard op weg naar een omvangrijk en in elk opzicht ge varieerd oeuvre. Opmerkelijk ook is het gemak waarmee hij de grens oversteekt: zijn werk verschijnt bij diverse uitgevers, in Nederland en (zoals de beide prentenboeken hieronder) in Vlaanderen. In Hagedissie het bijzonderwonder, uitgegeven door De Eenhoorn met illustraties van Se- bastiaan Van Do ninck, weten Zup- knup-aap, Miere neter, Tapir de Tweede, Vlug Vo geltje en alle andere dieren zich op een dag geen raad. Koning Leeuw is weg, zomaar vertrok ken met zijn zeven leeuwinnen en ook Baby Leeuw, 'die later Nieuwe Koning Leeuw moest worden'. Dan, juist op het mo ment dat ze zich afvragen wie er voortaan zal spreken als er ge sproken en brullen als er ge bruld moet worden, komt Hage dissie over het water aangerend. Dat hebben ze nog nooit gezien: 'Daar! Er komt iets aan! Er rent iets over de rivier! Zonder te bluppen! Een bijzonderwonder! Daar!' Voor Hagedissie beseft wat er gebeurt, hebben ze hem op de bloementroon gehesen en liggen alle dieren in aanbidding op de grond... plat op hun buik, de po ten gestrekt. Volslagen ontred derd dringt langzaam tot hem door wat de reden van die veraf goding is. Maar als je niks hebt te willen, is de beste oplossing van de nood een deugd maken - in ieder geval een tijdje. Tot, ge lukkig, Baby Leeuw zich laat ho ren: 'Het was een geweldigbrul, een bijzonderbrul, een helden- brul, ja, het was een konings- brul.' Met hetzelfde aanstekelijke ple zier als waarmee Edward van de Vendel deze moderne fabel (zonder nadrukkelijke moraal) vertelt, neemt Sebastiaan Van Doninck de gelegenheid te baat zich uit te leven in vrolijke pren ten vol beweging. Ze volgen het verhaal en geven tegelijkertijd heel veel meer te zien. Geestig bijvooi'beeld is hoe op de prent met alle dieren druk doende om het Hagedissie naar de zin te ma ken, ergens twee bijtjes voor beeldig samenwerkend hun steentje bijdragen. Voor Het grote boek van verge ten prinsessen kreeg Edward van de Vendel bij Davidsfonds/ Infodok min of meer de vrije hand. Hij bewerkte de oorspron kelijke Franse tekst van Philip pe Lechermeier tot een Neder lands dat dartelend alle kanten opvliegt: 'Volgens de specialis ten is alles een klein beetje waar, maar dan af en toe ook weer niet, en blabla, dat ook, en babbelkoek.' In deze fabuleus mooi geïllus treerde Wie is Wie? maken we kennis met een veertigtal onbe kende prinsessen. Wie had al eens van Schreeuwwitje ge hoord? Zag iemand ooit Zag- jemal? En Maffelijne uit de fami lie van de luiwam- koningen, Eliza- bits ('zo strak als een 1, zo streng als een rechter, geen souplesse, geen spoortje van verweking'), prin ses Nizini, prinses Jatjatjat of Tasje- plat, Kakelien van Java, de onafscheidelijke Ding en Döng op hun antiglib- berslippers en alle anderen hoe verschillend ook maar allemaal (nomen est omen) met een naam zoals ze zijn, of die zijn zoals ze heten. Naast hoofdstukken over onder meer het waaiertaal-alfabet en iets over de koninklijke cuisine tref je achterin nog enkele pagi na's met noodzakelijke kennis over prinsessen, een prinsessen- test en een twintigtal spreek woorden waaronder 'Beter één prinses bij de hand dan twee in het buitenland.' Het royale formaat en de vorste lijke vormgeving door Sin Aerts boden Rébecca Dautremer alle gelegenheid uit te pakken met elegante, theatrale portretten in sensuele kleuren van aanbidde lijke schonen, popmooie meid- jes, nufjes met een aardig bekje. Jan Smeekens Edward van de Vendel Sebas tiaan Van Doninck: Hagedissie het bijzonderwonder. De Een hoorn; 16,50. Philippe Lechermeier Rébec ca Dautremer: Het grote boek van vergeten prinsessen. Be werkt door Edward van de Ven del. Davidsfonds/Infodok; €22,50. Edward van de Vendel is mor gen (zondag 3 december) vanaf 15.00 uur in de Drukkerij in Middelburg. De politie van Los Angeles heeft afgelopen week rap per Snoop Dogg gearresteerd op verdenking van het in bezit heb ben van drugs en wapens. De aanhouding vond plaats na dat de 35-jarige artiest zijn op wachting had gemaakt in de talkshow van Jay Leno. Het is de derde keer in drie maanden dat Snoop Dogg is opgepakt. Tijdens onderzoek van Snoop Doggs auto trof de politie mari huana, cocaïne en een vuurwa pen aan. De rapper, wiens echte naam Calvin Broadus is, kreeg een proces-verbaal en kon na be taling van een borgsom van ruim 45.000 euro naar huis. In oktober werd Snoop Dogg ook al aangehouden nadat de po litie een geweer en marihuana in zijn auto had gevonden. GPD illustratie Rébecca Dautremer uit Het grote boek van vergeten prinsessen Evita van Oeffelen (midden) met Romy (links) en Kim (rechts) Remijnse. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41