Hebbes! PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN Hoogerheide verkeert in shock CNV wil naar 42 uur in de bouw mm jmMüÉÉÉL- PZC Cte flr mf Sluiproute op termijn uit navigatie PZC Inwoner dringt school binnen en steekt kind dood DELSCHER MODE Vochtproblemen? MyogpROjnHS* FACTORY OUTLET middag ^^^midd Bewolkt met af en toe regen vooral aan zee een stevige wind uit zuid tot zuid west. Zacht met 11 graden. 248e jaargang no. 285 zaterdag 2 december 2006 los nummer 1,85 Jfe. - j - 1i Je vindt de auto die je zoekt Pearyweg 6 (de Poel 2) GOES, 0113 - 56 18 12, www.autovermeulen.nl internet: www.pzc.nl door Mare Molenaars HOOGERHEIDE - Hooger heide is verbijsterd en ont redderd over de dood van de achtjarige Jesse Dinge- mans. Het jongetje werd gis terochtend in zijn klas op basisschool Klim-Op dood gestoken. De politie arres teerde een 22-jarige man, die hiervan wordt verdacht. Jesse Dingemans, leerling van groep 5, was gisterochtend even na elven met zijn klasgenootjes Politieke kleur niet van belang in bestuursbaan DEN HAAG - Hoge functies in het openbaar bestuur gaan niet langer automatisch naar men sen die lid zijn van een politieke partij. Het kabinet heeft beslo ten dat er meer openheid moet komen over benoemingen en dat de kwaliteiten van een kandi daat voorop dienen te staan. In het verleden werden benoe mingen vaak in achterkamertjes gedaan. Daardoor ontstond de verdenking dat deze bestuur ders hun aanstelling vooral had den te danken aan het feit dat ze lid waren van een bepaalde politieke partij. De Raad voor het openbaar bestuur wees de re gering eerder op de 'hype-ach- tige en door achterdocht gedre ven aandacht' voor deze benoe mingen. Het kabinet maakt wel een uitzondering voor Commis sarissen der Koningin en burge meesters. GPD Advertentie GROTE SKI/SNOWBOARDBEURS Sportpunt Zeeland, Goes Zwembadweg 3 za. 2/12 10.00-17.00 uur zo. 3/12 11.00-16.00 uur aan het werk in de aula van de school. „Omdat hij al klaar was met zijn werkstuk, kreeg hij van de juf de opdracht om in de klas wat spulletjes te pakken. Jesse was al even weg toen de juf dacht: 'Hij is nogal klein, mis schien kan hij er niet bij.' Toen ze ging kijken zag ze Jesse lig gen", zegt directeur M. Brou wer. Het slachtoffertje, ernstig ver wond aan de hals, was toen al dood. Nadat de school alarm had geslagen, opende de politie de jacht op de mogelijke dader: een man in een lange grijze jas met capuchon. Kort na het mid daguur wist de politie de 22-jari- ge verdachte te arresteren. Ver moedelijk heeft hij zich al die tijd in de buurt schuil gehou den, aan de rand van het bos. Geen motief De man verzette zich niet bij zijn arrestatie. „Hij maakte een rustige indruk", zegt politiechef F. Stegman. „We hebben op dit moment geen wapen en geen mo tief", zei hij gistermiddag. Aanvankelijk werd veronder steld dat het een familiedrama betrof, maar kort na de arresta tie van de verdachte bleek dat niet het geval te zijn. „Er is geen familierelatie tussen slachtoffer en verdachte. We weten ook niet of de verdachte het expliciet op Jesse had gemunt. Het verhoor moet duidelijk maken wat hij in de school te zoeken had en hoe hij ongezien binnen wist te ko men", aldus Stegman. Over de identiteit van de ver dachte doet Stegman geen mede delingen. Wel bevestigde de poli tie gisteravond dat de man af komstig is uit 'de lokale gemeen schap'. Volgens burgemeester Franzel is hij een bekende van de politie. De ouders van Jesse zijn direct na het misdrijf door de schoolleiding op de hoogte ge bracht. „De moeder is meteen naar school gekomen. Nee, ze heeft haar zoon niet gezien, We hebben tegenover elkaar geze ten met een bak koffie, heel on werkelijk", zegt schooldirecteur Brouwer. Vader Frank Dinge mans, directeur van de Rabo bank in Halsteren, is door de po litie opgehaald van zijn werk. Een ouder zusje van Jesse is van school gehaald. „Ze zijn samen met een huisarts naar hun huis gegaan." Brouwer heeft alle leer lingen naar huis gestuurd. „Geen van hen heeft iets van het voorval gezien." Gisteravond werd voor de ouders van de leerlingen een bij eenkomst belegd in het gemeen tehuis. Burgemeester Franzel sprak van een 'afschuwelijke ge beurtenis'. „Dit hebben we nooit eerder meegemaakt en we hopen het ook nooit meer te bele ven. De hele gemeenschap is diep geschokt." GPD pagina 3 Jesse was open en eerlijk I tot 70% korting op skikleding I tot 40% korting op ski's/snowboardsm Ren agent brengteen bloem naar de school waar gisteren de achtjarige Jesse Dingemans werd omgebracht. alleen tijdens de beursdagen m.m.v. VINTERSPOflT en The Tube Goes - Middelburg - Vlissingen - Zierikzee GRATIS PARKEREN/PINNEN (Advertentie) zie pagina 2f katern 3 het alfabet van Zeeland GLASHANDEL MOERSTEE Voor al uw isolerende beglazing, breuk, hardglazen deuren, glazen meubelen Nieuwe Kerkstraat 10a Kapelle-Biezelinge www.moerstee.nl door James McGonigal ODIJK - De 36-urige werkweek in de bouw gaat op de helling. Op vrijwillige basis kan tot 42 uur per week worden gewerkt. Daardoor kan een inkomensstij ging van wel tien procent wor den bereikt, los van de ongeveer 3 procent reguliere loonstijging die voor 2007 op de plannen staat. Deze inzet voor de CAO-onder- handeling is gisteren vastge steld door de bondsraad van de Hout- en Bouwbond CNV. „In de meeste sectoren van de bouw is al heel veel in de secundaire sfeer uitgevoerd. Het grootste deel van de loonruimte van 3,5 procent kan dus worden ingezet voor loonsverhoging", aldus CNV-hoofdbestuurder Maarten Post. Scholing De bouw kent officieel een werk week van 36 uur. De standaard voltijdscontracten zijn echter 40 uur. Het verschil wordt omgezet in 24 atv-dagen, waarvan er twee in principe bestemd zijn voor scholing. Als een werkne mer volgend jaar besluit alle atv-dagen te werken, met een maximum van 42 uur per week, kan hij volgens Post er ongeveer tien procent bruto op vooruit gaan. „Die atv-dagen zijn ooit betaald uit de loonruimte. Als iemand besluit op zijn vrije dag te gaan werken, moet dat dus gewoon worden betaald", aldus Post. De langere werktijd moet in over leg tüssen bedrijf en werknemer worden vastgesteld in een jaar- rooster. „Als de werkgevers den ken druk op werknemers uit te kunnen oefenen om alleen te werken of vrij te zijn als dat de baas uitkomt, hebben zij het mis. Dat gaan we heel duidelijk vastleggen: het gaat juist om (Advertentie) (Advertentie) www.murprotec.nl tel.08 00-68 777 68 door Joeri Wisse GOES - De eerste stappen om sluiproutes uit navigatiesystemen en routeplanners te bannen zijn gezet. De provincie Zeeland en Rijkswaterstaat zijn in gesprek met leveran ciers van de systemen om het drukke vracht verkeer uit dorpskernen te weren. Vrachtwagenchauffeurs laten zich in toene mende mate de weg wijzen door een naviga tiesysteem of routeplanner. Die sturen de trucks over de kortste routes, dwars over polderwegen en door dorpskernen. De pro vincie en Rijkswaterstaat zijn deze zomer gesprekken aangegaan met leveranciers van de routegegevens. Het vrachtverkeer door dorpen vormt een grote bron van ergernis en levert in enkele gevallen levensgevaarlijke situaties op. Zo rijden leveranciers en afnemers van bedrij ven aan de rand van plaatsen als Sirjans- land, Ouwerkerk en Sas van Gent niet om, maar dwars door de plaats heen. In Ouwerkerk bleef de schade tot op heden beperkt tot wegzakkende klinkers, maar in Sas van Gent heeft het drukke vrachtver keer al een leven geëist. Begin dit jaar kwam daar een fietster onder een vrachtwa gen terecht. In andere dorpen met veel sluipverkeer vre zen de inwoners ook voor zo'n fataal geval. Zoals in Sirjansland, daar rijden de vracht wagens die naar groothandel Kreko op weg zijn dagelijks langs de basisschool. Ook Hoek kampt met overlast van zwaar verkeer dat door de plaats heen rijdt om bij Dow te komen. In Kerkwerve is het zelfs zo gek dat de navigatiesystemen de Ring rond de kerk als rotonde zien. De ring is echter Beelden van Paaseiland Verliefd op Het Gouden Anker De rijke historie van een kruidig koekje Wanhopig op zoek naar een school De ouders van de dertienjarige Tom de Bruijn uit Scha- rendijke zijn de wanhoop nabij. Geen enkele school is be reid de lichamelijk gehandicapte jongen op te nemen. Hij zit daarom hele dagen thuis. „Over al loop je tegen een mum- op." RKC in slotfase langs Sparta RKC Waalwijk heeft een bewogen week afgesloten met een zege op Sparta: 2-1. Maandag kon trainer Adrie Kos ter vertrekken wegens cle slechte resultaten. Gisteren be zorgde Dustley Mulder RKC de tweede competi tiewinst. De ploeg deed de laatste plaats in de ~v:. eredivisie over aan ADO Den Haag. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Wetenschap: 6; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19 en 20; Reportage: 21, 22, 23, 24 en 25; Wonen: W1, W3 en W5; Trends: W9 en W11; Jong: W13; Reizen: W15, W17 en W21 foto Dick de Boer/GPD meer zeggenschap van de werk nemer over zijn eigen arbeidstij den", aldus Post. 'In overleg' wil overigens wel zeggen dat rekening wordt ge houden met het bedrijfsbelang. GPD De provincie Zeeland probeert sluiproutes uit navigatiesystemen en routeplanners te halen. Op het moment bespreken ze de routes van Kapelle naar het Sloegebied (links), van Heinkenszand naar Goes (midden) en naar de industrie in de Kanaalzone. dusdanig krap dat vrachtwagens zich klem rijden in de straten. De sluiproute door het dorp is een populair alternatief voor de drukke N59. Deze sluiproutes staan echter niet op het lijstje dat de provincie meeneemt naar de aanbieders van route-adviezen. Beleidsme dewerker W. Blommaert: „Momenteel pra ten we over drie belangrijke sluiproutes. De bereikbaarheid van de industrie in de ka naalzone, de N254, de provinciale weg van Heinkenszand naar Goes en de binnendoor route van knooppunt Vierwegen bij Kapelle naar het Sloegebied, de N666.De provincie staat open om meer sluiproutes aan te kaar ten bij de dataleveranciers. Ook Rijkswaterstaat is bezig met de proble matiek, zij voeren momenteel overleg met TomTom, fabrikant van het populairste na vigatiesysteem. (Advertentie) Sinds 1 november heeft Roosendaal een eigen outlet centri Rosada Factory Outlet. Alles is daar 30% goedkoper dan in de 'gewone' winkels. Niet normaal toch?! OP 3 DECEMBER A.S. KOOPZONDAG!!! Openingstijden: maandag t/m zaterdag (ook op de koopzondagen van 3,10 en 17 december a.s.) van 10.00 uur lot 18.00 uur. mm Zaterdag 2 december vanaf 13.00 uur Zwarte Pieten op stelte Zondag 3 december vanaf 13.30 Sinterklaas op Rosada Rosada Factory Outlet heelt ook een prachtig kinderparadijs waarjekindferan) Rosada Factory Outlet, Rosada 70 (Wouwbaan). 4703 TB O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij eenmalig taeslemming voor an dil bedrag van mi|n drie maanden geen st abonnement. :e twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per kwartaal mei automatische incasso 61,5Q)\ mol gratis PZC-paiaplu 8"711688ll555547" het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1