Monumentenzorg wil brug terug PZC PZC Rustam heeft weer hoop Mogelijk legionella bij Rijkswaterstaat Opknapbeurt voor kanonnen van Michiel de Ruyter ,13 T-shirts I love Scheldekwartier te koop Voetgangersoversteekplaats weer op plek naast Middelburgs station vakantievanafduitsland.nl I Reizen Daar moetje naar toe. zaterdag 2 december 2006 door Maurits Sep VLISSINGEN - De T-shirts I lo ve Scheldekwartier komen te koop. De opbrengst is bestemd voor de Stichting Behoud Hoog aars. De Vlissingse coalitiepartijen CDA, PvdA en Partij Sou- burg-Ritthem (PSR) laten de T-shirts maken om Schelde- kwartier als naam voor de nieu we wijk op het Scheldeterrein te promoten. Het college van B en W houdt voorlopig vast aan Dok- kershaven, omdat het master- plan voor de ontwikkeling van het terrein zo heet. De gemeenteraad heeft als naam voor de wijk gekozen voor Scheldekwartier. Daarbij is re kening gehouden met de uit komst van een enquête van het CDA onder inwoners van de stad. De coalitie heeft donder dagavond vijf T-shirts met I lo ve Scheldekwartier geschonken aan de burgemeester en de vier wethouders. „We willen dat raadsleden ze gaan kopen en ze in de volgende raadsvergade- ring aantrekken. En we hopen dat alle Vlissingers er een kopen en het shirt aantrekken als de eerste paal wordt geslagen voor het Scheldekwartier", zegt CD A-fractievoorzitter M. Gei- lenkirchen. Hij heeft nog geen idee wanneer dat zal zijn. De T-shirts gaan 12,50 euro kos-i ten. Daarmee maken de partijen een kleine winst. De winst gaat naar een goed doel: de Stichting Behoud Hoogaars. „Dan komt het geld tenminste ten goede aan een stichting die iets met scheepvaart en een scheepswerf te maken heeft", verklaart Gei- lenkirchen. Belangstellenden kunnen op de website www.cdavlissingen.nl informatie vinden over de actie. De informatie wordt daarop zo spoedig mogelijk vermeld. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De monumen tale voetgangersbrug die naast het station in Middelburg stond, moet terug op zijn plaats. En hij moet worden opgeknapt. Dat vindt de Rijksdienst voor ar cheologie, cultuurlandschap en monumenten, voorheen monu mentenzorg. „We hebben des tijds negatief geadviseerd over het voornemen van de gemeente om de brug niet te herstellen", zegt woordvoerder B. de Vries. „En daar zijn we nog steeds geen voorstander van." De brug werd zes jaar geleden weggehaald toen het Stationsge bied opnieuw werd ingericht. Toen heeft het Middelburgs ge meentebestuur beloofd dat hij gerestaureerd zou worden en dat hij terug zou komen. Inmid dels is duidelijk dat het terug plaatsen van de brug technisch lastig is, omdat de leidingen bo ven het spoor hoger zijn dan eerst. Bovendien is restauratie duur. De gemeenteraad heeft de opknapbeurt uit de begroting ge schrapt. Wethouder stopt met kledingzaak RENESSE - De Schouwen-Dui- velandse wethouder A. Verseput (WD) stopt met zijn kleding zaak. De nu 56-jarige Renessen- aar nam in 1969 de zaak van zijn ouders over. Door zijn be noeming tot dagelijks gemeente bestuurder begin dit jaar, ziet Verseput geen kans meer beide banen te combineren. (Advertentie) Den Dekker Muziek Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl „Belofte maakt schuld", vindt De Vries. „We zijn destijds ak koord gegaan met het demonte ren van de brug onder voorwaar de dat de brug op dezelfde plaats terug zou komen. Dat hij op dezelfde plaats terugkomt, is belangrijk. Die brug is daar niet voor niets neergezet." „We hebben binnenkort een ge sprek met de gemeente Middel burg in de hoop dat we ze op an dere gedachten kunnen bren gen. Een gemeente kan op deze manier niet omgaan met rijks monumenten. Het is triest." Dat kan de Rijksdienst wel vin den, maar kunnen ze ook iets doen? „Wij adviseren namens de minister van cultuur. Onze ad viezen zijn niet vrijblijvend, maar ook niet bindend. In die zin mogen gemeenten doen wat ze willen. Dit geval vinden we wel van groot belang." Wethouder H. Kool-Blokland (CDA, monumenten) wil niet reageren op het standpunt van de Rijksdienst. „Het is voorba rig dat ze vooruitlopend op een overleg standpunten innemen. Dat overleg zou deze maand plaatsvinden, maar dat is door hen uitgesteld tot januari. Wij komen voor die tijd niet met standpunten naar buiten." De gemeente wil de brug cadeau doen aan het spoorwegmuseum van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) in Goes. Een definitief be sluit volgt pas als het overleg met de Rijksdienst is geweest, zegt Kool. Inmiddels heeft het museum wel de plannen met de voetgangersbrug aan de gemeen te gepresenteerd, zegt R. Oos- ting van het museum. Ook het in zamelen van geld om de restau ratie te kunnen betalen, ver loopt voorspoedig, zegt hij. KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com Het asielzoekersgezin Markarov krijgt een cheque van 3250 euro van CSW-leerlingen. Vlnr: Elman, Narmina Alekperova en Rustam. foto Ruben Oreel door Joeri Wisse VLISSINGEN - Rustam Markarov uit Middelburg heeft weer hoop. Op het mo ment dat tijdelijk Kamervoorzitter Jan ten Hoopen donderdag de woorden '75 stemmen voor' uitsprak, was het feest bij het asielzoekersgezin uit Azerbeidz jan. Als na de Tweede Kamer ook het kabi net zich uitspreekt voor een generaal pardon, mogen ze hier blijven. De familie Markarov beleefde spannen de uren. „We volgden het nieuws op te letekst en televisie. Meteen na de uit spraak werd ik gebeld door vrienden uit Appelscha, Leeuwarden en Gronin gen." Breed lachend vertelt Rustam dat hij zelfs door een Nederlander is gebeld om uitleg te geven. „Een beveiliger van het asielzoekerscentrum in Emmen was blij voor al die vluchtelingen, maar wilde van mij weten wat dit nou precies bete kende." Maar ook Rustam moet dat antwoord voorlopig nog schuldig blijven. „Dins dag is het weer zo'n spannende dag, want dan praat het kabinet over de uit spraak van de Tweede Kamer." Hij is sinds mei 2000 in ons land. „Ik woonde in Azerbeidzjan, maar ben Ar meniër. Toen in 1988 de Sovjet-Unie uit eenviel, kwam er oorlog tussen die twee landen. Ik zat er tussenin: mijn vrouw komt uit Azerbeidzjan en ik woonde er, maar ik kon ook niet tegen mijn eigen volk gaan vechten." Rustam vluchtte met zijn vriendin Nar mina Alekperova naar Rusland. Daar hebben ze jaren in erbarmelijke omstan digheden geleefd in een groot vluchte lingenkamp. Overgeplaatst Op zoek naar een beter bestaan arriveer den ze ruim zes jaar geleden in Neder land. Ze belandden in het asielzoekers centrum van Appelscha in Friesland. „Dat moest sluiten, dus werden we over geplaatst naar het AZC in Middel burg", zegt Rustam. De familie Markarov, inmiddels hebben ze twee kinderen, werd door de rechter uitgewezen en overgezet naar het uitzet centrum in Ter Apel. „Daar mag je maximaal twaalf weken blijven, maar wij hebben er vijf maanden gezeten." De rechter had weliswaar besloten dat het gezin de koffers moest pakken, maar dat bleek niet zo eenvoudig: toen Rustam en Narmina naar Rusland vluchtten, waren ze minderjarig en had den ze geen paspoort. Zowel de ambas sades van Armenië als van Azerbeidz jan wilde hen niet aan de identiteitspa pieren helpen. Rustam maakt zich kwaad over hoe hij in die tijd is behandeld. Met een politie- busje werden zijn gezinsleden als crimi nelen naar afspraken vervoerd. De aller laatste rit in het busje ging naar het sta tion in Emmen. De IND gaf hen dag kaartjes voor de trein mee en noteerde het gezin in de categorie 'vertrokken met onbekende bestemming'. Na een telefoontje bleek dat het gezin terecht kon in Middelburg. De familie De Nooijer ontfermde zich over hen. Klaas de Nooijer, docent aan het CSW in Vlissingen: „Mijn vrouw had Narmi na ontmoet toen ze in het AZC van Mid delburg verbleven. We hebben gewoon een rijtjeshuis, maar hebben het gezin drie maanden in huis gehad." Via het Leger des Heils en vluchtelinge norganisatie Inlia kwam Rustam met zijn gezin terug in Middelburg, waar ze nu in een bovenwoning wonen. Gommert Burger van Inlia hielp hen daar verder. Dankzij giften van particu lieren en de sponsorloop van CSW-leer lingen (in totaal ruim 16.000 euro) kun nen ze nu een jaar vooruit. Rustam, die nu als vrijwilliger voorleest op het Cypressenhof (de basisschool van zijn kinderen) wil dolgraag écht aan het werk. „Als het pardon wordt uitgesproken, ga ik de volgende dag werken of stude- (Advertentie) Beide kerstdagen geopend 'Kerstmenu 4-gangen of Telefoon: 0118-591900 E-mail: info@vidp.nl Web: www.vidp.nl Graag sturen wij u ons kersnnenu 2006 toe. door Anita Janse MIDDELBURG - In het pand van Rijkswaterstaat in Middel burg is mogelijk sprake van le gionella. In de douches van het kantoor zijn tijdens de preven tiecontrole verdachte bacteriën gevonden. De monsters worden momenteel nader onderzocht. In de loop van volgende week woi'dt de uitslag bekend ge maakt. „Wij hopen dat het mee valt, maar wij zijn wel onge- rust", aldus B. van Beveren, woordvoerder van Rijkswater staat. „Voor de zekerheid heb ben we de douches afgesloten en het personeel op de hoogte ge steld." Een monster krijgt het stempel verdacht wanneer de norm voor waterverontreiniging is over schreden. Nader onderzoek moet uitwij zen om welke bacteriën het pre cies gaat. Zolang niet uitgesloten is dat er sprake is van de legionellabacte- rie, blijven de preventiemaati-e- gelen van kracht. De douches worden normaal gesproken re gelmatig gebruikt, bijvoorbeeld door werknemers die op de fiets (Advertentie) Goedkoper dan vertrek vanaf Nederland Vaste kinderprijs vanaf 99,- en korte inchecktijden Parkeren 60 goedkoper en bijna géén files Zomer 2007 nu al te boeken Reisbureau Kroeze, telefoonnummer: 0546 - 628 621 Kijk in de reizenbijlage naar onze advertentie Elke week in de zaterdagkrant Straf voor rijden zonder rijbewijs MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 23-jarige man uit Sint-Maax-tensdijk voor het rijden zonder geldig rijbewijs veertig uur werkstraf opgelegd. De verdachte werd 1 mei in Schex-penisse en 5 september in Sint-Maartensdijk aangehouden. „Ik moet naar mijn werk. Ik heb daarvoor mijn auto nodig", was zijn reactie. Boete voor drankrijder MIDDELBURG - De Middelburgse politiex-echter heeft gisteren een twintigjarige inwoner van Zoutelande voor dronken rijden veroordeeld tot 390 euro boete en zes maanden vooi'waardelijke rijontzegging. De twintigjarige man gaf 29 april op een industrieterrein in Middelburg rij les aan zijn vriend. Toen de politie de auto zag, nam hij het stuur over. Dat weerhielden agenten er niet van om de verdachte aan te houden en een blaastest af te nemen. Uit de test kwam een score van 445 microgram. „Ik had twee biertjes en zes glazen whisky gedronken", zei de man uit Zoutelande. Arcadis zet bouw Goes' hotel door GOES - Medio volgend jaar begint de bouw, in 2008 moet het forse hotel- en kantorencomplex Focus in het Goese Stationspax'k de deuren openen. Het gebouw telt veertig tot vijftig hotelkamers en vijfduizend vierkante meter kantoorruimte. Ingénieursbux-eau Arcadis uit Apeldoorn, de drijvende kracht achter het Focus-project, laat zich niet afschrik ken door de diverse (uitbreidings)plannen voor hotels in Goes. Zo wil Hotel Goes (Van der Valk) het aantal kamers opschroeven van 120 naar 160 en is eigenaar C. van der Zandt van x-estaurant De Stadsschuur bezig om het GAK-gebouw aan de Van der Spiegelstraat om te toveren tot een viersterrenhotel met 95 kamers. Daarnaast ligt er het plan van de Goese ondernemer G. Gé voor een ho- tel-x-estaui'ant en zalencomplex in de Goese Poort, de wes telijke entree van Goes. In dat gebouw komen 120 hotelka- mers. Dronken fietsen op A58 bestraft MIDDELBURG - Een 31-jarige man uit Middelburg reed 17 januari stomdronken met zijn fiets over de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland. De verdachte schitterde bij de politierechter gistex'en door afwezigheid en kreeg bij verstek 115 exxro boete opge legd omdat hij drie keer zoveel had gedronken als is toege staan. Afsteken van vuurwerk bekeurd KRABBENDIJKE - Een zestienjax-ige jongen uit de ge meente Reimerswaal is gisteravond rond half negen aan gehouden wegens het afsteken van vuurwerk. De jongen stak strijkers af in de Dorpsstraat in Krabben- dijke. Hij is verhoord en kx-ijgt een bekeuring. Ook werd, rond hetzelfde tijdstip, een eveneens zestienja rige jongen uit de gemeente Reimerswaal aangehouden, omdat hij eiex-en naar passex*ende auto's gooide. Het is niet bekend of er auto's beschadigd zijn door de actie van de jongen. Ook hij kreeg een bekeuring. door Anita Janse VLISSINGEN - De kanonnen die al honderd jaar het beeld van Michiel de Ruyter flanke ren, zijn gisteren in alle vroegte weggehaald. Ze worden geres taureerd zodat ze er bij de ope ning van het 'De Ruyterjaar' weer optimaal bijstaan. Een kraanwagen heeft de bron zen gevaartes van hun plaats ge licht en afgevoerd voor een face lift. De houten rolpaarden van de kanonnen zijn momenteel in slechte conditie. Ze vertonen sporen van houtrot, bovendien zijn de ijzeren schroeven en on derstellen verroest. De kannonnen zijn in 1907 naast de sokkel van Michiel de Ruyter geplaatst. Ze zijn des- (Advertentie) HET GROOT PARADYS naar hun werk komen. Tot nu toe zijn er geen verdachte ziekte verschijnselen geconstateerd. Kenmerken van de legionellabe- smetting zijn griepverschijnse- len en longontsteking. Legionellabesmetting kan zeer ernstige en soms zelfs dodelijke gevolgen hebben. Daarom wor den grote bedrijven en instellin gen regelmatig gecontroleerd door het nemen van monsters. Preventie Waxmeer preventie verzaakt wordt, kan een bedrijf aanspra kelijk worden gesteld voor de ge volgen. „Wij hebben de preven tiemaatregelen altijd gevolgd. Eens in de zoveel tijd worden de leidingen doorgespoeld", aldus Van Beveren. Het gebouw van Rijkswater staat aan de Poelendaelesingel is twee jaar oud. -4f9fHgS Wij zijn erg trots dat onze passie gewaardeerd is met een Michelin-ster. Wij bedanken alle gasten voor de inspiratie! tijds uit de Straat van Messina bij Sicilië opgevist en door de Italiaanse regering aan Vlissin gen geschonken. De kanonnen zijn afkomstig van een van de schepen van de befaamde Zeeuwse admiraal. De bronzen kanonnen zelf verto nen geen mankementen, die wor den tijdens de restauratie veilig opgeborgen. De rolpaarden, die overigens niet origineel zijn, worden onder handen genomen door de Koudekerkse firma Rij ken. De restauratie hoort bij de voorbereidingen van de gemeen te op het 'De Ruyterjaar', dat 23 maart geopend wordt. Dan wordt Michiels geboorte dag herdacht, precies 400 jaar geleden. Voor 1 februari moeten de kanonnen weer op hun ver trouwde stekje staan.In de loop van volgend jaar krijgen ook de andere kanonnen aan de boule- vard een opknapbeurt. De ge meente heeft 20.000 euro uitge trokken voor de restauratie van de Vlissingse x-olpaai'den. Geld muziekclub Wolphaartsdijk verduisterd WOLPHAARTSDIJK - Muziek vereniging Advendo uit Wol phaartsdijk heeft aangifte ge daan van verduistering van on geveer 11.000 euro uit de vereni gingskas. De penningmeester is op non-actief gesteld. Politie en justitie stellen een on derzoek in om de verdwenen gel den zo. snel mogelijk terug te krijgen. Advendo heeft ook ci vielrechtelijke stappen onderno men tegen de penningmeester. Een accountantsbureau is door de muziekvereniging in de arm genomen om de financiële admi nistratie op orde te brengen. De onregelmatigheden kwamen vorige maand aan het licht. Het bestuur bereikte signalen dat re keningen niet werden betaald. Uit een interne controle bleek vervolgens dat de bodem van de verenigingskas in zicht was. Voorzitter L. Geelhoed: „We hebben een bijzonder bankkre diet kunnen afsluiten, zodat Ad vendo aan de financiële verplich tingen kan blijven voldoen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13