Gebruikersruimte moet nu dicht Zondaa geo pend w !t Steeds meer mensen, steeds minder vogels Onteigening nieuwe N57 begonnen 4 KOOPZONDAG Êüntratuin Omwonenden verslaafdenopvang willen sluiting nu verhuizing niet doorgaat Geldboetes voor jonge drankrijders Zondag 3 December a.s. SINTERKLAAS Louis Hemelaar C' R95 Bestemming Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 zaterdag 2 december 2006 editie Walcheren door Maurits Sep VLISSINGEN - De gebruikers ruimte van het huiskamerpro ject voor drugsgebruikers (HK- PD) in Vlissingen moet onmid dellijk dicht. Volgens M. Verhoe ven van bewonersvereniging De Kom mocht de ruimte er slechts tijdelijk zijn, in afwachting van een verhuizing van het HKPD. De verhuizing gaat echter voor lopig niet door. De gebruikersruimte is vorig jaar januari door de officier van justitie goedgekeurd voor een pe riode van vijf maanden. Afhan kelijk van de overlast kon die termijn worden verlengd. Maar, benadrukt Verhoeven, dat hing wel samen met de verhuizing van het HKPD. En vorige week heeft het gemeentebestuur be kendgemaakt dat het in de Coos- je Buskenstraat blijft zitten. Onbehoorlijk bestuur, meent Verhoeven. „Zeker achteraf kan ik zeggen dat we misbruikt zijn. We hebben ons bereid verklaard mee te denken en een tijdelijke gebruikersruimte te accepteren. En nu gebeurt dit." De procedure via de bestuurs rechter is al in gang gezet, zegt hij. Zijn hoop is bovendien ge vestigd op de commissie be zwaarschriften van de gemeen te. Als die de bewonersvereni ging in het gelijk stelt, dan kan de gemeente niet anders dan dat oordeel opvolgen, vindt hij. Koffieshop Verhoeven trekt een vergelij king met de procedure rond kof fieshop Aarden. Oud-burgemees- ter J. van der Doef had een toe zegging gedaan aan de eigenaar dat hij mocht verhuizen naar MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft giste ren in een veegzitting diverse drankrijders veroordeeld. De veegzitting wordt gehouden voor verdachten die het transac tiebedrag van justitie niet of te laat hebben betaald. Het aantal alcoholdelicten met jonge be stuurders, die nog geen vijf jaar een rijbewijs hebben, viel op. Politierechter A. Gaakeer legde een twintigjarige Middelburger 300 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging op. De jonge beroepschauffeur werd 26 mei in Koudekerke aan gehouden met een alcoholgehal te van 395 microgram, terwijl 88 microgram voor jonge be stuurders is toegestaan. Een 21-jarige inwoner van Me- liskerke werd veroordeeld tot de zelfde straf. De bestuurder had negen glazen bier gedronken toen hij 22 juli in Westkapelle betrapt werd met 375 micro gram. Een 38-jarige Vlissinger werd voor dronken rijden veroor deeld tot 360 euro boete. De man werd vorig jaar 7 decem ber in Middelburg aangehouden met een alcoholgehalte van 400 microgram: bijna twee keer zo veel alcohol als is toegestaan. het Bellamypark. De gemeente wilde dat later toch niet. De commissie bezwaarschriften gaf de eigenaar gelijk en huidig bur gemeester A. van Dok accepteer de dat. „Dus als wij gelijk krijgen van de commissie, moet de gemeente dat wel overnemen." Formeel hoeft dat trouwens niet. Het col lege van B en W kan een uit spraak van die commissie naast zich neerleggen. Zo'n uitspraak is een advies en niet bindend. De gebruikersruimte is inder daad een tijdelijke voorziening, beaamt het gemeentebestuur. Na drie maanden is al geëvalu eerd hoe die functioneert. De overlast voor omwonenden bleek verminderd te zijn. Vol gens een woordvoerster van de gemeente heeft burgemeester Van Dok regelmatig overleg met de officier van justitie. Die heeft de termijn van vijf maanden ver lengd, omdat er weinig tot geen klachten meer zijn „Zolang het goed gaat, blijft de gebruikers ruimte open." Als het HKPD in de Coosje Bus kenstraat moet blijven, dan moet de bestemming van het pand worden veranderd. In die procedure wordt ook de positie van de gebruikersruimte meege nomen, aldus de gemeente. „Het ligt ook aan de plannen van het HKPD zelf, wat men wil doen, met wie men gaat samenwer ken, en of een gebruikersruimte daar nog bij past. Gesteld dat men straks nog een gebruikers ruimte wil hebben." Wethouder H. van Klinken krijgt de eerste nestkast overhandigd. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De vogels moe ten terug de stad in. En dan vooral de mussen, want die zijn er bijna niet meer. Daarom zijn sinds gisteren nestkasten met korting te koop. De gemeente Middelburg maakt er serieus werk van: er is een ac tieplan stadsvogels gemaakt, er worden tellingen en rondleidin gen gehouden en er is geld om mensen die zelf een nestkast wil len ophangen een beetje tege- (Advertentie) KIJK VOOR EXTRA OPENINGEN OP www.iiftratuin.nl moet te komen. Van elke nest kast die de milieuwinkel aan de Reigerstraat verkoopt, betaalt de gemeente de helft. Middelburg krijgt steeds meer inwoners, maar -steeds minder vogels, zei wethouder H. van Klinken (SGP) gisteren bij het officiële begin van de actie. Om daar iets aan te doen, wil de ge meente bij de bouw van nieuwe wijken meer rekening houden met vogels. „En we willen de Middelburgers oproepen om van hun voortuin geen voor plein en van hun achtertuin geen achterplein te maken." Want mussen hebben niet alleen nestkastjes nodig, maar ook voedsel. En dat vinden ze in ge bieden met beplanting, daar waar veel insecten zitten. Eigen lijk houden ze van een rommeli ge omgeving: onze tuinen zijn te netjes. In de Griffioen hebben ze dat begrepen. Daar is een groep bewoners bezig om de ide ale omgeving voor vogels, vleer muizen, vlinders en egels te ma ken. Mussenkasten Binnenkort worden zes nestkas ten voor in totaal honderd mus sen geplaatst in de Griffioen. „We beginnen in de Essenlaan en de Kornoeljelaan", vertelde J. van Hees. „Dat is aan de rand van de wijk. (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl 11.00 tot 17.00 uur De grootste openlucht-boulevard voor een gezellig dagje uit. Ruim 40 winkels voor wonen. zitten, slapen, opbergen, verlichten, eten, koken, kijken en luisteren, inrichten, kinderen, stoffering en nog veel meer. Afslag Breda West (naast IKEA) Alles voor in en om het huis Gratis parkeren! door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Ongeveer tien mensen in Middelburg moeten worden onteigend om de nieuwe N57 aan te leggen. De procedure voor onteigening is inmiddels begonnen. De nieu we weg volgt voor een deel al be staande wegen: de Nieuwlandse- weg tussen Nieuw- en Sint Joos- land en Middelburg bijvoor beeld. Een groot deel van het tra cé over Middelburgs grondge bied loopt over grond waar eerst geen weg was. Vooral in het gebied tussen het Kanaal door Walcheren en de Veerseweg moest veel grond worden aangekocht. Hier komt de tunnel die onder het kanaal loopt naar boven. De aansluitin gen op de Oostperkweg op Rams- bux-g - de nieuwe toegangsweg naar de stad - en de Veerseweg nemen veel ruimte in beslag. Zo verdwijnt de oude Dijk- wel-garage aan de Veerseweg straks onder het asfalt. Hier wordt de Nassaulaan verbonden met de N57. De garage is overi gens al in het bezit van de ge meente. Er worden stukken afge hapt van het tuincentrum aan de Veerseweg en ook andere be drijven raken (delen van) hun grond kwijt. In het officiële overzicht van te onteigenen percelen, staan er nog 23 vermeld. Dat getal klopt niet meer, zegt E. Mostert van Rijkswaterstaat. „Er zijn percelen bij waarvan de akte nog niet gepasseerd is bij de notaris, of die nog niet zijn bijgeschreven in het regis ter van het Kadaster." De eige naren van de overgebleven per celen kunnen hun verhaal bin nenkort kwijt tijdens een hoor zitting. Rijkswaterstaat heeft gepro beerd om met iedereen een rege ling te treffen, zodat onteigenen niet nodig was, zegt Mostert. „En ook tijdens de procedure proberen we toch in goed over leg overeenstemming te berei ken. Het is natuurlijk nooit leuk om mensen te moeten onteige nen." Voordat de weg wordt aange legd, moeten nog panden wor den gesloopt. Een aantal is al (Advertentie) Centrum Middelburg... Is gezellig winkelen... Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Werkzaamheden Spuistraat VLISSINGEN - De toegangsweg naar de parkeergarage in de Spuistraat in Vlissingen wordt geasfalteerd. Daar om is de Bussestraat afgesloten voor verkeer van maan dag 4 december tot en met vrijdag 15 december. Om de Zeemanserve te kunnen bereiken, mag de Kolvenierstraat worden gebruikt. Bevoorrading van bedrijven in de Zee manserve en omgeving loopt ook via de Kolvenierstraat. Hiervoor gelden venstertijden op werkdagen van 6.00 tot 11.00 uur. Omdat het verkeer via de Kolvenierstraat een voetgangersgebied doorkruist gelden enkele maatregelen om alles in goede banen te leiden. Op vrijdag 22 december wordt de parkeergarage aan de Spuistraat geopend. Het kruispunt Coosje Buskenstraat/ Spuistraat is dan ook weer bruikbaar. Als compensatie voor de overlast mogen bezoekers van de binnenstad gra tis parkeren van 17 december tot 6 januari. Schroebrug tijdelijk dicht MIDDELBURG - De Schroebrug in Middelburg is vanaf woensdagavond 6 december 21.00 uur tot donderdagoch tend 7 december afgesloten voor weg- en scheepvaartver keer. De afsluiting is nodig vanwege een inspectie. Auto's en fietsers moeten omrijden via de Stationsbrug. Scheep vaartverkeer moet wachten. De Schroebrug gaat om zes uur 's ochtends voor het eerst weer open. Boete voor bedreigen portier MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een 25-jarige Vlissinger voor het bedrei gen van een portier tot 190 euro boete. De man had 30 april in Middelburg een portier van een dancing bedreigd. „Ik schiet jou neer", had hij geroepen. De man, die een fors strafblad heeft, zei dat hij zich be dreigd voelde door vijf uitsmijters. Werkstraf voor vernieler ruit MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Gaakeer heeft gisteren een 32-jarige inwoner van de Zeeuwse hoofdstad voor vernieling van twee ruiten con form de eis veroordeeld tot twintig uur werkstraf. De Middelburger had 30 januari in zijn woonplaats de ruit van een portiek vernield. Het scenario herhaalde zich op 15 juli. Een ruit van de wo ning van zijn bovenbuurman had hij ingeslagen, toen hij met zijn sleutel niet naar binnen kon. Hij dacht voor zijn eigen woning te staan, maar zat een verdieping te hoog. Beide keren was er alcohol in het spel. (Advertentie) Gedurende de maand december: BANG&OLUFSEN "Give-aways"! foto Lex de Meester Met give-away's van BANG&OLUFSEN geeft u iets bijzonders. Kom kijken naar de speciaal ingerichte kadowand! Bij de Seisweg zitten nog wel mussen. We willen proberen om ze langzaam de wijk in te lok ken." Iedereen die een nestkast bij de milieuwinkel koopt, moet daar iets voor doen: bijhouden of er vogejs komen nestelen, hoeveel het er zijn en welke soort in de nestkast zit. Alleen nestkasten voor soorten die afnemen, wor den gesponsord. Kasten voor me zen moet iedereen zelf betalen. UIL BANG OLUFSEN Loewe Bose Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 567614 www.binnenuit.nl (Advertentie) weg: de squash-hal op Ar- nestein, het gebouw van Pont Meyer langs het Kanaal door Walcheren en een huis langs de Nieuwlandseweg en, verderop langs het tracé, het oude Tol huisje aan de Lepelstraat in Vrouwenpolder. Een aantal pan den moet nog worden gesloopt: de oude Dijkwel-garage dus en een boerderij aan de Nieuwland seweg, naast de oprit richting Vlissingen van de A58. Deze maand beslist de gemeente raad van Middelburg over de aansluitingen van de N57 op de rest van de stad. De gemeente wil de informatie daarover (nog) niet openbaar maken omdat er in de stukken vertrouwelijke fi nanciële informatie staat. iLjiE "r /|Hj|Nordman spar H (Abies Nordmanniana) Naaldvaste boom. gezaagd, hoogte M ca. ISO tot 200 cm. fiBk Van 23,95 Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7j/,0^700 of kijk1 op www.intratuin.nl zeeuwse almanak Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. De Zierikzeeënaar is zo trots als een aap. Hij heeft een navi gatiesysteem aangeschaft, wat een einde moet maken aan de zoektochten naar mis tige locaties en onvindbare parkeerplaatsen. Om het nieuwe vernuft op ge paste wijze in te ivijden vat de man het plan op om samen met zijn vrouw een tochtje te maken naar een winkel in Breda. Oké - de route is eigen lijk wel bekend, ze rijden die weg regelmatig, maar het gaat om het idee. Na een kwartier prutsen en zweten (het is nog niet een voudig om alles goed in te vul len) is het technisch wonder geprogrammeerd. De wagen kan gestart. Nog geen meter verder klinkt het zwoel: be stemming bereikt...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11