PZC Andere plek koffieshop Aarden Raad prijst Veerse jeugd Poppe-de Looff burgemeester Zundert Verliefd op Scheldekwartier Eigenaar vindt alternatieve locatie voor Bellamypark cz langer ontregeld dan gehoopt Compleet slapen in Zeeland - morgana goes DELSCHER MODE Eerbied bezoek ons op 8 december 2006 bin Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 vrijdag 1 december 2006 editie Walcheren door Maurits Sep VLISSINGEN - Koffieshop Aar den verhuist mogelijk toch niet naar het Bellamypark in Vlissin- gen. Eigenaar G. Aarden heeft een andere locatie op het oog, buiten het centrum van de stad. Burgemeester A. van Dok be spreekt die locatie volgende week met politie en Openbaar Ministerie. Van Dok maakte dit gister avond bekend in de vergadering van de gemeenteraad. Zij bena drukte dat voor de nieuwe loca tie opnieuw een volledige proce dure gevolgd moet worden. Eerst moet de zogenoemde drie- Gewonde bij botsing tussen tractor en auto GRIJPSKERKE - Op de Pio- niersweg in Grijpskerke zijn gis teravond rond zes uur een trac tor en een personenauto tegen el kaar gebotst. De bestuurder van de auto, een 58-jarige man uit Nieuw- en Sint Joosland, werd met nek- klachten naar het ziekenhuis ge bracht. De bestuurder van de tractor, een 62-jarige man uit de gemeen te Veere, reed, zonder voorrang te verlenen, de kruising met de Oostkapelseweg op. Daar reed hij tegen de auto op. Omdat ben zine had gelekt, kwam de brand weer het wegdek schoonmaken. De beschadigde personenauto werd door een takelbedrijf weg gesleept. Alle kernen van Veere krijgen voetbalkooi en skateramp DOMBURG - Alle dertien ker nen van de gemeente Veere zul len profijt hebben van een ska teramp en voetbalkooi. De mo biele speelvoorzieuingen wor den binnenkort aangeschaft. Dat dwong de Veerse gemeente raad gisteravond in de raadsver gadering af bij de behandeling van de jeugdnota. Op aandringen van de SGP/CU- fractie beloofde wethouder J. Melse dat het college van B en W spoedig met een voorstel voor de speelvoorzieningen komt. De raad wil al in januari hierover een beslissing kunnen nemen. De kosten voor de verplaatsbare skateramp en voetbalkooi wor den geraamd op 30.000 euro, Het college maakt zich sterk voor de aanpak van het alcohol en drugsgebruik onder jonge ren. Uit onderzoek van de GGD en welzijnsorganisatie Scoop is ge bleken dat het alcoholgebruik onder Veerse jongeren hoger is dan in andere regio's van Zee land. In samenwerking met de GGD en jongerenwerk wordt volgend jaar een stappenplan gemaakt om het 'problematische gebruik' terug te dringen. Veere wil voor lichting geven over de gevolgen van alcoholgebruik. Daarbij worden basisscholen en ouders betrokken. hoek - burgemeester, korpschef van politie en officier van justi tie - beoordelen of die andere plek acceptabel is. Daarna moet de gemeenteraad toestemming geven. Aarden, zelf raadslid voor de partij Progressief Ondernemend Vlissingen, wil nog niet onthul len welk pand hij op het oog heeft. Wel heeft hij die plek al voorgelegd aan andere fracties. Die hebben volgens hem positief gereageerd en willen graag mee werken aan zijn nieuwe plan. „Dus als het overleg van de drie hoek volgende week goed af loopt, ben ik positief gestemd over de afloop." Minder overlast De andere locatie ligt 'duidelijk buiten het centrum van Vlissin gen', zegt Aarden. „Er wonen veel minder mensen in de buurt en de overlast zal dus ook veel minder zijn. En met de auto of de fiets ben je er zo." Het pand biedt in zijn ogen uit stekende mogelijkheden om zijn plan voor een uitgebreide koffie shop vorm te geven. Aarden was van plan aan het Bellamypark een combinatie te maken van een koffieshop met een eetcafé. „Ook het andere pand biedt kan sen voor een multifunctioneel ge bruik, misschien nog wel beter dan dat aan het Bellamypark." Hij denkt aan een combinatie met een restaurant dat vergelijk baar is met een mensa op een universiteit. „Denk maar aan een goedkope daghap. De doel groep bestaat uit jongeren en studenten." Aarden voert inmiddels een ja renlange strijd om een koffie shop te mogen openen aan het Bellamypark. Hij heeft zijn oude zaak aan de Kerkstraat gesloten om plaats te maken voor de bibliotheek. De toenmalige burgemeester J. van der Doef zegde hem toe te kunnen verhuizen naar het Bel lamypark. Omwonenden kwa men daartegen in het geweer en voerden procedures om de komst van de koffieshop tegen te houden. Maar beloofd is beloofd, rede neert Aarden en hij heeft zich al tijd beroepen op de toezegging van Van der Doef. „Dan ben ik een dwarse. Een toezegging moet je gestand doen. Maar in tussen ben ik natuurlijk wel blij ven rondkijken naar andere pan den. Ik heb nu een geschikte lo catie gevonden." De bestemming van dat alterna tieve pand moet nog wel worden gewijzigd om er een koffieshop in te kunnen maken. Mochten gemeente, politie en justitie daarvoor geen toestemming ge ven, dan valt Aarden terug op het Bellamypark, zegt hij. „Die locatie blijft dan in beeld." door Maurits Sep VLISSINGEN - Burgemeester en wethouders van Vlissingen hebben hun eerste Sinterklaascadeautje al binnen. Een T-shirt met 'I love Scheldekwartier'. Gisteren gekregen van Mark - 'CDA-Sinterklaas' - Geilenkirchen en Henk - 'PvdA-hoofd- piet' - de Haas. „Wij zoeken manieren om het college ertoe te bewegen de naam Scheldekwartier weer te gaan gebruiken", verklaarde Geilenkirchen de gulle gift. Want het college, stelden CDA, PvdA en PSR bedroefd vast, blijft hardnekkig spre ken over Dokkershaven als het over het Scheldeterrein gaat. Terwijl de gemeente raad de voorkeur geeft aan Scheldekwartier, aangezien daar de naam van de scheepswerf in terugkeert. Dus hoewel ze zich niet gedragen naar de wens van de drie coalitiepartijen, kregen burgemeester en wethouders toch een cadeautje. De wethouders Conny Seijbel en Ellie Walrave trokken hun shirt meteen aan. „Het is toch wel een s-je?", vroeg burgemeester Anneke van Dok zich hardop af. Nee dus, mompelde hoofdpiet Henk. „Een xl-etje." foto Lex de Meester van onze regioredactie ZUNDERT - Leny Poppe-de Looff wordt burgemeester van het Brabantse Zundert. De 56-jarige Vlissingse is gister avond voorgedragen door de ge meenteraad in die plaats. De minister en de koningin moe ten hun goedkeuring nog geven, maar dat is doorgaans een for maliteit. De voormalig wethou der van Vlissingen is uit de zes tien sollicitanten verkozen om dat ze op een 'inspirerende wij ze een bijdrage kan leveren aan de lopende processen', zei voor zitter André van der Kloot gis teravond. De voordracht van de vertrou wenscommissie is door de ge meenteraad met achttien stem men voor en één blanco stem bekrachtig'd. Poppe-De Looff is enthousiast over haar uitverkiezing. „Ik ben geprikkeld door Zundert. Wat ik uit het nieuws begrijp is dat het niet de makkelijkste gemeen te is. Dat zie ik niet als een pro bleem maar als een mooie uitda ging." In april van dit jaar trad ze terug als wethouder van de gemeente Vlissingen. Ze was toe aan een nieuwe functie. Na een halfjaar sabbatical wist Pop pe-de Looff het zeker dat ze weer aan de slag wilde in het openbaar bestuur. „Ik miste het besturen. Het liefst wilde ik als burgemeester aan de slag", zei de ex-Vlissingse CDA-wethou- der gisteravond. Meer dan een keer hoefde ze daarvoor niet te solliciteren. „Zundert kwam voorbij en is het geworden. Zun dert ligt op redelijke afstand van Vlissingen. Dat heeft ook meegespeeld in de beslissing om op die baan te solliciteren." Van begin af aan klikte het met de vertrouwenscommissie. „Dan groeit de zin om de stap te ne men. Ik ben erg blij dat ik de nummer één ben geworden." Verwacht wordt dat Poppe-de Looff in februari of maart (Advertentie) door Anita Janse DOMBURG - Jeugdpanels in de gemeente Veere hebben de afgelopen maanden initiatie ven uitgewerkt op het gebied van jeugdbeleid. Gisteren pre senteerden zij hun plannen aan de gemeenteraad. Het bes te idee werd beloond met dui zend euro. Na de presentatie van de plan nen, werden de panelleden be stookt met vragen door de raadsleden. Door middel van een stemming werd de uiteinde lijke winnaar gekozen. De le den van het winnende panel ko men grotendeels uit Melisker- ke. Daar organiseerden jonge ren half november een etentje voor ouderen onder het motto 'Jong en Oud'. De avond was bedoeld om ouderen en jonge ren met elkaar in contact te brengen en wederzijds begrip te kweken. „We hebben die avond laten zien dat de jeugd best iets voor anderen kan bete kenen", zei één van de panelle den. Met weinig geld wisten de jon geren een complete maaltijd te verzorgen. Ook gaven jongeren uitleg over het gebruik van de computer en over de mini-bi- kes die een rage zijn in het dorp. „Het was een geslaagde maaltijd", vertelt A. Poppe, be geleidster van het jeugdpanel. „We hadden ongeveer vijftig mensen verwacht, maar uitein delijk'zaten, er die avond ruim 120." Het Meliskerkse jeugdpanel kon gisteren rekenen op steun van de Veerse gemeenteraad. Met het prijzengeld kunnen ze hun plannen' verder vormge ven. De tweede prijs - 750 euro - ging naar 'Girl Power', een pa nel van meiden uit Grijpskerke en Aagtekerke. Zij willen elke maand een meidenavond orga niseren. Hun opvattingen wor den gestaafd door onderzoek van de gemeente waaruit blijkt dat relatief weinig meisjes de jongerenbus bezoeken. De derde plaats ging naar het panel Jongerenraad. Dit panel heeft gekeken hoe een jonge renraad in Veere van de grond moet komen. Bij de gemeente raad staat dit onderwerp op de agenda. De jeugdraad moet een belangrijke schakel gaan vormen tussen de gemeente en de Veerse jongeren. Hangplekken Op de laatste plaats eindigde een initiatief voor hangplek ken. „Het één hoeft het ander niet uit te sluiten", aldus burge meester R. van der Zwaag. „Wat mij betreft zetten we al deze ideeën op de agenda. Als burgemeester ben ik trots dat de Veerse jeugd zo actief is ge weest." GOES - De storing bij CZ Zorgverzekeringen in Tilburg speelt het bedrijf nog steeds parten. De telefonische be reikbaarheid is inmiddels hersteld. Met hulp van Zorgver zekeraar OZ, waarmee CZ komend jaar fuseert, zijn de klantgegevens ook weer raadpleegbaar. Maar wijzigingen maken of gegevens invoeren kan nog niet, meldde CZ-woordvoerster M. van Gardingen gisteren. „We win nen steeds een beetje verloren terrein terug, maar we zijn er nog niet" Het hoofdkantoor werd zondagavond ontre geld door een brand waarna de sprinklerinstallatie het computer- en telefoonsysteem deels onklaar maakte. OM wil 360.000 euro van wiettelers MIDDELBURG - Officier van justitie G. Oosterveld wil vijf Zeeuwen voor 360.000 euro plukken. Dat bedrag zou den de inwoners van Vlissingen, Heinkenszand, Kruinin gen en Yerseke hebben verdiend met de hennepteelt. Te gen een 37-jarige inwoner van Heinkenszand eiste de offi cier gisteren in Middelburg het hoogste bedrag: 140.338 euro. Een 59-jarige man uit Kruiningen en zijn 34-jarige zoon uit Yerseke zouden ieder ruim 82.000 euro moeten te rugbetalen aan de Staat. Tegen twee Vlissingers, 28 en 34 jaar, werden bedragen van 33.491 en 22.478 euro gevor derd. De ontnemingsvorderingen zijn een gevolg van de zogeheten Greenery-zaak, waarvoor ze vorig jaar zijn ver oordeeld. De mannen hebben zich in 2004 schuldig ge maakt aan het runnen van wietplantages op Zuid-Beve land en Walcheren. Raadsman H. Dunsbergen bestreed de hoogte van de ontnemingsvorderingen tegen zijn cliën ten uit Kruiningen en Yerseke. De strafpleiter meende dat de investeringskosten van de kwekerijen in Middel burg en Krabbendijke, waarvoor vader en zoon zijn ver oordeeld, in mindering moest worden gebracht. Verder vond Dunsbergen dat het Openbaar Ministerie de inkom sten uit de buiten wiet niet aannemelijk heeft gemaakt. „Het staat vast dat de politie de de plantage heeft ver nield. De vernietigde hennepplanten hebben geen op brengst gehad." Een 43-jarige inwoner van Oost-Souburg heeft met het OM voor 4000 euro geschikt. De rechtbank doet in de ontnemingszaak op 11 januari 2007 uitspraak. Restant hennepkwekerij gevonden SINT-MAARTENSDIJK - De politie heeft gisteravond in een woning aan de Oostsingel in Sint-Maartensdijk de res tanten aangetroffen van twee ontmantelde hennepkweke rijtjes. Rond elf uur kwam er een melding binnen dat er werd ingebroken in een woning aan de Oostsingel. Agen ten die op onderzoek uitgingen, troffen er alleen de bewo ner zelf aan en op de eerste verdieping de restanten van twee ontmantelde kwekerijtjes. De bewoner is aangehou den, tegen hem zal proces-verbaal worden opgemaakt. Te weinig fietsers voor fietspad KAMPERLAND - De gemeente Noord-Beveland is voorlopig niet van plan een vrij liggend fietspad langs de Ruiterplaat- weg aan te leggen. De bewoners van de bungalow parken hadden daarom ge vraagd omdat ze last hebben van het grote aantal fietsers dat door de parken rijdt. De tellin gen die het waterschap op het hoogtepunt van het fietsseizoen, deze zomer, deed, wijzen uit dat het meevalt met het aantal fiet sers. De norm voor dergelijke wegen is 750 fietsers gemiddeld per dag en in het bungalowpark De Schotsman telde het water schap er gemiddeld 420 per dag. Mensen die hard willen fietsen rijden doorgaans al over de Rui- terplaatweg, zonder fietspad. (Advertentie) WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 MEER DAN SLAPEN I DE SCHIPPER I 0113 - 2301S (Advertentie) wordt benoemd. Ze wil zo snel mogelijk met de inwoners, haar collega's, de organisatie en de raad kennismaken. „En natuur lijk ga ik verhuizen naar de ge meente Zundert." Poppe-de Looff maakte zestien jaar deel uit van het Vlissingse openbaar bestuur, vier jaar was ze gemeenteraadslid. Ze was de eerste vrouwelijke wethouder van Vlissingen en wordt nu de eerste vrouwelijke burgemees tervan Zundert. zoekt nieuwe medewerkers zie a.s. zaterdag in deze krant Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 het alfabet van Zcclam zeeuwse almanak Met een routineus gebaar schoof de parkeerwachlsler in Sluis de parkeerbon onder de ruitenwisser. Even nog be keek ze met welgevallen het resultaat van haar werk en ging toen op zoek naar een volgende klant. Opeens hoorde ze iemand roe pen: „Mevrouw, u hebt me be keurdDat kon ze bevesti gen, Wie geen parkeerkaartje koopt, krijgt een bon. „Ja maar ik ben de burgemees ter", verweerde de bekeurde zich. „En ik ben de konin gin", antwoordde de parkeer wachtster gevat. Sindsdien begroet de burge meester van Sluis haar met verschuldigde eerbied: „Goe demorgen majesteit. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes Provinciale Staten iZestand» Promotieprijzen van 15 oktober t/m 15 december 2006 de Jonge Hoek van Dijke IUII I modem living easy living Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9