Vekabo streeft naar diversiteit U kunt nü iets doen voor de Zonnebloem! Goes vreest woongigant Poortvliet Geen onderzoek naar wethouder Knuit JfZC weekenddiensten Onderlinge verschillen maken minicampings tot succes Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Doneer uw bijdrage op giro 145. vrijdag 1 december 2006 door Rob Paardekam KRUININGEN - Er komt geen onderzoek naar eventueel gesjoe mel met subsidies door wethou der C. Knuit (PvdA) toen hij nög penningmeester was van dorps huis Kaj Munk in Hansweert. Dat zegt burgemeester A. Huis man van Reimerswaal. „Mijn reactie in dezen is heel formeel", zegt hij. „Meneer Weststrate gaat een motie van wantrouwen indienen, dus het is een kwestie van de raad." De coalitiepartijen PvdA, CDA en SGP gaven gisteren al aan de be schuldigingen van Weststrate vooral te zien als diens zoveelste poging om iemand in diskrediet te brengen. De ChristenUnie wil dat Knuit zo snel mogelijk heel uitvoerig ingaat op de kwestie, zodat die niet te lang blijft rond zingen. Raadslid Weststrate (Leefbaar Reimerswaal) beschuldigt Knuit ervan dat hij ruim twaalfdui zend euro aan subsidiegeld voor het dorpshuis op een geheime re kening heeft gezet, terwijl de an dere bestuursleden daar niets van wisten. Voorzitter A. Kortle ver van Kaj Munk bevestigt dat. Knuit zegt dat de twee hem erin willen luizen. Weststrate, omdat hij het hele college door de man gel wil halen en Kortlever, om dat die enkele jaren geleden geen wethouder werd voor de BBR. In plaats daarvan kwam de PvdA in het college en nam Knuit daarin plaats. Volgens Knuit wist de rest van het be stuur wel degelijk van de reke ning. Hij heeft daar de binnenge komen subsidiebedragen op ge zet. Secretaris J. de Vries van Kaj Munk, die in de tijd dat Knuit daar penningmeester was ook al in het bestuur zat, neemt het op voor de wethouder. „Knuit is ab soluut te goeder trouw", zegt hij. „En de andere bestuursle den wisten echt wel van die zo genaamd geheime rekening, hoor. We hebben er alleen nooit interesse in getoond. Als dingen niet helemaal zijn gegaan zoals het hoort, is het hele bestuur daar schuldig aan." Over de har de woorden van Weststrate en Kortlever aan het adres van Knuit zegt De Vries: „Ach, we hebben hier te maken met twee gefrustreerde ex-kandidaat-wet- houders." Overigens wil de gemeente Rei merswaal dat het bestuur van Kaj Munk middels een zogehe ten accountantsverklaring als nog verantwoording aflegt over enkele onvolkomenheden in een paar oude .jaarrekeningen. Daar kan volgens voorzitter Kortle ver geen sprake van zijn. „Die rekeningen heeft Knuit destijds ingeleverd zonder onze toestem ming. Daar neem ik nu niet de verantwoordelijkheid voor." zaterdag 2 en zondag 3 december 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 lot 8.00 uur, in weekeinde of tij densfeestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. 09.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen- Duiveland voor spoedgevallen bereik baar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschaps dieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Greve- lingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Duiveland, tel. (0111)406111. doorMaurits Sep MIDDELBURG - De Vereni ging van Kampeerboeren (Veka bo) blijft streven naar een zo groot mogelijke verscheiden heid van minicampings. Juist de verschillen tussen de minicam pings maken hen aantrekkelijk, blijkt uit een meerjarig onder zoek van het ROC Zeeland. Diversiteit van de minicam pings moet nog beter uit de verf komen, concludeert J. Pouwer, bestuurslid van de Vekabo Wal cheren, Noord- en Zuid-Beve land op basis van het onder zoek, dat gisteravond is gepre senteerd. „De onderlinge ver schillen zijn groot en dat moe ten we dus juist goed laten zien aan onze klanten. Dan weten zij tenminste welke camping het best past bij hun vakantiewen- sen." Kwaliteitssysteem De Vekabo streeft al langer naar een kwaliteitssysteem, zegt Pouwer. Dat geeft geen waarde oordeel maar moet inzicht ge ven in de voorzieningen op een minicamping, vergelijkbaar met andere campinggidsen. Zo'n kwaliteitssysteem kan voor een belangrijk deel worden geba seerd op het onderzoek van het ROC Zeeland, vindt Pouwer, die zelf een minicamping heeft in Middelburg (De Vlasschaard). Vijftig leerlingen van de studie richting toerisme en recreatie hebben gedurende twee jaar mi nicampings op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland be zocht. Van de 185 campings is driekwart in het onderzoek be oordeeld, zodat een representa tief beeld is ontstaan. De leerlin gen hebben aan de hand van con trolelijsten gekeken naar de al gemene voorzieningen, de sani taire en de overige voorzienin gen. Zij hebben die gewaar deerd met scores van tot De minicampings scoren over het geheel een ruime voldoende. Slechts enkelen hebben een (dik ke) onvoldoende gekregen op on derdelen. Vooral de algemene voorzieningen zijn af en toe on der de maat. Dat heeft echter te maken met het karakter van de camping. Omdat er weinig tot geen activiteiten zijn, is het er ook erg rustig. Dat spreekt een bepaalde groep kampeerders juist aan. Saai kan dus ook om schreven worden als rustig. Op andere punten zijn nauwelijks onvoldoendes uitgedeeld. Enke le leerlingen die hebben meege werkt aan het onderzoek, oorde len zeer positief over de gastvrij heid. „Het is op een minicamping opvallend gezelliger, omdat er meer persoonlijk contact is met andere gasten en met de beheer der", vindt Amyra Avad uit Sas van Gent, die het rapport gis teren heeft gepresenteerd. Het is Zenib Salem uit Middelburg op gevallen dat minicampings vaak familiebedrijven zijn. Volgens Pouwer van de Vekabo ver klaart dat waarom gasten soms niemand aantreffen als ze arrive ren: man en vrouw zijn dan alle bei aan het werk, op het land en buitenshuis. Tijdens het onder zoek is bijvoorbeeld geconsta teerd dat het soms niet duidelijk is waar gasten zich kunnen mel den en dat er soms niemand is om gasten te ontvangen. Een te recht punt van kritiek, vindt Pouwer, waar kampeerboeren op moeten letten. De algemene conclusie is dat er geen algeme ne conclusie mogelijk is. De mi nicampings verschillen zo van el kaar dat dat de enige rode draad is: de diversiteit. Daarom moet dat gezien worden als de kracht, vindt de Vekabo. door Frank Balkenende GOES - Ondernemers in het Goese Mar- conigebied vrezen omzetverlies door de forse uitbreiding van de woonboulevard in Poortvliet. De gemeente Goes steunt hen en vraagt de provincie kritisch naar het Poortvlietse plan te kijken. Meubelboulevard Poortvliet, zoals de ver zameling woonwinkels op het bedrijven terrein in Poortvliet sinds 1995 heet, ver dubbelt de komende jaren in oppervlak. Door aankoop van het pand van buur man Budelpack stijgt het aantal vierkan te meters van 22.000 naar 50.000. Het aantal parkeerplaatsen verdubbelt even eens: van vierhonderd naar achthonderd. De uitbreiding past op zich in het deze zo mer vastgestelde provinciale Omgevings plan. Dat onderscheidt vier concentra ties voor samengebalde woonwinkels: Poortvliet, het Marconigebied in Goes, Mortiere in Middelburg en Morres in Hulst. Omdat in Poortvliet sprake is van een for se vergroting van de woonboulevard, is goedkeuring van de provincie noodzake lijk. Een andere voorwaarde is dat bij uit breidingen boven de duizend vierkante meter buurgemeenten moeten worden ge consulteerd. De provinciale planologi sche commissie omgevingsbeleid heeft dat afgelopen voorjaar als eis gesteld toen ze het voorontwerp-bestemmings plan voor de Poortvlietse woonboulevard behandelde. Overleg Inmiddels heeft Tholen met zes buurge meenten overleg gevoerd. De enige twee Zeeuwse gemeenten zijn Schouwen-Dui veland en Reimerswaal. De gemeente Goes is gepasseerd, hoewel die een meubelboulevard telt. Het college van burgemeester en wethouders vindt dat Tholen alsnog met Goes moet praten Woonboulevard Poortvliet verdubbelt straks in oppervlakte. Bovenaan de foto het gebouw van Budelpack, dat bij de woonboule vard wordt getrokken. foto Willem Mieras over de plannen in Poortvliet. De Goese ondernemers aan de woonboulevard zien in Poortvliet een gigant ontstaan, die veel klanten uit Midden-Zeeland zal trekken. Dat gaat ten koste van de bedrij ven in het Goese Marconigebied, is de vrees. Die angst is ongegrond, reageert direc teur A. Bouman van Woonboulevard Poortvliet. „De uitbreiding is weliswaar fors, maar mikt volledig op het hoge segment. In het nieuwe deel komen allerlei dure merken, die je op de meubelboulevard in Goes niet aantreft. Met het nieuwe aanbod con curreren we dus niet met Goes, waar toch hoofdzakelijk het goedkope seg ment zit." Volgens Bouman heeft de Bevelandse cen trumgemeente toch al weinig te vrezen van 'zijn' bedrijf in Poortvliet. „Het gros van onze klanten komt van buiten. Zee land. Ik denk dat hooguit twaalf procent bezoekers uit Midden-Zeeland zijn." De bouw moet volgend jaar beginnen, waarbij in 2008 de loods van de Budel- park onder handen wordt genomen. In dat jaar komt die ruimte geheel vrij. Bou man verwacht dat de totale uitbreiding (uitbreiding, verbouw loods, aanleg par keerplaatsen) in 2010 gereed is. Naar ver wachting is de uitbreiding goed voor mi nimaal vijftig extra arbeidsplaatsen. De woonboulevard komt voort uit het fa miliebedrijf Bouman-Potter, dat sinds 1919 bestaat. De aandelen zijn in handen van vier familieleden. Hoeveel miljoenen gemoeid zijn met het plan, wil Bonman niet kwijt. Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. www.ietsdoenvoordezonnebloem.nl NIERSTICHTING NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl Op het Zonnebloem vakantieschip beleven jaarlijks bijna 3.000 ernstig zieke of gehandicapte passagiers een week lang de vakantie van hun leven. Na 20 jaar intensieve vaart is ons schip echter dringend aan vervanging toe. Een nieuw vakantieschip kost 14 miljoen euro. Een gigantisch bedrag, waarvoor we een beroep doen op alle inwoners van Nederland. Sémen kunnen we dit schip bouwen! Doe mee! Namens onze passagiers: hartelijk dank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 36