PZC Beslissing haven uitgesteld Optimisme over j op en skatebaan Nieuw hoofdstuk herstructurering wijk Tweede ronde voor Malta Raad wil onderzoek haalbaarheid plan oranje Bolwerk Compleet slapen in Zeeland morgarfa goes DELSCHER MODE Eerbied bezoek www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 vrijdag 1 december 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland naar voren gekomen dat de on dernemers (van bedrijventerrein zuid, red.) met een plan voor een loswal zijn gekomen en wij zou den graag het plan van de oude graansilo hierbij willen betrek- door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Zierikzeese buitenwijk Malta is bezig aan een tweede ronde. Stukje bij beetje neemt woningbouwcorpo ratie Zeeuwland de naoorlogse wijk onder handen. Enkele jaren geleden werden ge dateerde etagewoningen aan de Kaersemakerstraat gesloopt. Er voor in de plaats kwam een ap partementsgebouw voor mensen door Melita Lantinq ZIERIKZEE - De raad heeft gis teren geen besluit genomen over de ontwikkeling van de haven in Zierikzee. Een voorstel hier over is aangehouden. De raad wil meer tijd hebben om de alter natieve plannen te bestuderen van de werkgroep Nieuwe Ha ven, die vorige week zijn gepre senteerd. Daarnaast wil de raad dat de werkgroep een haalbaar heidsonderzoek gaat doen. Woordvoei'der D. Oostdam van de werkgroep Nieuwe Haven reageert zeer tevreden. „We heb ben vorige week een schitte rende presentatie gegeven en die is aangeslagen", zegt hij trots. „En dat haalbaarheidson derzoek gaan we zeker doen. Kijk, als je een plan wil neerleg gen, moet je ook de consequen ties dragen." Het plan van de werkgroep komt erop neer dat tegenover de Nieuwe Haven in Zierikzee - op een deel van het huidige bedrijventerrein Zuid - een nieuwe jachthaven wordt ge graven en appartementen wor den neergezet. Het plan (het Oranje Bolwerk) beoogt niet al leen het nijpende tekort aan lig plaatsen in de Zierikzeese ha ven op te lossen, het moet ook het aangezicht van Zierikzee verfraaien en stelt alle huidige gebruikers (zoals de mossel- vloot) in staat om de activiteiten voort te zetten. Het voorstel om niet nu te pra ten over de haven in 'Zierikzee, maar te wachten tot er meer dui delijkheid is, komt van alle par tijen. „Wij zijn geconfronteerd met een nieuw fenomeen, het plan Oostdam", zegt W. Jumelet namens alle fracties. „Tevens is Aanpassen plan voor deel N57 zal tijd kosten BURGH-HAAMSTEDE - Rijks waterstaat heeft meer tijd nodig om alle inspraaksuggesties over de Kraaijensteinweg te verwer ken. Daarom is de geplande in spraakavond in december ko men te vervallen. De wegenont werpers hebben meer dan veer tig suggesties gekregen voor ver anderingen. De Kraaijensteinweg is het stuk je N57 dat vanaf de Stormvloed kering langs de dorpen Westen- schouwen, Burgh en Haamstede loopt. Rijkswaterstaat wil de verkeersveiligheid op dit deel sterk verbeteren. De weg wordt veelvuldig ge bruikt als doorgaande route tus sen Rotterdam en Walcheren en daarnaast is er veel bestem mingsverkeer voor de kernen, campings, bungalowparken en het strand. Rijkswaterstaat wil in het stuk weg drie rotondes aanbrengen. Bovendien staan twee parallel wegen gepland en een veilige overgang voor fietsers richting Burghsluis. Tijdens de eerste voorlichtingsbijeenkomst voor de inwoners zijn veel reacties losgekomen over de fietsover- steekplaats, de ligging van de ro tondes. de vrees voor meer ge luidsoverlast door optrekkende vrachtwagens, de veiligheid op de parallelwegen enzovoorts. Daarnaast heeft Rijkswater staat verschillende keren over leg gehad met vertegenwoordi gers van de dorpsraad, de onder nemersvereniging en een groep aanwonenden. „We hebben heel constructief overleg gehad", zegt A. van Nugteren, woord voerder van de groep aanwonen den. „Tot nu toe hebben we op een prettige manier gesproken en meer kan ik er eigenlijk nog door Piet Kleemans niet van zeggen." Naar verwach ting zullen de nieuwe tekenin gen in januari gereed komen zo dat nog die maand of een maand later de tweede informatie avond gehouden kan worden. ken zodat we het totaal kunnen bekijken." De raad heeft de werkgroep Oostdam drie maan den de tijd gegeven om met een haalbaarheidonderzoek te ko men. Wethouder W. Renden heeft toegezegd met de project ontwikkelaar te overleggen die bezig is met de ontwikkeling van plannen rond de graansilo en het Sasgebied. „Maar ik kan niet garanderen dat het binnen die termijn lukt." Oostdam denkt geen drie maanden nodig te hebben voor zijn haalbaarheidsonderzoek. Hij heeft inmiddels ook overleg gehad met de ondernemers van bedrijventerrein Zuid. „Daar zit een knelpunt, maar ik denk dat we daar wel uit komen." De on dernemers hebben in een eerste reactie het plan van Oostdam als 'niet realistisch' bestempeld. met een beperking. Wat latei- volgde sloop van een blok etage woningen aan de De Huijbert- straat en De Brauwstraat. Hier verrees een modern appartemen tengebouw, bedoeld voor senio ren. Kort geléden is begonnen met het realiseren van project Victoria. Op de hoek van Schuurbeque Boeijestraat en Grachtweg komt een 27 apparte menten tellend gebouw, ver deeld over drie bouwlagen. Er komen diverse typen drie- en vierkamerappartementen in ver schillende prijsklassen. Volgend jaar april begint de bouw van project Valletta: 56 appartemen ten verdeeld over drie gebou wen. Alle appartementen zijn be stemd voor de verhuur en zijn le- vensloopbestendig gebouwd. Malta werd aangelegd in de tweede helft van de jaren vijf tig. Zeeuwland, toen nog Beter Wonen genaamd, begon op de lo catie net buiten de stadsgracht klein: in 1957 werden 27 huizen gebouwd in wat nu te boek staat als Malta I, het gedeelte be grensd door Grachtweg, Caland- weg en Schuurbeque Boeijes traat. De wijk groeide in rap tempo. In 1964 werd de vijfhonderdste wo ning opgeleverd. Later staken de bouwers de Calandweg over en werd ingeklemd tussen Ca landweg en N59 Malta II uit de grond gestampt. De eengezins woningen waren voor die tijd modern, compleet met douche en toilet op de eerste verdie ping. Er was een supermarkt ge vestigd, woningbouwvereniging Beter Wonen (nu Zeeuwland) ze telde er en de eerste hoogbouw verscheen in de vorm van vier verdiepingen tellende flats aan onder meer de Vagerstraat. De wijk is een mix van goedkopere huurwoningen en duurdere huur- en koopwoningen in Mal ta II. Malta is de enige wijk in Zierikzee met een bewaakte speeltuin. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Met de sloop van de etagewoningen aan de De Jongestraat in de Zierikzeese wijk Malta is een nieuw hoofd stuk aangebroken in de herstruc turering van de wijk. De 40 flats moeten wijken voor 56 apparte menten verdeeld over drie ge bouwen. Gisteren werd de sloop officieel in gang gezet. De grijper wordt behoedzaam naar een van de reeds gedeelte lijke ontmantelde etagewonin gen gemanoeuvreerd. Resoluut klemmen de stalen kaken zich rond een kozijn op de eerste ver dieping'. Hout kraakt, glas splin tert. „Die heeft er zin in", is het commentaar van een van de om wonenden, de blik gericht op het sloopwerk. Nog voor het einde van het jaar moeten de vijf blokken etagewo ningen plat liggen. En dat wordt geen enkele probleem vol gens Daniëlle van Vliet, mana ger Klant en Kem van opdracht gever woningbouwcorporatie Zeeuwland is samen met de ge meente Schouwen-Duiveland al enige tijd bezig met een oppep per voor Malta. Eerder verrezen nieuwe appartementencom plexen aan Kaersemakerstraat en de De Brauw- straat en op de hoek van de Mulockstraat en Schuurbeque Boeijestraat ver rijst het 27 huurappartementen tellende project Victoria. De nieuwbouw aan de De Jonge- staat, Valletta gedoopt, is het vierde en voorlopig laatste bouwproject. Bestrating De gemeente Schouwen-Duive land gaat nog aan de slag met de woonomgeving. De bestra ting van De Jongestraat en Caustraat wordt vervangen en het kruispunt van Caustraat en Calandweg gaat compleet op de schop. Om weggebruikers te dwingen het rustig aan te doen komt er een zogeheten chica ne-kruising. De gemeente is zeer te spreken over de samenwerking met Zeeuwland. Wethouder W. Ren den: „We hebben een prestatieaf spraak met Zeeuwland en dit is feitelijk het eerste project waar bij die afspraak daadwerkelijk gestalte krijgt. We proberen er met elkaar iets moois van te ma ken en ik moet zeggen dat het voortreffelijk loopt." De flats aan de De Jongestraat stonden voor het overgrote deel al enige BROUWERSHAVEN - Er zit schot in de plannen voor een hangplek voor jongeren in Brou wershaven en die voor een skate baan in de Smalstad. Dat werd (Advertentie) MEER DAN SLAPEN 1 WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 DE SCHIPPER I 01 13 - 230181 gisterenavond duidelijk tijdens de vergadering van de Stads raad Brouwershaven. De Stadsraad is optimistisch over de kans dat de gevraagde voorzieningen voor de jeugd er op redelijk korte termijn ko men. „Ik denk dat het een kwes tie van enkele maanden is", zegt O. Fonteine vande Brouwse stadsraad. Hij vertelt dat de stadsraad in samenwerking met jongerenmedewerker J. Portier van het Welzijnshuis een uitge breid pre-advies heeft opge steld, dat inmiddels zijn weg naar de gemeente Schou wen-Duiveland gevonden heeft. Fonteine zegt inmiddels goede contacten met de gemeente te hebben opgebouwd. „Er wordt vlot gereageerd op wagen van onze kant. En dat geldt niet al leen voor de jongeren-ontmoe tingsplaats (jop), maar ook voor de skatebaan. Dat duurt op zich best lang, maar we merken ge woon dat ook raadsleden zich er steeds meer betrokken voelen. Het leeft echt en dat vind ik heel positief." De wens voor een eigen hang plek werd vorig jaar november door de jongeren kenbaar ge maakt en dat betekende op de eerste plaats een zoektocht naar een geschikte locatie. Die denkt de Stadsraad inmid dels te hebben gevonden in de vorm van de loswal. Fonteine: „Je weet het natuur lijk nooit helemaal zeker, maar wij clenken .dat niemand er last van heeft als daar een hangplek voor onze jongeren komt." Voor wat betreft de uitvoering van de jop gaan de gedachten uit naar een simpele zeecontainer. „Plet mag best iets heel simpels zijn", aldus Fonteine. „Als de jonge ren maar een eigen plek heb ben." Tijdens de vergadering van de dorpsraad kwam de vraag of een jaar na de aan vraag nog wel behoefte is aan een hangplek. Fonteine ant woordde bevestigend. „Als die hangplek er eenmaal is, wordt er zeker gebruik van gemaakt. Het leeft nog steeds onder de jeugd", aldus het dorpsraadslid. Minder positief werd gerea- Schaap weer op het droge ZIERIKZEE - Een schaap is gisterochtend door de beman- ning van de ZZ 7 uit het Havenkanaal bij Zierikzee gered. „We voeren gisterochtend door het Havenkanaal rond een uur of acht en zagen het beest staan. Dat gebeurt wel vaker, maar toen we voorbij gingen kwam er een golfje en ging het beest kopje onder. Toen zijn we maar omge draaid", vertelt H. Smits. Vervolgens is het dier met een lange stok onder de buik op zijn plek gehouden. „Hij had ons gehoord en wilde naar ons toe zwemmen." Het beest kon niet op eigen kracht uit het water klimmen want het talud is spiegelglad door het zeewier. Daarom is met een ladder het dier langzaam uit het water gesjord. „Ik had me met de ene hand vastgeklemd in de spleten tussen de stenen en met de andere hand trok ik het schaap om hoog." Eenmaal boven aan de dijk zakte het beest door de poten. Daarop hebben cle vissers de boer gebeld en die heeft zich over het schaap ontfermd. Thuiszorg opent balie in Zierikzee ZIERIKZEE - Thuiszorg De Wieken heeft gisteren het nieuwe uitleenpunt en kantoor in Zierikzee in gebruik ge nomen. Gelijktijdig is ook de samenwerking met Zeeuw land in wooncomplex De Vrijburg van start gegaan. Het kantoor van thuiszorg De Wieken is gevestigd in een wo ning van De Vrijburg aan .het Jannewekken in Zierikzee. Het is de bedoeling dat De Wieken binnen het wooncom plex voor senioren welzijn en zorg gaan aanbieden, zeker als straks het pand straks door Zeeuwland verbouwd is. „Daarbij ligt de nadruk op welzijn", zegt directeur A. Pinxteren van De Wieken. De Wieken beperkt zich overi gens niet tot De Vrijburg. De thuiszorgpoot is actief op heel het eiland. De zorgaanbieder hoopt in februari het uitleenpunt in Burgh-Haamstede te openen. Daar is De Wieken een samenwerking aangegaan met wooncomplex Kloosterendaele. Stemmen staken bij planschade ZIERIKZEE - Een voorstel om het drempelbedrag voor aanvragen van planschadevergoeding te verhogen, is aan gehouden. Toen het op stemming aankwam bleken de voor- en tegenstanders elkaar in evenwicht te houden. Dat kon omdat raadslid J. van Felius afwezig was. Het college wilde het bedrag dat iedereen moet betalen om een aanvraag te doen voor planschadevergoeding verho gen van 300 naar 500 euro. Dat stuitte op weerstand bij een deel van cle raacl, omdat die vinden dat er geen goede reden is om een hogere drempel op te werpen. De fractie van Alert! had nog een motie ingediend om het college te verplichten burgers te wijzen op analyses die ge maakt worden over de kansen op toewijzing van planscha devergoeding. Deze motie is ingetrokken omdat de stem men staakten. (Advertentie) zoekt nieuwe medewerkers zie a.s. zaterdag in deze krant (Advertentie) Boven: sloop van de flats aan de Jongestraat. Onder: nieuwbouw tussen de Grachtweg en de Mulockstraat en de nieuwe inrichting en bestrating van de Mulockstraat. foto's Marijke Folkertsma Sloop flats aan De Jongestraat begonnen Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 (Advertentie) tjjd leeg. Van de 40 bewoners hebben inmiddels 34 een huur woningen van Zeeuwland be trokken. De resterende zes zijn naar elders vertrokken. Luxer De flats die nu ten prooi vallen aan de sloophamer waren klein en goedkoop. De appartementen die ervoor in de plaats komen vallen in een wat hogere prijsklasse, maar zijn ook een stuk luxer. De bouw begint april volgend jaar. Als alles vol gens de planning verloopt wordt project Valletta eind 2008 opge leverd. geerd op de mededeling van de zijde van de Stadsraad dat zij zich niet geroepen voelt een kerstboom in het centrum van de Smalstad te plaatsen. Tot voor kort werd van gemeen tewege een boom verstrekt en ge plaatst, maar die service is uit bezuinigingsoverwegingen ge schrapt. De Stadsraad is voorals nog niet van plan het stokje over te nemen. „Wij voelen ons geen verlengstuk van de gemeen te", motiveerde stadsraadsvoor zitter M. Weezepoel de beslis sing. Daarop ontstond enige gemor onder de aanwezige Brouwen- aren, die lieten weten toch wel heel graag een fikse kerstboom in hun stad te willen. zeeuwse almanak Met een routineus gebaar schoof de parkeerwachtster in Sluis de parkeerbon onder de ruitenwisser. Even nog be keek ze met icelgevallen het resultaat van haar werk en ging toen op zoek naar een volgende klant. Opeens hoorde ze iemand roe pen: „Mevrouw, u hebt me be keurd." Dat kon ze bevesti gen. Wie geen parkeerkaartje koopt, krijgt een bon. „Ja maar ik ben de burgemees ter", verweerde de bekeurde zich. „En ik ben de konin gin", antwoordde de parkeer wachtster gevat. Sindsdien begroet de burge meester van Sluis haar met verschuldigde eerbied: „Goe demorgen majesteit. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes Provinciate Staten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33