Vekabo streeft naar diversiteit U kunt nü iets doen voc weekenddiensten Terneuzen moet aanhaken bij studie blauwe stroom Onderlinge verschillen maken minicampings tot succes lezers schrijven Smoezen Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Doneer uw bijdrage op giro 145. vrijdag 1 december 2006 b 12 zaterdag 2 en zondag 3 december 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpoiderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, spreekuur volgens af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pij lers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland F.K. Wiersum, Prunusstraat 42, 's-Gravenpolder, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: A. C. Mosselman, tel. (0113) 381233 of (0113)228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy: M.C. van Anrooij, Hoofdstraat 22, Kort- gene, tel.(0113)302145. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel.( 0113) 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, kliniek voor Ge zelschapsdieren, C.W. Dreesman en M.A.R. van den Boomgaard, 's Graven poiderseweg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoeddienst). Spreek uur zat. 10.00 tot 15.00 uur. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden, tel. 0623466221. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur Poortvliet, Kalfsdamseweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Boter markt 10, zat.van 11.00-12.00 uur, Wijkverpleging Allévo. tel.(0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel.(0113)229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel. (0113) 218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Zorgstroom De Bevelanden tel.(0113)273636 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M.Stroo, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Verloskundigenpraktijk Gemeente (24-uur bereikbaar) D.Hoogendijk, 06-5315639 door Eugene Verstraeten TERNEUZEN - De Terneuzense fractie Lijst Cees Freeke (LCF) wil dat de gemeente Terneuzen aanhaakt bij het plan van de ge meente Borsele voor een onder zoek naar getijdenenergie. Freeke dient komende raadsver gadering een voorstel in om met Borsele een samenwerkingsver band aan te gaan. „Met als doel de kansen en haalbaarheid van het oogsten van blauwe stroom, met behulp van turbines uit de getijden van de Westersehelde te onderzoeken." Als blijkt dat een dergelijke alt- nernatieve energiebron haal baar is, moet er een soepele re gelgeving komen, om de voort gang van het project te stimule ren. De gemeente Borsele laat in eerste instantie een bureau studie uitvoeren door het inno vatiebureau Altran Technolo gies naar de mogelijkheden van getijdenstroom. „Terneuzen be vindt zich in éénzelfde geografi sche positie, kansen voor de overbuur zijn dezelfde als voor onze gemeente", betoogt Freeke. Hij wijst er op dat de ge tijdenbeweging in de Wester sehelde 'eindeloos, schoon, on derhoudsvrij en 24 uur per dag actief' is. „Technisch gezien lijkt het ap peltje-eitje om deze beweging om te zetten in een bruikbare hoeveelheid kilowatt." Daar voor zouden op strategische plaatsen watermolens in de Wes tersehelde moeten worden ge plaatst. De stroomsnelheden op de Wes tersehelde zijn volgens Freeke voldoende om 'onderwaterwind molens' aan te drijven. door Maurits Sep MIDDELBURG - De Vereni ging van Kampeerboeren (Veka bo) blijft streven naar een zo groot mogelijke verscheiden heid van minicampings. Juist de verschillen tussen de minicam pings maken hen aantrekkelijk, blijkt uit een meerjarig onder zoek van het ROC Zeeland. Diversiteit van de minicam pings moet nog beter uit de verf komen, concludeert J. Pouwer, bestuurslid van de Vekabo Wal cheren, Noord- en Zuid-Beve land op basis van het onder zoek, dat gisteravond is gepre senteerd. „De onderlinge ver schillen zijn groot en dat moe ten we dus juist goed laten zien aan onze klanten. Dan weten zij tenminste welke camping het best past bij hun vakantiewen- sen." De Vekabo streeft al langer naar een kwaliteitssysteem, zegt Pouwer. Dat geeft geen waarde oordeel maar moet inzicht ge ven in de voorzieningen op een minicamping, vergelijkbaar met andere campinggidsen. Zo'n kwaliteitssysteem kan voor een belangrijk deel worden geba seerd op het onderzoek van het ROC Zeeland, vindt Pouwer, die zelf een minicamping heeft in Middelburg (De Vlasschaard). Vijftig leerlingen van de studie richting toerisme en recreatie hebben gedurende twee jaar mi nicampings op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland be- zocht. Van de 185 campings is driekwart in het onderzoek be oordeeld, zodat een representa tief beeld is ontstaan. De leerlin gen hebben aan de hand van con trolelijsten gekeken naar de al gemene voorzieningen, de sani taire en de overige voorzienin gen. Zij hebben die gewaar deerd met scores van tot De minicampings scoren over het geheel een ruime voldoende. Slechts enkelen hebben een (dik ke) onvoldoende gekregen op on derdelen. Vooral de algemene voorzieningen zijn af en toe on der de maat. Dat heeft echter te maken met het karakter van de camping. Omdat er weinig tot geen activiteiten zijn, is het er ook erg rustig. Dat spreekt een bepaalde groep kampeerders juist aan. Saai kan dus ook om schreven worden als rustig. Op andere punten zijn nauwelijks onvoldoendes uitgedeeld. Enkele leerlingen die hebben meegewerkt aan het onderzoek, oordelen zeer positief over de gastvrijheid. „Het is op een mini camping opvallend gezelliger, omdat er meer persoonlijk con tact is met andere gasten en met de beheerder", vindt Amyra Avad uit Sas van Gent, die het rapport gisteren heeft gepresen teerd. Familiebedrijf Het is Zenib Salem uit Middel burg opgevallen dat minicam pings vaak familiebedrijven zijn. Volgens Pouwer van de Ve kabo verklaart dat waarom gas ten soms niemand aantreffen als ze arriveren: man en vrouw zijn dan allebei aan het werk, op het land en buitenshuis. Tijdens het onderzoek is bijvoorbeeld gecon stateerd dat het soms niet duide lijk is waar gasten zich kunnen melden en dat er soms niemand is om gasten te ontvangen. Een terecht punt van kritiek, vindt Pouwer, waar kampeerboeren op moeten letten. De algemene conclusie is dat er geen algemene conclusie moge lijk is. De minicampings ver schillen zo van elkaar dat dat de enige rode draad is: de diversi teit. Daarom moet dat gezien worden als de kracht, vindt de Vekabo. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. De rekenkamercommissie van de gemeenteraad van Borsele heeft geconstateerd dat de afde ling sociale zaken vrij veel aan vragen niet op tijd behandelt voor onder meer een uitkering. Eén op de drie aanvragen is dit jaar nog te laat afgehandeld (PZC 27-11). Deze constatering komt nogal laat. Ik heb al enige jaren tegen deze werkwijze ge protesteerd. Allerlei smoezen werden door die afdeling aange voerd. Ook hier viert de bureau cratie hoogtij. Volgens de reken kamercommissie is 'een grote sprong voorwaarts' nodig, zeer zeker nu per 1 januari aanstaan de de nieuwe bezuinigingswet (WMO) er aankomt. De afdeling financiën doet het volgens hen beter. Ook hier zet ik weer een groot vraagteken achter. Een be roep tegen de hoogte van de aan slag betreffende de waarde van de huur of koopwoning dient binnen zes weken door de be trokkene ingediend te worden. De gemeente dient dit bezwaar binnen twaalf maanden af te handelen. Uit, onder andere, ei gen ervaring puttend, blijkt dat deze afdeling de wettelijke ter mijn met een maandje meer meent te kunnen overschrijden. Het gaat hier dus over de WOZ-waarde van de woning. De waarde van mijn huurwo ning werd uiteindelijk bepaald op 118.000 euro in plaats van 143.000 euro. Als de genoemde afdelingen nu eens echt efficiënt gaan werken, waarbij zij zich af vragen wie hun salaris bijeen dient te brengen dan is het vol gende zeer goed van toepassing: 'Zonder efficiency kunt u niet economisch werken'. Jan Gisolf Stationsstraat 5 Oudelande Minicampings in Zeeland verschillen onderling veel van elkaar, maar dat maakt ze juist aantrekkelijk. foto Willem Mieras NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl Op het Zonnebloem vakantieschip beleven jaarlijks bijna 3.000 ernstig zieke of gehandicapte passagiers een week lang de vakantie van hun leven. Na 20 jaar intensieve vaart is ons schip echter dringend aan vervanging toe. Een nieuw vakantieschip kost 14 miljoen euro. Een gigantisch bedrag, waarvoor we een beroep doen op alle inwoners van Nederland. Samen kunnen we dit schip bouwen! Doe mee! Namens onze passagiers: hartelijk dank. www.ietsdoenvoordezonnebloem.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 30