PZC Goes vreest woongigant Poortvliet DELSCHER MODE Zwarte Pieten leren van gymfeest Burgemeester wil geen onderzoek naar handelen wethouder Knuit Politiechef ziet wel brood in meldpunt asociaal rijgedrag Compleet slapen in Zeeland ^|Uporgarfa goes Forse groei woonboulevard boezemt ondernemers Marconigebied angst in Eerbied bezoek ons op 8 december 2ÖÖ6 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 vrijdag 1 december 2006 editie Bevelanden-Tholen zoekt nieuwe medewerkers zie a.s. zaterdag in deze krant Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 GOES - Zeshonderd Goese basisschoolleerlin gen uit de groepen 3 en 4 kunnen zo aan de slag als zwarte Pieten, zodra ze groot genoeg zijn. In Sportpunt Zeeland kregen ze gistermiddag een training van echte zwarte Pieten, die best een beetje leken op leerlingen uit het tweede jaar van de cluster CIOS van het ROC-Zeeland. Tij dens de zwartepietengym leerden de kinderen klimmen, springen en de juiste cadeautjes in de juiste schoen te stoppen. De zwarte Pieten leer den hoe je een sportzaal omtovert in een pieten- gympaleis en hoe je kinderen veilig en leuk kunt laten bewegen op de maat van sinterklaas liedjes. foto Willem Mieras Genieten komt van Binnenuit. QhiuixalS K>: Promotieprijzen van 15 oktober t/m 15 december 2006 ^rtl1 de Jonge Hoek van Dijke U I I modem living easy living Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl door Frank Balkenende GOES - De politie Zeeland gaat na of er een provinciaal meld punt voor agressief en verkeers- gevaarlijk rijgedrag kan komen. In Limburg bestaat al zo'n lo ket, waar weggebruikers de ken tekens van 'zondaars' melden. Het is daar een succes. De Goese fractie van Groen- Links pleitte gisteren in de com missie middelen ervoor ook in Zeeland een meldpunt voor aso ciaal rijgedrag in te stellen. Districtschef P. Prince van de politie in de Oosterschelderegio, aanwezig om het Goese werk plan voor 2007 toe te lichten, vond het idee van raadslid F. Köhlen een 'interessante gedach te'. „Het kan een goed idee voor Zeeland zijn. We zullen eens na gaan hoe de ervaringen in Lim burg zijn." De politie heeft sinds een tijd al wel meer ogen op de weg. Als agenten buiten diensttijd over tredingen of gevaarlijk rijge drag signaleren, geven ze dat door aan dienstdoende colle ga's. Veelal leidt dat tot een be keuring voor de gesnapte auto mobilist. Probleem bij burgers die overtre dingen of agressief van wegge bruikers vaststellen, is dat hun melding geen bewijskracht heeft. Officier van justitie J. Valente van het Openbaar Ministerie in Middelburg raadt daarom zo'n meldpunt niet echt aan. „Een po litieman, ook buiten dienst, is een opsporingsambtenaar. Een burger is een getuige. Dan krijg je de lezing van de een en de an der en dat levert geen bewijs kracht op. Een meldpunt voor burgers zal niet leiden tot meer bekeuringen", aldus Valente. Politiechef Prince wil het idee toch niet meteen afschrijven. Er bestaat al een meldpunt voor ge vaarlijke verkeerssituaties, on der de paraplu van het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ). Een mogelijk heid is daarbij aan te haken. „Ik zal clit idee in elk geval bespre ken met het ROVZ." In Limburg bestaat het meld punt al vier jaar. Het is een suc ces. Dankzij oplettende bestuur ders weet de politie daar steeds meer agressief rijdende automo bilisten te traceren en tot de or de te roepen. De politie consta teert dat bij 98 procent van het aantal meldingen het doorgege ven kenteken klopt. Bij ernstige overtredingen of agressief rijgedrag krijgen de be trokken bestuurders een oproep zich bij een politiebureau te mel den. Bijna alle gesnapte wegge bruikers doen dat en erkennen dan ook hun asociale rijgedrag. De verkeerszondaars komen er meestal met een waarschuwing van af, maar soms moeten ze een medische keuring onder gaan of een nieuwe rijtest afleg gen. Ze komen bovendien op een lijst te staan. Advertentie Chipknippen in Ter Weel GOES - Vanaf vandaag kunnen de bewoners van zorgcen trum Ter Weel chippen bij de winkel, het restaurant en de receptie. De chipknip is op te laden bij een oplaadpunt in de hal. Ook kunnen de ouderen voortaan op maandagmor gen terecht bij een servicepunt van de bank in het cen trum om hun geldzaken te regelen. Restant hennepkwekerij gevonden SINT-MAARTENSDIJK - De politie heeft gisteravond in een woning aan de Oostsingel in Sint-Maartensdijk de res tanten aangetroffen van twee ontmantelde hennepkweke rijtjes. Rond elf uur kwam er een melding binnen dat er werd ingebroken in een woning aan de Oostsingel. Agen ten die op onderzoek uitgingen, troffen er alleen de bewo ner zelf aan en op de eerste verdieping de restanten van twee ontmantelde kwekerijtjes. De bewoner is aangehou den, tegen hem zal proces-verbaal worden opgemaakt. Schaap weer op het droge ZIERIKZEE - Een schaap is gisterochtend door de beman ning van de ZZ 7 uit het Havenkanaal bij Zierikzee gered. „We voeren gisterochtend door het Havenkanaal rond een uur of acht en zagen het beest'-staan. Dat gebeurt wel vaker, maar toen we voorbij gingen kwam er een golfje en ging het beest kopje onder. Toen zijn we maar omge draaid", vertelt H. Smits. Vervolgens is het dier met een lange stok onder de buik op zijn plek gehouden. „Hij had ons gehoord en wilde naar ons toe zwemmen.Het beest kon niet op eigen kracht uit het water klimmen want het talud is spiegelglad door het zeewier. Daarom is met een ladder het dier langzaam uit het water gesjord. „Ik had me met de ene hand vastgeklemd in de spleten tussen de stenen en met de andere hand trok ik het schaap om hoog." Eenmaal boven aan de dijk zakte het beest door de poten. Daarop hebben de vissers de boer gebeld en die heeft zich over het schaap ontfermd. CZ langer ontregeld dan gehoopt GOES - De storing bij CZ Zorgverzekeringen in Tilburg speelt het bedrijf nog steeds parten. De telefonische be reikbaarheid is inmiddels hersteld. Met hulp van Zorgver zekeraar OZ, waarmee CZ komend jaar fuseert, zijn de klantgegevens ook weer raadpleegbaar. Maar wijzigingen maken of gegevens invoeren kan nog niet, meldde CZ-woordvoerster M. van Gardingen gisteren. „We win nen steeds een beetje verloren terrein terug, maar we zijn er nog niet helemaal." Het hoofdkantoor werd zondaga vond laat ontregeld door een brand waarna de sprinkler installatie het computer- en telefoonsysteem deels on klaar maakte. Kans op golfbaan bij Schotsman bijna verkeken KAMPERLAND - Het is niet waarschijnlijk dat er bij het wa- tersportcentrum De Schotsman in Kamperland een golfbaan met negen holes zal worden aan gelegd. De club die nieuwe acti viteiten aan het Veerse Meer moet toetsen, is niet te porren voor dat plan van de uitbaters van de waterskibaan. Verdere uitbreiding van de watersportac tiviteiten op de Schotsman, waarbij een opslagloods met een bedrijfswoning moeten verrij zen, maakt wel kans. De uitbaters van de waterski baan op de Schotsman, zoeken al langer naar verbreding van hun activiteiten. Ze hebben een kabelbaan voor waterski- en wa- keboardtraining en een horeca gelegenheid, verhuren kajaks en bieden banaanvaarten aan. Bij evenementen liggen er trampoli nes op het land en in het water. Een aanvankelijk plan voor een beautycentrum en een kinders peeltuin, hebben de uitbaters verlaten. De verbreding van de populaire voorziening wordt nu gezocht in meer outdoor-activi- teiten en detailhandel. De gemeente Noord-Beveland kan, net als de toetsingscommis sie die advies moet geven aan de Stuurgroep Veerse Meer, wel meegaan met een windsurfcen- trum. Een opslagloods voor de verhuurmaterialen, waaronder duikspullen, planken, boten en kajaks, stuit ook niet op bezwa ren, evenals een bedrijfswoning die in de loods zal worden ge bouwd. Detailhandel kan bestemmings- planmatig echter niet en een golfbaan van negen holes lijkt uitgesloten. Voor het gebied rond de Schotsman geldt de Vo gelrichtlijn en dat maakt de her inrichting van het natuurgebied tot golfterrein vrijwel onmoge lijk. Ook een trimbaan,'een fiets- crossterrein en en speeltoestel len lijken uitgesloten. De ge meente Noord-Beveland stelt zich ten opzichte van de golf baan en de detailhandel uiterst terughoudend op, al is het niet uitgesloten dat wel specifieke za ken voor windsurfen, duiken en de andere watersporten kunnen worden verkocht. De toetsing van de plannen is nog maar glo baal gedaan. Binnen kort zal worden onderzocht wat precies de mogelijkheden zijn. De regels die voor De Schotsman gelden, kunnen ertoe leiden dat het hele plan wordt afgewezen. door Frank Balkenende GOES - Ondernemers in het Goese Marconigebied wezen om zetverlies door de forse uitbrei ding van de woonboulevard in Poortvliet. De gemeente Goes steunt hen en vraagt de provin cie kritisch naar het Poortvliet- se plan te kijken. Meubelboulevard Poortvliet, zo als de verzameling woonwinkels op het bedrijventerrein in Poort vliet sinds 1995 heet, verdubbelt de komende jaren in oppervlak. Door aankoop van het pand van buurman Budelpack stijgt het aantal vierkante meters van 22.000 naar 50.000. Het aantal parkeerplaatsen verdubbelt eveneens: van vierhondei'd naar achthonderd. De uitbreiding past op zich in het deze zomer vastgestelde pro vinciale Omgevingsplan. Dat on derscheidt vier concentraties voor samengebalde woonwin kels: Poortvliet, het Marconige bied in Goes, Mortiere in Mid delburg en Morres in Hulst. Omdat in Poortvliet sprake is van een forse vergrotjng van de woonboulevard, is goedkeuring van de provincie noodzakelijk. Een andere voorwaarde is dat bij uitbreidingen boven de dui zend vierkante meter buurge meenten moeten worden gecon sulteerd. De provinciale planolo gische commissie omgevingsbe leid heeft dat afgelopen voor jaar als eis gesteld toen ze het voorontwerp-bestemmingsplan voor de Poortvlietse woonboule vard behandelde. Inmiddels heeft Tholen met zes buurgemeenten overleg ge voerd. De enige twee Zeeuwse gemeenten zijn Schouwen-Dui- veland en Reimerswaal. De ge meente Goes is gepasseerd, hoe wel die een meubelboulevard telt. Het college van burgemees ter en wethouders vindt dat Tho len alsnog met Goes moet pra ten over de plannen in Poort vliet. De Goese ondernemers aan de woonboulevard zien in Poort vliet een gigant ontstaan, die veel klanten uit Midden-Zee land zal trekken. Dat gaat ten koste van de bedrijven in het Goese Marconigebied, is de vrees. Die angst is ongegrond, reageert directeur A. Bouman van Woon boulevard Poortvliet. „De uit breiding is weliswaar fors, maar mikt volledig op het hoge seg ment. In het nieuwe deel komen allerlei dure merken, die je op de meubelboulevard in Goes niet aantreft. Met het nieuwe aanbod concurreren we dus niet met Goes, waar toch hoofdzake lijk het goedkope segment zit." Volgens Bouman heeft de Beve- landse centrumgemeente toch al weinig te vrezen van 'zijn' be drijf in Poortvliet. „Het gros van onze klanten komt van bui ten Zeeland. Ik denk dat hoog uit twaalf procent bezoekers uit Midden-Zeeland zijn." De bouw moet volgend jaar be ginnen, waarbij in 2008 de loods van de Budelpark onder handen wordt genomen. In dat jaar komt die ruimte geheel vrij. Bou man verwacht dat de totale uit breiding (uitbreiding, verbouw loods, aanleg parkeerplaatsen) in 2010 gereed is. Naar verwach ting is de uitbreiding goed voor minimaal vijftig extra arbeids plaatsen. De woonboulevard komt voort uit het familiebedrijf Bou- man-Potter, dat sinds 1919 be staat. De aandelen zijn in han den van vier familieleden. Hoe veel miljoenen gemoeid zijn met het plan, wil Bouman niet kwijt. (Advertentie) Woonboulevard Poortvliet verdubbelt straks in oppervlak. Bovenaan de foto het gebouw van Budelpack, dat bij de woonboulevard wordt getrokken. foto Willem Mieras door Rob Paardekam KRUININGEN - Er komt geen onderzoek naar eventueel gesjoe mel met subsidies door wethou der C. Knuit (PvdA) toen hij nog penningmeester was van dorps huis Kaj Munk in Hansweert. Dat zegt burgemeester A. Huis man van Reimerswaal. „Mijn reactie in deze is heel for meel", zegt hij. „Meneer West- strate gaat een motie van wan trouwen indienen, dus het is een kwestie van de raad." De coali tiepartijen PvdA, CDA en SGP gaven gisteren al aan de beschul digingen van Weststrate vooral te zien als diens zoveelste po ging om iemand in diskrediet te brengen. De ChristenUnie wil dat Knuit zo snel mogelijk heel uitvoerig ingèat op de kwestie, zodat die niet te lang blijft rond zingen. Raadslid Weststrate (Leefbaar Reimerswaal) beschuldigt Knuit ervan dat hij ruim twaalfdui zend euro aan subsidiegeld voor het dorpshuis op een geheime re kening heeft gezet, terwijl de an dere bestuursleden daar niets van wisten. Voorzitter A. Kortle ver van Kaj Munk bevestigt dat. Knuit zegt dat de twee hem erin willen luizen. Weststrate, omdat hij het hele college door de man gel wil halen en Kortlever, om dat die enkele jaren geleden geen wethouder werd voor de BBR. In plaats daarvan kwam de PvdA in het college en nam Knuit daarin plaats. Volgens Knuit wist de rest van het be stuur wel degelijk van de reke ning. Hij heeft daar de binnenge komen subsidiebedragen op ge zet. Secretaris J. de Vries van Kaj Munk, die in de tijd dat Knuit daar penningmeester was ook al in het bestuur zat, neemt het op voor de wethouder. „Knuit is ab soluut te goeder trouw", zegt hij. „En de andere bestuursle den wisten echt wel van die zo genaamd geheime rekening, hoor. We hebben er alleen nooit interesse in getoond. Als dingen niet helemaal zijn gegaan zoals het hoort, is het hele bestuur daar schuldig aan." zeeuwse almanak Met een routineus gebaar schoof de parkeerwachtster in Sluis de parkeerbon onder de ruitenwisser. Even nog be- I keek ze met ivelgevallen het resultaat van haar werk en j ging toen op zoek naar een volgende klant. j Opeens hoorde ze iemand roe pen: „Mevrouw, u hebt me be- I keurd." Dal kon ze bevesti- Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes gen. Wie geen parkeerkaartje kooptkrijgt een bon. „Ja maar ik ben de burgemees ter", verweerde de bekeurde zich. „En ik ben de konin gin", antwoordde de parkeer wachtster gevat. Sindsdien begroet de burge meester van Sluis haar met verschuldigde eerbied: „Goe demorgen majesteit. (Advertentie) (Advertentie) Provinciate Staten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27