Gitzwarte avond Feyenoord Perez maakt verlies Ajax niet mee Davjs cup-fïnaie PZC Maradona naar Skiërs vluchten naar Nederland Dennis de Nooijer stopt bij Zaamslag 17 Reputatie bevestigd uefa cup Noorse scheidsrechter laat wedstrijd uitspelen in vrijwel leeg stadion Ogen Timmer verdoofd vrijdag 1 december 2006 DEN HAAG - Feyenoord heeft inmiddels een beden kelijke reputatie opge bouwd in het Europees voetbal. Hoe is Feyenoord aan die slechte naam geko- Mci 1974. Feyenoord-Tot- tenham. De finale van de Uefa-Cup. De eerste grote supportersrellen in Neder land, eerlijk is eerlijk, voor al veroorzaakt door de" En gelsen. Maart 1992. Feye- noord-Tottenham. De Rot terdammers treffen hun En gelse 'leermeesters' weer eens en laten zien dat de leerlingen hun lesje hebben geleerd. Zowel in Rotter dam als Londen komt het tot grote rellen. November 1994. Werder Bremen-Feyenoord. Feye- noord-fans maken er een puinhoop van. Massale rel len geven de Rotterdam mers een bar slechte naam bij de Uefa. Maart 1997. De dood van Ajax-fan Carlo Picorm was weliswaar een 'natio nale' kwestie, maar zorgt wel dat heel Europa voor taan op zijn hoede is wan neer Feyenoord uit de een of andere koker wordt ge trokken als tegenstander. Januari 1999. Feyenoord speelt vriendschappelijk bij Bayer Leverkusen. De fans zorgen voor een puin hoop zonder weerga. Hon derden van hen worden vastgenomen. Feyenoord besluit zelf tot een meereis verbod voor de eigen aan hang. April 1999. Het kampioen- feest van Feyenoord ont aardt in een orgie van ge weld en agenten die op de fans moeten schieten. April 2002: Inter Mil- aan-Feyenoord. In de Noord-Italiaanse stad komt het tot hevige rellen, vooral tussen Feye- noord-fans en de politie. December 2004. Feyenoord speelt in Basel. In de Zwit serse stad moet de lokale horeca het gelag betalen in de vorm van vernielingen en plunderingen. Februari 2005. Het duel Feyenoord-Sporting Lissa- boh wordt gestaakt omdat de Rotterdamse fans een re gen van voorwerpen, waar onder vuurwerk lichting Sporting-spelers gooien. 23 november 2006. En spe ler Vptn Blackburn krijgt bier naar zich toegegooid. 30 november 2006. Feye- noordaanhangers maken de gehele dag een slagveld van Nancy. GPD 3 1114 6- 4 0 4 0 4 3- Feyenoord-doelman Henk Timmer heeft last van traangas en wordt bijgestaan door dokter Van Linschoten. De wedstrijd werd een halfuur stilgelegd vanwege de walm van traangas. foto Ed Oudenaarden/ANP door Barry van der Hooft NANCY - Feyenoord voegde gis teravond een gitzwarte bladzij de aan de geschiedenis van de club toe. Het Uefa-Cupduel in en tegen Nancy werd na 79 mi nuten bij een 3-0-stand voor de Fransen door de Noorse scheids rechter Berntsen gestaakt. Enkele Feyenoorders gaven aan niet meer verder te kunnen spe len, omdat de ME traangas rich ting de Feyenoord-aanhang had gespoten. Na twintig minuten liet de Uefa het duel uiteinde lijk nog uitspelen. Pierre van Hooijdonk miste in de laatste minuten nog een penalty. Het verlate slotakkoord van de wedstrijd speelde zich af in een vrijwel leeg stadion. Want de aanhang van AS Nancy-Lorrai- ne had na het staken van het duel besloten om de overwin ning in de stad te gaan vieren. Alleen het vak met de naar schatting 1300 Feyenoord-fans zat nog altijd op de tribune. Ze werden omringd door een cor don ME en stewards. De wedstrijd werd gespeeld na een dag in Lotharingen die be heerst werd door ongeregeldhe den. Dat begon al vroeg in de middag, toen in het centrum van Nancy rellen uitbraken. En kele honderden supporters van de Rotterdamse club waren op eigen gelegenheid afgereisd naar Nancy en vernielden de rui ten van een café. Ook een trams- tel moest het ontgelden. Daarop -werd het tramverkeer in Nancy stilgelegd. Eenmaal in het Stade Marcel-Picot gingen de ongere geldheden verder. Enkele hon derden Rotterdamse fans bra ken al snel door de wanden van plexiglas, die hen van de vak ken met Nancy-fans scheidden. Pas na tussenkomst van een pe loton ME leek de rust enigszins terug te keren. In de tweede helft, na een rode kaart voor Drenthe en de derde treffer van de Fransen, hadden stewards aan de andere kant van de Feye- noord-vakken hun handen vol. Terwijl ze vanuit een Feye- noord-vak met stoeltjes werden bekogeld, zette de politie traan gas in om de fans tot bedaren te brengen. Het leidde meteen tot het staken van het duel, omdat verschillende Feyenoorders door dat traangas niet verder konden spelen. Greene trapte de bal uit en gaf aan niet verder te willen. Doelman Timmer stapte met betraande ogen van het veld en De Guzman snelde de catacomben in. Daarmee leek een pijnlijk einde aan een git zwarte avond te komen. Maar NANCY - Doelman Henk Tim mer heeft het duel met Nancy uitgespeeld met verdoofde ogen. „Ik zag niets meer door het traangas." Timmer: „Ik had dat spul in mijn ogen en kon bijna geen adem meer krijgen. Ik viel bijna om", aldus de doelman. De ogen van de keeper wer den uiteindelijk verdoofd, zo dat hij het duel kon uitspelen. Timmer sprak na de wed strijd een hard oordeel uit over de relschoppers: „Ik heb dit nog nooit meegemaakt. Het is erg zuur dat de goedwil lende supporters lijden onder een groep zieken." ANP na twintig minuten besloot scheidsrechter Berntsen alsnog de resterende elf minuten te la ten spelen in een vrijwel leeg sta dion. De Feyenoord-fans, door de politie achter het doel van Henk Timmer samengedreven, zagen Pierre van Hooijdonk na een schwalbe van Stein Huyse- gems een penalty missen. AS Nancy (Fra) - Feyenoord (Ncd) 3-0 (2-0). 22. Puygrenier 1-0, 42. Bahïa 2-0 eigen doel), 66. Zerka 3-0 (strafschop). Scheidsrechter: Berntsen (Noo). Rode kaart: 61. Drenthe (Feyenoord) 2x geel. Gele kaart: Buijs, Saïdi (Feyenoord). Aantal toeschouwers: 19.000. AS Nancy: SorinChretien, Puy grenier, Diakhaté en Sauget; Duchemin, Curbelo (71. André Luiz) en Berenguer; Kim (57. Brison), Zerka en Dia (75. Gavan- o n). Feyenoord: Timmer; Greene, Saï di, Bahia en Drenthe; Buijs, De- njck en De Guzman; Charisteas (67. Boussaboun), Van Hooijdonk enHuysegems. GPD Strijd om ProTour-licenties begint DEN HAAG - Er rijden volgend seizoen waarschijnlijk twee nieuwe wielerploegen in de ProTour. Plet Zwiterse Phonak haakte na alle dopingperikelen af en ook Manoio Saiz lijkt zijn licentie kwijt te raken. De Spaanse mana ger, die genoemd werd in Operación Puerto, heeft zijn bankgaranties nog niet in orde. Er was donderdag ook slecht nieuws voor Astana. Astana was met Aleksandr Vi- nokoerov, Andreas Klöden en Matthias Kessler de grote favoriet om Phonak te vervangen. De UCI liet het team echter weten dat het voorlopig niet voor een licentie in aanmerking komt, omdat de sponsering tegen de regels in door de Kazakse bond wordt beheerd. Unibet.com van ploegleider Jacques Hanegraaf en Barloworld zijn de an dere gegadigden voor een open plaats. GPD/ISS Hiddink sluit Australië niet uit MELBOURNE - Guus Hiddink heeft laten doorscheme ren dat hij graag nog een keer als bondscoach van Austra lië naar een WK wil. „Ik heb een fantastische tijd gehad met de ploeg tijdens het toernooi in Duitsland en ik sluit niet uit dat ik over enkele jaren met de Socceroos naar het volgende WK van 2010 toewerk", aldus Hiddink in een interview met de Australische kranten. Hiddink is mo menteel bondscoach van Rusland, waar zijn contract me dio 2008 afloopt. „Daarna heb ik mijn handen vrij en zou ik graag naar het WK willen", zegt Hiddink. Graham Ar nold is nu interim-coach van de ploeg. De bond is nog al tijd op zoek naar een opvolger van Hiddink. GPD/RTR Amerika nadert voor Waterreus EINDHOVEN - De kans is groot dat Ronald Waterreus zijn carrière voortzet in de Verenigde Staten. Twee clubs uit de Major Soccer League (MSL) zijn in onderhandeling met de voormalige doelman van PSV. De besprekingen zijn in vergevorderd stadium, aangezien de salariseisen van Waterreus een laatste belangrijk onderwerp van ge sprek zijn. Waterreus (36) kan kiezen voor LA Galaxy of New York Red Bulls. GPD Bijna een elftal in de ziekenboeg DEN HAAG - Valencia heeft aanvaller Regueii'o als tien de patiënt moeten bijschrijven op de blessurelijst. De Uru- guayaan scheurde gisteren tijdens de training een kruis band af en kan zeker zes maanden niet voetballen. Twee weken geleden overkwam zijn Braziliaanse ploeggenoot Edu hetzelfde. Acht andere spelers zijn druk aan het reva lideren, onder wie de spitsen David Villa en Fernando Mo- rientes. De blessuregolf heeft gevolgen voor de resultaten: Valencia heeft al een maand geen competitiewedstrijden gewonnen en is afgezakt naar de achtste plaats. GPD Gatlin wellicht footballer Amsterdammers ondanks nederlaag bijna zeker van volgende ronde HOUSTON - Sprinter Justin Gatlin kiest mogelijk voor een carrière als American footbalspeler. De olympisch - en wereldkampioen op de 100 meter, die een schorsing van acht jaar boven het hoofd hangt wegens doping, heeft met succes een trainingsstage bij de Houston Texans, een club uit de NFL, afgewerkt. Gatlin, die eerder dit jaar werd betrapt op het gebruik van testosteron, maakte veel indruk op coach Gary Kubiak. ANP/AFP Wisla Kraksw (Pol) - FC. Basel (Zwi) 3-1 (1-1). 8. Petric 0-1,11. Pawel Brozek 1-1, 71 Paulista 2-1, 83. Pawel 8rozek 3-1. Scheidsrechter: K3ssai (Hon). Gele kaart: Sobolewski, Burns (Wisla Kraksw), Sterjovski (FC Basel). Aantal toeschouwers: 12.000. Nancy - Feyenoord 3-0. Blackburn R. 3 2 1 0 7 5-1 AS Nancy 3 2 1 0 7 7-3 Wisla Kraków 3 1 0 2 3 5-5 Feyenoord 3 0 2 1 2 1-4 FC Basel 4 0 2 2 2 4-9 Programma 13 december: Feye- noord-Wisla Krakow, Blackburn Rovers-AS Nancy. (Tsj) 0-1 (0-1). 11. Repka 0-1. Scheids rechter: Lajuks (Let). Gele kaart: Ertl, Wallner, Schragner (Austria Wien), Kad lec (Sparta Praag). Aantal toeschou wers; 10.000. Ajax - Espanyol 0-2. Espanyol 3 3 0 0 9 10- 2 Zulte-W. 3 2 0 1 6 9-8 Ajax 3 1114 3-2 Sparta Praag 4 1 1 2 4 2-5 Austria Wien 3 0 0 3 0 1-8 Programma 13 december: Zulte-Wa- Panathinaikos (Grï) - Rapid Boeka rest (Roe) O-O. Scheidsrechter: Trefolo- ni (Ita). Rode kaart- 85. M. Constantin (Rapid Boekarest/ 2x geel). Gele kaart: Vintra, Darlas (Panathinaikos). Aantal toeschouwers: 15.000. Mlada Boleslav (Tsj) - Paris Saint Germain (Fra) O-O. Scheidsrechter: Pa nic (Bos). Rode kaart: 45, Diane (Paris Saint Germain/ 2x geel). Gele kaart: Se- vinsky (Mlada Boleslav), Baning, Yepes, Drame (Paris Saint Germain). Aantal toeschouwers: 5000. Panathinaik. Hapoel TA Rapid Boek. Paris SG 3 0 2 1 2 2-4 M. Boleslav 3 0 2 1 2 1-2 Programma 13 december: Paris Saint-Germain-Panathinaikos, Hapoel Tel Aviv-Mlada Boleslav. Ie United (Eng) O-O. Scheidsrechter: Proenca (Por). Gele kaart: Streit, Amana- tidis, Huggel (Eintracht Frankfurt), Sola no, Taylor (Newcastle United). Aantal toeschouwers: 47.000, Celta de Vigo (Spa) - Fenerbahge (Tur) 1-0 (O-O). 77. Canobbio 1-0. Scheidsrechter: Allaerts (Bel). Gele kaart: G. Lopez, Placente (Celta de Vi go). Aantal toeschouwers: 10.000. Bij zonderheid- 12. Alex (Fenerbache) mist strafschop. Newcastle U 4 3 1 0 10 4- 1 Celta deV 3 1114 3-3 Fenerbahge 3 10 2 3 3-2 Palermo 3 1 0 2 3 2-5 Eintracht Fr. 3 0 2 1 2 2-3 Programma 13 december: Fenerba- hge-Eintracht Frankfurt, Palermo-Celta de Vigo. Kenneth Perez door Jop van Kempen AMSTERDAM - Zonder Kenneth Perez in de selectie verloor Ajax met 2-0 van Espanyol. De Deen kon zich na zijn dis criminerende opmerking tegen de donke re grensrechter Nicky Siebert ('kankeme- ger') niet optimaal voorbereiden op het Uefa-Cupduel. Toch is Ajax al bijna ver zekerd van de volgende ronde. Door het resultaat van het duel tussen Austria Wien en Sparta Praag (0-1) kan het voor Ajax over twee weken bij het al geplaatste Zulte Waregem nauwelijks meer misgaan. Zelfs als Ajax in België met 4-0 verliest, zijn de Amsterdammers door naar de knock-outfase. Sparta Praag heeft net als Ajax vier punten, maar de Tsjechen komen op de laatste speeldag niet meer in actie. Ajax heeft een beter doelsaldo dan Sparta Praag (plus vier). Misschien mist Perez ook Ajax' laatste wedstrijd in de groepsfase van de Uefa Cup. Gisteren werd bekend dat de Deen door zijn racistische belediging in het thuisduel met FC Twente rijf duels ge schorst kan worden. Bovendien loopt hij het risico dat hij voor evenveel wedstrij den een stadionverbod krijgt. De straf van Perez hangt af van de uit komst van het onderzoek dat de aankla ger van de KNVB tegen hem is begonnen. Als de Nederlandse voetbalbond Perez schuldig acht, zal de strafmaat worden aangepast aan de reglementen van de Fi- fa. De wereldvoetbalbond treedt hard op tegen racisme op de velden. Die informatie en de verspreiding daar van in de media eisten voor Perez hun tol in de voorbereiding op de wedstrijd. De Deen maakte liever geen deel uit van de selectie en gisteravond hield hij zijn trai ningspak aan. De problemen hebben zich bij Ajax toch al tot het dak van de Arena opgestapeld. Behalve nederlagen (tegen PSV en Sparta), gelijke spelen (tegen Sparta Praag en FC Twente) misdroeg Wesley Sneijder zich zondag tegen Sparta ook nog eens. Sneijder noemde scheidsrech ter Ruud Bossen tijdens Sparta - Ajax 'blinde tyfushond'. De middenvelder, die gisteravond in de Europese wedstrijd ge woon kon en mocht meedoen, heeft na een tuchtzaak een straf geaccepteerd van twee wedstrijden. Voorafgaand aan de wedstrijd met Espa nyol wilde trainer Henk ten Cate het de bat over normen en waarden links laten liggen. Hij wilde alleen spreken over voetbal. Maar ook dat onderwerp biedt de laatste weken geen florisante ge spreksstof. Tegen de sluwe Spanjaarden kwamen de zwakheden van Ajax op nieuw helder aan het licht. De Amsterdammers hebben in vijf duels welgeteld een doelpunt gemaakt. Die tref fer kwam ook nog tot stand uit een vrije trap van Wesley Sneijder. In zevenenhalf uur voetbal heeft Ajax bijna geen enkele kans gecreëerd, al raakte Zdenek Gryge- ra gisteravond bij een klutssituatie wel de paal. Vooral spits Klaas-Jan Huntelaar is hope loos uit vorm. Zijn laatste doelpunt maakte hij op 9 november, in het duel met ADO Den Haag. Het was dan ook een beetje potsierlijk dat Huntelaar gis teravond aanvoerder was van Ajax. Aan het begin van het seizoen promoveerde Ten Cate de topscorer van het vorige sei zoen tot derde captain. Huntelaar is ach ter Jaap Stam en Kenneth Perez de derde in rij. Stam en Perez waren er gister avond niet bij. Juist de klasse en erva ring van aanvoerder Jaap Stam werd te gen Espanyol node gemist. De 'Rots van Kampen' had een blessure aan zijn bo venbeen. Ook de geschorste Urby Ema- nuelson (twee gele kaarten tegen Sparta Praag) liet een leegte achter. Op het slech te veld van de Arena toonde Ajax op nieuw tekenen van de angst. Na ruim een half uur sloegen de sluwe Spanjaarden toe. Rechtsback George Ogararu kon de voorzet van Mohamed El Yaagoubi niet verhinderen en Walter Pandiani, die ooit met Roy Makaay furo re maakte bij Deportivo la Coruna, kroop voor John Heitinga: 0-1. In de tweede helft probeerde Ajax te red-, den wat er te redden viel. Jan Vertong- hen verving de slecht spelende Hedwiges Maduro en in plaats met twee aanvallers, ging Ajax met drie mensen voorin spe len. Na zeventig minuten werden er dat met Tom de Mul zelfs vier. Maar de hechte Spaanse defensie had daar nauwelijks moeite mee. En zoals te verwachten, maakte Espanyol graag ge bruik van de ruimte die Ajax openliet. De Spanjaarden maakten tien minuten voor tijd via Corominas 0-2. Ajax - Espanyol 0-2 (0-1). 36. Pandiani 0-1, 78. Corominas 0-2. Scheidsrechter: Bertini (Ita). Gele kaart: Ogararu, Vertonghen, Heit inga (Ajax), Velasco, Hurtado, Costu (Espa nyol). Aantal toeschouwers: 42.000. Ajax: Stekelenburg; Ogararu, Grygera, Heit inga en Vermaelen; Gabri (72. De Mul), Ma- duro (46. Vertonghen) Sneijder en Roger (46. Mitea); Rosales en Huntelaar. Espanyol: Iraizoz; Velasco, Jarque, Lacruz en Chica; Corominas (88. De la Pena), Hurta do, Costa en El Yaagoubi (78. Riera); Garcia (72. Zabaletajen Pandiani. GPD van onze sportredactie MOSKOU - Ex-voetballer Die- go Armando Maradona zal van daag een van de toeschouwers zijn bij de Davis Cup-finale tus sen Rusland en Argentinië in Moskou. Dat heeft een bron bij de Argentijnse ambassade in Rusland gisteren bevestigd. Maradona (46), die in eigen land een heldenstatus heeft sinds hij Argentinië naar de wereldtitel leidde in 1986, bezocht in het vei'leden al vaker wedstrijden in de Davis Cup. De gevallen vedet te was in 1990 voor het laatst in Rusland, met zijn toenmalige club Napoli. De Italianen verlo ren destijds na strafschoppen van Spartak Moskou. Rusland wordt komend weekend traditie- gewijs aangemoedigd door voor malig president Boris Jeltsin. De finale wordt vanmiddag ge opend met de pai'tij Davidenko - Chela. Daarna neemt Marat Safin het op tegen David Nal- bandian. GPD van onze sportredactie LANDGRAAF - De kans is groot dat Snowworld Land graaf volgende week skiteams uit Oostenrijk en Zwitserland ontvangt. De jeugdselecties ko men trainen op de overdekte pis te omdat de sneeuwcondities in de Alpen door het warme weer slecht zijn. De Zwitserse en Oostenrijkse skiërs en Nederlandse snowboar- ders hebben geïnformeerd of ze vóór de officiële openingstijden terecht kunnen op de Landgraaf- se baan. Volgens Jasper Verma zen van Snowworld wachten de teams de weersvoorspellingen af voordat ze definitief boeken. „Als het dit weekend gaat sneeu wen, blijven ze liever in de Al pen. Zo niet dan komen ze naar Limburg." Veel skigebieden in de Alpen kampen door hoge temperatu ren met slechte sneeuwcondi ties. De internationale skifedera tie (FIS) schrapte woensdag de klassieke afdaling en combina tie in het Franse Val d'Isère in het weekeinde van 10 en 11 de cember. GPD door Barry van der Hooft Keeper Gorka Iraizoz grist de bal voor de voeten weg van de- Spaanse Ajacied Roger. TERNEUZEN - Dennis de Nooijer is aan zijn laatste maan den als trainer van Zaamslag be zig. De selectie van de zater dag-tweedeklasser werd daar over gisteravond voorafgaand aan de training ingelicht door het bestuur en de oefenmeester. De Nooijer is nu ruim een jaar aan Zaamslag verbonden, nadat hij vorig seizoen de ontslagen Carlo van Grimberghe opvolg de. Het bestuur en de spelers groep wilden graag verder met De Nooijer, maar de trainer uit Vlissingen zag geen mogelijkhe den zijn contract te verlengen. Als voornaamste reden heeft De Nooijer aangedragen dat de werkzaamheden voor de voetbal- school JVOZ, die hij samen met zijn broer Gérard en Dolf Roks bestiert, steeds moeilijker te combineren zijn met het trainen bij de Zeeuws-Vlaamse club. Dat komt ook doordat de oud-prof zelf ook nog als speler actief is bij zondag-tweedeklas ser RCS. „Voorlopig geef ik nog de voorkeur aan de combinatie JVOZ en zelf spelen", zei De Nooijer. „Die twee dingen gaan samen, maar drie is te veel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17